PDA

View Full Version : Teretana, treninzi itd.



Pages : [1] 2

NOe1
21st August 2010, 12:12 PM
нобине не треба вам модератори да направите нови топик. касније ћу да преместим све постове везане за ове теме из осталих топика. сва мишљења су добро дошла, и молим без свађе! hf.

ForTheLasTime
21st August 2010, 12:38 PM
Do jaja pesma i spot je imba :)D
ali ipak meni ova pesma i video daju takvu snagu za workout da je to nenormalno xD
http://www.youtube.com/watch?v=_GyTxf7lt1s

VanGogh
21st August 2010, 12:46 PM
ма лол, ови су лудаци. :д видим да си оптерећен бодибилдингом.. :)

елем, ја ипак више волим ове стране хитове са екстра рибетинама у споту. одрекао бих рођене мајке за само једну ноћ са овом девојком. не знам шта ми је, али изгледа да сам се заљубио.. :(
мислим, јеботе погледајте ту лепоту и те облине... ухххххх....

NOe1
21st August 2010, 12:52 PM
већина вежби које радe, раде их неправилно али нвм, види колики су јаблани :)
него миле удри по винстролу, метану и за 2 месеца бићеш ко та 3 црнца са твог сига :)

ForTheLasTime
21st August 2010, 05:43 PM
већина вежби које радe, раде их неправилно али нвм, види колики су јаблани :)
него миле удри по винстролу, метану и за 2 месеца бићеш ко та 3 црнца са твог сига :)
Necu brate tek mi 18 godina za koji mesec...sad samo whey 100% i dosta ;)

Mladenus
21st August 2010, 05:50 PM
ма лол, ови су лудаци. :д видим да си оптерећен бодибилдингом.. :)

елем, ја ипак више волим ове стране хитове са екстра рибетинама у споту. одрекао бих рођене мајке за само једну ноћ са овом девојком. не знам шта ми је, али изгледа да сам се заљубио.. :(
мислим, јеботе погледајте ту лепоту и те облине... ухххххх....

Ovaj se zaljubio u ribu zbog oblina... Isuse Boze...


Necu brate tek mi 18 godina za koji mesec...sad samo whey 100% i dosta ;)

Brate, jebes hemiju, mozes super da se odradis prirodno, samo zahteva vise vremena i truda. Medjutim, zdravije je.

ForTheLasTime
21st August 2010, 07:01 PM
Znam brate i cepam prirodno i dobro ide ;),natural koliko god mogu cu ostati

NOe1
21st August 2010, 08:42 PM
глутамин ти је најбољи природни додатак исхрани, њега ти препоручујем уз тај whey који сада узимаш, јер буквално један без другог не иде. :) и ако ти неко каже да без хемије можеш да се "исцрташ" тај ништа не зна.

Mladenus
21st August 2010, 09:34 PM
Ces da se kladimo, Noel? :) Pa znam po sebi brate...

Opet, zavisi sta hoces od sebe.

Bonzy
21st August 2010, 09:35 PM
Nisu proteini u prahu hemija, Mladene, to ti je bukvalno preradjena surutka sa dodatim ukusom itd, da se ne bi mucio da konzumiras cistu surutku ogavnu, kao sto ni kreatin nije hemija, kreatin npr. proizvodi tvoja jetra i ima ga puno u mesu, ali u premalim velicinama da bi uticao znacajnije, pa se onda uzima iz proizvoda...

A glutamin nije toliko efikasan koliko su BCAA(lanac tri esencijalne aminokiseline) ali za sve to treba kinta, najjeftinije i najosnovnije je whey+dekstroza posle treninga, ako se nadje kinda ubacis BCAA, kreatin, glutamin... Ali to je stvarno brda kesha, a i izivljavanje.

Dark-
21st August 2010, 09:48 PM
ma jebes hemiju ...... ishranom sve to mozes lepo i zdravije da uradis !

NOe1
21st August 2010, 10:57 PM
ето бонжи је рекао како функционише, или другим речима за 5-10 грама креатина, ти би требао да поједеш месо у огромним количинама, што је превише с обзиром да се креатин узима у фази пуњења 4 пута дневно 7 дана, после тога 2 пута, пре и после тренинга. највише креатина има у коштуњавом воћу. и најсмешније ми је када незналице кажу да од креатина можеш да се "напумпаш".
ок младене ако тако мислиш, настави да живиш у заблуди, твоја ствар.

AleLeLElele
21st August 2010, 11:49 PM
noele gledam sta serinjas ovde ,ako pijes kreatin ti moras po citav dan da pijes vodu , ne smijes da pijes gazirano niti alkohol sta ce ti takav zivot ,hemija je kurac , i ako prestanes da ga pijes ili se povrijedis pa nemozes da treniras ima da splasnes ko kurac da dodjes , ali ono kad prestanes da ga pijes sav kreatin ti u stomak ide i dobijes kao neki pivski stomak

ForTheLasTime
22nd August 2010, 10:07 AM
Opusteno momcadijo :D nemorate se ubedjujete ;),ako neko rekreativno trenira onda natural super ;),a ako hoce da bude profi onda nek uzme hemiju i to ako se truje neka se truje skroz...jbga ;)

Mladenus
22nd August 2010, 11:59 AM
noele gledam sta serinjas ovde ,ako pijes kreatin ti moras po citav dan da pijes vodu , ne smijes da pijes gazirano niti alkohol sta ce ti takav zivot ,hemija je kurac , i ako prestanes da ga pijes ili se povrijedis pa nemozes da treniras ima da splasnes ko kurac da dodjes , ali ono kad prestanes da ga pijes sav kreatin ti u stomak ide i dobijes kao neki pivski stomak

Word up! Objasnjeno. Ali se slazem i sa Bonzijem i sa Noelom. Ponavljam, sve zavisi sta hoces od sebe.

Ali kazem da su suplementi nepotrebni da bi lepo izgledao.

ForTheLasTime
22nd August 2010, 12:09 PM
Gledaj ovako suplementi su dodatci ishrani tako da ako nemas dobru ishranu dzaba suplementacija..a steroidi su za profesionalce ne za rekreativce...onaj ko se nebavi profi tim a uzima roide je budala...

eXtasY
22nd August 2010, 01:56 PM
Берг O,o

Хммм Ноел, сто се тиче теретане... Пази... да ти можеш да се нагруваш и без хемије, шта више и без било каквих суплемената. Али, проблем је што не свако од нас може да се придржава исхране која то омогућава, јер рецимо за потребни дневни унос протеина који за некога од 80 кг износи 160 грама (2xbroj kg), потребно је појести око 500 грама белог меса (22% протеини). Тиме треба да додате унос приоритетно комплексних угљених хидрата, потпуно избаците слаткише, алкохол, сокове, сва бела брасна, једете доста поврћа ради влакана и унохосите засићене масноће из рибе и костуњавог воћа јер је иста неопходна за лучење довољне колицине тестостерона.

Е сада, ако имаш овакву исхрану, не, ниједан вид суплемената није потребан, јер једноставно уносите све сто је потребно, и ваш организам не може да апсорбује више, и у најмању руку није здраво.

Сада, наравно да свако од нас има и генетска ограничења, тако да на природан начин можете да дољете до једног нивоа, док даљи напредак може да омогући хемија. Суштина је да можете достићи завидне резултате уз правилну исхрану, и јос правилније тренинге. Наравно, биће потребно више времена него са хемијом, али нећете униставати свој организам пре свега. Овде не причам о протеинима пре свега whey, који заиста имају завидан квалитет и природно порекло,али опет не видим ни један разлог да се одлучите за њега уместо да много природније регулишете исхрану без давања 50еu месечно, а уз то савршено улажете у здавље и и добе навике у исхрани које ће те имати цео живот.

Ја тренирам једно 5 месеци уз правилну исхрану, и презадовољан сам резултатима. Све што је потребно је огромна воља и стрпљење. Природно ће те осетити да сви огромни резултати који долазе скоро преко ноћи једноставно нису добри за вас организам и представљају шок за исти. Баталите приче о хемији, веч ако вам је стало до здравља првенствено, па онда изгледа, озбиљни тренинзи и још озбиљнија исхрана. Ако неко хоће остварив програм исхране није проблем.

NOe1
22nd August 2010, 02:34 PM
ово горе што си рекао за такав вид исхране реално потребно ти је више од 100е месечно ( ако не и више ) + потребно је бити фанатик да би избацио из исхране горе наведене ствари.


сада, наравно да свако од нас има и генетска ограничења
да се не лежемо ово је најбитнија ствар у целој причи.

и не видим разлог зашто неко неби дао 50-так еура месечно за све природне додатке који могу брже да помогну у развитку, ако неко стварно жели да добије завидну линију.

ForTheLasTime
22nd August 2010, 05:23 PM
Берг O,o

Хммм Ноел, сто се тиче теретане... Пази... да ти можеш да се нагруваш и без хемије, шта више и без било каквих суплемената. Али, проблем је што не свако од нас може да се придржава исхране која то омогућава, јер рецимо за потребни дневни унос протеина који за некога од 80 кг износи 160 грама (2xbroj kg), потребно је појести око 500 грама белог меса (22% протеини). Тиме треба да додате унос приоритетно комплексних угљених хидрата, потпуно избаците слаткише, алкохол, сокове, сва бела брасна, једете доста поврћа ради влакана и унохосите засићене масноће из рибе и костуњавог воћа јер је иста неопходна за лучење довољне колицине тестостерона.

Е сада, ако имаш овакву исхрану, не, ниједан вид суплемената није потребан, јер једноставно уносите све сто је потребно, и ваш организам не може да апсорбује више, и у најмању руку није здраво.

Сада, наравно да свако од нас има и генетска ограничења, тако да на природан начин можете да дољете до једног нивоа, док даљи напредак може да омогући хемија. Суштина је да можете достићи завидне резултате уз правилну исхрану, и јос правилније тренинге. Наравно, биће потребно више времена него са хемијом, али нећете униставати свој организам пре свега. Овде не причам о протеинима пре свега whey, који заиста имају завидан квалитет и природно порекло,али опет не видим ни један разлог да се одлучите за њега уместо да много природније регулишете исхрану без давања 50еu месечно, а уз то савршено улажете у здавље и и добе навике у исхрани које ће те имати цео живот.

Ја тренирам једно 5 месеци уз правилну исхрану, и презадовољан сам резултатима. Све што је потребно је огромна воља и стрпљење. Природно ће те осетити да сви огромни резултати који долазе скоро преко ноћи једноставно нису добри за вас организам и представљају шок за исти. Баталите приче о хемији, веч ако вам је стало до здравља првенствено, па онда изгледа, озбиљни тренинзи и још озбиљнија исхрана. Ако неко хоће остварив програм исхране није проблем.
Pametno receno slazem se u potpunosti,npr ja whey koristim jer ja nemogu ishranu 100% dobro da ispratim zbog obaveza nekih..da mogu lepo da nemam obaveze to bi bila druga prica i mnogo veci napredak...a hemija je za takmicare one profi ostali sto uzimaju su budale...;).Kakav vid napredka si za 5 meseci napravio,ja treniram 6-7 meseci i zadovoljan sam napretkom u izgledu i snazi..

Bonzy
22nd August 2010, 10:54 PM
Slazem se Nenade, ja npr. ne uzimam nista od dodataka ishrani, ali sam doveo ishranu skroz u red. Da bi isao u teretanu i vidno napredovao moras da imas vrhunsku ishranu ako ne uzimas dodatke, a to je prosto nemoguce vecini nas zbog obaveza, ja sam, eto, izuzetak, jer jos nemam neke zajebane obaveze, pa mi to nije problem, ali mi je skroz normalno da neko pije dodatke. Naravno da ti nisu potrebni suplementi ako za dorucak jedes slozene ugljene hidrate, preko dana proteine i zasicene masti, vlakna, vitamine, ali naci vremena za lepo rasporedjenih minimum 5 kvalitetnih obroka je nemoguce za vecinu nas.

ForTheLasTime
18th October 2010, 01:58 AM
Ne bih dao 200 din za igricu bre xD...sve bi u proteine ulozio :D xD

Vex
18th October 2010, 02:09 AM
Ne bih dao 200 din za igricu bre xD...sve bi u proteine ulozio :D xD

hahahaa METAN FTW :D

ForTheLasTime
18th October 2010, 02:26 AM
To nije protein to je steroid...ja sam protiv toga :))

Vex
20th October 2010, 03:28 PM
Mile sada mozes da nam pricas koliko si jak..... koliko hoces :)

Bonzy
20th October 2010, 03:33 PM
Ovde ima toliko toga da se kaze da se ne zna odakle poceti...

Dark-
23rd October 2010, 07:45 PM
koliko je clanarina za box kod vas Milane ?

[BMS]Slardar
23rd October 2010, 08:12 PM
ne bih dao 200 din za igricu bre xd...sve bi u proteine ulozio :d xd
+1 :d
~proteina nikad dosta :D

ForTheLasTime
23rd October 2010, 08:39 PM
Nikad dosta naravno :D

AleLeLElele
23rd October 2010, 09:00 PM
najgluplji trid ikad..jebala vas teretana i hemije..bez uvrede ;d

NOe1
23rd October 2010, 09:12 PM
за неупућене људе као ти, да знаш да јесте.

ForTheLasTime
23rd October 2010, 10:32 PM
Bolje da se bildujem ..nego da sedim za kompom ceo dan...ako ti se ne svidja theard livada!

Dark-
23rd October 2010, 10:39 PM
Milane hoces li mi odgovoriti ?

ForTheLasTime
23rd October 2010, 10:56 PM
Nisam video jbt...pa ja besplatno treniram...oko 1000 din je valjda

ForTheLasTime
24th October 2010, 01:47 AM
Pu nedo bog da je tako nesto xD :D... samo se ti sali xDD

-KaMiKaZa-
24th October 2010, 01:48 AM
hehehe ma ofc da je joke.....I HOPE xDDD

JoLpAz
24th October 2010, 02:38 AM
ale cuveni no lajfer : /

[BMS]Slardar
24th October 2010, 02:54 AM
-KaMiKaZa-;1189888']hehehe ma ofc da je joke.....I HOPE xDDD
kami je napucao svoje naix prste od igranja dote xD sad je dovoljno razvijen da nas ispizdi :D
btw Mile koji whey uzimas ? stavi sliku ili napisi tacan naziv :P

Vex
24th October 2010, 04:24 AM
sta se svi lozite na ta sranja

Mladenus
24th October 2010, 10:55 AM
sta se svi lozite na ta sranja

Isto se i ja pitam...

Btw, imam pitanje: Zasto je bas Mile najaktivniji u ovom threadu? :D

[BMS]Slardar
24th October 2010, 11:27 AM
To sto se mi necim bavimo u zivotu ne znaci da se lozimo za razliku od vas sto serete tu po forumu i spavate za kompom, niko vas ne tera da citate ovo, imate druge teme...

Mladenus
24th October 2010, 01:13 PM
Deckic, ono kroz sta sam ja prosao sa mojih 20, ti neces moci da iskusis ni za jos toliko koliko ih imas. Prema tome, ne pricaj o stvarima o kojima nemas apsolutno nikakvog pojma.

Dark-
24th October 2010, 01:23 PM
Milane pokazi im sliku onu kada si poceo da treniras :D

PROTOZZ
24th October 2010, 02:04 PM
Ja da hocu, ja mogu da se nagruvam za 5 meseci, jer mi je takav metabolizam, ali me mrzi..

ForTheLasTime
24th October 2010, 02:45 PM
@[BMS]SLardar koristio sam whey prostar ultimate nutrition popio sam ga pre neki dan sad skupljam pare da uzmem isti taj ;)

[BMS]Slardar
24th October 2010, 03:11 PM
i ja isto uzimam ultimate nutrition al ne whey nego mass gainer juice :) Ultimate for Ultimate Guys :D

[BMS]Slardar
24th October 2010, 03:12 PM
Deckic, ono kroz sta sam ja prosao sa mojih 20, ti neces moci da iskusis ni za jos toliko koliko ih imas. Prema tome, ne pricaj o stvarima o kojima nemas apsolutno nikakvog pojma.
aj placi ?
~ovo nije tema za raspravu.

Focused
24th October 2010, 03:17 PM
ne citam ni 1 post


FTLT hvala za pesmu :)

ForTheLasTime
24th October 2010, 03:21 PM
@Bms radis masu brate posto vidim da koristis gainer? :)...ja ne bih smeo da uzmem to ugojio bi se xD...a jeftin je a ima ga dosta to je za masu ali nesmem da ga uzmem xD

@focused koju pesmu brate :)?

AleLeLElele
24th October 2010, 03:27 PM
hehehe ko mi brise postove? rakija za definiciju ,pivo za masu

[BMS]Slardar
24th October 2010, 03:57 PM
[QUOTE=ForTheLasTime;1190018]@Bms radis masu brate posto vidim da koristis gainer? :)...ja ne bih smeo da uzmem to ugojio bi se xD...a jeftin je a ima ga dosta to je za masu ali nesmem da ga uzmem xD
aham radim masu :)
pa i nije bas jeftino.. 50 evra za 5kg :P ja od toga dobijem oko 7 kg a moram da se ugojim bar jos 10-15 kg :) a posle predjem malo na definiciju i dosta :D onda back dotting :P onda cu samo da treniram bez hemije :D

ForTheLasTime
24th October 2010, 04:09 PM
koliko si visok tezak brate ...pazi nabacuj kvalitetnu masu ..nemoj mrtvu da nabacujes los je trip :D

[BMS]Slardar
24th October 2010, 05:55 PM
znam brate sve nista se ne brini :D
Bicu kao Dine sve u dupe..sto vece dupe da imam da mogu udobno da igram dotu xD

Focused
24th October 2010, 11:27 PM
sto si postirao link od youtube na prvi post .. pogledaj .. 1 strana :)
kad idem u teretanu ovo cu da pustim :)

ForTheLasTime
25th October 2010, 02:04 AM
Aha eminem till i colapse :)) dobra je pesma :)

Bonzy
25th October 2010, 02:47 AM
E, cuo sam neku pricu da grudni kos moze da se rasiri za 1-1,5 cm, na koju foru to? Kojom vezbom?

Imo.Pwnt
25th October 2010, 08:58 AM
sklekovima sa blago skupljenim rukama. ako te počne da boli prekidaj ili ozljeda.

eXtasY
25th October 2010, 12:42 PM
Znacete da ste zastranili kada pocnete da jedete ono sranje od elle sira za veceru, do tada je sve ok :)

Jbt, koliko je to cudo odvratno, kao cist zid da zvacem... Nek ima 0 masti i milion proteina neeeeeeeeeee nikadaaaaaaaaaaaa :D

Jel moze neko da ga podnese?

Vex
25th October 2010, 12:43 PM
ma jok to je prevara neka :-/

NOe1
25th October 2010, 02:18 PM
можеш бонжи, прогутај ваздух :)

ForTheLasTime
25th October 2010, 02:59 PM
Znacete da ste zastranili kada pocnete da jedete ono sranje od elle sira za veceru, do tada je sve ok :)

Jbt, koliko je to cudo odvratno, kao cist zid da zvacem... Nek ima 0 masti i milion proteina neeeeeeeeeee nikadaaaaaaaaaaaa :D

Jel moze neko da ga podnese?
Ja svaki dan po pola kantice pojedem nemam problema vise sa ukusom navikao sam :)

mILOSbRE
25th October 2010, 02:59 PM
Ja sam misice dobio na kik boks koji treniram dve godine.Mogu da se pohvalim grudima,ruke,TRBUSNJACI !!!Moj najveci ponos su noge.Imam velike listove i jos u osnovnoj sam ih imao.Neki kazu da mi je to od kosarke koju sam trenirao 3 god a neki kazu da je genetika.U teretani se ne dobija snaga,samo izgled.Ako sve saberem ne znam dal ima 3 meseca da sam isao u teretanu.Nisam opterecen ishranom,jedem sta volim a o5 mnogi mi zavide na izgledu.Sto kaze Kristijan Golubovic,biceps/triceps i grudi su od hiljade i hiljade sklekova,cista snaga :) Noge su mi tvrde kao kamen,sport to zahteva.Cucnjeve obozavam da radim,100 mogu da uradim like np.

ForTheLasTime
25th October 2010, 03:12 PM
Muerto neces dobiti snagu u teretani ako treniras sa malim kilazama ;)...treba biti hardcore...npr ja mogu 20 cucnjeva sa 150kg na ramenima...i to nemam od kosarke koju sam trenirao niti od drugih sportova nego od teretane...ja kad sam dosao u teretanu 50kg sam jedva dizao...sad mogu i vise od duplo...sto je dokaz da sam ojacao u teretani...

mILOSbRE
25th October 2010, 03:18 PM
Ne znam gde si procitao da idem u teretanu i da radim sa malim kilazama?

Fora je da sam ja imao velike listove vec u osnovnoj,sada su samo jos crvsci.A kada sam jedno vreme iso u teretanu,odma na pocetku sam radio cucnjeve sa kilazom (80-100kg) na ramenima a pre nisam iso u teretanu...sto je dokaz da sam snagu dobio na treninzima...Inace na trening radimo na primer direkte sa bucicama ili peticama za eksplozivnost.Radimo razne kombinacije ali ne znam kako da ti opisem :)

Bonzy
25th October 2010, 08:54 PM
Znacete da ste zastranili kada pocnete da jedete ono sranje od elle sira za veceru, do tada je sve ok :)

Jbt, koliko je to cudo odvratno, kao cist zid da zvacem... Nek ima 0 masti i milion proteina neeeeeeeeeee nikadaaaaaaaaaaaa :D

Jel moze neko da ga podnese?

Ja kad sam pomenuo kevi da mi kupi pakovanje, samo me je popreko pogledala i rekla "odvratno". Zbog toga nisam hteo ni da probam... :)

[BMS]Slardar
25th October 2010, 10:17 PM
Ne znam gde si procitao da idem u teretanu i da radim sa malim kilazama?

Fora je da sam ja imao velike listove vec u osnovnoj,sada su samo jos crvsci.A kada sam jedno vreme iso u teretanu,odma na pocetku sam radio cucnjeve sa kilazom (80-100kg) na ramenima a pre nisam iso u teretanu...sto je dokaz da sam snagu dobio na treninzima...Inace na trening radimo na primer direkte sa bucicama ili peticama za eksplozivnost.Radimo razne kombinacije ali ne znam kako da ti opisem :)
da da muerto ti si se rodio napucan... Ti shvarceneger brat ?

ForTheLasTime
25th October 2010, 11:39 PM
Veljo ne seri za marakanu na tekmu u zivotu nisi otisao :D...
Muerto brate ipak si trenirao kik boks i basket dugo...ja za razliku od tebe kad sam posao u teretanu imao sam gornji deo razvijen jer sam boks trenirao...sad sam srazmeran koliko toliko ;) ma vazno je trenirati sad sta to nije vazno...a da se bude huligan i klosar ne treba i to je to ;)

Dark-
26th October 2010, 10:00 PM
muerto sta radite na kickboxu ? kako vam izgleda trening ? koliko traje ? ae napisi nest ako mozes :)

mILOSbRE
27th October 2010, 06:43 PM
muerto sta radite na kickboxu ? kako vam izgleda trening ? koliko traje ? ae napisi nest ako mozes :)

Trening nam traje sat ipo,a svaki trening je drugaciji,ima toliko stvari da se pomene...,pitaj nesto konkretno sto te zanima.Recimo samo da je zagravanje manje-vise uvek isto.

Nekad treniramo mesec dana;kondicija,tehnika,snaga a onda jedna nedelja zagravanje i sparing ceo trening i na kraju trbusnjaci.

Dark-
27th October 2010, 07:34 PM
ja sam trenirao isto mozda oko pola god. i trening je bio nest ovako:
-zagrevanje 20 min
-onda oko 15 min radimo shadow ( sve vezbe mavasi aperkat krose itd itd) svako za sebe
-onda udaramo u dzak jedno 20 min (oko 10 serija )
i na kraju uvek trbusnjake radimo ( oko 300 za 1 trening )

a uvek skoro na treningu posle svake 2 serije radimo po 15 skleka pa onda opet posle 2 serije 15 trbusnjaka itd...

sad ne treniram zbog skole nemam vremena ali sad od januara opet krecem pa cisto hteo da vidim da li je drugaciji trening kod tebe itd

Mladenus
27th October 2010, 07:53 PM
15 sklekova u seriji? Da nije to malo za kick-boxere?

mILOSbRE
27th October 2010, 08:47 PM
Nisu svi jaki kao ti Mladene...

Ne znam kako je kod darka,ali mi kad radimo do otkaza ja mogu 70-80.Ali nekad imamo 3 minuta kombinaciju npr>upijac,cucnjevi,trbusnjaci,sklekovi gde ti trener kaze promena i ti prelazis npr sa upijaca na cucnjeve.Tu je fora da radis sto brze.Ti kada odradis pola treninga uradi vise od 50 sklekova i ja ti skidam kapu.Nije to sad sedim za komp ceo dan odem u sobu uradim 80 skleka i dodjem i pisem jer 15 sklekova malo za kik boksere?

Dark-
27th October 2010, 08:57 PM
da da i to radimo to je haos brate :)

ma ovo za 15 sklekova to dok je zagrevanje radimo tako.ja sam imao problem ovde sa trenerom nije nam bio dao vodu da pijemo u toku treninga mozes da zamislis kako smo radili onda bez vode 1:30 min ! a samo skaces na prste ko budala xd

Mladenus
27th October 2010, 10:01 PM
Sta znam, bio sam na tim kick-box treninzima par puta. Sve je na foru iscrpljivanja. Ali nemam pojma, prvi treninzi su teski, istina, posle se valjda naviknes. Zbog toga sam rekao da je malo 15 sklekova u seriji.

Sto se mene tice, ne idem u teretanu, samo radim kod kuce i prezadovoljan sam rezultatima. Izgledam bolje od 99% moje generacije, a teretana je koliko sam ja skontao samo za izgled, pa ono, svima koje mrzi da idu u gym, a hoce da izgledaju lepo, preporucujem da rade kod kuce.

[^RawR^]
27th October 2010, 11:55 PM
ja nista ne radim, misici sami rastu i samo se prolepsavam tokom godina

edit: e da i bolje izgledam od 99,7% svoje generacije + 4 godine starije i mladje

[BMS]Slardar
28th October 2010, 12:33 PM
;1191473']ja nista ne radim, misici sami rastu i samo se prolepsavam tokom godina

edit: e da i bolje izgledam od 99,7% svoje generacije + 4 godine starije i mladje

rawr ima formulu 1kg/per day misicne mase! :D
Urose daj mi recept hocu i ja tako xD

ForTheLasTime
28th October 2010, 07:37 PM
Pa vi ga derete svi :D

Bonzy
28th October 2010, 10:39 PM
Mile, kako ti radis seratuse?

ForTheLasTime
28th October 2010, 10:44 PM
Brate radim latove cele pa i oni rastu..mogu trening da ti napisem kako radi za ledja cela

[^RawR^]
28th October 2010, 11:04 PM
rawr ima formulu 1kg/per day misicne mase!
Urose daj mi recept hocu i ja tako xD

Eeee... to nisam ja, to je moja Shauma :D

Bonzy
29th October 2010, 12:29 AM
Brate radim latove cele pa i oni rastu..mogu trening da ti napisem kako radi za ledja cela

Ma nema potrebe... Mislio sam da mi kazes koju vezbu radis ako radis neku bas za seratuse, ali kapiram da ne radis.

ForTheLasTime
29th October 2010, 01:19 AM
Pa ne radim samo za njih nista...nema potrebe sirinu ti daju latovi a detalje kad s izdefinises pa izgleda super ;)

Bonzy
29th October 2010, 05:43 AM
Ma da, nego sam naisao na dosta mesta na netu da ljudi pisu da su seratusi do jaja sto se tice i koristi i estetike. Sad sam u nekom gasu da ne idem u teretanu, radim uglavnom zgibove i propadanja.

[BMS]Slardar
29th October 2010, 11:35 AM
ma brate mozes po defaultu xD
grudi,biceps
ledja,triceps
ramena
i noge :D

ForTheLasTime
29th October 2010, 03:48 PM
Tako ja cepam ;)

[BMS]Slardar
29th October 2010, 04:07 PM
Tako ja cepam ;)
+1 :D pa tako skoro svi :P

Bonzy
29th October 2010, 09:05 PM
Da, tako se radi kada nemas dovoljno snage da radis suprotno postavljene grupe misica,. Ljudi se sve vise okrecu planu po kom se triceps i biceps rade na jednom treningu, grudi i ledja na drugom(mnogo zahtevno, ali bitno), a sta ti je ostalo(ramena,stomak,noge,podlaktica) uklopis u 3. i 4. trening po svom izboru. Radio sam ovako jedno vreme dok sam isao u teretanu, i mogu da kazem da je jako zahtevno.

[BMS]Slardar
29th October 2010, 10:06 PM
pa dobro sve zavisi kako se osecam ima tu vise kombinacija...ako sam dobro naspavan radicu npr grudi,biceps,ramena i stomak...
ako ne samo grudi i biceps i tako dalje.. sve zavisi :)

Dark-
29th October 2010, 10:16 PM
1 lik sa bb foruma ( coolic milan zna o kome pricam ) mi je poslao ovaj trening trenirao sam nedelju(posle sam napravio odmor jer nisam imao vremena ali planiram sad od januara opet da krenem. ) dana i mogu reci da kida jebeno evo u quote :


Pon - grudi + biceps (kosi/ravni benc 4 serije 15/12/10/8, letenja rotiras svaki trening, 3 serije 15/12/10) (stojeci pregib ez sipkom 3 serije 12/10/8, a hamer i skot rotiras svake nedelje, 3 serije 15/12/10 + jedna serija 25 ponavljanja sajla) Na kraju treninga podizanje nogu na vratilu 4x12

uto - butine + listovi (cucanj 4 serije 15/12/10/8, iskorak i presu rotiras svake nedelje, 3 serije 15/12/10, leg curl 3 serije 15/12/10 i rumunsko mrtvo bucicama 2-3 serije 15/12/10) listove supersetujes sedece i stajace podizanje na prste po 3. serije 15 pon. Stomak 1. vezba u 4. serije po 15 pon.

sre - odmor

cet - ramena triceps (military press 4 serije 15/12/10/8, lateralno u srtanu 3 serije 15/12/10, lateralno u pretklonu 15/12/10, i na kraju vucenje do brade sajlom u 2. serije 15 i 25 pon) (potisak sa cela 3 serije 15/12/10, potisak sajlom menjas hvat svake nedelje 3 serije 15/12/10 i zadnja vezba kick back bucicama 1 serija 25 pon. Stomak 1. vezba u 4 serija po 15 pon.

pet - ledja i trapez (vratilo 3x max. veslanje u pretklonu i t sipku rotiras svake nedelje 4 serije 15/12/10/8, mrtvo i uski lat rotiras, 3 serije 12/10/8 za mrtvo, a 15/12/10 za uski lat i na kraju veslanje sajlom, jedna serija 25 pon. Stomak 1. vezba u 4 serije po 15 pon.

vikend - odmor

EDIT : ae izbacite neke klipove za bolju motivaciju itd ako znate neki :D
kao na primer ovaj :
W2E5rloPNLY

NOe1
4th November 2010, 05:07 PM
prekinite sa off topikom.

Pop90
5th November 2010, 08:56 PM
Ludi rusi :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZKrZdpN7bVw

Bonzy
5th November 2010, 09:07 PM
<3 pop, pa gde si ti covece? :)

n00bk1ll3r
5th November 2010, 11:42 PM
svaka cast decki ako mozete trenirat ^^ i ja sam nekad bio poput vas (7 god treninga) onda je dosla srednja skola, alkohol cigare droga i sad sam propo xD

Bonzy
6th November 2010, 04:31 AM
svaka cast decki ako mozete trenirat ^^ i ja sam nekad bio poput vas (7 god treninga) onda je dosla srednja skola, alkohol cigare droga i sad sam propo xD

Umalo ista prica ovde, ali sam se izvukao u poslednjem trenutku :)

Pop90
6th November 2010, 04:46 AM
<3 pop, pa gde si ti covece? :)

Ae bonzi odgovaram ti vamo , da ne bi spamovali, vidis da su sad odjednom svi striktni postali ovde sto se tice spama, nema zajebancije :)

http://eurobattle.net/showthread.php?t=116610&page=73


ONTOPIC:

Evo za one koji su malo dublje u ovome i koji vole da dopunjuju svoje znanje, jedan zanimljiv sajt sa mnogo zanimljivih "artikala" ;)

http://www.t-nation.com/

RiKi_AzDaJa
6th November 2010, 05:04 AM
gde je deda?gde je moj deda?gde je nas deda

ForTheLasTime
23rd November 2010, 01:42 AM
http://www.youtube.com/watch?v=b4OdH2JoKMs
Kao prvo pesma pokidala...kao drugo klip pokidao pogotovo 0:53 :D

Bonzy
23rd November 2010, 02:25 AM
to ti je dubstep, poslusaj borgore npr. ako ti se svidja drilling u toj presmi...

ForTheLasTime
23rd November 2010, 03:44 AM
Znam znam extra je dubstep gotivno skroz za trening :D

Vex
24th November 2010, 02:13 PM
mile ocu ovakav da budes za godinu dana kada te vidim

http://www.youtube.com/watch?v=f-dE2gReVOw&feature=related

NOe1
24th November 2010, 02:45 PM
mala mu je ruka pa je odlucio da se direktno bode u bidzu, wp.

Vex
24th November 2010, 06:37 PM
mala mu je ruka pa je odlucio da se direktno bode u bidzu, wp.

da da :D vena ko creveo xD

Djura_
18th December 2010, 12:01 AM
http://www.youtube.com/watch?v=IaeyUiwGC88

ovo se ne stice u teretani, ovo je prirodna snaga!!!

http://www.youtube.com/watch?v=rcQ4KKtuRIw

NOe1
18th December 2010, 04:20 AM
to je skill ne snaga :)

Vex
18th December 2010, 05:31 AM
ma taj sport je tottal fail !

Mladenus
18th December 2010, 11:54 AM
http://www.youtube.com/watch?v=LijCcl_9VeA

Djura_
18th December 2010, 06:48 PM
ima skila, ali je potrebna izuzetna snaga za to... izvini da te pitam, a koji sport po tebi nije fail????? fudbal mozda?!??!?!?!

Djura_
18th December 2010, 06:53 PM
Tip 1
1. Benc (10x2,8x2,6x2)
2. Nabacaj (10x2,8x2,6x2)
3. Veslanje (10x2,8x2,6x2)
4. Cucanj (10x2,8x2,6x2)
5. Kvadricepsi (12x5)

Tip 2
1. Rameni potisak-zadnji (10x2,8x2,6x2)
2. Trzaj (10x2,8x2,6x2)
3. Iskorak (10x2,8x2,6x2)
4. Mrtvo vucenje (10x2,8x2,6x2)
5. Biceps (12x5)



Tip 3
1. Kombinovana vezba (10x2,8x2,6x2)
2. Ruski predklon (10x2,8x2,6x2)
3. Kosi benc (10x2,8x2,6x2)
4. Razvlacenje na klupi (10x2,8x2,6x2)
5. Gire-prednja ramena (30d-30lx5)

evo vam jedan dobar program za teretanu. :) 3 dana radite, pa dan pauze... :) to je jedan ciklus za otprilike 2-3 meseca.. :)

Mladenus
18th December 2010, 07:10 PM
ima skila, ali je potrebna izuzetna snaga za to... izvini da te pitam, a koji sport po tebi nije fail????? fudbal mozda?!??!?!?!

Nijedan sport nije fail. Nisam rekao nista lose o rvanju grcko-rimskim stilom. ;)

Djura_
18th December 2010, 07:26 PM
nije tako zvucalo kad si napisao, ali dobro.. :)

Bonzy
18th December 2010, 07:39 PM
Program je u samom startu fail, kvadricepsi i grudi u istom treningu?

Djura_
18th December 2010, 07:49 PM
da, grudi i kvadriceps u istom treningu... u svakom treningu odradis svaku grupu misica, pa je zato takav... ne brini ti nista, sve je to dobro smisljeno... ja ne koristim klasican program kao sto vecina vas koristi, i ovaj je mnogo delotvorniji!

Bonzy
18th December 2010, 08:33 PM
Naravno da nije delotvorniji, nego je fail, ne moze krv da se skoncentrise u svaku grupu misica odjednom i da ugradjuje potrebnu kolicinu proteina u misic. Zato treninge delis po grupama misica. A i ne mozes dovoljno da umoris misic i tako ga podstaknes na rast ako radis toliko grupa po jednom treningu.

Djura_
19th December 2010, 01:58 PM
kad delis po grupama misica, dolazi do opterecenja misica, i moze doci do povrede.... ali ok, svako ima svoje misljenje... ovakav program se koristi u rvanju, i daje mnogo bolje rezultate nego klasican program

Deadly_burek
25th December 2010, 07:38 PM
cemu slikanje u teretani? :huh:

Bonzy
25th December 2010, 08:50 PM
Kako cemu? Pa taman kad je ulio krv u grudi, biceps i triceps.

mILOSbRE
25th December 2010, 08:52 PM
Mile stronk,jos malo pa kao ja ;)

Tacno je to sto bonzy kaze,misici se najbolje vide kad zavrsis trening ili tokom treninga...ja dok vezbam stanem ispred ogledala i gledam se,kao najgori narcis :)

Mladenus
25th December 2010, 09:02 PM
Mile, sta ti je cilj da napravis od sebe?

On topic: 'Ajde svi da se slikamo za Novu i kacimo slike ovde. Da ozivimo malo thread... Vi sto ostajete na XPAM-u slikajte si facu kamerom dok pravite first blood. :)

Deadly_burek
25th December 2010, 09:37 PM
mislim na opcenito slikanje bez majice... po meni jako douchy....vec vidim sljedecih nekoliko postova :zzz::zzz:

Mladenus
25th December 2010, 10:32 PM
A tako sam i ja razmisljao, Burek. A onda sam shvatio kako imam dobro telo. :) Salu na stranu, ali ozbiljno, tako utice bilo kakva vezba na coveka.

Shoocky3V
26th December 2010, 12:26 AM
doduše nisam se kladio sa ribom da cu se farbam u rozo ako ošiša šiške, i slabije da sam pobedio na opkladi, expect me pink ;oo

ForTheLasTime
26th December 2010, 12:33 AM
Slikanje u teretani :)) nista bolje da uporedis sliku sa slikom od pre par meseci da vidis el se isplatio rad i trud ;), zelim da budem fitnes trener ;) i da lepo izgledam ;))

Mladenus
26th December 2010, 01:42 AM
Pa okej to... Mislim, "lepo izgledati" je sirok pojam. Jednom coveku "lepo" nije i drugom. Evo da bude lakse, kazi ime coveka na koga se ugledas po tom pitanju.

ForTheLasTime
26th December 2010, 01:57 AM
Pa ajde da kazemo da mi je cilj http://exiledonline.com/wp-content/uploads/2009/09/mike-tyson.jpg ovo tj Tyson ;)

PROTOZZ
26th December 2010, 03:13 AM
Ja sam ruzan.

Shoocky3V
26th December 2010, 04:36 AM
Ja sam ruzan.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs544.ash1/31836_1436349399805_1565077299_31048516_3316895_n. jpg

znam XD

Mladenus
26th December 2010, 12:01 PM
Pa ajde da kazemo da mi je cilj http://exiledonline.com/wp-content/uploads/2009/09/mike-tyson.jpg ovo tj Tyson ;)

Pa ok, onda nabijaj samo defku, nemoj vise da cepas masu. :)

[BMS]Slardar
26th December 2010, 12:58 PM
Pa ajde da kazemo da mi je cilj http://exiledonline.com/wp-content/uploads/2009/09/mike-tyson.jpg ovo tj Tyson ;)
dobro izgledas mogao bi sad malo defku da radis :D

Bonzy
26th December 2010, 03:09 PM
Ma kakva defka, to tek u drugom delu proleca, nema potrebe sad. :)

ForTheLasTime
26th December 2010, 06:32 PM
Ma tyson 100kg imao tad :D ja imam 85 imam ja jos do defke :D, a i nemam veliki procenat bf-a samo stomak malo da skinem i super http://img833.imageshack.us/img833/9287/tojeta.th.jpg (http://img833.imageshack.us/i/tojeta.jpg/) tako da i nisam previse mastan kako bih rekao ;)

Mladenus
26th December 2010, 07:37 PM
Pijes nesto od hemije? Ako si na proteinima, preporucio bih ti da pretanes i predjes na amino-kiseline i da se zadrzis na njima. Upravo ono sto bi ti trebalo za def. Al' ono, tvoje telo, tvoja stvar, da ne shvatis ovo kao neko pametovanje. :)

ForTheLasTime
26th December 2010, 07:42 PM
Nista od hemije ;). Natural sam , ma kakva definicija ljudi :D masa je mama :)) tek u aprilu se radi definicija dotle masa

[BMS]Slardar
26th December 2010, 08:13 PM
Nista od hemije ;). Natural sam , ma kakva definicija ljudi :D masa je mama :)) tek u aprilu se radi definicija dotle masa
+1 masa jeste mama al ono ne moras da preterujes sa defkom cisto ono malo da istopis to malo masti sto imas da se zaoblis xD

Mladenus
26th December 2010, 08:22 PM
Uh, bice tesko da nabacis definiciju na tu telesinu bez hemije. Good luck sa tim! ;)

Deadly_burek
26th December 2010, 08:46 PM
Zasto ne treniras nesta? Samo bildanje je po meni besmisleno, u nicem nisi bolji....nego samo si jaci i to je to

Mladenus
26th December 2010, 10:08 PM
Trening -> Lepo izgledas -> Ribe se loze -> Sex

ForTheLasTime
26th December 2010, 10:18 PM
Treniram box i idem u teretanu, ma defka uz rotaciju ugljenih hidrata i kardio za 3 meseca gotova ;) ali tek defka u aprilu pocinje

Mladenus
26th December 2010, 10:43 PM
Ok, aj ovde da postavim pitanje, posto vidim da ima ljudi koji znaju o cemu se radi.

Gradjen sam skoro idealno (idealno za sebe, dakle, na korak sam od onoga sto bih zeleo). Imam ok masu, definicija je ok na pojedinim delovima tela, ali imam malo jebenih masnih naslaga na stomaku i ledjima, to nije nista mnogo, no dovoljno da mi misici na ledjima ne dolaze toliko do izrazaja, kao ni trbusni misici.
E sad, ima li neko savet kako da skinem taj visak, a da pritom ne izgubim na masi u rukama, ramenima i na grudima?

ForTheLasTime
26th December 2010, 10:52 PM
Brate ajde u teretana theard da ne spamujemo ovde

ForTheLasTime
26th December 2010, 10:54 PM
E Mladenuse, ako oces da se izdefinises a da sacuvas sto vise misicne mase preporucio bih ti rotaciju ugljenih hidrata, ako ne znas sta je to reci pa cu ti objasniti, imas neke slike da vidim sta ti je problem? ja npr samo na stomaku imam visak jbg genetika a ostalo sve extra ali ko jebe stomak :D

mILOSbRE
26th December 2010, 11:08 PM
Treniraj neki sport,npr. kik box,jer tu svi udarci krecu iz tela/kukova i veliki akcenat se baca na trbusne misice.Osim 15-ak vrsta razlicitih trbusnjaka rade se par vezbi koje pogadjaju stomak.Ako ti je toliko stalo do trbusnjaka pocni da treniras kik box,bar rekreativno.Sad ti mozes da kazes ''sta ce mi kik box kad mogu kuci da radim trbusnjake''.A ja cu tebi da kazem iz iskustva sledece;kad ne odes na trening ili neko vreme ne treniras (kao sto ja nisam kad sam polomio ruku) tesko ces sebe da nateras svaki dan da radis trbusnjake i tesko ces sam iz sebe da izvuces maximum.Ovako odes na trening,ne mozes da se izvuces i ne odradis trbusnjake.Trener te nadgleda,proceni koliko mozes i u skladu sa time izvlaci maksimum od tebe.I da,pri svakom udarcu u kik boxu su ti ukljuceni skoro svi misici,pa i stomak naravno.Ukratko to je to.

ps: http://shop.radostbivanja.org/images/TURBO%20ŠLANK%20MEGA.jpg xDD

ForTheLasTime
26th December 2010, 11:12 PM
Ma lepo je sve to, ali trbusnjake neces imati ako ih neradis kik box ce ti pomoci da skines salo pa ce ti se videti trbusnjaci a lakse je uzeti i trcati pa skinuti salo, i u kik boksu ne mozes veliku misicnu masu da imas tu ti treba pokretljivost velika tako da bolje mu je na 1. mestu pravilna ishrana pa 2. trcanje iz licnog iskustva. Evo pa proceni sam http://img695.imageshack.us/i/tojeta.jpg/ ;)

Deadly_burek
26th December 2010, 11:56 PM
jbt ovaj muerto je opasan(nemoj me udarit plxxxx) .... mladenuse mislim da je za tebe savrsen fitness, pusa

NOe1
27th December 2010, 12:42 AM
alo nepalite se, sve je to genetika.

Bonzy
27th December 2010, 01:47 AM
Ne slazem se, ako hoces da sacuvas misicnu masu dok skidas masti, moras da imas proteina u krvotoku dok treniras, da ne bi razgradjivao proteine iz misica. Protein se mnogo brze razgradi nego mast. Imati proteina u krvotoku za vreme treninga znaci pojesti jedno 4-5 belanaca sat vremena pre treninga, bez zumanca, posto su zumanca bas ono sto hoces da skines - masti. I onda odradis fino kardio trening sto znaci trcanje.

Bonzy
27th December 2010, 01:52 AM
Nije istina, moze sve da se odradi, samo ako nemas jaku genetiku bice teze i sporije. Ali Srbi generalno imaju dobru genetiku, solidnu.

ForTheLasTime
27th December 2010, 02:04 AM
Pa ti ne znas sta je rotacija ugljenih hidrata :D, u njoj se sastoiji bar 3grama proteina po kg covekovog tela ...to je mnogo proteina da znas brat moj, ne sastoji se samo iz uh nego se tako zove...znam ja kako se ocuvava misic za koju godinu cu raditi kao licni trener tako da ne brini se, ako oces i tebi mogu da objasnim sta je rotacija uh ;)

Evo da te informisem o rotaciji uh ;)

Rotacija Ugljenih Hidrata


Zivot je ponekad smesan. Tokom moje “T-nation” karijere, otisao sam iz masnoce ali sa puno snage u mrsavog ali misicavog, uprkos tome sto imam “najgori gubitak masti genetike” na svetu. U proslosti, vecinu mojih transformacija sam napravio preko low- ugljenih hidrata dijete, I kao rezultat ja sam postao covek koji ima fobiju na ugljene hidrate, I verujem da unosenje ugljenih hidrata ce me pretvoriti u aljkavu osobu.

Ono sto je smesno jeste, da ja kao trener, imam pristup sa top nutricionistima sportova sveta. Sve sam procitao od svakoga. Drs. Berardi i Lowery-jev rad me nije ubedio u ubacivanje ugljenih hidrata u moju dijetu. Cak I rad od bodibilding trenera Chris Aceto (koji koristi relativno visoko ugljene hidrate cak I u periodu pred takmicenje) mi nije pomogao. Kada je doslo do ugljenih hidrata, totalno sam izgubio racionalnu misao kapaciteta.

Ali od sada, ugljeni hidrati su vraceni u moju dijetu I dijetu mojih atleta I bodibildera. Sta se desilo? Devojka od 60 kila je uspela da promeni moj pogled na gradjenje misica I gubljenje sala. Ona je uspela gde mnogi eksperti nisu!

Ta devojka je moja devojka Christiane, ispostavilo se da je ona odlican naturalni bodibilder I trener. Ona je uvek drzala ugljene hidrate u njenoj dijeti; mi smo cak imali medjusobno nekoliko argumenata zbog toga. Iako sam ja bio ubedjen da ugljeni hidrati jednaki debljini, nisam hteo da slusam nista sto je ona govorila. To je pre nego sto sam video njene isecene, jake I sve vise I vise misicave stomacne misice iz nedelje u nedelju.

http://img10.imageshack.us/img10/6165/image004wb.jpg (http://img10.imageshack.us/i/image004wb.jpg/)

Tada sam shvatio da ono sto ona radi mora biti tacno! Tako da smo zajedno razvili jedan dijetalni sablon koji cu koristiti sa svim mojim bodibilderima I takodje I ja cu koristiti. Ovaj dostizak je omogucio da atleti ili da maksimalno dobije misicne mase sa sto manje sala(ponekad je moguce I izgubiti malo sala) ili da udje u takmicarsku formu zadrzavajuci svu misicnu masu (ili cak dobiti jos misicne mase) koju vec ima. Strategija sablona uopste nije komplikovana I najefektivnija dijeta koju sam ikada koristio… a koristio sam svaku dijetu mogucu! Sablon je nazvan rotacija ugljenih hidrata.

http://img509.imageshack.us/img509/1042/image013c.jpg (http://img509.imageshack.us/i/image013c.jpg/)
Slika mog bodibildera kojeg ja treniram I njegov napredak do izgleda sa kojim ce izaci na njegovo prvo takmicenje

Logika koja se krije iza sistema

Postoje dve neizbezne istine kada je u pitanju dobijanje misicne mase ili gubljenje sala:
1) Da bi dobili misicnu masu morate konzumirati vise kalorija nego sto potrosite
2) Da bi izgubili salo morate unositi manje kalorija nego sto potrosite.

Ocigledno, vrsta hrane koju uzimate ima veoma vazan znacaj za krajnji rezultat. Ako masovne kalorije dolaze iz “junk” hrane, sanse su da cete zavrsiti sa dobijanjem sala mnogo vise nego misica. Slicno, ako unos kvalitetne hrane je veoma mali tokom dijete, sanse su da cete zavrsiti sa gubljenjem misicne mase.

Tako da je “ono sto jedete isto tako vazno kao I koliko jedete”. Kako god, totalni unos hrane I dalje od velike vaznoce od toga da li zelite da dobijete misicnu masu ili izgubite salo.
Jos jedna bitna stvar jeste efekat hranjivih materija na hormone, I na efekte hormona za dobijanje misicne mase ili gubljenje sala. Na primer, insulin je jedan od najvaznijih anabolickih hormona u ljudskom telu. Direktno utice na iznos amino kiselina I glukoze koja se transportuje misicne celije. Ovo je dobra stvar, I sto ga vise imate, vise cete da rastete.

Osnovno, insulin je odgovoran za prenos blokova na gradilistu. Insulin takodje sprecava mobilizaciju hranljivih materija koje se nalaze u misicima u obliku intramuskulaturnog glikogena ili mišićnog tkiva. Dakle u tom smislu, insulin favorizuje dobijanje misica I smanjuje gubljenje misica. Zato insulin siroko koriste profesionalni bodibilderi.

Medjutim, pošto koristiscenje egzogenog insulina ne dolazi u obzir za bilo koje prirodne pojedinacne daljinski zainteresovane za izbegavanje dijabetesa i preranu smrt, moramo da stimulisemo naše telo da proizvodi sopstveni insulin. Insulin je pusten iz pankreasa kao odgovor na porast nivoa glukoze u krvi (sto se desava kada se konzumiraju ugljeni hidrati i neke amino kiseline). Dakle, ako zelimo da povecamo proizvodnju endogenog insulina, postaje neophodno da se konzumira mesavina ugljenih hidrata i amino kiselina.

S druge strane, glukagon, neprijateljski hormon insulina koji izaziva mobilizaciju i koriscenje skladista hranljivih materija, ukljucujuci i glikogena i amino kiselina.
Kada je vasa dijeta niska sa ugljenim hidratima, nivo glukagona poleteti uvis, stavljajuci vas u mobilizaciju ili slom rezimu umesto izgradnji ili anabolickom režimu.

Moramo napomenuti, da bez unosa ugljenih hidrata, teze imati snazne I nap0rne treninge. To je istina da neke amino kiseline mogu biti pretvorene u glukozu preko glukoneogeneze, I da ketonska tela mogu to da koriste kao gorivo posle odgovarajuce adaptacije. Ali istina je recena, dijete sa niskim ugljenim hidratima ili bez ugljenih hidrata onemogucuju sposobnost da se trenira jako I nap0rno u teretani.

Takodje rizikujete gubitak misicne mase jer vase telo itekako moze da odluci da razbije aminokiseline u tkivu misicne celije I da napravi novu glukozu!

Najzad, konverzija T4 tiroksina (relativno neaktivan tiroidni hormon) u T3 triodotironin (aktivni tiroidni hormon) je mnogo umanjena kada je nedostatak ugljenih hidrata. Nizi nivo T3 triodotironina dovodi do pada metabolizma I to cini mnogo teze gubljenje masti.

Iz ovih razloga mozemo videti da je konzumiranje ugljenih hidrata neophodno ako zelimo da razvijemo misicavo telo. Medjutim, insulin ima ruzne strane: moze promovisati masti za skladistenje, kao i smanjenje masnoce mobilizaciju i upotrebu.

Hronicno povisen nivo insulina u velikoj meri moze da utice na sposobnost tela da poveca telesnu mast ili BF. Visak ugljenih hidrata moze biti sacuvan u masne celije. Pa cesto koriscenje ogrmone kolicine ugljenih hidrata dovodi do telesne gradje koja podseca na “Michelin Man”.

http://img197.imageshack.us/img197/6318/michelinmanm.jpg (http://img197.imageshack.us/i/michelinmanm.jpg/)
Michelin Man :)

Pa sta mozemo da uradimo?

Da bi se stimulisao maksimalan rast misica potrebni su ugljeni hidrati, I relativno visok iznoz za pokretanje. Bez dovoljno kalorija I ugljenih hidrata, to ce biti tesko da se dobiju gomile misicnog tkiva, cak I sa visokim unosom proteinaa.. Kako god, prezderavanje nikako ne dolazi u obzir jer cete dobiti salo.

Prvi metod koji su koristili bodibilderi se sastoji od treniranja godinu dana koja ima dve faze: bulk I secenje. Bulk faza, konzumiranje tona kalorija I ugljenih hidrata tokom bulking faze, a zatim faza secenja, opadanje sa kalorijama I ugljenim hidratima I odrzavanje tokom secenja faze. Ovo je radilo… donekle.

To je omogucilo mnogim ljudima da dobiju dosta na masi, ali vecina njih je dosta izgubila svojih novih misica u toku intenzivnih dijeta. Da ne pominjemo one ljude koji su ukleti sa losom osetljivoscu insulina, tendenciju da dobije mnogo vise masti nego misica tokom “bulking faze”. Takodje dobijanje I zatim gubljenje 10-15 kila nije bas zdravo. On stavlja puno stresa na telo I moze dovesti do nekih zdravstvenih problema.

Konacno, iz estetskog ugla, balonom do dobijanja po 7-10 kilograma masti radi dobijanja 5 kilograma misica nije najbolja stvar. U idealnom slucaju, zelimo da izgledamo dobro goli vecinu vremena, a ne na nekoliko meseci od izabrane godine. "Zao mi je bebo, ali ovaj mesec sa ugasenim svetlima posto sam u bulking fazi :D…”

Ciklicno ketogena dijeta je pocela da se pojavljuje. To je zasnovano na relativno dugom periodu smanjenog unosa ugljenih hidrata (najcesce ravno pet dana), gde je manje od 50 grama ugljenih hidrata dozvoljeno, uz jedan ili dva dana ugljenih hidrata ubacivanja.

Iako je veoma efikasan u stimulisanju gubitka masti, dug period bez ugljenih hidrata nije pogodan za maksimalne akumulacije mišića. U stvari, po drugi ili treci dan da si poprilicno u teskoj katabolickoj drzavi. Naravno, ima anabolicki bljesak tokom ubacivanja ugljenih hidrata dva dana. Ali nisam siguran da li to moze biti dovoljno da nadoknadi do kraja nedelje. Ja verujem da je dovoljno da bi se sprecio gubitak misica na nedeljnom nivou, ali ne dovoljno da promovise maksimalnu korist misica.

Da budem fer, ja sam koristio ovu vrstu dijete nekoliko puta u mom zivotu i dobio odlicne rezultate kada je u pitanju gubitak masti. Cak sam bio u mogucnosti da dobijem malu kolicinu misica, ali nikada nisam bio u mogucnosti da dobijem mnogo toga na ovu vrstu ishrane.

Konacno, treci pristup sampionski od momaka kao sto su Dr. John Berardi poceli da dobijaju na popularnosti. Ovaj dijetetski pristup je baziran da ne trosi mnogo ugljenih hidrata i masti zajedno I na konzumiranje ugljenih hidrata, uglavnom u periodima povecane osetljivosti insulina (ujutro i posle treninga). Tako da bi u osnovi imali tri obroka sa ugljenim hidratima i tri obroka bez ugljenih hidrata svaki dan.

Ovo je nesto najbolje za dobijanje misicne mase uz minimalne akumulacije masti. Ipak, otkrio sam da je i dalje mogao biti poboljsan da bi dobili najbolje rezultate telesne kompozicije.

Resenje

Resenje koje cu (konacno) objasniti zove se rotacija ugljenih hidrata, ali isto tako moze biti nazvan kalorije rotacije. To se lepi za osnovnu teoriju unosa ugljenih hidrata samo ujutru i posle treninga. Jedina razlika je da se kolicina unosa kalorija i ugljenih hidrata menja svakog dana. Sta ce to postici?

• To ce vam omoguciti da sadrzi maksimalno sagorevanje masnoca dana i maksimalne akumulacije misica dana svake nedelje.

• To ce spreciti usporavanje metabolizma dajuci cesto kalorican siljcima.

• To ce vam koristi jer je uspeh dugotrajniji, jer je relativno lako pratiti, narocito u poredjenju sa ketogene restriktivne dijete.

Rotacija ugljenih hidrata: Osnovna struktura

Rotacija ugljenih hidrata je zasnovan na tri razlicita unosa nivoa u toku sedmice: visok unos, umeren unos, i nizak unos ugljenih hidrata. Idealno ovih dana su podeljene u skladu sa vasim treninzima.

Ako trenirate 4 puta nedeljno:

• Izaberite vasa dva glavna treninga. To su treninzi u kojoj grupe misica trebaju da se povecaju. Na ta dva dana treniranja, idete sa visokim unosom UH dnevno.

• Na ostala dva dana treniranja, konzumirate umerenu kolicinu UH.

• Na tri dana kada ne trenirate idete sa niskim unosom UH.

Ako trenirate 3 puta nedeljno:

• Izaberite vasa dva glavna treninga. U tim danima imate visok unos UH

• Treci dan treninga, imate umeren unos UH.

• Medju preostale cetiri dana u nedelji, imate jos jedan dan umeren unos UH, I tri dana sa niskim unosom UH.

Ako trenirate 5 puta nedeljno:

• Izaberite vasa dva glavna treninga. To su treninzi u kojoj grupe misica trebaju da se povecaju. Na ta dva dana treniranja, idete sa visokim unosom UH

• Izaberite dva sekundarna treninga. Na ova dva treninga uzimate umeren unos UH.

• Na poslednji dan vezbanja ili peti dan treninga, i za vreme kada ne trenirate idete sa niskim unosom UH.

Uglavnom, jedna recenica moze da sumira filozofiju rotacije ugljenih hidrata: "Jedite za ono sto ste uradili i treba da uradite."

Kalorije I nivoi ugljenih hidrata

Kada ste postavili vasu osnovnu strukturu, potrebno je da podesite odgovarajuci unos hrane. Prva stvar je da izracunamo dnevne potrosnje energije: kolicina energije (kalorija) koju koristite svaki dan. Ova osnovna cifra ce se koristiti za postavljanje kalorijske i hranljive vrednosti u toku unosa razlicitih vrsta dana.

Prvi korak: izracunanje vaseg bazalnog metabilzma

Vas bazalni metabolizam (BMR) jednostavno znaci da kolicina energije koja se koristi od strane vaseg tela tokom 24 casovnog perioda, ako se ne obavlja nikakva aktivnost. Drugim recima, ako ste neaktivni 24 sata ravno, i dalje bi "sagorevali" kolicinu kalorija koja je ekvivalentna vasem bazalnom metabolizmu (BMR).

Vas bazalni metabolizam (BMR) zavisi od vase velicine, pola i uzrasta. Takodje je pod uticajem vaseg statusnog metabolizma (hipo ili hipertiroid na primer). Mozemo da izracunamo bazalni metabolizam (BMR) sa sledecim formulama (po Haris-Benediktu):

Za muskarce

BMR = 66 + (13.7 x tezina u kg) + (5 x visina u cm) - (6.8 x godine)

Na primer, za bodibildera od 100 kg, visine 178 cm I 30 godina starosti:

BMR = 66 + (13.7 x 100kg) + (5 x 178cm) – (6.8 x 30)

BMR = 2122 kalorija na dan

Za zene

BMR = 655 + (9.6 x tezina u kg) + (1.7 x visina u cm) - (4.7 x godine)
Dakle za zenu od 28 godina, visine 165cm I tezine 60kg sledi:
BMR = 655 + (9.6 x 60kg) + (1.7 x 165cm) – (4.7 x 28)
BMR = 1380 calories per day

Drugi korak: Faktor aktivnog nivoa

Kolicina kalorija nadjena pomocu Haris-Benedikt formule je ono sto vase telo da sagoreva svaki dan, cak i ako ne uradite nista po ceo dan. Ocigledno, ako ste aktivni jos vise cete spaliti goriva. Dakle, potrosnja energije ce se povecati kada se poveca nivo aktivnog faktora.

Da biste dobili adekvatnu procenu treba da pomnožite svoj bazalni metabolizam (BMR) sa faktorom nivoa aktivnosti:

http://img197.imageshack.us/img197/5920/tabelalf.png (http://img197.imageshack.us/i/tabelalf.png/)

Na nivo aktivnosti “nepokretan” se misli da nista ne radite po ceo dan (spavate I gledate televizor).
Na nivo aktivnosti “veoma lagana aktivnost” se misli da ne radite nista fizicki. Da radite posao ili na racunaru i ne radite nikakvu vrstu fizicke sposobnosti u toku vaseg dana.
Na nivo aktivnosti “lagana aktivnost” se misli da imate posao sto nije fizicki posao (sedate za stolom ili racunarom, itd) ali obavljanje nekih vrsta fizicke aktivnosti u toku dana (npr. hodanje iznad proseka), ali ne i tezak trening.
Na nivo aktivnosti “srednja aktivnost” se misli da imate ne-fizički posao, I obavljate neke vrste fizickih aktivnosti u toku dana, uključujuci i rutinski dnevni trening. Ovo je mesto gde je vecina vas.
Na nivo “visoka aktivnost” se misli da pored rutinskog treninga imate plus fizicki posao ili ne-fizičkog posao, i dva puta dnevno treninga.
Na nivo “ekstremna aktivnost” se misli fizicki veoma tezak posao i dnevno teski trening.
Dakle ako bodibilder sa 100kg, sa bazalnim metabolizmom od 2122 kalorija/dan spada u nivo “srednja aktivnost”, njegove dnevne potrosnje energije se mnoze sa faktorom aktivnog nivova, 2122 kalorija x 1,6 = 3395 kalorija dnevno. To je iznos hrane koja se treba konzumirati da se odrzi sadasnja telesna tezina.

Treci korak: podesavanje kalorija na svoj cilj

Za dobijanje misica treba uzimati vise kalorija nego sto koristite svaki dan. Izgubiti telesnu mast ili salo morate uraditi suprotno. 20% povecati ili smanjiti cini se kao idealno za vecinu ljudi. Ovo nije drasticno povecanje / smanjenje, tako da ne treba da dovede do preteranog gubitka misica ili dobianje nezeljenih masti.
Nas primer je bodibilder koji dnevno ima kalorijsku potrosnju 3395. Ako zeli da dobije misicne mase on treba povecati njegov unos kalorija za 20% znaci do 4074 kalorija/dan. I ako je hteo da izgubi masti on treba da smanji za 20% znaci 2716 kalorija/dan u proseku.
Imajte u vidu da u zavisnosti od tipa vaseg tela i metabolizma, mozda cete morati da prilagodite ove brojke. Ektomorf ce morati da poveca unos kalorija više od 20% da dobije maksimalno misica (oko 30% je najbolje za njih) i oni bi trebali da smanje prilikom pokusaja da gube masti (10% umesto 20%). Endomorf treba da samo poveca za 10% kada pokusava da dobije misicne mase, ali 20% da smanji kada pokusava da izgubi masti.
Na primer, ako nas primer bodibildera od 100 kg je endomorf on bi trebao da unosi 3734 kalorija/dan prilikom pokusaja da dobije misicne mase (umesto 4074 kalorija/dan).

Cetvrti korak: postavljanje unosa hranljivih materija za "umerene dane"

Unos proteinaa bi trebao da ostane stabilan u toku sve tri vrste dana. Najmanje dva grama po telesnom kilogramu je neophodno, ali ja preporučujem 3,3 grama po telesnom kilogramu za bolje rezultate (330g proteinaa za 220 pound(100kg) pojedinca).

Kada pokusava da dobije misicnu masu, nivo ugljenih hidrata na "umerenom" danu bi trebalo da bude jednak unosu proteinaa. Tako da u primeru naseg bodibildera od 220 pounds ili 100 kilograma, koja dolazi do 330 grama.
Sada on trosi 2640 kalorija/dan (1320 od proteinaa i ugljenih hidrata iz 1320). Recimo da je on endomorf. Ako zeli da dobije misicnu masu, njegov unos kalorija treba da bude oko 3734 kalorija/dan. Tako da 1094 kalorija treba da konzumira u obliku masti, po mogucstvu dobrim mastima. Kod masnoca je 1 gram / 9 kalorija, znaci dolazi do 121g masti dnevno.

Tako da, nas endomorf bodibilder od 220 pounds(100kg) koji zeli da dobije misicne mase trebalo bi da konzumira sledece u "umerenim" danima:

330g proteinaa
330g ugljenih hidrata
121g masti

Ako on zeli da izgubi masti, unos ugljenih hidrata u prosecnim danima treba da bude podesen na 1.25g po telesnom kilogramu. Na nasem primeru, dolazi do 275g proteinaa dnevno.

Proteinaski unos se cuva na 3,3g/kilogram (330g u nasem primeru), a ostatak kalorija vrsi se sa masti.
U primeru naseg endomorf bodibildera koji bi trebao da konzumira 2716 kalorija/dan da bi se “izrezao”, dolazimo sa 2420 kalorija od proteinaa i ugljenih hidrata, tako da u okolini 300 kalorija treba da konzumira u obliku masti, ili 33 g masti dnevno.
Dakle, nas endomorf bodibilder od 220 pounds(100kg) koji zeli da se izreze bi trebalo da konzumira sledece u "umerenim" danima:

330g proteinaa
275g ugljenih hidrata
33g masti

Peti korak: postavljanje unosa hranljivih materija za ostale dane

Unos proteina i masti ostaje isti u toku nedelje. Samo ugljeni hidrati variraju gore-dole. Tokom dana kada se unose visoki ugljeni hidrati, povecati ugljene hidrate na 125% od umerenih dana. Tokom dana kada se unose niski ugljeni hidrati, unos je manji za 75% od umerenog dana.

Da nastavimo sa nasim primerom, bodibilder sa 220 pounds (100kg) konzumira:

1) Kada pokusava da dobije misicnu masu

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 412g ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 330g ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 33g proteina, 247g ugljenih hidrata, 121g masti

2) Kada pokusava da izgubi telesne masti/salo:

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 344g ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 275g ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 330g proteina, 206g ugljenih hidrata, 33g masti

Sesti korak: podesavanje unosa kao dijete koja se nastavlja

Upozorenje: Po mom misljenju iskrenom, niko ko pokusava da dobije misicne mase ne treba da prati restriktivnu dijetu gubitka masti za vise od 16 nedelja u nizu. A vecina ljudi bi bilo bolje da se koriste 8-12 nedelja dijete.
Vise od toga i da ste obavezni da izgubite misicnu masu, ili bar ograniciti vase mogucnosti da se dobije misicne mase. Ako niste stekli stepen izgleda koji ste zeleli nakon 12 nedelja dijete, uzeti 4 nedelje "van" dijete (dalje jesti dobru cistu ishrane, ali povecati kalorije) i onda krenite za drugi period dijete.

Kad pokusavate da izgubite masti, moracete da smanjite kalorije na kraju kako bi se telo naviklo na svoj nivo unosa hrane. Sa biciklizmom ugljenih hidrata to je manji problem zato sto ugljenih hidrat i kalorija variraju. Ali ipak, svake 3-4 nedelje potrebno je da se smanjite ugljene hidrate i kalorije da se blago nastave gubljenje masti u optimalnoj stopi.

Medjutim, ne treba praviti drasticne rezove, jer je to razlog da vecina ljudi izgubi misica tokom gubitka masti. Ja predlazem da padaju oko 20g ugljenih hidrata dnevno na svaku 3 ili 4 nedelju. Na primer, ako ste konzumirali 344g, 275g i 206g, smanjiti na 324g, 255g i 186g. Ako gubitak masti nije usporen, nema potrebe da se smanji ništa.

Kada pokusavate da dobijete misicnu masu, nema uzorak povecanja kalorija. Ako posle 2-3 nedelje niste sticali velicinu, povecajte unos proteina i ugljenih hidrata za 25g. Na prvom mestu, dodajte taj iznos na vas obrok posle treninga. Ako posle 2-3 nedelje I dalje nema promena, dodaj isti iznos na dorucak. Ako jos uvek ne dobijate, dodajte jos malo na svoj sejk posle treninga, itd.

http://img522.imageshack.us/img522/7558/image017cq.jpg (http://img522.imageshack.us/i/image017cq.jpg/)
Rotacija ugljenih hidrata: Izgleda da radi!

Pregled obroka

Kako bi se povecala apsorpcija hrane i dozvola dobijanja misica preko masti (ili za ocuvanje misicne mase tokom dijete) treba uzimati 6-7 obroka dnevno. Tri od tih obroka bi trebalo da sadrzi ugljene hidrate i proteine (doručak, neposredno posle treninga piti sejk i obrok 60-90 minuta nakon vezbanja). Preostala 3-4 obroka treba da budu sastavljena od proteina, dobrih masti, i zelenog povrca.

Idealno vreme za trening je oko 10:00 prepodne. To nam daje sledece jelo na rasporedu:

Obrok 1 (nakon sto ustanete): ugljenih hidratis + proteini
Obrok 2 (Post-Workout, oko 11:00 prepodne): ugljenih hidrati + proteini u sejku
Obrok 3 (12:30): ugljenih hidrati + proteini
Obrok 4 (15:30): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 5 (18:00): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 6 (21:00): Proteini, masti I zeleno povrce

Ocigledno, ne moze svako da trenira u to vreme. Za one koji treniraju predvece (5:00 ili 6:00 posle podne), raspored je sledeci:

Obrok 1 (nakon sto ustanete): Ugljeni hidrati + proteini
Obrok 2 (10:00) Ugljeni hidrati, proteini i zeleno povrce
Obrok 3 (12:30): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 4 (15:30): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 5 (Post-workout, oko 18:00): Proteini I ugljeni hidrati u sejk
Obrok 6 (21:00): Ugljeni hidrati + proteini

Konacno, oni koji moraju da trenira ujutru (oko 8:00 prepodne) je sledeci raspored:

Obrok 1 (nakon sto ustanete): Ugljeni hidrati + proteini u sejku
Obrok 2 (post-workout, around 9:00): Ugljeni hidrati + proteini u sejku
Obrok 3 (12:30): Ugljeni hidrati + proteini
Obrok 4 (15:30): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 5 (18:00): Proteini, masti i zeleno povrce
Obrok 6 (21:00): Proteini, masti i zeleno povrce

* Imajte na umu da u ovom poslednjem rasporedu mi koristimo situaciju ugljenih hidrata i proteina koji se piju ujutro. To je zato sto nam treba da se apsorbuju hranljive materije sto je brze moguce, tako da varenje nece ometati trening.

Hranljive materije po obroku

Posto se u svakom obroku unose proteini, trebalo bi da budu ravnomerno podeljeni. Na primer, ako se konzumira 330g proteina na dan, svaki obrok bi trebao da ima oko 55g proteina.

Masti se unose samo u 3 obroka od 6 obroka, tako da bi trebalo I njih rasporediti kako treba. Ako konzumirate na primer 100g masti, neka ta 3 obroka imaju po 33g masti otprilike.

Ugljeni hidrati se unose takodje u 3 obroka. Oko 50% unosa ugljenih hidrata treba da se konzumira odmah posle treninga, 25% ujutru i 25% oko 60-90 minuta posle treninga. Dakle, ako uzimate 250g ugljenih hidrata dnevno, znaci 125g posle treninga, 75g ujutru, 75g i oko 60-90 minuta posle treninga.

Izbor hrane

Do sada smo pricali o kolicinama za vreme, ali je vreme da pricamo o kvalitetu! Kalorija nije kalorija; nisu sve namirnice stvorene jednako. Da bi povecali svoje rezultate, treba da stavite pravu hranu u vase telo. Evo brzog spiska odgovarajuce hrane za svaku vrstu jela.

Dorucak (ugljeni hidrati + proteini)

Izvor proteina: belanca, tunjevina, piletina
Izvor ugljenih hidrata: voce (1-2 komada da se napuni glikogen u jetri), osvene, griz, slatki krompir, sve-mekinje zitarica, palacinke od heljde(ne sirup)

Post-workout (ugljeni hidrati + proteini)

Normalno suplementi koji se rastvaraju u vodi (dextroza, maltodextrin, whey) + beli pirinac ili bela testenina da popunite kolicinu UH
60-90 minuta posle treninga I PWM-a (ugljeni hidrati + proteini)
Izvor proteina: piletina, riba, škampi, suvi komadi mesa
Izvor ugljenih hidrata: slatki krompir, braon pirinač, paradajz, šargarepa, šampinjoni, griz

Preostali obroci proteini + masti

Izvor proteina: svakakvi komadi od mesa, riba, piletina, curetina, tunjevina, jaja, prsuta, sir
Izvor masti: masti iz hrane koja obezbedjuje proteine, riblje ulje, laneno seme
Zeleno povrće: 100-200g

Zakljucak

Ako je ovaj clanak nesto slozeniji od mog redovnog rada, mi se izvinjavamo. Medjutim, da bi dobili najbolje rezultate iz ove dijete ne možete jednostavno "poleteti." Obracati paznju na detalje je vazno i sigurno ce se isplatiti u bliskoj budućnosti.

Ovaj tip dijete je dokazano efikasan kod vecine ljudi. Na duge staze, to ce dovesti do mnogo vise misica i fenomenalnog fizickog izgleda. Potreban je rad, ali vas trud ce biti nagradjen!

Nema na cemu :D

PROTOZZ
27th December 2010, 02:11 AM
U teretani dizem kasiku, viljusku, noz, a treniram Dotu.

Bonzy
27th December 2010, 02:33 AM
Protose, znam da bi ti to voleo, ali nisi kul.

A kapiram to za UH, ali kazem da kada ciljano skidas masti jako je bitno imati amino-kiselina u krvotoku, samo ne baratam strucnim terminima kao ti, a i sumnjam da i Mladen kojem si pokusavao da objasnis barata tim terminima kao sto je "rotacija ugljenih hidrata".

Mladenus
27th December 2010, 11:01 AM
Crnci imaju najbolju genetiku, ali otisli smo off topic. Drzite se slika ovde, a diskusiju prebacimo u teretana-thread. ;)

Mladenus
27th December 2010, 11:02 AM
Objasnice mi bolje na msn-u. :)

OmG! 'Ocu da budem kao Michelin Man!!!! :D

Deadly_burek
27th December 2010, 11:28 AM
Too long didnt read

mILOSbRE
27th December 2010, 11:53 AM
Crncima se najbolje ocrtavaju i vide misici jer su crni ;] sto ne znaci da imaju najbolju genetiku...

@mile pogledaj nekoliko dobrih kik boxera pa mi kazi jer su oni mrsavi ili su nabudzili misice?

Ja imam 75kg i treniram k1 2god i zato nemoj da me ucis sta sam postigo...Svakako nisam smrsao,bas suprotno,za te 2 god sam nabacio 5kg(90% misicna masa)

Mladenus
27th December 2010, 12:49 PM
Crnci imaju najbolju genetiku jer misici im imaju veci procenat crvenih vlakana nego kod belaca. I evo opet tebe sa tim stavom "Sve znam najbolje"... I ko uopste govori o tebi? Idi treniraj kick-box i budi srecan, pusti ljude da pricaju o drugim stvarima, shvati da TI nisi interesantna tema.

Bonzy
27th December 2010, 01:07 PM
Nije to najbolja genetika, Mladene, nego razlicita od genetike belaca, bas ta crvena vlakna su zasluzna za vretenaste misice koji gotivnije izgledaju i za najbolje rezultate crnaca u sportovima u kojima je bitna izdrzljivost, dok mi belci imamo vise belih vlakana, sto je znacajnije za sportove u kojima je bitna snaga, pa smo mi jaci u sportovima snage. Pa pogledaj samo powerliftere - sve belci.

Obicno se tip misica vidi po misicu lista, tj. ako ti je misic lista skoncentrisaniji blize casici nego stopalu, imas vise crvenih vlakana, a ako ti je onako ravnomerno to znaci vise belih.

@muerto ako si za 2 god nabacio 5kg misicne mase, to je smesno, bez hemije mozes da nabacis 5 kg misicne mase za pola godine.

Mladenus
27th December 2010, 03:06 PM
Pa govorili smo konkretno o tome kako nesto izgleda, pa sam pomenuo crvena vlakna. Najbolja genetika za izgled misica je crnacka. Mislim, kad vec znamo o cemu konkretno govorimo. Genetika je sirok pojam.

CroNichaR
27th December 2010, 03:54 PM
slazem se s mladenom
opce poznato je da su crnci bolji sportasi od bijelaca bas zbog njihove genetike...
a muerto tih 5kg (90% ciste misicne mase) je smijeh

Deadly_burek
27th December 2010, 04:25 PM
de sutite....momak ce vas prebit

mILOSbRE
27th December 2010, 04:36 PM
Crnci imaju najbolju genetiku jer misici im imaju veci procenat crvenih vlakana nego kod belaca. I evo opet tebe sa tim stavom "Sve znam najbolje"... I ko uopste govori o tebi? Idi treniraj kick-box i budi srecan, pusti ljude da pricaju o drugim stvarima, shvati da TI nisi interesantna tema.

Zaobidji me decko,moj post se odnosio na Mileta.Mozda si slucajno video @Mile itd.



Sto se tice tih 5kg to sam kovnuo,poenta je da sam na tezi nacin (bez teretane,hemije i slicnog) dosao do dobrih rezlutata.

@burek /ignore :D

n00bk1ll3r
27th December 2010, 06:26 PM
ja sam bez ikakvog treninga nabio 5kg u 3mjeseca ciste masne trbusne mase

mILOSbRE
27th December 2010, 06:44 PM
^^ hahahah,koj si ti lik zeus :)

PROTOZZ
27th December 2010, 06:46 PM
Bolje sto je nabacio 5kg za 2 godine i sto ce moci da jebe u cetrdesetoj, nego da je nabacio 5kg za 6 meseci i sto ce mu kurac u tridesetoj izgledati kao prekljesteni crvic.

busTa
27th December 2010, 06:54 PM
doduse ne bi vam vuko usi vama bilderima .. xaxaxaxa

Bonzy
27th December 2010, 06:59 PM
Bolje sto je nabacio 5kg za 2 godine i sto ce moci da jebe u cetrdesetoj, nego da je nabacio 5kg za 6 meseci i sto ce mu kurac u tridesetoj izgledati kao prekljesteni crvic.

Protose, izazivam te - napisi jedan post u kom neces ispasti glup.

[BMS]Slardar
27th December 2010, 07:03 PM
ja sam nabacio 5kg za mesec protose bez steroida pa ?
nemoj da pises vise gluposti xD

busTa
27th December 2010, 07:05 PM
davide i ti si pod neki bodybuilding ? xD

[BMS]Slardar
27th December 2010, 07:10 PM
zar se ne vidi? :)
masa raste, dota skill opada :D

mILOSbRE
27th December 2010, 07:15 PM
SLardar;1228196']zar se ne vidi? :)
masa raste, dota skill opada :D

??????????????:blink: :blink: :blink:

PROTOZZ
27th December 2010, 07:40 PM
doduse ne bi vam vuko usi vama bilderima .. xaxaxaxa

Ma klasicne paljevine... Komedija..

[BMS]Slardar
27th December 2010, 09:43 PM
??????????????:blink: :blink: :blink:

duhovit si.
~not

Bonzy
27th December 2010, 10:53 PM
Ma klasicne paljevine... Komedija..

Ma klasican anoreksicni kompleksas... Komedija..

ForTheLasTime
27th December 2010, 11:39 PM
Mozda sam ja paljevina za teretanom, bolje to nego za no lifovanjem u virtualnom svetu! Muerto o tome ti pricam ti si 5kg za 2 god dobio ja za 7 meseci 12kg misica i 3-4kg sala....ima razlike velike. Najbolja genetika Arnold Svarceneger ikad ~belac
I da se razumemo protose ja ne uzimam nikakvu suplementaciju niti hemiju, samo jedem 6 puta na dan! Ako imas nesto da mi kazes obrati se meni a ne oni koji treniraju u teretani i ta sranja!

Deadly_burek
28th December 2010, 01:04 PM
U teretani se nemoze trenirat

mILOSbRE
28th December 2010, 03:27 PM
Abre Mile kovnuo sam to za 5kg,poenta je da sam postigo dobre rezlutate (ono sto sam ja hteo) za te 2 god i to bez teretane,hemije,sto je mnogo tezi nacin.I ti misici ne sluze samo za izgled,nego tu lezi snaga :)
Naravno nastavljam dalje da radim,uvek moze bolje ;)

Bonzy
28th December 2010, 06:22 PM
U teretani se nemoze trenirat

Jbt, Burek, nisam znao da i ti dajes visoko inteligentne izjave...

Deadly_burek
28th December 2010, 06:30 PM
Jbt, Burek, nisam znao da i ti dajes visoko inteligentne izjave...

u slobodno vrijeme pijem caj i citam ŠEKSPIRA, i smisljam citate

PROTOZZ
28th December 2010, 06:55 PM
Ma klasican anoreksicni kompleksas... Komedija..

Ko ti to rekao? To sto si ti napisao da sam glup i vredjao me, a nisi obrazlozio svoje tvrdnje, to samo dokazuje da si ti kompleksas, a ne ja... I svi znaju sta moze hemija da ucini sa tvojim organizmom. Ne kaze se dzabe: "Sve sto je brzo, to je i kuso", tako da, lako ces ti da se nagruvas, samo neces razmisljati o posledicama koje ce biti poprilicno velike... I da, nisam anoreksican. Poz..

ForTheLasTime
28th December 2010, 07:27 PM
Teretana sluzi kao + za neki sport u mom slucaju boks, muerto brate ja treniram boks i idem u teretanu 100kg iz bendza mogu 6 puta da dignem nije samo izgled , ali opet ti verovatno si brzi ali svaka kategorija je svoja prica ;) sto teze to sporije i snaznije jbg

mILOSbRE
28th December 2010, 07:55 PM
Pretpostavljam da se boksom bavis rekreativno,jer da je to nesto ozbiljnije kao u mom slucaju, ne bi mogao da uklopis teretanu i boks.Ja treninge imam svaki dan samo nedeljom odmaram...gde tu da ubacim teretanu ?

VanGogh
28th December 2010, 07:57 PM
Sorry za offtopic, ali koj kurac je ovo sa forumom? Ne mogu uci u nekoliko subforuma.. Jel desava jos nekom ovo?

Mladenus
28th December 2010, 08:24 PM
Nisi jedini, Sladjane. I mene zeza, verovatno je do foruma problem.

On topic: Jel mogu i ja da se proseravam? :)

Bonzy
28th December 2010, 09:05 PM
@muerto ako si za 2 god nabacio 5kg misicne mase, to je smesno, bez hemije mozes da nabacis 5 kg misicne mase za pola godine.


Bolje sto je nabacio 5kg za 2 godine i sto ce moci da jebe u cetrdesetoj, nego da je nabacio 5kg za 6 meseci i sto ce mu kurac u tridesetoj izgledati kao prekljesteni crvic.

Je l' ti jasno sad zasto sam ti rekao da ti je post glup?

PROTOZZ
28th December 2010, 09:12 PM
Nisam video "bez", nesporazum...

Bonzy
28th December 2010, 09:39 PM
Pa jbg, bilo bi smesno da sa hemijom mozes samo 5 kila za 6 meseci da nabacis, sa hemijom to mozes da uradis za mesec dana, cak mozes da nabacis i vise, zavisi sta uzimas, kako uzimas, da li kontrolises...
Na primer, svi profesionalni sportisti u vrhu sportova kojima se bave koriste hemiju, ali oni imaju skupu proverenu hemiju, imaju doktora koji im redovno kontrolise nivo hormona i onda nema nikakve sanse da se sjebu, jer samo neki previsok nivo hormona u telu dovode do komplikacija.
Recimo da nekog hormona smes da imas indeks 5, svaki od tih sportista bi imali 4.9, 4.8 na doping testu, i onda ne padnu, dok npr. prosecan covek ima indeks 3 tog hormona, pa je ocigledno da cepaju hemiju, samo sto je eto moguce da bez uzimanja hemije neki covek ima taj nivo hormona, pa je to granica.

Ustvari je ono sto ljudi nazivaju "genetika" uglavnom predodredjenost za lucenje nekih hormona kao sto je hormon rasta, pa onda hemicari ustvari poboljsavaju svoju "genetiku".

Problem nastaje kad debili uzmu hemiju koja je neproverena, jeftina, i jos gore je to sto ne umeju da je konzumiraju kako treba i nemaju lekara da nadzire nivo hormona, i onda poremete rad zlezda i skroz se ujebu, pa tako nastaje impotencija, nenormalan rast dlaka, znojenje ko svinja, razne komplikacije. Hemija i nije tako opasna kada se koristi kako treba, ali stvarno treba imati puno kinte. Mada, stoji da je hemija fake i gay.

@Mile brate, ne mora teretana da bude dodatak uz neki drugi sport, ako hoces da izgledas dobro i da se dobro osecas ne vidim zasto ne bi isao u teretanu. Ionako je za vecinu tesko postici da stizu da se bave vecinom sportova, jer obicno imas minimum 5 treninga nedeljno i to u terminima kada cesto imas obaveze, dok u teretanu mozes da ides kad hoces sem u pola noci.

Mladenus
28th December 2010, 11:07 PM
Ja znam coveka koji ide sam u teretanu. Znaci, nema nikog da ide sa njim, cepa covek sam. Za to treba mnogo volje... Ja mu skidam kapu. Posto je mnogo lakse raditi u drustvu, a i zanimljivije je.

[BMS]Slardar
29th December 2010, 03:07 PM
Ja znam coveka koji ide sam u teretanu. Znaci, nema nikog da ide sa njim, cepa covek sam. Za to treba mnogo volje... Ja mu skidam kapu. Posto je mnogo lakse raditi u drustvu, a i zanimljivije je.

+1

mass gainers 90% koriste oni koji imaju bruka malo kila a dosta su visoki,
inace ovako kad imas masu odma radis defku...

Bonzy
29th December 2010, 03:52 PM
Ja znam coveka koji ide sam u teretanu. Znaci, nema nikog da ide sa njim, cepa covek sam. Za to treba mnogo volje... Ja mu skidam kapu. Posto je mnogo lakse raditi u drustvu, a i zanimljivije je.

Brate, ja idem sam u teretanu, i nije potrebno nesto mnogo volje, a i nije nesto manje zanimljivo, posto sam ranije isao sa ortacima pa znam kako je. Samo moras da napravis plan i da ga se drzis, uvek ce ti motiv biti napredak koji ces primecivati pa ne treba mnogo volje.

[BMS]Slardar
29th December 2010, 04:03 PM
Brate, ja idem sam u teretanu, i nije potrebno nesto mnogo volje, a i nije nesto manje zanimljivo, posto sam ranije isao sa ortacima pa znam kako je. Samo moras da napravis plan i da ga se drzis, uvek ce ti motiv biti napredak koji ces primecivati pa ne treba mnogo volje.
i ja idem sam al brate oko nekih vezbi ti treba pomoc :)
jedino sto je dobro sto imas plan i program i zavrsis sve na vreme
kad si sa drustvom malo se vise zabusava :D

ForTheLasTime
29th December 2010, 08:06 PM
Muerto ja imam treninge u teretani 5 puta nedeljno i boks 5 puta nedeljo po 2 puta dnevno ;) . Nije rekreativno

n00bk1ll3r
29th December 2010, 11:25 PM
debilana ... a znate li da od teretane se mozak smanjuje a misici rastu?

[BMS]Shadow
29th December 2010, 11:42 PM
ja sam isao na pocetku sa dva druga, i posle sam shvatio da od toga nema nista pa sam batalio to, i premestio se u drugu teretanu. sam ici je mnogo brzo bolje lakse i EFEKTIVNIJE. a takodje nije ni potrebno toliko volje, mislim ono, kad krenes i kad dobro radis, ako se primecuju rezultati, samo ce ti se traziti da nastavis :)

Mladenus
30th December 2010, 12:24 AM
Ma svaka vam cast, ja sebe ne mogu da nateram da odem sam jedan trening, a kamoli vise. Zbog toga radim sve kod kuce.

[BMS]Slardar
30th December 2010, 12:33 AM
Shadow;1228872']ja sam isao na pocetku sa dva druga, i posle sam shvatio da od toga nema nista pa sam batalio to, i premestio se u drugu teretanu. sam ici je mnogo brzo bolje lakse i EFEKTIVNIJE. a takodje nije ni potrebno toliko volje, mislim ono, kad krenes i kad dobro radis, ako se primecuju rezultati, samo ce ti se traziti da nastavis :)

tako je brat moj dowsha <3 xD
do leta ko manekeni xddd
zgodni ko kamikaza xD

Bonzy
30th December 2010, 01:17 AM
Ma svaka vam cast, ja sebe ne mogu da nateram da odem sam jedan trening, a kamoli vise. Zbog toga radim sve kod kuce.

Ako nisi razmazen, a mislim da nisi, neces imati frku da treniras ako uplatis mesec dana, jer ce ti biti zao da platis pa ne ides redovno.

Mladenus
30th December 2010, 01:22 AM
Mozda... U svakom slucaju cu da razmislim o tome. Samo treba da se nateram da krenem. Mada u principu, mogu kod kuce da radim sve sto mi je potrebno, sklekove, zgibove, propadanja i trbusnjake (imam sipku za zgibove i napravio sam za propadanja), ono sto i radim svakodnevno. Ionako ne planiram da se budzim, kao ovaj Mile. :) Samo malo da skinem ovo jebeno govance sa stomaka, da mi se vide plocice i gg sam. :)

Bonzy
30th December 2010, 02:03 AM
Tesko je ojacati ledja, od toga sto si nabrojao da radis na gajbi jedino zgibovi jacaju latisimuse i to ne puno jer dosta vuces iz bicepsa i podlaktice, a ledja su ti najveca grupa misica posle nogu, i osnova su za gornju polovinu tela uz trbusnjake.

Takodje, zadnje rame je jako tesko pogoditi, i ima svega nekoliko vezbi koje stavljaju akcenat na njega i njih uglavnom mozes da radis u teretani, a zadnje rame ti mnogo poboljsava estetski izgled i iz profila i sa ledja gledajuci.

O nogama da ne pricam, noge se rade sa velikim kilazama i ako te zanima njih da razvijes, to ne mozes gajbi...

Ali kapiram da tebe boli kurac da nesto posebno misicavo izgledas, samo dovoljno da mozes da se smekerises :)

[BMS]Slardar
30th December 2010, 02:10 AM
pa za ledja su mu zgibovi osnovna i najbolja vezba...

n00bk1ll3r
30th December 2010, 02:26 AM
ja glasam za preimenovanje ovog threada u "debilana, treninzi itd"

Pyro
30th December 2010, 02:53 AM
ja glasam za preimenovanje ovog threada u "debilana, treninzi itd"

+1

Mladenus
30th December 2010, 10:06 AM
@Bonzy: Ma zadnje rame pogadjam sa uskim sklekovima na pesnicama. Ali lepo si rekao, nije mi do bildovanja, samo hocu da se kurcim da lepo izgledam. :) Zadovoljan sam sobom, samo mi fale trbusnjaci, ali i to cu da sredim do leta, valjda. ;)

A sto ti ides u gym? Mislim, sta hoces da uradis?

-KaMiKaZa-
30th December 2010, 10:48 AM
spored mene...drkanje je najbolji hand bilding xDD

Vex
30th December 2010, 11:21 AM
-KaMiKaZa-;1229085']spored mene...drkanje je najbolji hand bilding xDD

oces da kazes desanka sakic :happy:

[BMS]Shadow
30th December 2010, 02:16 PM
upravu si , zadnje rame mozes samo u teretani da pogodis, sta iams 2-3 vezbe, ja radim to sa kablovima, cini mi se da je bolje nego sa bucicama...

Bonzy
30th December 2010, 04:05 PM
SLardar;1228961']pa za ledja su mu zgibovi osnovna i najbolja vezba...

Nije istina. Osnovna vezba za ledja ti je veslanje u pretklonu, jer pogadja ledja celokupno, zajedno sa donjim delom ledja koji je bitan za dobro drzanje. Zgibovi pogadjaju samo latisimuse, i to je diskutabilno, jer moras da imas jake podlaktice da ti ne bi otkazale pre nego sto imalo umoris latisimuse. Jedino ako kupis gurtne mozes bolje da izolujes latove.

@Mladen matori, ja radim u teretani jer bolje izgledam i osecam se zdravo. Imam neki manjak kilograma, jer sam po prirodi mrsav, pa onda gledam da nabacim jos nekih 6-7 kg misicne mase u narednih godinu dana, i da to odrzavam, sve iznad toga mi je preterivanje.

@shadow ja gledam da sve sto mogu radim sa bucicama, bez kablova, jer sa kablovima ne radis toliko misice stabilizatore i generalno sve sa kablovima nije toliko za masu. Tako da i zadnje rame radim sa bucicama.

A za Ognjena i noobkillera, ne znam koji kurac postujete ista kada mislite da je thread sranje.

NOe1
30th December 2010, 04:50 PM
jel za zadnje rame radis, potisak iznad glave sa 2 bucice?

Bonzy
30th December 2010, 05:09 PM
Ne. To ti minimalno gadja zadnje rame, uglavnom prednje i srednje, kao i vecina vezbi za ramena.
Ovako ja radim zadnje rame. Samo siris ka gore ruke iz ovog polozaja i to ti je to.
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:a4UiNVXvwjvfZM:http://khajaabdulmoiz.com/images/shoulder-exercises-cable-seated-rear-lateral-raises.gif&t=1

[BMS]Slardar
30th December 2010, 06:14 PM
nije istina. Osnovna vezba za ledja ti je veslanje u pretklonu, jer pogadja ledja celokupno, zajedno sa donjim delom ledja koji je bitan za dobro drzanje. Zgibovi pogadjaju samo latisimuse, i to je diskutabilno, jer moras da imas jake podlaktice da ti ne bi otkazale pre nego sto imalo umoris latisimuse. Jedino ako kupis gurtne mozes bolje da izolujes latove.

@mladen matori, ja radim u teretani jer bolje izgledam i osecam se zdravo. Imam neki manjak kilograma, jer sam po prirodi mrsav, pa onda gledam da nabacim jos nekih 6-7 kg misicne mase u narednih godinu dana, i da to odrzavam, sve iznad toga mi je preterivanje.

@shadow ja gledam da sve sto mogu radim sa bucicama, bez kablova, jer sa kablovima ne radis toliko misice stabilizatore i generalno sve sa kablovima nije toliko za masu. Tako da i zadnje rame radim sa bucicama.

A za ognjena i noobkillera, ne znam koji kurac postujete ista kada mislite da je thread sranje.

+1

n00bk1ll3r
30th December 2010, 06:25 PM
@bonzy nemislim da je sranje nego mislim da se kurcite svi od reda sto trenirate, ja sam bas ponosan sto vise nista netreniram i nemam obaveza a opet imam vise misicne mase nego vi sto trenirate po 5 godina

[BMS]Slardar
30th December 2010, 06:32 PM
@bonzy nemislim da je sranje nego mislim da se kurcite svi od reda sto trenirate, ja sam bas ponosan sto vise nista netreniram i nemam obaveza a opet imam vise misicne mase nego vi sto trenirate po 5 godina

ne kurcimo se nego pricamo/savetujemo se itd
kakvu ti misicnu masu imas mrsaviji si nego ja xD

Vex
30th December 2010, 06:39 PM
ima ona njegova riba dobar biceps :D

Pyro
30th December 2010, 07:25 PM
SLardar;1229281']ne kurcimo se nego pricamo/savetujemo se itd
kakvu ti misicnu masu imas mrsaviji si nego ja xD

ае davide puno seres,do pre 2 meseca si bio najveca nojajfercina na ikspamu,krenuo si zbog odredjenih ljudi + to sto sam ja isao pa sam video sto ti radis to je bila smejurija.
I mogu da se kladim da sad iako ne dizem nista teze od kašike mogu da dignem vise nego ti,nego ste se svi vi majmuni istripovali da ce se ribe jebati sa vama ako slikate triceps,trbušnjake itd ... a ja mogu da dam levo jaje da ce se ribe pre jebati sa normalnim,iskrenim likom koji ce se iscimati da je osvoji,a ne na nekog kome je u glavi pasteta a misic mu kao kamen ...

Samo sebi nabacujete komplekse i neke ciljeve,umesto da uradite nesto korisno u zivotu,vi mislite da je sve u misicima ... e pa dragi moji,sto kaze jedna poslovica - ,,dzaba teretana,muda tamo ne rastu''
Ne tripujte se da ste jaki,napucani,jebaci,mamojebci,frajeri,smekeri kad to u stvari niste,samo sebi olaksajte i budite prirodni,mozda pojebete nesto i izlecite kompleks nize vrednosti.

Mladenus
30th December 2010, 09:43 PM
a ja mogu da dam levo jaje da ce se ribe pre jebati sa normalnim,iskrenim likom koji ce se iscimati da je osvoji,a ne na nekog kome je u glavi pasteta a misic mu kao kamen ...

Ja sam provalio da si ti intelektualno ogranicen, ali nisam znao da je u pitanju toliko... U kom veku zivis?
"Normalnim, iskrenim" - Jel si bre ti imao nekad ribu? 99% su totalno suprotno od toga sto pricas...

Pyro
30th December 2010, 10:25 PM
To sto si ti nalazio crne žgadije na Kaćkoj petlji to je druga stvar,ja znam da postoje normalne devojke,a ti se drži crnih drugarica noći

[BMS]Slardar
30th December 2010, 11:07 PM
ае davide puno seres,do pre 2 meseca si bio najveca nojajfercina na ikspamu,krenuo si zbog odredjenih ljudi + to sto sam ja isao pa sam video sto ti radis to je bila smejurija.
I mogu da se kladim da sad iako ne dizem nista teze od kašike mogu da dignem vise nego ti,nego ste se svi vi majmuni istripovali da ce se ribe jebati sa vama ako slikate triceps,trbušnjake itd ... a ja mogu da dam levo jaje da ce se ribe pre jebati sa normalnim,iskrenim likom koji ce se iscimati da je osvoji,a ne na nekog kome je u glavi pasteta a misic mu kao kamen ...

Samo sebi nabacujete komplekse i neke ciljeve,umesto da uradite nesto korisno u zivotu,vi mislite da je sve u misicima ... e pa dragi moji,sto kaze jedna poslovica - ,,dzaba teretana,muda tamo ne rastu''
Ne tripujte se da ste jaki,napucani,jebaci,mamojebci,frajeri,smekeri kad to u stvari niste,samo sebi olaksajte i budite prirodni,mozda pojebete nesto i izlecite kompleks nize vrednosti.

lol bre lose me kontas ja ne idem da bih dizao 300 kg vec radi izgleda i ne da bih se kurcio (to nikad nisam radio) ... ja da hocu da radim to sto ti mislis isao bi sasvim drugim stopama xD
nemam ja 13 godina da razmishljam da cu biti rambo ili slicno..tako nesto jos uvek sanjaju muerto,spasa i ostala kompanija xD

Mladenus
31st December 2010, 12:06 AM
To sto si ti nalazio crne žgadije na Kaćkoj petlji to je druga stvar,ja znam da postoje normalne devojke,a ti se drži crnih drugarica noći

Stagod znacili ovi tvoji izrazi...

On topic: Bio sam i ja jednom mlad, glup i naivan.
Uglavnom, primecujem da ne izlazis mnogo iz kuce, desava se tako da covek izgubi pojam o svetu van.

ForTheLasTime
31st December 2010, 03:54 AM
Noobkiler ako ti je ovo retardirano zaobidji theard i kraj, moje misljenje je da i setnja samo bez ostalih aktivnosti bolje nego NISTA zato zaobidji ovaj theard ima drugih.
A sto se tice razvijanja misica tj izgleda misica najbolja je bila teretana jer najvise moze u teretani da se izoluju misici i to je to.

n00bk1ll3r
31st December 2010, 04:39 AM
ja sam razvio desni i lijevi biceps/triceps mnogo i trbusnjake takodjer

PROTOZZ
31st December 2010, 12:26 PM
Ja sam provalio da si ti intelektualno ogranicen, ali nisam znao da je u pitanju toliko... U kom veku zivis?
"Normalnim, iskrenim" - Jel si bre ti imao nekad ribu? 99% su totalno suprotno od toga sto pricas...

Zato sto su kurve.

mILOSbRE
31st December 2010, 12:44 PM
SLardar;1229429']lol bre lose me kontas ja ne idem da bih dizao 300 kg vec radi izgleda i ne da bih se kurcio (to nikad nisam radio) ... ja da hocu da radim to sto ti mislis isao bi sasvim drugim stopama xD
nemam ja 13 godina da razmishljam da cu biti rambo ili slicno..tako nesto jos uvek sanjaju muerto,spasa i ostala kompanija xD

Ja nemam 13 godina i ne sanjam da budem rambo...jer ja jesam rambo xDD

n00bk1ll3r
31st December 2010, 01:05 PM
moj lega dize 300kg, discus xD
http://www.youtube.com/watch?v=nVFPEZVKXbA

Vex
31st December 2010, 01:21 PM
moj lega dize 300kg, discus xD
http://www.youtube.com/watch?v=nVFPEZVKXbA

noob.

Deadly_burek
31st December 2010, 01:43 PM
moj bratic http://www.youtube.com/user/avukovic84#p/u/0/wW7UnwtPvMc
i win

Mladenus
31st December 2010, 02:28 PM
Zato sto su kurve.

Nisu sve, nemoj tako. No, neka vam Zlatko pokaze jedan dijagram u vezi sa zenama, zna on o cemu pricam. :)

ForTheLasTime
31st December 2010, 05:36 PM
Vazno je trenirati ljudi , dosta toga dolazi iz sporta...kondicija, zdrav zivot, snaga, lepsi izgled,itd...

Bonzy
2nd January 2011, 12:54 AM
E Protose, ajde idi sa svojih 18 godina i trazi dobru devojku koja ce voleti tvoju dobrotu i sa kojom ces da izgradis dugu vezu punu poverenja.

Mladenus
2nd January 2011, 12:04 PM
Ne ide to tako. Moras prvo da divljas i da razmisljas kurcem, pa tek onda tako. Ako ne, onda ces u 40, kad se ozenis da ti proradi taj nagon, pa ces da ides i juris klinkice-fufice. Ipak, da bi znao sta je dobro, moras prvo da prodjes kroz lose. Razlog - da bi znao da cenis prave vrednosti.

phaNtom
5th January 2011, 01:37 AM
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/

Evo kome treba da vezba kuci, a ne zna vjezbe i tako to, a ima mogucnost i uslove.
Vrlo dobar sajt.

ForTheLasTime
5th January 2011, 11:30 AM
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/

Evo kome treba da vezba kuci, a ne zna vjezbe i tako to, a ima mogucnost i uslove.
Vrlo dobar sajt.
Moj covek :D <3

phaNtom
7th January 2011, 04:58 PM
De si ti picoberu, sad sam zimao pauzu bar negdje do 14-og XD

Nisi ti jedini koji nesto znas hahaha xD

Pyro
10th January 2011, 03:13 AM
http://www.youtube.com/watch?v=WmAnUJ8Y6Z8&feature=related

evo malo da se napalite

mILOSbRE
10th January 2011, 02:43 PM
http://www.youtube.com/watch?v=WmAnUJ8Y6Z8&feature=related

evo malo da se napalite

i like :box:

Pyro
10th January 2011, 05:18 PM
i like fighting :D :bat:

SpawN^^
9th May 2011, 09:08 PM
samo vi igrajte dotu dok se ja napucavam :D

mILOSbRE
9th May 2011, 09:11 PM
Ko si ti,gospodine napucani ? ;]

btw jel tacno to sto mi drugar kaze, da se kreatin obavezno pije uz glukozu?

_pLaY.MaKeR_
9th May 2011, 09:53 PM
kreatin je cista voda, sve je to glupost
hemija cisto govno od koje gubis imunitet

samo cist rad !

mILOSbRE
9th May 2011, 11:08 PM
kreatin je cista voda, sve je to glupost
hemija cisto govno od koje gubis imunitet

samo cist rad !

I ja to kazem,samo naporan rad i rezlutati ce doci/su dosli :D Ja nikakva pomagala nikad nisam pio,sve sto sam postigo je rezlutat svakodnevnog vezbanja.Necu da se ponavljam,da pisem sta i kako radim,samo cu da kazem da sam veliki narcis i mnogo truda i energije ulazem u izgled.

Inace nemam nista protiv tih ''pomagala'' pomocu kojih se brze i lakse dolazi do rezlutata sve dok ne dodjemo do igle i teske hemije :) Mnogo puta sam ja hteo da kupim kreatin,napalilio sam se na to jedno vreme,ali onda bih morao da izbacim alkohol iz upotrebe sto je nemoguce.Mislim mogu ja da ne izadjem i to,ali dodje neki rodjendan i naravno moram da odem,jos ispadne dobro vece i gg.

[Igic]Legend
8th November 2011, 12:33 PM
Evo ovako sto se tice teretane...pod 1:vrlo nezahvalan sport prije svega,dok treniras dobar si,cim prestanes nema te....pod 2:trening ti je 30% a ishrana i odmor 70%...ja idem u teretanu vec 7 godina i vise ne dizem tegove,nego svaki mi se trening svodi na po 10serija po 10 ponavljanja isto i odmah zgiba predjem na propadanja!Radi tako prva 3 mjeseca i osjetices snagu kakvu nikada nisi osjetio...u 7 godina nikada nisam mogao dici na benchu preko 100 kg al ove vjezbe su mi pomogle da dizem 130kg 8 puta bez ikakvih suplemenata i steroida...zato vam predlazem pocnite da radite osnovne vjezbe i garantujem vam znatno veliki napredak i naravno obavezan whey 2 mjerice i bicete spremni za ljeto:)...jaki cvrsti i zdravi prije svega da budete a ne napucani ko baloni koji izduvaju cim prestanete trenirat...od ovakvih vjezbi vam ostaje mnogo duze nego od tegova i tako tih sranja...toliko od mene...poz

[Djole]
8th November 2011, 01:43 PM
whey 2 mjerice a pre treninga roknes neki animal pack ili aminobolik cisto da dodjes sebi. sve prirodno naravno :)

Plonk
8th November 2011, 01:51 PM
jedi bar jednom tjedno masnu janjetinu i 2x-3x nesto moras pojebat i eventualno 5x-10x bacit pitona sa jednom i sa drugom rukom, RASTU MUDA RASTU I MIŠIĆI

EDIT: zaboravih odgovorit na igicev post...


...i spreman si za ljeto gdje imas priliku "bildat" 2x-3x vise

[Igic]Legend
8th November 2011, 01:59 PM
animal pack jeste dobar preparat sto se tice vitamina i minerala,al je mnogo skup za te pare...mozes jeftinije da prodjes u apoteci ako kupis neki vitamin c i par vitamina na isto te dodje a jeftinije te izadje...a amino bolic je vrhunski preparat,jer je pun leucina 6000 mg i dobar je za oporavak i osjeti se malo snage,ne pretjerano al dovoljno...po meni je sve to bacanje para al za pocetnike je ok...whey ti je osnova,njega cepaj ostalo ti nije potrebno...ako oces kvalitetno da se odradis djole pomocu ti rado...

[Djole]
8th November 2011, 02:08 PM
Od suplemenata pijem omega 3, vitamin C i whey. Ovo(animal i aminobolic) sam prve 3 nedelje pio i skontao kad sam malo kruzio po netu, da vecinu tog mogu uneti dobrom ishranom.
@Mladen Os reci da po tvom rezimu treninga ja preko leta treba da jebem 6-7 dana u nedelji? Mislim da je to preterano, pa ne spremam se za olimpijadu jbt, ja sam rekreativac :)

[Igic]Legend
8th November 2011, 02:13 PM
sto se tice omega kiselina to je pravi izbor...prije svega cuva srce i dobar je za krvnu sliku:)...probaj sa zobenim pahuljama jako puno daju energiju.Ako jebes 5-6 puta na dan,gubis testosteron i nisi nista postigao:)))))...onda moras da kupis sebi i tribulus:)))))...Whey piji iskljucivo sa vodom!

Plonk
8th November 2011, 02:16 PM
pa jasno... na tašte ujutro i navecer.

Plonk
8th November 2011, 02:17 PM
legend;1404248']sto se tice omega kiselina to je pravi izbor...prije svega cuva srce i dobar je za krvnu sliku:)...probaj sa zobenim pahuljama jako puno daju energiju.ako jebes 5-6 puta na dan,gubis testosteron i nisi nista postigao:)))))...onda moras da kupis sebi i tribulus:)))))...whey piji iskljucivo sa vodom!

a od proteina ti rastu muda?

Zimo Pg
8th November 2011, 06:06 PM
Ma samo cepaj belo meso (pilece grudi za one koji ne znaju XD) i ribu , to ti je za misicnu masu ono vrh ... Dzaba ti proteini i ostali suplementi ako ne cepas belo meso i ribu ... A ako si mrsav i oces da nabacis malo kila i misica, za dorucak 5-6 kajgani i pola kile slanine i to je to :D

[Igic]Legend
8th November 2011, 07:19 PM
Nemoj da zaboravis da jedes kuvanu piletinu i ribu:))))...Tad najvise ocuvas proteina...jeste da je gadno al rezulatati su odlicni:)

[BMS]Slardar
8th November 2011, 08:26 PM
;1404246']Od suplemenata pijem omega 3, vitamin C i whey. Ovo(animal i aminobolic) sam prve 3 nedelje pio i skontao kad sam malo kruzio po netu, da vecinu tog mogu uneti dobrom ishranom.
@Mladen Os reci da po tvom rezimu treninga ja preko leta treba da jebem 6-7 dana u nedelji? Mislim da je to preterano, pa ne spremam se za olimpijadu jbt, ja sam rekreativac :)

bitan ti je whey ostalo je sve kurac.. ostalo je vise onako malo da dodas..naravno umereno whey-a ne treba ti 10 merica jer neces svariti to prirodno.. 30 g pre 30g posle treninga i to je to .. ostalo ti je ishrana..
i uvek nije lose imati dekstrozu kad se preforsiras, i malo glutamina za brzi oporavak :)

[Igic]Legend
8th November 2011, 09:14 PM
slazem se sa slardarom,bitan ti je samo whey,kao sto sam ti i ja rekao..sto se tice glutamina,ako imas para uzmi iso whey sensetion 93 ojacan je sa glutaminom,ono sto ti i treba...jeste da je malo skuplji al je vrhunski...93% proteina...a ako nemas para 2 mjerice proteina posle treninga jer svaki protein u sebi ima glutamina,zato ti i kazem 2 mjerice zbog glutamina da ubacis vise...a ako imas kesa uzmi sensetion protein+glutamin...da kupujes posebno glutamin je inace skup.

[BMS]Slardar
8th November 2011, 09:19 PM
Legend;1404534']slazem se sa slardarom,bitan ti je samo whey,kao sto sam ti i ja rekao..sto se tice glutamina,ako imas para uzmi iso whey sensetion 93 ojacan je sa glutaminom,ono sto ti i treba...jeste da je malo skuplji al je vrhunski...93% proteina...a ako nemas para 2 mjerice proteina posle treninga jer svaki protein u sebi ima glutamina,zato ti i kazem 2 mjerice zbog glutamina da ubacis vise...a ako imas kesa uzmi sensetion protein+glutamin...da kupujes posebno glutamin je inace skup.

ma nije skup ima 300g lupam scitec oko 1400 din... a za senzejsn ima da pukne 8-9k za te pare mozes da kupis 2,5 kg proteina + glutamin + kreatin i jos para da ti ostane :D puno je 2 merice to je oko 50 g proteina dosta mu je malo vise od jedne znaci oko 35 g.. jer realno ako uzmes 50 + pojedes 300 g mesa to je + 60 to je 110 nema teorije da svaris :)
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Glutamin/SN701-L-glutamine.html evo ovaj npr.. 5 g posle treninga svaki dan bice sasvim ok. :) a to koji je skuplji nista posebno ne znaci ofc ultimate je najbolji al je skup jako a nama sto idemo prirodno nista ne znaci :)

[Igic]Legend
8th November 2011, 09:36 PM
Slardar rekao sam mu...da je skupo al je dobro...scitec je nikakva marka..a iso sensetion ima mnogo dosta glutamina +93 % proteina...tako da mu nije potrebno uzimat glutamin...kreatin mu nije potreban jer je to smece...bolje jednu pravu stvar nego 5 losih od sciteca...a iso sensetion ima sve sto mu je potrebno!!!

[Djole]
8th November 2011, 09:39 PM
Ja rokam 40g + 250g mesa kontam da je to sasvim dovoljno.
@igic na ovo mislis http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30083 ?