PDA

View Full Version : Bucuresti - cel mai urat oras ?



[RO]Claudiu
9th October 2010, 05:52 PM
http://www.evz.ro/detalii/stiri/sectorul-5-lumea-a-treia-a-bucurestiului-900617.html


discutati despre Bucuresti .


vizitez bucurestiul lunar si de fiecare data cand ies pe usile garii de nord ma loveste un val de toxicitate in atmosfera , initial mi-e sila sa respir dar ma obijnuiesc.

eu personal cred ca e un oras infect . populatia va suferi de boli pulmonare dupa 2-3 generatii de expunere la atmosfera aia toxica .

RaouL
9th October 2010, 08:35 PM
E ca si un apartament in care locuiesc vreo 20 de persoane.

Bad][Luck
9th October 2010, 08:50 PM
Da intradevar , ca orice oras mare e poluat si desigur ca faptu ca e un oras din Romanica face ca poluarea sa fie la un alt nivel. Intradevar si eu in prima faza ziceam ca n-as sta in viata mea acolo dar nah, viata te face sa te obisnuiesti cu multe si sincer sa fiu nu cred ca e o situatie atat de morbida incat sa crezi ca aeru de Bucuresti te omoara, mai degraba te omoara bucuresteanu' inchis la culoare din spatele tramvaiulu. This is my point of view.

Raptor7
9th October 2010, 08:52 PM
Cum poti generaliza in halu asta? Ai vz toate orasele sa zici k e cel mai urat? :S

[SyS]-Killer
9th October 2010, 09:33 PM
Articolul acela e bazat pe sectoru 5, nu Bucurestiu in general, e sectoru unui tzigan borat care fura tot ce prinde si nu stie sa lege 2 cuvinte = vanghelie, nu merita cu v mare, + ca nu are nici metrou sectoru 5.Sunteti faliment daca credeti ca tot Bucurestiul e depravat si plin de toxine,eu de ex stau in 2 langa 3 la o statie,sunt parcuri mari si "misto", gunoi mult prea putin,amenajate, sinteticuri si pe ici pe colo,ceea ce e nasol e ca sunt tigani ca de altfel , unde nu sunt.In plus Claudiu, nu te obosi sa scrii 489233 randuri,ca nu o sa vizitez threadu asta.

[RO]Claudiu
9th October 2010, 11:59 PM
Cum poti generaliza in halu asta? Ai vz toate orasele sa zici k e cel mai urat? :S

ceea ce zici nu are logica . chiar daca as vedea toate orasele sa zicem ca ajung la ultimul si intre timp primul devine mai jegos pt k s-a schimbat in timpul in care eu le-am examinat pe toate , si astfel faptul ca le-am vazut pe toate nu imi ofera destule informatii incat sa judec daca unu e mai jegos decat celalalt . am zis corect , ceea ce am prezentat e o parte din bucuresti adica bucuresti si pana in momentul actual e cel mai jegos oras pe care l-am vazut.

deci am judecat pe baza cunostiintelor care le am deja.


@ killer dont worry k nu o sa iti scriu 23423423 randuri D: aia fac doar pentru Raptor , app ai dreptate k articolul e despre sectorul 5 dar eu mi-am zis parerea si despre traseul meu . gara de nord - statia de metrou - stefan cel mare - spitalul colentina. de-a lungul traseului mi-e greu sa respir *_* si knd mai si fumeaza o panarama langa mine .... oricum e f poluat fata de craiova :P ar trebui sa se mute cetatenii prin zone rurale .



app de mediu toxic . locul unde stau bunicii mei "Cotofenii din Dos" a fost declarata sursa de apa k are anumite minerale in ea care nu sunt sanatoase si se numeste "apa grea" , au trecut cativa ani de cand s-a anuntat si acum populatia intregului sat are probleme de rinichi ....

Raptor7
10th October 2010, 01:43 PM
Claudiu;1184249']ceea ce zici nu are logica . chiar daca as vedea toate orasele sa zicem ca ajung la ultimul si intre timp primul devine mai jegos pt k s-a schimbat in timpul in care eu le-am examinat pe toate , si astfel faptul ca le-am vazut pe toate nu imi ofera destule informatii incat sa judec daca unu e mai jegos decat celalalt . am zis corect , ceea ce am prezentat e o parte din bucuresti adica bucuresti si pana in momentul actual e cel mai jegos oras pe care l-am vazut.



Pai, ai vazut cum arata Baia Mare? (Care btw este al 2-lea cel mai poluat oras din EUROPA ---> probabil pentru ca sta Joker acolo). Atata timp cat nu iei in considerare toate elementele dintr-o multime, nu poti sa zici k un element e "cel mai ceva". E ca si cum ai lua multimea: {5,3,7,2,9,4,8,1} si ai zice ca 3 e cel mai mic numar din multimea asta, pentru k tu...nu ai apucat sa citesti numa primele 3 elemente ale multimii. Got my point? :)


@ killer dont worry k nu o sa iti scriu 23423423 randuri D: aia fac doar pentru Raptor

xD ma simt onorat :d

ss-darky
10th October 2010, 02:58 PM
sectorul 5 ar trebui declarat zona cu sansa de intoxicatie cu incultura, mizerie si iq negativ. ar trebui izolati toti jidanii si tiganii in garduri cu turnuri pazite si impuscati pe loc daca vor sa iasa :)

RaouL
10th October 2010, 03:04 PM
Pai, ai vazut cum arata Baia Mare? (Care btw este al 2-lea cel mai poluat oras din EUROPA ---> probabil pentru ca sta Joker acolo). Atata timp cat nu iei in considerare toate elementele dintr-o multime, nu poti sa zici k un element e "cel mai ceva". E ca si cum ai lua multimea: {5,3,7,2,9,4,8,1} si ai zice ca 3 e cel mai mic numar din multimea asta, pentru k tu...nu ai apucat sa citesti numa primele 3 elemente ale multimii. Got my point? :)



xD ma simt onorat :d

Nu o sa mai fie niciodata in Baia Mare : Raptori si T-Rex , Dinosaurs.
Combinatu asta i-a omorat pe toti :(
:bless:

mapY^
10th October 2010, 03:27 PM
sa ma scuzati , dar voi voribit si poate 1/2 dintre voi ati trait acolo .... de unde pana unde vorbesc toti provincialii "cunoscatori" kre au "vizitat" dughenele din gara de nord? :|

Raptor7
10th October 2010, 08:03 PM
el e! diplomatul !

Daca observi eu nu mi-am dat cu parerea, ci doar am facut o remarca la o afirmatie .

mapY^
12th October 2010, 03:59 PM
ma refeream la cei care se simt si care u facut remarci idioate ei trecand prin gara basarab, nu am zis nume sau ceva, invata sa vezi pe cazuri o situatie nu generaliza NABULE :X !

[RO]Claudiu
25th October 2010, 03:57 AM
Pai, ai vazut cum arata Baia Mare?. Atata timp cat nu iei in considerare toate elementele dintr-o multime, nu poti sa zici k un element e "cel mai ceva". E ca si cum ai lua multimea: {5,3,7,2,9,4,8,1} si ai zice ca 3 e cel mai mic numar din multimea asta, pentru k tu...nu ai apucat sa citesti numa primele 3 elemente ale multimii. Got my point? :)


ceea ce ai scris tu acolo e o multime finita si fara necunoscute , Baia Mare e o multime nedefinita si toate elementele sunt variabile. deci nu "E".

e imposibil sa cunosti toate variabilele din Bucuresti , fiecare milimetru de arie al tuturor componentelor sa zicem ca incep din Sectorul 1 sa evaluez orasul absorbind fiecare detaliu vizual , sonor , etc. ( ar fi imposibil ) pana ajung in sectorul 2 tot ce am observat in Sectorul 1 se schimba intr-o anumita masura .

concluzie : evaluarea mea nu e statica , se schimba pe masura ce se schimba si orasul. Toate se schimba pe masura ce se acumuleaza mai multe informatii.

Raptor7
25th October 2010, 10:36 AM
nu ai inteles ce am zis eu.

[RO]Claudiu
25th October 2010, 08:25 PM
nu ai inteles ce am zis eu.

nu ai stiut sa explici.

LOGiStiK
26th October 2010, 08:03 PM
Exagerezi grav.

[RO]Claudiu
26th October 2010, 08:09 PM
maine sa te duci prin oras sa faci poze pt topicul asta k sa imi dovedesti k exagerez grav :D

LOGiStiK
26th October 2010, 08:22 PM
http://www.destinatiieuropene.ro/blog/wp-content/uploads/2009/09/bucuresti1.jpg

http://www.regim-hotelier.com/images/Bucuresti/800px-Bucuresti_bib_cen.jpg

http://i305.photobucket.com/albums/nn205/rufus_t2/Bucuresti%202008/BucurestiIunie2008-272.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d9/Dambovita_in_Bucuresti.jpg

http://www1.pmb.ro/pmb/bucuresti/poze_bucuresti/foto%20primavara/IMG_4938_L.JPG

http://1.bp.blogspot.com/_FeOQ5AuZSy0/SNafQQd7nKI/AAAAAAAABZQ/NcPMwPnTCT0/s400/zilele+bucurestiului+2008+pod+cismigiu.jpg

http://www.pcworld.ro/app/webroot/concurs-fotografie/files/Cismigiu%2031.JPG


Google is your friend.

[RO]Claudiu
26th October 2010, 09:58 PM
no tnx . i trust you more than i trust google ;) eu cred ca nici jumatate din populatia bucurestiului nu a vazut locurile prezentate in pozele de mai sus . tu personal le-ai vazut ?


pe mine ma intereseaza cum arata rutele cele mai populate si vizionate. sau drumul pe care il parcurgi tu zilnic , il privesti cu aceeasi placere cum privesti peisajele din pozele de mai sus?