PDA

View Full Version : Vise :>



Immortal.Dani
21st September 2010, 09:22 PM
Deci prunci stau acu si ma gandesc la ce o sa fiu cand o sa fiu mare... habar nam ce o sa fiu sau momentan ce vreau sa fiu da asta nu conteaza xD ... Visu oricarui prunc zik io e ca vrea sa fie BATMAN xD nananana uite asta zik si io ... ia uimitima voi cu ale voastre vise / impliniri xD

Johnny-Bravo
21st September 2010, 09:25 PM
batman>spiderman

eu cand o sa fiu mare vreau sa fiu ceva Sh3f B0$$$ c1f

si totusi nanananana

[RO]Claudiu
21st September 2010, 10:27 PM
Materia din care esti facut va lua forme diferite pe parcursul timpului , chiar si dupa ce se opreste reactia in lant numita viata , tot vei exista dar nu in aceeasi forma . Asta e natura circulara a universului cu 3 dimensiuni .

Daca te referi la profesie , eu ma vad peste 5 ani intr-un cabinet cu o barba falsa si ochelari cu rame groase practicand psihologia si diagnostigand oamenii cu "sindrom de stress cauzat de depravarea financiara" , voi avea foarte multi pacienti :happy2: pentru ca in Romania preturile nu scad niciodata :beer2:

[Snake]
21st September 2010, 10:30 PM
Eu cand o sa fiu mare as vrea sa descorpar ceva ce nu exista..

:starwars:
Ps: Nu radeti prea tare de mine XD

Johnny-Bravo
21st September 2010, 10:31 PM
Claudiu;1177373']Materia din care esti facut va lua forme diferite pe parcursul timpului , chiar si dupa ce se opreste reactia in lant numita viata , tot vei exista dar nu in aceeasi forma . Asta e natura circulara a universului cu 3 dimensiuni .

Daca te referi la profesie , eu ma vad peste 5 ani intr-un cabinet cu o barba falsa si ochelari cu rame groase practicand psihologia si diagnostigand oamenii cu "sindrom de stress cauzat de depravarea financiara" , voi avea foarte multi pacienti :happy2: pentru ca in Romania preturile nu scad niciodata :beer2:

parca tot B0$ si Sh3f suna mai bine:happy:

RaouL
21st September 2010, 10:31 PM
Eu am sa ma decid cand va fi Sfarsitu' Lumii !

Raptor7
21st September 2010, 11:21 PM
As vrea sa pot zbura :D Asta e super-puterea pe care as alege-o daca ar fii sa aleg, sau sa manipulez aerul ( care include faptul sa pot zbura :D ).

Bad][Luck
22nd September 2010, 03:01 AM
Eu as vrea sa am putearea care sa ma faca sa-i iau puterea de manipulare a aerului a lu' Raptor si dupaia sa-l vad daca mai are el puterea sa viseze atat de departe . :tiphat:

Raptor7
22nd September 2010, 08:55 AM
[08:54:51] Raptor7: !clvl bad][luck 0
[08:54:52] bad][luck has been banned by RO_Guard (from: Raptor7).
[08:54:52] RO_Guard: Raptor7 ban bad][luck from channel. lvl: 0

^ILoveMyWallet^
22nd September 2010, 09:53 AM
El e tractor :)
eu o sa fiu bo$$, dar nu un simplu bo$$, ci un bo$$ de bo$$!!! ( nanananana ) pe undeva prin domeniu business-ului cred XD
:peace:

P.S: vote snake for presidente !!

Bad][Luck
22nd September 2010, 02:59 PM
Esti funny raptor... Nu inteleg dc te sari in sus asa pt o glumita :) . In fine , sa nu t astepti sa t injur sau ceva .

Caprioara_
22nd September 2010, 03:19 PM
vreau o campie unde sa lenevesc ;d

demon-storm
22nd September 2010, 03:36 PM
[Luck;1177577']Esti funny raptor... Nu inteleg dc te sari in sus asa pt o glumita :) . In fine , sa nu t astepti sa t injur sau ceva .
Nah, nici pana sa injuri nu stii, tu vii cu pretexte de dereglat mintal, in caz de te injura pe tine cineva, hop si postu...
@ raptor: asta era visul meu acum 1-2 ani ^^, acum am realizat ca pot face ceva maret si cu picioarele pe pamant, totusi nu zic ca nu ar fi o experienta interesanta :)

[RO]Claudiu
22nd September 2010, 03:54 PM
app de visul cu zburat , e foarte realizabil . iti iei costum gonflabil , il umflii cu heliu si zbori .

sau faci sky-diving ..... cel mai intens sport .

Raptor7
22nd September 2010, 04:09 PM
eram hotarat sa fac parasutism si aveam posibilitatea...dar datorita unei probleme la genunchiul drept am renuntat :(

Bad][Luck...cum sa iti explic....glumeam?

[RO]Claudiu
22nd September 2010, 04:24 PM
Bad][Luck...cum sa iti explic....glumeam?

nu cred ca s-a prins =))


app de parasutism , e f riscant :D dak nu se deschide parasuta mori.

L.E.S.
22nd September 2010, 04:37 PM
batman>spiderman

eu cand o sa fiu mare vreau sa fiu ceva Sh3f B0$$$ c1f

si totusi nanananana
eu sunt deja B0$$$ si tot nam bani (destui) :happy2:
iar despre ce vorbea immortal. eu am ajuns ceea ce mi-am dorit, si am si ceea ce mi-am propus sa am, ceea ce ma impiedica sunt problemele financiare, dar in afara de de aia, care e urmatorul pas daca ai ajuns ceea ce ai vrut, ia zi-mi immortal, sunt curios cum gandesti despre viata.

DRG-
22nd September 2010, 06:31 PM
Cand o sa fiu mare sper sa mai joc dota si copiii mei sa aibe admin pe RO de la varsta de 10 ani.
A, era sa uit ... sa am si bani, multi? DA MULTI !
Trololo

Immortal.Dani
22nd September 2010, 07:12 PM
iar despre ce vorbea immortal. eu am ajuns ceea ce mi-am dorit, si am si ceea ce mi-am propus sa am, ceea ce ma impiedica sunt problemele financiare, dar in afara de de aia, care e urmatorul pas daca ai ajuns ceea ce ai vrut, ia zi-mi immortal, sunt curios cum gandesti despre viata.

Hmm inca sunt tanar ca sa vorbesc explicit in detaliu despre viata... inca am o parere care pe uni iar revolta... is doar in liceu ... Daca ai ajuns ce ai vrut ... io zik ca trebe sa te bucuri de viata si de fiecare zi ... de fiecare secunda ... sa pretuiesti viata..
:)

L.E.S.
22nd September 2010, 07:51 PM
da, problema e ca degeaba am ajuns ce mi-am dorit, "skilurile" mele necesita perfectionare non-stop ca sa pot sa raman in domeniu, e greu, din pacate asta, banii, si tara in care traim nu ma lasa sa pretuiesc viata la maxim...

iar despre faptul ca esti licean trebuie sa-ti zic ca acum trebuie sa ai cea mai mare atentie spre detaliile vietii si la ce visezi in viitor. eu am vorbit despre viata acum 7-8 ani, exact cum vorbesc acum, (dar live :D) m-a auzit o Doamna de 35 ani, a izbucnit in ras de nu se mai putea opri... iti dai seama, ce viata poate avea unu de 16-17 ani (dupa mintea ei) eu zic ca atunci a fost alta viata (personala) si probabil era mai bine... nu stiu... zi-mi tu...

Immortal.Dani
23rd September 2010, 09:59 AM
Da e mult mai frumos la varsta asta... si acum te poti bucura de fiecare moment... Acum ai sansa sa visezi la multe lucruri... sa iti doresti multe...parerea mea e ca la varsta asta iti alegi viitoru... depinde de fiecare unde sau ce vrea sa ajunga... Acum e bine... nu stiu cum o sa fie in viitor... daca o sa ajung ceea ce imi doresc... chiar daca momentan nu sunt 100% inclinat spre ceva... sper sa fiu fericit... e o problema pt noi ca suntem romani intr-un fel...dar trebuie sa acceptam ceea ce suntem si sa ne mandrim cu ce putem :)

DeMoN.EyeS
23rd September 2010, 01:02 PM
la 16-17 ani e frumos daca nu-ti traiesti viata intr-o cutie :| . Si pun pariu ca 70% nu stiti cum arata coltu` blocului sau magazinul de langa scara / casa. Nu incercati sa aduceti argumente contra ca nu aveti nici o sansa. A lot of basement boys. Nu vb neaparat de cei care posteaza, in mare si din poze multi au facut multe deja. Nu oricine merge la liberty parade si degeaba textele ca banii nu aduc fericirea si ca bla bla. Nu ai bani, nu te-ai realizat, nu ti-ai atins telul. $$$ aduc fericirea si o si intretin. Cand vine copilul si zice tata vreau aia si tu nex iti iau aialalta sau deloc, dar tati te iubeste, eu zic ca p'ala micu la 5-6-7 ani i se rupe undeva de atata iubire, cand ajunge mai mare intelege doar, si pana atunci te chinui tu ca nu-i poti oferi. Deci optiunea lui Butcher / Claudiu e cea mai elevata. Daca imi ies calculele din ce ai postat tu HardStyler acum ai avea 25 de ani plus/minus. Deci sa ai nevasta + copil la 25 de ani mi se pare o prostie. Or sa sara cativa in sus 100%. Sa zicem ca el e un caz "fericit". Copilul ne e nou-nascut, deci a devenit tata la 22-23 sa zicem, ceea ce e f aproape de mine. Si mi se pare TOTAL nasol. Intai trebuie sa iti asiguri o situatie materiala ftw si dupa nevasta si copil, asta daca nu iti iei una loaded si ai scapat de o grija.
Visul meu ar fii ca toti cunoscutii de pe bnet sa ne intalnim asa frumos la un gathering ca multi au nevoie sa invete ce inseamna respectul si multi trebuie adusi cu capul la pamant. Iar o parte sa ne imbatam asa strasnic sa povestim sa radem (cu , intre elementele enumeratiei :)) ) ca multi merita. Fac cinste. 18+ . De fapt orice varsta ca sunt la 14-15 mai apti decat la 27 poate. As mai avea un vis: ca sa incercati sa fiti mai realisiti si cum sunteti voi si in games si pe forum si oriunde nu sa faceti pe intelectualii si voi n-aveti nici o treaba cu nimic si din nou rog publicul sa ramana calm ca nu bat nici un apropo, e doar o parere si mi-o exprim. Innebunesc cand vad in joc itnrebari sau expresii gen "Cati ani ai, copile?" , si la hai sa zic 75% nu vi s-a uscat cerneala de pe buletin. Nu e nici o mandrie ca ai 21 / 30 / 14 ani. Tu faci diferenta. Poti fii la 14 ani mai stabil ca ala la 30, depinde de fiecare.
Visul meu se poate indeplini. Hai sa ne strangem o seama de oameni si sa facem o cabana undeva :D AR fii o experienta interesanta si palcuta zic eu ...

L.E.S.
23rd September 2010, 01:39 PM
suport in totalitate spusele lui demon
God bless America
:D :D :D :D

Immortal.Dani
24th September 2010, 01:44 PM
Fara sa fiu mandru de mine demon..... , ai dreptate...

DeMoN.EyeS
8th October 2010, 04:24 PM
Oricum poti fii mandru immortal, ca nu multi gandesc ca tine :D :)
Eu sincer nu prea ma gandesc la viitor, stiu ca dau la academie stiu ca la anul voi intra, si stiu ca atunci o sa am bani. Deci viitorul e cam asa.
Pana atunci, have fun, fuck, drink & restu`.

pathrocle
21st November 2010, 02:21 PM
eu vreau sa fiu $3FU' LA BANI!

CronYshor
21st November 2010, 06:17 PM
Acum la ce a ajuns romania nu conteaza ce doresti sa ajungi
daca eu vreau sa termin o facultate in domeniul calculatoarelor nu cred ca o sa-mi gasesc un job in care sa castig bani si sa fac ce imi place ...............

[SyS]-Killer
21st November 2010, 08:45 PM
Mai bine faci cateva activitati extra scolare in perioada scolii sau a liceului, iei peste 8.50 la bac, pleci la o facultate in suedia sau danemarca, daca nu-ti poti permite la una din olanda/usa/uk, lucrezi 20 de ore pe sapt ca atat ai voie ca student, asta insemnand vreo 13-15 dolari pe ora si adio romanica.