PDA

View Full Version : A fost si va fi



CronYshor
9th November 2010, 03:13 PM
http://www.youtube.com/watch?v=lUY6LO6NQUg -adrian paunescu foarte frumos
http://www.youtube.com/watch?v=xHOyMeJqHiQ asta e si mai faina, cat de real cel mai bun

EdelWeiss
9th November 2010, 08:31 PM
Ori esti prea tocilar !
Ori esti in cautare de moderator pe forum sau admin !
Ori esti rapidist :X !


Xqm yo'l cunosc pe omu asta numai pentru ca a scris imnul rapidului ! In rest doar de ce mia spus tata ca cik asta ii amuza pe vremuri bla bla bla !

[RO]Claudiu
10th November 2010, 06:01 PM
n-am auzit de paunescu asta .... ce a facut el pt omenire k sa fie cunoscut ?

demon-storm
10th November 2010, 06:22 PM
Claudiu;1199689']n-am auzit de paunescu asta .... ce a facut el pt omenire k sa fie cunoscut ?
Un mare poet, eu am auzit pe la tv de el, nimic important totusi, am auzit de asemenea k a fost si comunist + afemeiat (te poti documenta si vei vedea k are 35447 copii care ii vor mostenirea..

Ori esti prea tocilar !
Ori esti in cautare de moderator pe forum sau admin !
Ori esti rapidist :X !

Xqm yo'l cunosc pe omu asta numai pentru ca a scris imnul rapidului ! In rest doar de ce mia spus tata ca cik asta ii amuza pe vremuri bla bla bla !
gtfo cu atitudinea si gramatica asta de cocalar, intradevar face putin asslick alexstan dupa cum am vazut in posturile lui, dar acest thread chiar nu are legatura.

Johnny-Bravo
10th November 2010, 06:33 PM
Cat a traiet Paunesc asta nu la bagat nimeni in seama tv/radio etc

Cand a murit toti l'au ridicat in slavi wow cn a fost Paunescu ce a facut Paunescu etc.

CronYshor
10th November 2010, 06:54 PM
da asa .....
nu toti is buni
decat florin salam guta si alti ii MULT MAI BUN

[RO]Claudiu
12th November 2010, 05:57 PM
eh .. poet ... asta mi se pare o profesie stupida . pierdere de timp . isi foloseste ratiunea sa inventeze rime care nu sunt bune la nimic.

deci a fost un nimeni....

Raptor7
12th November 2010, 06:05 PM
mi se pare deplasat sa zici k Paunescu a fost un nimeni...din cate observ din acest thread, iara vorbeste lumea in necunostinta de cauza...

RaouL
12th November 2010, 06:24 PM
New Topic : Pareri despre Poeti

CronYshor
12th November 2010, 07:55 PM
da ar fi fain funny sa facem asa ceva buna idea jokere

[RO]Claudiu
12th November 2010, 08:59 PM
afirmatia este corecta .

paunescu este un nimeni ( pentru mine ).
eu care nu am nevoie de poezii sau de persoane celebre.

traim intr-o sicietate bazata pe ierarhie, putinatate artificiala, resurse investite in arme de distrugere in masa, oameni antrenati sa ucida ( armata si politia )

populatia de la baza ierarhiei are nevoie de poezii si de televiziune pt a ramane ignoranta.

cum poti sa te gandesti la poezii cand sunt oameni in lume ( pe Pamant ) care mor de foame, sete si frig?

Raptor7
12th November 2010, 09:24 PM
esti un pesimist, vezi numai partea rea a lucrurilor si apoi generalizezi la max. De asta ai gandirea asta.

demon-storm
12th November 2010, 10:40 PM
Claudiu;1200800']cum poti sa te gandesti la poezii cand sunt oameni in lume ( pe Pamant ) care mor de foame, sete si frig?
pentru poate ca oamenilor alora le plac poeziile astuia mai mult decat mancarea, apa si caldura.. tu nu vei intelege niciodata cu atitudinea asta, si credema chiar nu vei intelege :)

Smurf
12th November 2010, 11:28 PM
Lucrurile nu's asa simple ..albe sau negre intotdeauna..conteaza foarte mult preferintele,motivele,relatiile cu viata s.a.m.d. personale atunci cand iti formezi o parere despre un anumit lucru 'x'.
Toate contactele pe care le-ai avut pana atunci iti formeaza gandirea si ajung sa te defineasca asa cum esti tu de fapt,prin prisma actiunilor pe care le indeplinesti si ideilor pe care ti le asumi.
Se aplica si in cazul lui Claudiu aici.
Paunescu nu a fost un nimeni, a fost ceva..la fel cum suntem toti si daca stam sa ne gandim la toate relatiile inter si intra sociale,din gramada vasta a ambiguitatii ce tine de subiectul asta,o sa ajungi la parerea ca o persoana care pentru unii e un criminal,pentru altii e un tata..pentru altii un violator in serie,pentru unii un frate iubitor s.a.m.d.
Si doar asta ar trebui sa va faca sa realizati ca lucrurile nu's asa simple de etichetat..si nu poarta numai o insigna formata dintr-o culoare.
Cum pentru tine Paunescu nu reprezinta cine stie ce importanta,fiindca nu ai avut nevoie de poezia lui,actiunile lui nu te-au afectat vreodata,direct sau indirect..asta nu inseamna ca nu a fost cel mai important om de pe Pamant pentru alte persoane ( vezi familia ).

[RO]Claudiu
13th November 2010, 12:08 AM
nu sunt pesimist .
vad realitatea.
nu bag de la mine.
nu generalizez.

realitatea este ca daca ai rata la banca si iti pierzi serviciul ramai fara casa, ajungi pe strazi.

iti prezint o realitate pe care tu o ignori : http://www.tamilsagainstgenocide.org/

iti mai prezint o realitate pe care o ignori : http://www.costofwar.com/ - gandeste-te ce s-ar intampla cu omenirea daca acesti bani ar fi folositi pt a creea abundenta de resurse si spitale peste tot Pamantul si gandeste-te de ce nu se intampla asta.

realitatea in care traiesti tu nu include acele 2 realitati de mai sus. dar sa stii k in acele 2 realitati, nu se nasc poeti pt k poetii nu au valoare.


In acest moment Banca Mondiala FMI ii pune pe romani in datorie, curand vom avea serviciile de stat privatizate si nici un control asupra taxelor impuse de catre patronii companiilor de apa/gaze/electricitate de la care vom fi nevoiti sa luam apa/gaze/electricitate.

acum dak e vorba de divertisment, sigur k realitatea te deprima knd te gandesti la ea, oamenii sunt nevoiti sa munceasca pana la batranete si knd ajung la pensie vine un parlamentar k Emil Boc si iti taie pensia in 2 apoi plangi si regreti k ti-ai irosit viata pt k ce ti-a mai ramas din pensie nu iti ajunge nici sa platesti taxele.

eu pt divertisment cercetez teorii de conspiratie . de exemplu , recent Grupul Bilderberg planuieste sa "micsoreze" populatia pamantului cu 75% , nu e aberatie , asta a spus un membru la un interogatoriu.