PDA

View Full Version : curiozitate in legatura cu un caz de ban



L.E.S.
8th October 2010, 11:40 AM
http://eurobattle.net/showthread.php?t=121499
singura problema e ca cererea de rmk a fost inainte sa fie leaveri!!
pain a iesit fara motiv, rageplug, merita unban? mapy aka fear a iesit rageplug, merita unban? 666 a fost al treilea, sa zicem nu merita ban ptr ca nu avea cum sa joace 3v5 mai ales ca a iesit capitanul dar ceilalti 2 au stricat jocul la alti 8 oameni si in special la 5 din teamul advers, ptr ca in primele minute se vedea ca-i ownam, iarasi se pune intrebarea: e corect?

Raptor7
8th October 2010, 12:12 PM
Singurul care merita ban in cazul de fata e Sir.Pain (si din cate stiu eu inca are ban). Ceilalti au iesit pt k nu s-a aplicat regula de rmk daca pica unul pana in minutul 10. Desigur nu trebuiau sa iasa...dar asta e regulamentul si nici voi nu l-ati respectat cum trebuie.

L.E.S.
8th October 2010, 12:36 PM
ai dreptate, doar ca mapy trebuia sa ceara rmk dupa "lege" imediat dupa ce a iesit pain, nu dupa 1 min sa iasa, si atunci rageplug nu din cauza regulilor, daca nu murea numai stiu care noob atunci, mapy nu iesea si treceam de min 10 si iesea de sub regula, dar nah, minutu respectiv conteaza, gj mapy, ai fost si tu de fata ieri pe canal, sufera cand pierde de zici cai tai gatu...

-Decay-
8th October 2010, 05:22 PM
nu cred ca trebuia sa zica ei sa faceti rmk
era obligatoriu, e evident ca nu pot castiga in 4 din min9
mapy nu merita ban si nici pain fiindca e pain

mapY^
8th October 2010, 07:10 PM
+1 pain a iesit ptr antijoc facut de Venge sau lich imi scapa exact numele poate kiar lion nush M0ffo/M0tion unu din astia 2 ... nu se dadea share la gaina, 0 wards/autoattack lane/ feed din minutu 1, nu mai tot redeskide subiectu Les, am inteles k esti batut'n cap si limitat da incearca sa intelegi ca nu ai dreptate, dak vrei sa ma baneze pe mine ptr leave in min 9 k nu vreti sa ne dati rmk knd iese pain(nu l'am pus eu sa iasa si se vede clar in replay) spune'mi k nu mai intru pe romania 3/4 zile "genban" sa te multumesc, poate dupa o sa te calmezi si'o sa incetezi cu mega asslick si hating ...
citez: "Haters gonna hate" => ii dau dreptate, sunteti incredibili unii degeaba va explic frumos la inceput ce'i de facut in meci, voi faceti cum vrea pixul vostru si dupa "m'a injurat mapy ce e asta cum se poate asa ceva" ... va ganditi knd ma vedeti capitan pls sa nu mai dati SIGN ca sincer, chiar dak mai am si alte locuri unde pot sa joc(diverse ligi) dak vin si joc pe RO inseamna k nu'mi displace neaparat, dar sa fiti siguri k nu vin sa'mi futeti voi meciuri la CoolDown cu Skillurile voastre debordante de pubberi , stiu ca'i liga publica tocmai de'aia tot ce va rog este = DACA nu sunteti in stare sa jucati un joc MidSkilled/Hs, va rog nu mai dati sign knd dau chall ptr ca n'o sa ma vedeti nciodata sa dau challenge cu diversi "anonimi", mereu incerc sa dau cu oameni appiati de skillu meu(+/- mici diferente) ca sa am ce juca, dar knd imi stricati planurile si anumite combinatii (care de altfel in alte locuri ies de minune sau cu alti oameni) mi'e practic imposibil sa nu va injur, anuntandu'va din prima ca'i un joc bun si dandu'va indicatii, ganditi'va doar putin inainte sa dati sign si nu va mai tot credeti toti zei, va asigur eu/ceilalti de pe ro kre mai joaca pe kte'o liga, k NU sunteti, fix zei nu sunteti :-S ..
Deja imi stau multe pe degete sa le zic anumitor admini care mi'au spus in numarate randuri "Fa'le report pentru antijoc/leave/flames" ... fratica tin sa va explic ca eu sunt genu care daca se apuca de un random activity, nu o incep ca s'o pierd fie ea joc/problema/Afacere etc... asa ca daca eu imi dau silinta sa fac ceva bun, sa ofer anumitor oameni(cei alesi) un joc de calitate si fac tot ce'mi sta'n putinta sa nu pierd, cum puteti sa veniti voi sa'mi spuneti practic ... "Eh mapy, lasa, rezista si tu 40/50 minute, mori incontinuu ptr 0 miss/wards si failz supports,vezi cum 2/3 din echipa fac antijoc si feedeaza constant pe lane,lasa'i creepii la support k sta autoattack si'ti fute farmu, lasa toti copii dp Arso sa te injure, si dupa joc le faci repport" ... nu va imaginati cred cata sila pot provoca acesti oameni, evident ca nu pentru ca voi, admini fiind, n'o sa'si permita X'ulescu Anonimu dp One sa va faca gat constient fiind ca are ban instant(asa e Romanu ala prost facut, pana nu iti bagi ceva'n .... sau pana nu'l ameninti cu ceva nu se lasa), in schimb cu noi, playerii de aic(tin sa mentionez ca unii dintre noi stiu mai multe ca adminii in ceea ce priveste dota si daca ar acorda atentie la spusele noastre ar putea invata ceva) isi permit orice si fac ce vor intr'un joc + ca se cred toti importanti si cumpara atentie cu japca ....pe langa toate astea as vrea sa adaug, sper ptr ultima oara, ca oamenii de pe xpam/dota/90% din mess imi sunt total indiferenti, n'o sa ma vedeti vreodata ajutandu'va cu 10 RON sau 1 paket d tigari ptr ca in 1U RAND nu am cum, stau departe, + sunt convins ca nu as avea nimic de castigat pe urma asta. Daca am ajutat/o sa ajut vreodata p cneva p Bnet, aia o sa fie cei chiar sunt educati si au bazele culturii generale, nu cei care se prefac cu 7 ani de aksa doar ca sa se dea bine pe langa admini sau mai stiu eu ce, educatia nu consta neaparat in a'i vorbii lu Raptor7 cu "Domnule" ci in a'ti vedea locul in societate si a'ti apara drepturile, incercand pe cat putinta sa nu'i deranjezi pe cei de langa tine + daca esti intrebat ceva despre economie/istorie sa nu fii 100% pe langa cum sunt majoritatea dintre voi, ca sa nu vbesc de chestii matematice sau diverse specialitati ca atunci chiar deviem grav si sunteti in ceatza. Pe langa toate astea, 90% dintre voi nu va vedeti locul de drept in societate, grupurile pe care le frecventati, probabil ca nu ati reusit sa va intelegeti pe voi insisi sau diversi alti factori "perturbatori", si tot incercati sa pareti un fel de "'mniezo". Sunt constient ca in tara noastra(si zic noastra ca sa nu fiu bulangiu k mie oricum nu'mi place Romania de cand am realizat in ce tara traiam, si ca putinii oameni kre au mai ramas de valoare sunt condusi de'o masa de prosti cu drept de vot :|) libertatea se poarta de putin timp si poate nu <suntem> invatati cu ea(nu o data am observat comportamente comuniste/securiste la tinereii din ziua d azi) dar ar fi timpu sa ne trezim putin, sa ne vedem locul in Europa(daca nu in lume) si sa incercam sa corectam anumite greseli, chiar dak nu le'am facut eu(eu fiind toti cei citesc acest post) dar totul pleaca de la o vointa comuna de a indrepta ceva... in schimb cand va vad ca o tineti cu romanismele voastre ieftine si credeti ca "a fraerii pe cneva/a trage o tzeapa e cool" incep sa'i dau dreptate lu mama cand spunea ca tara asta nu mai are viitor, nu ca m'ar afecta neaparat doar ca ma intristeaza pe undeva, anyway sper ca nu v'am deranjat prea rau pe cei care se simt(desii multi sunteti si nesimtiti) si ca ati avut o lectura placuta ... prima/ultima compunere by mapY^, daca sunt doritori aveti contact la profilu dp forum:)) ! :D

L.E.S.
8th October 2010, 07:40 PM
ai dreptate mapy, ai fi un super baiat daca nu ai suferi atata ptr un joc handicapat. chiar nu are importanta, iar daca nu stii rabda inseamna ca tu iti traiesti viata in joacele ce le joci, crede-ma intr-o zi vei realiza ca nu depinde nimic important de un joc amarat, nici nervii tai nu ar trebui sa depinda... hai bafta si noroc


mega asslick si hating ...
partea cu asslick e bullshit 100% iar partea cu hating ti-am explicato in theadul deschis de tine special ptr aceasta ocazie

mapY^
8th October 2010, 07:47 PM
nu sunt 100% ca esti cuprins in vreo categorie, doar ca esti putin ofuscat pe mine de cand ti'am tot repetat ca esti slab. Mai repet o data .. poate poate.. nu incep nimic ca sa pierd, fie joc fie orice altcva sau daca pierd intr'o pozitie de lider prefer sa pierd pe greseala mea nu pe greseala altora, mai ales ca sunt unele activitati, din nefericire se afla si DotA printre ele pentru ca joc de fte mult timp la un nivel mai bun, la care gresesc foarte rar ... e ca si sentimentul cand ai niste bani, sau cand ai masina ta proprie, si altu se fute cum vrea cu ele, parca nu'ti surade ideea nu ? Eh, eu aplic aceasta gandire in orice activitate pe care o incep, tin sa mentionez ca pana acum nu m'am vazut fortat sa practic activitati care'mi displac pentru ca dispun de mijloacele necesare pentru a ma adapta sau, dupa posibilitati sa adaptez situatia la capacitatile mele, asa ca daca mie imi place jocu asta, de ce mi'ar placea sa'l pierd (mai ales knd ma straduiesc, dak nu as juca bine as zice da frate pierdetil voi ca oricum eu sunt in plus p harta) dar ma rog... fiecare vede lucrurile cum vrea :)

L.E.S.
8th October 2010, 07:54 PM
vezi ca poti fi si normal cand vrei, iar partea cu esti mai slab nu ai spuso asa, ci cu flame si bataie de joc, eu ti-am recunoscut ca-s mai slab ca tine, si nu mi-e rusine de asta, am si altceva de facut decat dota toata ziua, deci nu pot ajunge la un nivel foarte superior si nici nu vreau, ceea ce stiu imi ajunge ptr fun, tu partea asta nai inteleso, si am continuat sa ne intzepam, discutia asta trebuia sa fie in threadul celalalt....

mapY^
8th October 2010, 07:56 PM
nu ti'am mai zis k esti slab de vreo luna/2 nush la kre data te referi cu flames, nci nu te mai bag in seama lately :)

L.E.S.
8th October 2010, 08:00 PM
da, cum am zis in threadul celalalt nu am uitat trecutul, care a inceput acum chiar 1-2 ani(sau mai mult eu numai stiu) si deatunci pana acum, fara ultimele 2 luni cum ai zis.... si sa stii am evoluat foarte mult decand ma cunosti, nu ca ar treaba ta...
p.s. citeste te rog celalat thread deschis de tine.

^ILoveMyWallet^
8th October 2010, 09:59 PM
+1 mapy TRU STORI

ai dreptate mapy, ai fi un super baiat daca nu ai suferi atata ptr un joc handicapat. chiar nu are importanta, iar daca nu stii rabda inseamna ca tu iti traiesti viata in joacele ce le joci, crede-ma intr-o zi vei realiza ca nu depinde nimic important de un joc amarat, nici nervii tai nu ar trebui sa depinda... hai bafta si noroc
Mie nu-mi plac persoanele care sufera les, dar hai sa-ti explic ceva... Una e sa suferi si sa ai gura mare si sa joci ca pe '-arso RO PRO', adica degeaba, si alta e sa suferi si sa joci bine ( MACAR DECENT ). Deci e o diferenta de la cer la pamant.
De asemenea, daca eu vreau sa joc un joc si si pot sa-l joc la un nivel mediu, sa joc calumea,sa ma concentrez, bla bla nu inseamna ca nu am FUN neaparat ... Am fun cand bat echipa adversa la 5v5 cum ii prind, il omor pe aky prin padure ca nu are map awarness etc. apoi pot sa am si fun, mai fac o gluma cu mapy, mai il injur prieteneste pe [snake] si asa mai departe... Stresant este insa, ca tocmai atunci cand tu vrei sa joci calumea, te concentrezi, depui efort, vine unu la 13-14 ani ( majoritatea cazurilor ) si incepe sa strice jocu. Ok bun e nou in joc.. Ii explicam: ia wards, pune pe stun, incearca sa faci aia ca item... Raspuns: "Ba cine p**a mea esti tu sa-mi zici ce iteme sa fac?" banuiesc ca nu mai are rost sa explic ca ai inteles ce vreau sa zic.

Toata lumea are tendinta sa sufere, da macar sa sufere daca au si cu ce.. nu cu povesti nemuritoare...

Plus, cum a spus si mapy^. da, joc pentru fun, dar distractia e si cand am 3 rapiere si il bat pe raptor la fantana, nu cand vine X-ulescu si imi strica o linie pe care creste Theredpriest si ma bate 'stack-ul lui frumos' ca apoi sa-mi sufere el ca e mare jucator.

Raptor7
8th October 2010, 10:03 PM
CUM SA SCRII un post asa de lung? :)))))))))))

Nu am rabare acuma sa citesc :D

^ILoveMyWallet^
8th October 2010, 10:13 PM
Pai multi nu au rabdare.. daia nici nu se intelege nimica dintr-un post sau un thread( fie el de ban fie un guide pt ceva sau ce o fi acolo ), ca prietenasi citesc numa jumatate, daca o citesc si paia, si majoritatea mai si comenteaza aiurea :D ... are dreptate mapi in ce zice aia e..
O fi el suferinta, o injura el mult,o f**e el jocuri sau o face ce ziceti voi ca face.. da sa mor daca nu ii dau dreptate
:hf:

p.s: ba sa scoti si o carte ma :)) "Aventurile lui mapy^ in DotA"

RaouL
8th October 2010, 10:15 PM
To be continued.... :tclosed: