PDA

View Full Version : ban BOBO antigame



xxxmihai
24th October 2010, 02:55 PM
salut sunt [K0RD]Mihai am facut ieri challenge astea sunt regurile pe care se bazeaza jocu nostru DOTA postate de admin iar noi playerii suntem obligati sa le respectam:

Au aparut si cateva reguli noi (pentru DotA)! ! !

1. Cine da sign la challenge, este ales, dar nu intra in joc va primi 1 day ban.
2. Daca este challenge, sunt 8 jucatori inscrisi, se da !startpick si vre-un user iese de pe canal si astfel se strica challenge-ul, acel user primeste 1 day ban.
3. Cine iese dintr-un joc in mod intentionat primeste 7 days ban.
4. Daca iese/pica vre-un jucator dintr-un team inainte de minutul 10 ( cronometrat de harta , asta exclude timpul de pick/ban al eroilor ) de se face rmk ( game ownerul da !end sau se voteaza pentru rmk). Daca cineva refuza sa dea !rmk va fii sanctionat cu 1 warn - 1 day ban.
5. Jucatorii sunt obligati sa asculte de capitan si de intructiunile acestuia. Nerespectarea acestei reguli in mod repetat poate duce la 1 day ban.
6. Daca cineva face anti-game/game ruining ( joaca prost in mod intentionat pentru a strica jocul) va primi 7 days ban.
7. Daca nu esti un jucator experimentat, dar totusi ai primit level 2 nu accepta challenge-uri, pentru ca asta duce la outpick si echipa ta va pierde jocul. Acceptati challenge-uri numai daca sunteti siguri ca puteti face un pick decent si daca sunteti capabili sa va conduceti echipa spre victorie.
8. Injuraturile/rasismul/blasfemiile etc. vor fii pedepsite de azi inainte cu cate 3 days ban. Asa ca abtineti-va de la comentarii inutile in timpul jocului si pe channel ( si in lobby), in caz ca esti insultat/injurat in joc ai dreptul sa ii ceri capitanului sa ii dea !mute celui care te-a injurat.

in minutul 2:30 - 6:00 Bobo , erou de joc Khunka , a fost afk , motiv pt care s'a facut si 1st BLOOD pe el , a incalcat regula 6. , iar in timpul jocului i'am adus la cunostiinta ca a facut antigame si am primit "MUTE" facand abuz de functia de admin... :banned!:
aici aveti replay

http://replay.garena.com/view.php?id=4cc4218159fae

NoRespect14
24th October 2010, 03:14 PM
Mihai chiar daca ai dreptate crezi ca ajuta cu ceva? bobo tine boti este cam imposibil ceea ce vrei tu:)

RaouL
24th October 2010, 03:15 PM
Bobo a vut motive intemeiate de a sta afk.
Si motivele erau in legatura de canalu' ROMANIA ( nu am zis asta doar ca mie prieten sau ca ii admin, dar asta-i adevaru' )

-Decay-
24th October 2010, 03:22 PM
io zic sa'i dati ban sa aiba motiv sa opreasca calcu sa nu mai fie boti xD

[RO]Claudiu
24th October 2010, 03:32 PM
ban pt hostul botilor e imposibil.

:tclosed:

BoBo
24th October 2010, 04:12 PM
<RO_Guard> Banned user [bobo] on server [server.eurobattle.net].
Nu pot sa zic ca a fost anti joc dar hai sa facem cum vrei tu