PDA

View Full Version : unban bGd! demote [ro]claudiu!



dgavril
9th November 2010, 11:14 AM
[RO]Claudiu:


mortalro are mh sigur acum ma uit si din perspectiva lui bgd.

edit: si bgd are mh , a dat click pe tinker mid prin fog dupa ce a murit. asta a fost primul semn de mh la minutul 8:55.

bgd - ban permanent.

caz inchis.


[RO]Claudiu !!! prostia ti-a tulburat mintile tinere!

limbajul meu este mult prea dulce pentru ce cuvinte mertiti tu acum din partea mea.

e totusi PACAT numai sa te gandesti la raul cuiva de aceea "Doamne iartama pe mine si da-le minte fratilor mei!"

[RO]Claudiu cum poti sa analizezi o cerere de ban venita din partea unui frustat ca MortalRo ?

unde este tabela din poza frustratului? din ce joc este? este valida cererea lui cu poza aia?

grav este ca poza pe care o pune el este un bug ce cea mai joasa speta "AUTO CLICK PE HOST" - click-ul unui jucator uneori fuge automat(inca nu s-a aflat de ce) pe host.
adica: mai precis dispare de pe jucatorul pe carel urmaresti si se duce pe jucatorul ce ocupa slotul 1- albastru in cazul nostru (MortalRo )cu toate ca jucatorul urmarit face miscari in continuare, da vraji schimba select.
selectul sau nu este vizibil nici daca apesi CTRL+c fiindca fuge tot pe albastru.
deci nu ai cum sa ai selectul pe alt erou si tutsi sa faci miscari, sa dai vraji etc.
pozele cu "click in fog" nu sunt luate in calcul ca dovezi de maphack daca in realitate sunt autoclick pe host.

Dar tu nici nu ai aflat pana acum de acest bug desi te-ai uitat la replay-uri din mai multe "perspective" si dai de zor banuri permanente la cei pe care ii postez eu.

dar "a nu sti" nu se cheama prostie si unele greseli din nestire se iarta.

iata ce mai spune Domnul ... nu-mi aduc aminte versetele, dar ideea am retinut-o : daca faci un fapt gresit in fata Domnului fiindca te-a pus alt semen sa-l faci, iar tu in sinea ta nu stii ca acel fapt este rau, atunci nu este pacatul tau ci al celui care te-a pus sa-l faci.

deci lasa pacatosul MortalRo sa planga acolo.



[ro]claudiu LASANE! DEMOTE [RO]claudiu


cum poti sa dai ban cand eu am dat PRINT SCREEN din timpul jocului in cererea de ban pentru MortalRo

deci acolo aveai toate dovezile ca sunt curat. uite poza:
http://www.eurobattle.net/attachment.php?attachmentid=145400&d=1288921599


edit: si bgd are mh , a dat click pe tinker mid prin fog dupa ce a murit.

ACESTE CUVINTE ARATA REA INTENTIE
dovezi inventate din vorbe.
dovezi inexistente!
fiindca ai vrut tu sa-mi dai ban.

priviti pozele atasate topicului : am maphack? selectul meu a stat in fog pe tinker 1 secunda.
pozele sunt facute din replay-ul lui MortalRo replay la care s-a uitat si [RO]claudiu din perspectiva mea :omg:

cred ca un click, select pe un erou chiar daca acesta intra in fog ii ia mai mult de 2 secunde sa dispara. in cazul meu nu cred ca a vost vorba de o secunda si 10 milisecunde 00:00:01:100.

dar ce sa faci cand unii vor neaparat sa dea ban

concluzia :

demote [ro]claudiu nu merita sa fie admin. planteaza dovezi proaste la locul crimei.

unban me - bGd


replay
http://eurobattle.net/attachment.php?attachmentid=145402&d=1288921599

Johnny-Bravo
9th November 2010, 12:08 PM
Oamni buni

sper ca am inceput bine


il stiu pe bGd de mult timp nu ca prieten si ca un simplu player si intradevar joaca bine nu cred ca o sa ajunga niciodata la un nivel la care sa foloseasca mh ce sa mai zic de MortalRO care nu stie sa piarda un joc la ce skill de 2 lei are nu ca as fi eu mare pro, ma refer la diferenta dintre el si bGd

il sustin pe bGd unban







si MortalRO nu-l mai acosta pe bGd cu mh ca el iti da perversa ca pe targu ocna la ''Dota''

Raptor7
9th November 2010, 12:36 PM
Ban in HED la Claudiu ! ! ! !! ! 1111 oneoneone


O sa ne uitam mai in detaliu peste acest thread si revenim cu o solutie.

dgavril
9th November 2010, 12:54 PM
eu nu stiu de un program de detectat mphk.
sunt parsere de war3 replay dar nici unul nu detecteaza mphk.

Raptore nu stiu ce-i de analizat cand mi s-a dat ban pentru nimic.

ca asa a vrut el [ro]claudiu.

pozele demonstreaza prostia in care se scalda adminul care mi-a dat ban.
de unde pana unde hack la faza aia.
nu trebuie decat sa deschizi replay si vezi ca POZELE PE CARE LE-AM ATASAT EU SUNT ADEVARATE!!! ca mister s-a inselat.

si inca o chestie :
PRINT SCREEN IN TIMPUL JOCULUI in care nu se vede NICI UN EROU advers, nici o cladire. E JOCUL INCARE [ro]claudiu gaseste hack la mine.

http://www.eurobattle.net/attachment.php?attachmentid=145400&d=1288921599
dovada indubitabila ce inlatura orice suspiciune.[/B]

Raptor7
9th November 2010, 12:58 PM
Am zis k o sa ne uitam si o sa revenim cu o solutie. Nu mai spama aiurea.

PS: modul in care te adresezi fata de admini o sa iti aduca un mic cadou de indata ce se inchide threadul acesta.

dgavril
9th November 2010, 12:59 PM
adica sa tac cand e vorba de abuz?

vezi tu ce zici acolo. poate nu ai citit bine ce am scris mai sus si te apropii penibil.

cineva spunea ca : "Judecata e oloagă, când lipseşte-n cap o doagă"

Ancient Priest
9th November 2010, 03:46 PM
calm.
asteapta o decizie.

Smurf
9th November 2010, 04:00 PM
Revin eu cu o decizie in ambele cazuri ( mortalro si bgd).
Caz suspendat pana atunci.

[RO]Claudiu
9th November 2010, 05:00 PM
http://programare.org/images/avatars/12174603754a191784d4e05.jpg,nu e nici un bug :) ai dat click prin fog.
nu am luat decizia dupa print screen , m-am uitat la replay.

asa mi-a aparut mie, poate o fi eroare de client dar cred ca toti avem acelasi warcraft 3 dupa care jucam pe eurobattle.net

desigur daca zici ca ma insel , replay-ul va fi analizat de cineva mai calificat decat mine si daca e de parere ca nu ai maphack eu nu am nimic impotriva.


app nu apreciez tonul pe care te adresezi :

"[RO]Claudiu !!! prostia ti-a tulburat mintile tinere!"

asta o iau drept insulta.

eu nu sunt platit pt ce fac, e munca de voluntariat si 99% din cazuri le-am judecat corect . daca se intampla sa gresesc odata sigur k accept demote =)) nu vreau sa sufere nimeni din cauza mea =)) mai ales tu pe care nu te cunosc si zici ca am ceva cu tine.

thread closed pt a nu se face spam.

Ancient Priest
10th November 2010, 01:13 AM
Acest bug exista.
O sa vina si parerea mea.

[RO]Claudiu
10th November 2010, 04:20 PM
Acest bug exista.
O sa vina si parerea mea.

e bug pt k ramane eroul selectat prin fog of war ?

uite aici m-am obosit sa fac si screenshot.

minutul 8:50 cronometrat nu de harta ci de joc. amandoua screenshot-urile sunt facute in minutul 8:50 .

primul e fara fog of war

al doilea e cu fog of war

ambele in aceeasi secunda.

Ancient Priest
11th November 2010, 01:08 AM
Deci, nu stiu cata experienta ai tu in ceea ce inseamna hacking.
Bgd a spus urmatorul lucru: Random time in replay apare controlul pe HOST. asta explica SS-ul pus de mortalRO cu selectul de pe mortred cand acesta era in baza. Acest bug exista.

2. Cand eu selectez ceva vizibil, selectul poate ramane desi unitatea dispare in fog, poate ramane chiar si pentru cateva secunde.
Tocmai de-asta, dovezile la acest caz sunt inutile si replay-ul trebuie verificat move-to-move.
Cand nu va pricepeti la unele chestii mai bine ignorati decat sa luati o decizie posibil gresita.
Pot sa-ti dau si eu replay-uri ale mele in care imi apar astfel de selecturi.
Acum verific replay, imi spun parerea cand termin.

Edit: Parerea mea e ca nu e MH, asteptam decizia lui Sm-rf

MoarteaRo
11th November 2010, 07:32 AM
Scuzatima ca intervin dar tin sa spun ca aceasi chestie este si la bn bugu-l acela.
Eu stiam de el am incercat so spun dar nimeni nu ma crezut asa ca am apelat la razbunare am vazut replay-ul si am stat sa prind o faza cu bugu pt a ma razbuna pe bGd.
Stiu ca nu am facut bine cea ce am facut.
Asa ca imi cer scuze dela bGd.

[RO]Claudiu
11th November 2010, 09:35 AM
Deci, nu stiu cata experienta ai tu in ceea ce inseamna hacking.
Bgd a spus urmatorul lucru: Random time in replay apare controlul pe HOST. asta explica SS-ul pus de mortalRO cu selectul de pe mortred cand acesta era in baza. Acest bug exista.

2. Cand eu selectez ceva vizibil, selectul poate ramane desi unitatea dispare in fog, poate ramane chiar si pentru cateva secunde.
Tocmai de-asta, dovezile la acest caz sunt inutile si replay-ul trebuie verificat move-to-move.
Cand nu va pricepeti la unele chestii mai bine ignorati decat sa luati o decizie posibil gresita.
Pot sa-ti dau si eu replay-uri ale mele in care imi apar astfel de selecturi.
Acum verific replay, imi spun parerea cand termin.

Edit: Parerea mea e ca nu e MH, asteptam decizia lui Sm-rf

am experienta si inca mai invatz.

sa fii atent la minutul 8 secunda 50 pt k se intampla multe in acea secunda , are select pe tinker in fog si apoi trece cu select pe mortred exact in aceeasi secunda.

repet k nu mi-am facut decizia bazata pe screenshot-ul postat de MortalRo

efko.wbs
11th November 2010, 11:39 AM
Bobo told me to check this, i cant help you much with dota(played 3x in my life). But i can ensure you that the action around 8:50 is bug. You can test it: create any game (mby vs computer) go to him and when you are near some unit/building send your unit away and while you can see it click on it and dont click anywhere else then, wait mby 10-15 seconds and watch replay.
He clicked on it while he could see it. If he would click on it while invisible for him, then its maphack.

edit: i made example replay for you.

[RO]Claudiu
11th November 2010, 12:12 PM
i see .... well then its case closed.

Thanks for your assistance efko.wbs :)


@topic.

bgd iti scot banul si imi cer scuze pentru neintelegere ;)

Raptor7
11th November 2010, 01:53 PM
so, ban in hed claudiu? xD

BoBo
11th November 2010, 04:26 PM
Maine cel tarziu o sa primiti un raspuns astept sa se uite si smurf pe replay si sa isi spuna si el parerea.

[RO]Claudiu
11th November 2010, 04:38 PM
eu i-am scos banul oricum . daca smurf zice k are mh sa ii dea ban dar pe mine m-a convins deja efko. despre bug.

MiZiGe
11th November 2010, 08:46 PM
guys,
checking MH in DotA is a pain :/
as far as I could see, there was MHcker in that game - mindscan. (who is getting an account and IP lock from me).

about bGd - first of all, he did not play like he would have MH :) the screens posted by Claudiu here are a bug (if anyone is interested, I might find the time to explain it)
about MortalRo - I watched 20 minutes of his play, and apart a few buggy selections, there was no sign of MHcking. plus, someone with K/D ratio of 3/13 is either not MHcking, or is such a noob, that MH is not gonna matter for him :D

@bGd - you should try to show some respect towards people that take care of this place.

Ancient Priest
12th November 2010, 12:58 AM
Hi Mizige,

The only bugs i can find in the replay is that a random user has a selection on the host at random times for a few seconds.
The other one is that when selecting a unit it remains selected although in fog.

I see no bug related on MortalRO clicks or actions ( these are : mh moves and random fog signs right where the enemy is present ). So can't figure out why your opinion would be "No Mh".

Judging by the stupidity ( no offence those in the replay, as i'm there also ) i find it irelevant to judge a maphack case by the wrong moves someone made.
Balance the overall game and take a decision.

In addition I'd like to know the explanation for MindScan.'s ban as the unban req will probably come forth.

PS: Please take notice i'm a licensed game tester ^^ :)

Cheers,
Ancient Priest

MiZiGe
12th November 2010, 10:17 AM
Hi, dunno how detailed you want the reply...
I will check mortalRO again tonight, if you want. However, the situation around 19:20, described in some other ban request (him selecting sniper going up to the rune) is definitely a bug.

about mindscan., all I can say is:

00:16 MindScan. Faceless Void $16: Change Selection (Unit, Building, Area) 0x00005C8B[Phantom Assassin]
00:29 MindScan. Faceless Void $16: Change Selection (Unit, Building, Area) 0x00005C8B[Phantom Assassin]
01:54 MindScan. Faceless Void $16: Change Selection (Unit, Building, Area) 0x00007E45[Slayer]