PDA

View Full Version : Multiple conturi



Immortal.Dani
27th September 2010, 05:15 PM
Io fak o propunere : multi jucatori dupa ce iau ban isi tot schimba contul ... admini stiu cine sunt fiecare... io zik ca jucatorii sa fie banati pe toate conturile cat timp sunt banati pe unul... e stupid si jignitor ca sa ia ban si apoi sa faca alt cont...

RaouL
27th September 2010, 05:19 PM
Da, asta ar insemna sa-i banam pe ip / clasa de ip

Ok, caprioara obeza , sau multi altii... imi zici tu cine-i ?
Pana nu-i verifica cineva dupa ip nu am de unde sa stiu cine ii. Si asa le afli toate conturile.
E ca se mai dau ei de gol atunci da ii stiu... sau ca fac cerere de pe acelasi cont.

Cat despre conturi, poti sa incepi tu .
Zi cate conturi ai
Stiu ca ai... da am uitat cum se numea.....

Budacul
27th September 2010, 05:28 PM
Da, asta ar insemna sa-i banam pe ip / clasa de ip

Ok, caprioara obeza , sau multi altii... imi zici tu cine-i ?
Pana nu-i verifica cineva dupa ip nu am de unde sa stiu cine ii. Si asa le afli toate conturile.
E ca se mai dau ei de gol atunci da ii stiu... sau ca fac cerere de pe acelasi cont.

Cat despre conturi, poti sa incepi tu .
Zi cate conturi ai
Stiu ca ai... da am uitat cum se numea.....

degeaba pisi , isi schimba ip`ul ... "nesimtiti" astia care tot isi fac multe conturi .

RaouL
27th September 2010, 05:36 PM
Exista ban si pe clasa de ip
Sa-ti dau un exemplu eu am ip-ul 79.119.xxx.xx , xxx . xx mi se schimba de fiecare data.
O deajuns sa primesti ban pe 79.119.* si nu mai intra nimeni din Baia Mare / RDS pe server.
Tu capito ?

Budacul
27th September 2010, 05:42 PM
Exista ban si pe clasa de ip
Sa-ti dau un exemplu eu am ip-ul 79.119.xxx.xx , xxx . xx mi se schimba de fiecare data.
O deajuns sa primesti ban pe 79.119.* si nu mai intra nimeni din Baia Mare / RDS pe server.
Tu capito ?

atunci o sa te joci cu peretii :)) . Cam riscant ca pentru unu sa nu mai poata juca un oras intreg . Dar nah . YOU GOT THE POWER ! ( not for long )

Immortal.Dani
27th September 2010, 06:53 PM
caprioara obeza e aky , io nu am jucat pe conturi mai multe :) doar pe asta jok cand jok , pe ancient.spirit joaca un vecin , amic :)

DRG-
27th September 2010, 07:10 PM
Mda... nu ar fi o idee rea banul pe ip, dar nu e drept sa fie mai multi banati din cauza unui "jucator". Am patit asa cand jucam counter si toata reteaua il injuram pe ala :|.
Next idea...

RaouL
27th September 2010, 07:24 PM
caprioara obeza e aky , io nu am jucat pe conturi mai multe :) doar pe asta jok cand jok , pe ancient.spirit joaca un vecin , amic :)

Si cand ai avut lvl 0 pe RO, la inceput ?

[RO]Claudiu
28th September 2010, 12:21 AM
eu zic : lasa-i sa faca cate conturi vor ei .


degeaba au 20 de conturi si nu au level 2 pe ele :) sau icoane sau altele .

daca sunt seriosi primesc level , respect , icoane , jocuri de calitate.

daca sunt cocalari primesc ban , mute , reset la stats , ban pe ip , level 0 pe romania etc.

eu cred ca avem un filtru de jucatori destul de eficient.

Budacul
28th September 2010, 05:44 AM
Aici gresesti enorm claudiu . Dota nu inseamna level 2 pe romania , icoane , stats top si toate balariile . un jucator serios si decent nu are nevoie de nici una din astea ca sa se afirme . Vrei jocuri de calitate ? Atunci nu il mai lasa pe dorel.jupanul , romeo , curaj si toata pleava romaniei sa joace . Eu sunt unul din "cocalarii " , "animalele" alea care injura noobi care intra pe challange si fac ruin game . Cum poti sa te abtii cand ei TE PROVOACA prin simpla lor atitudine : nu asculta cand le explici ceva , sufera la tine ca ei stiu dar defapt sunt prafi . Tu crezi ca ai un filtru de jucatori pentru ca esti la acelasi nivel cu ei .
Daca sunt cocalari primesc ban , mute , reset bla bla . Cui crezi ca ii pasa de toate astea ? CREzi ca unu jucator BUN , in adevaratul sens al cuvantului , ii pasa ? De asta i-ati gonit pe toti pe EDL , SS si ce cacat de ligi mai exista . Personal , singurul motiv pentru care joc pe battlenet este faptul ca am un internet praf si pierd conectiunea dupa cateva minute dupa ce intru in game . Pe alte platforme de joc e foarte greu sa intrii la loc , cand aici pe b net log in si go channal romania sa faci challange cu romeo , cu clanul kord sau mai stiu eu cine .
Asa ca inainte sa luati atitudinea asta de Admini , SEFI , Politisti , keepers of the order sau ce va inchipuiti voi ca sunteti , analizati situatia si ganditi-va un pic , ca de aia v-a dat Dumnezeu bibiloi . Regards

Raptor7
28th September 2010, 12:42 PM
Budacule, tu crezi k inainte sa se posteze threadul asta noi nu aveam habar de situatie? Faptul k nu vezi tu, nu inseamna k noi nu am discutat deja problema si am incercat sa o rezolvam. Normal k o sa dau ban daca nu te poti abtine. Daca te evervezi pentru un joc de DotA si injuri k un marlan atunci fii sigur k iei ban ( + k ar trebui sa faci o vizita la un cabinet medical).

Cat despre accounturi multiple, noi facem eforturi atunci cand banam un user sa ii banam toate conturile, insa asta nu e posibil mereu, mai ales conturile de pe server, pentru k nu avem cum stii toate conturile care le are persoana respectiva. Cat putem facem si o sa facem mai mult pe viitor.

PS: lasati-o mai moale cu expresii de genu :admini ratati, incompetenti etc. pentru k habar nu aveti ce lucram noi aici si ce nu lucram. Cum spuneam daca nu vedeti voi scris negru pe alb (balben in situatia de fata) nu inseamna k problema nu se discuta in privat.

Budacul
28th September 2010, 05:00 PM
Eu va cred ca aveati habar de situatie , dar ceea ce am vrut eu sa zic mai sus a fost reply la paragraful "Daca sunt Seriosi primesc , level , icoane , respect si mai ales JOCURI DE CALITATE" . Citeste mai bine la ce am dat eu reply lu` claudiu era strict de aia , cu joker am vorbit mai sus despre conturile multiple . Faza cu banip nu prea e buna deoarece poti da interdictie la un oras intreg.

Caprioara_
4th October 2010, 02:36 PM
caprioara_obeza nu e aky/pain/blank/killer/lemnyshor ce nu vreti sa intelegeti sa moara vecina de la 3 aia cu manelele

Immortal.Dani
4th October 2010, 02:49 PM
caprioara_obeza nu e aky/pain/blank/killer/lemnyshor ce nu vreti sa intelegeti sa moara vecina de la 3 aia cu manelele

Io credeam ca esti aky , w/e zici cum vrei ... mie nu imi pasa ... posturi inutile , crek erai intr-o zi in acelasi timp cu el in meci :S w/e Io zik sa terminam cu posturile inutile :>