PDA

View Full Version : Cu calm acest thread xD



Immortal.Dani
19th October 2010, 05:55 PM
dupa cateva injuraturi a iesit ptr ca s-a enervat, dar fara motiv, zicea ca eu ii iau kilurile si creepii, si ca dau auto, dadeam auto numa cand trebuia sai raspund ca altceva nu putea face decat sa ma sece la cap, iar kilurile erau pe buna dreptate din moment ce el avea disable (cub) de la rylai, deci flame-ul facut de el era anormal si fara rost. va rog sa va uitati la replay ptr a decide.

Ba retardatule io ti-am zis frumos la inceput , nu ataca cripii , in primele 5 minute a trebuit sa iti scriu tie incontinuu sa nu ataci cripii , ti-am zis apoi ba omule , lasa KILLURILE CA DEAIA PUN LION PE TRILANE SA FACA RUSH DAGGER , nu intelegi si tot tu iei killurile , hai lasate cu disable ca daca ai avea idee ce e dota , ai face atack si ai stii sa lasi kill , daca esti praf de ce joci frate? ok e liga publica , da asculta dracului de capitan iar daca nu esti in stare dute frate joacate pe garena room 30 , si lasate ba cu posturile astea stii bine ca esti un noob ratat care habar nare sa joace si le strica jocurile altora , probabil 90% din jucatorii de pe RO nu te suporta :) io is unu dintre ei ^^ oricum ban meritat nu zik dar tu esti un gunoi de om si jucator ... scuze ca am vorbit urat ... daca am vorbit...si daca am exagerat... dar zik ce simt si cred io adevaru..

Raptor7
19th October 2010, 06:04 PM
Sa iti explic frumos (ceea ce tu nu stii face) immortal.faith. Threaduri de genul asta nu iti au rostul si in mod normal sunt sterse. Al tau nu o sa il sterg ci o sa il pastrez ca exemplu negativ si sa vada lumea ce pateste cand procedeaza ca si tine.

Pe tine te paste un ban mult mai lung pe channel Romania ( poate permanent ) pentru ca te-ai abatut de la reguli de prea multe ori deja, ai insultat adminii si conducerea acestei comunitati, si acum iti permiti sa vii si sa deschizi threaduri inutile cu simplul scop de a-l jigni pe cel care te-a reportat atunci cand tu ai incalcat regulile. Comportamentul tau a fost tolerat prea mult timp, asa ca te rog sa primesti acest post ca un last warning, pentru ca la urmatoarea ta abatere banul tau o sa fie de durata ( nu doar 208 ore).

Pentru ca ai deschis acest thread complet fara folos (daca aveai ceva de impartit cu el puteai sa ii dai un whisper sau un pm) primesti un infraction si ti se adauga 24 de ore la banul de pe server.

Te rugam sa te potolesti si sa profiti de acest timp in care esti banat si sa CITESTI REGULILE ( de mai multe ori). Aceasta e o comunitate pentru toti romanii, noobi, rai, fara talent fie ei cum or fi. Daca gresesc obligatia ta e sa le explici frumos, daca nu inteleg si nu vor sa te asculte sa le faci post. Speram sa nu mai fie nevoie sa auzim numele tau in sectiunea de ban request.

Cu multa stima, administratia comunitatii Romania.

mapY^
19th October 2010, 06:11 PM
ii dau dreptate lu immortal sincer, dar voua va plac oamenii kre au frica de admini si va lingusesc permanent, chiar daca ei strica jocurile din moment ce va gadila voua putin orgoliul e totul ok ... am patito si eu de atatea ori aici si stiu despre ce e vorba nu veniti sa'mi spuneti k exagerez k io sincer astora le'as sterge w3 din ALL programs direct :-J

Raptor7
19th October 2010, 06:18 PM
Tu ii dai dreptate pentru simplul motiv ca nu ai atata putere de caracter sa te abtii din a injura. Cam asta e singurul tau punct comun cu immortal.faith. Si noi jucam cu aceeasi jucatori ca si voi. Si pe noi ne deranjeaza la culme noobismul. In schimb noi le explicam frumos, nu ii injuram de mame si raniti si morti si etc si nu iesim din jocuri. Ceea ce i-am zis la immortal.faith e valabil si pentru tine. Abtineti-va de la a scrie lucruri tampite cand nu e cazul.

[RO]Claudiu
19th October 2010, 10:18 PM
dar voua va plac oamenii kre au frica de admini si va lingusesc permanent

........... sincer nu caut prieteni pe internet sau anturaje sau alte lucruri , scopul meu e sa dovedesc, ca sunt folositor.

warcraft = creeare de razboaie , jocul duce inevitabil la conflicte si din acest motiv este nevoie de o ierarhie lafel ca in lumea reala . unde sunt conflicte sunt si reguli in mod inevitabil , conflicte fara reguli duc la anihilarea ambelor parti in totalitate .

pe mine ma intereseaza strict partea de strategie a jocului si pe aceasta incerc sa o mentin in regim profesional, asa cum se face dupa standardul serverului si al forumului.

DeMoN.EyeS
20th October 2010, 12:02 AM
Da cine v-a facut pe voi admini? >:) :)) ... si intr-un fel are dreptate immortal....astia care-s jucatori buni nimeresc cu niste pampalai care TE PROVOACA si cauta sa faci flame ca sa te poata posta si sa iti dea ban. Proprie experienta "de ce ma injuri?" "eu cu ce ti-am gresit, de ce te iei de mine" si dupa iei /w "m**e fraiere ca ai ban" . Si pampalaii astia. Voi vreti sa dati dovada de ce nu sunteti. Jura-te ca nu ai injurat in viata ta.... si nici nu injuri cand esti nervos...daca e asa mare pagupa de ce nu se face un de ala de mute la flame si gata ati scapat de o grija. Nu stau eu sa suport toti cocalarii care te provoaca ca stiu ei ca tu faci flame si iei ban. desi nu sunt adept mapy, il sustin aici ca are dreptate. Si immo la fel. Desi daca stau sa ma gandesc nu am mai jucat de ceva vreme pe ro.
Ori ati fost batuti de mici copii si aici aveti ocazia sa faceti pe sefii interzicand un flame sau ceva, ori nush sincer ce e cu voi ... :| chestia e ca nu injuri nici macar pe bune... ca scri un plm si fmmm si dinalea morti raniti ...ete de aia ma doare pe mine in cot. Pune pe careva sa ma injure il las 3 ore si il injur la loc . si gata. mare scofala . daca omu nu intelege cand ii zici frumos? ce vrei sa fac? ca pana dau post si fac report ala mi-a pierdut 30min din viata.... Nu mai fiti voi sfintii si apostolii ...ca degeaba, acuma deja-s plictisit de cate vad aici :))). Eu pun 90 % ca vreti sa pareti prea docenti si cilezati, si nu sunteti....sau sunteti pocaiti / iehovisti totali. :\

DeMoN.EyeS
20th October 2010, 12:05 AM
si la o adica ce e ala flame? sunt cuvinte care fac parte din vocabularul romanesc (argou) care pt unii oameni zic ca-s cuvinte urate? de ce? pula e sinonim cu penis. Daca era invers, pula fiind cuvantul din masa vocabularului si penis din argou. Nu puteai pronunta penis, ca luai ban? :|

[RO]Claudiu
20th October 2010, 07:01 AM
Da cine v-a facut pe voi admini?

adminii cei mari pe baza faptului ca suntem veterani pe forum si pe server , avem experienta vasta in ceea ce priveste jocul si istoria serverului + alte calitati pe care le-am dovedit prin munca in folosul comunitatii in diferite regiuni ale forumului pe o perioada lunga de timp. Sa nu crezi ca ajunge oricine in staff.




astia care-s jucatori buni nimeresc cu niste pampalai care TE PROVOACA si cauta sa faci flame ca sa te poata posta si sa iti dea ban.
daca jucatorii buni raspund la provocarile pampalailor este gresala lor pt k nu i-a dus mintea sa procedeze altfel.



Voi vreti sa dati dovada de ce nu sunteti. Jura-te ca nu ai injurat in viata ta.... si nici nu injuri cand esti nervos...daca e asa mare pagupa de ce nu se face un de ala de mute la flame si gata ati scapat de o grija.

eu sincer injur in jocuri publice =)) dar nu din ura sau altceva , din motiv k sa aibe tipul respectiv care ma provoaca ceva pt care sa raspunda , el scrie 1000 de litere eu ii scriu doar "esti noob" sau "esti prost" =)) ceva scurt de genul asta care sa il tina ocupat , asa ceva se intampla cand le iau creepii cu last hit =)) .




sunteti pocaiti / iehovisti totali. :\
iar tu stii ce esti ? ... RASIST ! =))


App de cuvantul "pula" , este considerat k fiind social ofensiv si din acest motiv nu incurajam folosirea acestuia .

L.E.S.
20th October 2010, 08:06 AM
raspuns ptr immo si cei din tabara lui:
aveam 4-1 cu veno in primele minute de joc din care 3 erau 100% pe buna dreptate fara posibilitatea lui lion (immo) sa le ia nici daca vroiam sa-i las, iar CS aveam vreo 4-0, cum dracu sa-ti fi luat creepi cu 4 crepi omorati?? auto iar dadeam cand chatuiam ca tu esti cap sec si nu te bucuri de joc cand noi 2 dominam lane-ul si probabil in urmatoarele 20 min poate rezolvam un finish, oricum ceea ce dovedesti in joc si prin acest thread este ce esti dus cu capu, impreuna cu tabara ta care nu ma suporta, ROG PE CEI CARE COMENTEAZA FARA ROST SA SE UITE LA REPLAY PRIMA DATA.

p.s. nu sunt 90% de pe channel RO care nu ma suporta, sunt vreo 5, care vezi tu sunt pe EDL si se cred super mega extra PRO, ca eu nu joc ca ei (si nici nu-mi pare rau), si-au gasit om doar ca eu sunt demult pe server si nu am evoluat la fel de mult in acesti ani decat ei intr-un timp mai scurt, cum zic intotdeauna: fiti sanatosi cu jocul vostru cu tot, acolo sa va faceti viata, eu joc doar de fun, si pana ma distrez o sa continui sa-l joc.


dar voua va plac oamenii kre au frica de admini si va lingusesc permanent
cred ca sunt printre putinii oameni care vorbesc cu respect cu orice user de pe acest forum, fara asslick si absolut la fel cu toti, asa sunt si real life, am lucrat la firma ASUS,(jucam dota din birou cand calculatoarele rulau teste :laugh: ) aceasta firma livra calculatoare la metro si real din toata tzara, patronul il tutuiam (bine, si el mi-a permis) din simplul motiv ptr ca simpla diferenta intre noi este ca el are bani multi si o firma, el coordoneaza si da "porunci" dar sunt doar ptr partea de firma/facut bani, faceam ce zice el dar ce nu tinea de firma eram la fel de egali, aici iar moderatorii sunt mai mult ptr a ajuta acest server si oamenii "to have a good time" sunt oameni care oarecum muncesc ptr noi si sunt de partea noastra, ne ajuta, etc... nu sunt sefi, e doar un freekin joc, nu inseamna ca domnu sef s-a suparat si ti-ai luat ban, faza e ca, adminul a vazut ca esti dus, ti-a dat ban cu asta ajutandu-i pe ceilalti din comunitate sa-si continue activitatea in liniste.
din cauza varstei, a experientei profesionale si experientei din viata mai mare decat a multora din voi ROG MAI MULT RESPECT!!! (in special butcher, demon-storm, mapy)

[SyS]-Killer
20th October 2010, 03:10 PM
when youre sad, and no1 knows it
ill send you, black roses

mapY^
20th October 2010, 04:28 PM
voi aveti experienta mare in ceea ce priveste JOCUL?
"adminii cei mari pe baza faptului ca suntem veterani pe forum si pe server , avem experienta vasta in ceea ce priveste jocul si istoria serverului + alte calitati pe care le-am dovedit prin munca in folosul comunitatii in diferite regiuni ale forumului pe o perioada lunga de timp. Sa nu crezi ca ajunge oricine in staff."
"adminii cei mari pe baza faptului ca suntem veterani pe forum si pe server , avem experienta vasta in ceea ce priveste jocul si istoria serverului + alte calitati pe care le-am dovedit prin munca in folosul comunitatii in diferite regiuni ale forumului pe o perioada lunga de timp. Sa nu crezi ca ajunge oricine in staff.
Atunci, noi, muritorii de rand, astia kre tot luam ban k nu ne mai putem abtine knd vedem nubi, ar trebui sa vbim cu IceFrog sa ne faca o alta harta ... deja DotA pare overrated ptr noi :|

Bad][Luck
20th October 2010, 05:21 PM
Again pt oamenii care zic ca nu ii pot suporta pe astia care joaca slab si daia injura: asta denota ca aveti o problema psihica, poate aveti tourret's si nu ati aflat inca, dar daca totusi va considerati oameni normali, care s-au nascut cu ceva mai mult creier decat cimpanzeii sau alte mamifere, ar fi cazu sa va revizuiti comportamentu' si sa lasati oamenii care nu s-au nascut cu atat talent ca si voi in materie de dota sa traiasca fara mame si persoane decedate profanate de limbajul vostru deosebit de "intelectual" . Dat fiind faptul ca aici ,cum spunea toata lumea, e o comunitate unde trebuie acceptati pe oricine face parte din ea impreuna cu defectele sale. Deci can we all just get along? :flori fluturi multa iubire intre semeni etc : :)

[RO]Claudiu
20th October 2010, 05:26 PM
Atunci, noi, muritorii de rand, astia kre tot luam ban k nu ne mai putem abtine knd vedem nubi, ar trebui sa vbim cu IceFrog sa ne faca o alta harta ... deja DotA pare overrated ptr noi :|

argument ambiguu ceea ce ai scris mai sus asa k iti raspund la acelasi nivel :


chiar daca iti faci echipa de elita prin absurd din 5 clone de ale tale k tu te consideri zeul suprem al jocului , tot nu poti sa le castigi pe toate si in momentu ala dai vina pe una din clone sau o injuri iar clonei nu i se pare corect pt k are acelasi skill k restul echipei doar k i-au dat disable lui mai intai si daca nu murea el murea altcineva poate mai important in team battle.

ia de exemplu jocurile din SS , toti 10 jucatori sunt zei dar numai 5 castiga jocul pt k asa e facuta harta iar din momentul in care nu exista 2 eroi asemanatori pe harta nu poti sa eviti anumite incidente cum ar fi rikimaru omoara pe zeus prima data in team battle.

scopul jocului e sa te joci nu sa castigi k defapt nu castigi si nu pierzi nimic la sfarsitul jocului , e doar un concept.

cand am zis "experienta vasta in ceea ce priveste jocul" faceam referinta la TOT jocul numit WARCRAFT , tu te gandesti numai la dota si doar asta stii sa joci, eu de exemplu joc toate hartile inclusiv cele originale.

Raptor7
20th October 2010, 05:30 PM
MApy stiu k tu consideri ca nu sunt 5 jucatori de DotA mai buni k tine pe tot Bnetul. Trezeste-te la realitate, nu esti un jucator grozav, si fara sa exagerez nu intrii nici in top 50. Lasa aerele de PRO, daca ai asslickeri in clan nu inseamna ca esti un geniu sau pro sau w/e alte lucruri te consideri ca esti. E timpul sa intelegi k esti un jucator de nivel mediu, nu cu mult mai bun de cat cei care joaca pe Ro, asa ca terminati cu injuraturile si cu alea k asa cum ei feedeaza pe ro, feedati si voi in ligile mai mari...si veniti aici sa va exprimati frustrarile pe cei care vin sa se relaxeze aici.

mapY^
20th October 2010, 06:42 PM
Scuza'ma k'ti zic nu am zis nciodata de 5 jucatori pe BNet, dak tu esti copac si pui botu la ce zice Satariel la 15 ani te inteleg, si sa fi sigur k sunt mai bun k tine, ti'o pot demonstra oricand chit ca'ti convine sau nu :) Nu te mai uita la ce zice satariel doar ptr k face misto d tine cu "faptu ca e fanu tau", doar ai vazut ca si pe tine te ia la jignit si alea knd faci fail, te credeam mai inteligent sincer :-j
P.S. CLaudiu nu vbii de meciuri EDL/SS ca n'ai fost pe acolo sa vezi cum se joaca, acolo o greseala decide un meci nu ca aici fiekre face ce vrea si lifesteal pe supportzi :| si eu ma refer la W3 in general cand te iau in ras cu "experienta vasta", te'ar surprinde sa stii ca stiu sa joc fte multe harti, doar ca n'am avut ocazii prea multe :)

Raptor7
20th October 2010, 07:19 PM
Da mapy esti mai bun ca mine, de aia sub numele meu scrie Safelist Member si sub al tau nu scrie pt k nu ai trecut de trials. Si nu o mai intoarce k tu ai zis cu gura ta ca de pe ro numa pain si 73rror sunt mai buni ca tine. Si eu cand i-am enumerat pe shinde, sica, killer, immortal si multi altii tu ai zis k sunt niste noobi cu fitze in cap. Deja ai devenit enervant cu injuraturile, glumele, aerele tale. Nu iti convine comunitatea asta si cu regulile ei, nu te obliga nimeni sa joci aici.

[RO]Claudiu
20th October 2010, 07:33 PM
P.S. CLaudiu nu vbii de meciuri EDL/SS ca n'ai fost pe acolo sa vezi cum se joaca.


http://img820.imageshack.us/img820/2200/aaalgg.png (http://replay.garena.com/view.php?id=4cbf1942a4085)

asta spune tot . eu nu mai joc dota competitiv de 3 ani , ma consider low skill in orice meci competitiv de dota , nu sunt calificat in nici o liga profesionala de dota , nu am rank nicaieri la dota , prefer sa joc suport in loc de carry si joc pt simplu' fapt k imi pare bine sa fiu folositor.

tu cu toate calificarile tale ai pierdut jocul acela contra mea ( un low skill ) si nu numai asta , le-am facut carry cu sladar tot jocul la coechipieri, eu iti omoram echipa si pe tine.

demon-storm
20th October 2010, 08:27 PM
@Claudiu El vb de ss/edl si tu vii cu o parte din screenshot (cine stie ce dreq de coechipieri avea mapy acolo doar e pub k asta joci tu)..
Si tot dumneata te crezi mai superior lui, dar cand ma uit la ss-urile de la ro tour mi se face rau cand vad orchid pe davion.. pacat k n-am avut ocazia sa joc contra ta k te mutam pe harta vecina...

RaouL
20th October 2010, 08:35 PM
Urmatorul off-topic se va lasa cu infractiuni.
:tiphat:

mapY^
20th October 2010, 08:53 PM
N'am zis de ei ca au figuri'n cap si nci ca sunt sub mine, am zis doar ca depinde totul de echipa in care esti, tu(jucator x/y) joci bine/rau in functie de oamenii cu care faci un meci, sa fi sigur ca daca ma joc pe RO si prind echipa urata joc mai mult singur si e inevitabila infrangerea :-?? Si da, nu am trecut de trials datorita faptului ca joc slab support fata de alti eroi, dar eu spre deosebire de tine, recunosc care'mi sunt punctele slabe si care sunt cele bune, si cand am jucat pe acel "SS" tank/carry am fost foarte ok :) in schimb tu faci 90% fails carry pe RO, ca sanu mai vb de SS unde "iti pica netu" :-j last post, HF

[RO]Claudiu
20th October 2010, 08:56 PM
@Claudiu El vb de ss/edl si tu vii cu o parte din screenshot (cine stie ce dreq de coechipieri avea mapy acolo doar e pub k asta joci tu)..
Si tot dumneata te crezi mai superior lui, dar cand ma uit la ss-urile de la ro tour mi se face rau cand vad orchid pe davion.. pacat k n-am avut ocazia sa joc contra ta k te mutam pe harta vecina...



LOL , ai interpretat gresit . eu nu ma cred superior niciunui jucator de dota , am specificat k joc pt simplul fapt k imi pare bine sa fiu folositor intr-o echipa.

Eu vroiam sa demonstrez ca in dota nu numai skillul e relevant , am subliniat faptul ca sunt low skill , daca dai click pe acea sectiune de screenshot vei fi redirectionat la replay-ul oficial al jocului .

Jucatorii din echipa lui Mapy^ au fost alesi de catre Mapy^ k sa nu zici k i-au intrat noobi in echipa din senin. eu il cunosteam de la mine decat pe capitan.

App nush ce vrei sa demonstrezi prin faptul ca ma muti pe alta harta in dota , eu nu am imagine de pastrat in cercul vostru :D sunt om de umplutura in orice caz cand sunt ales intr-un challenge.

Raptor7
20th October 2010, 08:57 PM
acuma te tragi pe cur si nu ai tupeul sa recunosti k ai zis k pe killer si pe shinde ii faci, si ca ei joaca bine numa rar. Nu ai atata putere de caracter sa recunosti.

Si eu nu am sustinut nicaieri (cum ai facut tu) k sunt imba pro, eu nu sunt carry "de meserie", pe ro joc carry pt k daca ii dau alcuiva sigur face fail cu el. Si btw stai tu calm k nu fac 90% fails :)


PS: in momentul de fata de indentifici 100% cu copilu de la semnatura mea :)) ai gura mare, dar cand e de recunoscut ce ai zis sau de demonstrat o iei la fuga :))

Smurf
21st October 2010, 03:38 AM
Ma indoiesc de faptul ca o sa ajungeti undeva cu topicul asta.
Ordinea e urmatoarea:
Respecti regulile
Observi cine nu respecta -> raportezi -> moderatorii se ocupa.
Nu va bateti voi capetele cu intrebari de genul : "de ce ala e mod?" sau "cine l-a ales pe ala?",chiar nu sunteti in masura.
Mapy si immortal,faceti iar valuri,lucru care nu-mi place.
Skillul vostru,de asemenea,nu ma intereseaza,nici pe mine si ma indoiesc ca pt ceilalti care citesc threadul asta reprezinta vreun interes.
Topicuri de genul asta nu vor mai exista pe forumul in cauza de acum inainte : " Sunt raportat,hai sa fac thread nou sa-l injur pe-ala" fiindca se vor lasa cu urmari ceva mai grave.
O alta chestie: pana acum v-am oferit putina diplomatie,intelegere si chiar v-am 'ascuns' atunci cand a venit vorba sa folositi alte conturi pentru a juca aici,insa,o data pt totdeauna: cei care vor primi ban vor ramane banati,iar cei care isi vor oferi conturile jucatorilor banati vor fi pedepsiti si ei,de asemenea.
O sa ma asigur ca moderatorii vor primi 'uneltele' necesare pentru a asigura bunul demers al lucrurilor pe canalul Romania.
That's all,folks.
:tclosed: