PDA

View Full Version : O problema stranie



wladxq
15th November 2010, 09:19 PM
salut, puteti sa ma ajutati si pe mine...

nu ma pot conecta la eurobattle caci cand o fac se blocheaza tot calculatorul, imaginea din joc ingheata si nu se mai deblocheaza si sunt nevoit sa il sting de la buton. pana acuma nu facea asa... nu stiu ce sa intamplat, nam sters sau schimbat nimic in legatura directa cu jocu' sau cu serveru'. si inca ceva, daca dau click dreapta pe eb.exe se blocheaza folderul, sta cateva secunde si apoi raspunde. am incercat sa ma conectez si la serverul blizzard dar acolo nu mai ingheata. in concluzie are ceva EB-ul... dar nu stiu CE! (sau poate altceva e problema) am reinstalat si jocu' si serveru' dar degeaba. os:win7

RaouL
16th November 2010, 01:40 PM
Poate ai probleme cu placa video, tii instalata ? Pune alt windows si instaleaza-ti placa video.
Poate ai virusi, nu sigur ce ai putea sa ai.

CronYshor
16th November 2010, 03:00 PM
asta si mie mi se intampla iti zic ce fac eu am avut la rezolutie 1500 x ceva si eram intrun chall si ca sa nu strice chall am bagat la rezolutie 800 si merge perfect deci iti zic 800 si merge struna

[RO]Claudiu
16th November 2010, 05:06 PM
inainte sa instalezi eurobattle :


sa fii sigur ca ai .net framework si directx actualizate.

sa fii sigur ca ai driver pentru placa video actualizat.

sa fii sigur ca nu ai virusi.

sa fii sigur ca ai windows-ul in stare de functiune.



as vrea sa stiu daca procesorul ti se duce la 100% cand zici k se blocheaza, defapt ia Process Explorer (http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx) si monitorizeaza comportamentul procesorului pe tot parcursul instalatiei apoi pune aici rezultatele.