PDA

View Full Version : Kanał Poland!!



KaCzA
5th September 2010, 01:44 PM
Witam, dzięki stefosowi mamy bota hostującego dla wszystkich radaków, jest bot w stylu EDL gdzie będą odbywać się challe. Dzięki rankingowi będą dostępne ikony (podobne do tych z ODL), będą organizowane turnieje. Jest stworzony temat gdzie można pisać prośbę o 2lvl na bota. Co za tym idzie? będziecie mogli hostować publiczne/prywatne gry. Jest dział na unbany i bany.Na kanale można się spotykać, pogadać a nie tylko grać ;). Na bocie na razie jest tylko mapa z doty, wkrótce będziecie mieli możliwość grać wszelakiego rodzaju mapy.

Mam nadzieję że kanał poland się rozrośnie i spędzimy na nim wiele miłych chwil.

Jeżeli macie jakieś pomysły, sugestie to piszcie śmiało ;)

Ziutek
5th September 2010, 03:26 PM
"Kalan Poland" padlem :D po poprawieniu subforum post do usuniecia :P

KaCzA
5th September 2010, 04:22 PM
już napisałem o tym do Extasego, i o tym że brakuje trzeciego subforum unbany.

FLaMeSeeKeR
5th September 2010, 09:36 PM
Hehe to w sumie logiczne. Kaczke na wawel rzucili XD



Nazywam się Henryk, mieszkam w Olszewnicy Starej, mój nick: Synek
THX

http://www.youtube.com/watch?v=qD7wCja5vKQ

:)

Powiedz mi, w jakim celu zamierzasz wykorzystać lvl 2 ?

Policeman
5th September 2010, 10:51 PM
Chcę ożywić Illidana i zmienić zakończenie warcrafta. :) To zakończenie było dosyć smutne :(
btw: A jak myślisz? Bo fajnie mieć 2lvl? Jesteś od tych dzieciaków z JP na 100% że się mnie tak czepiasz?
W sumie mamy coś wspólnego, JP NA 1% BO JESTEM POLICJANTEM ALE SZEF MNIE WKURWIA!

kranz
6th September 2010, 07:31 PM
zaraz sie poczułem bezpieczniej.

a tak na marginesie to hamuj...

Ludwiczek
6th September 2010, 11:37 PM
Chcę ożywić Illidana i zmienić zakończenie warcrafta. :) To zakończenie było dosyć smutne :(
btw: A jak myślisz? Bo fajnie mieć 2lvl? Jesteś od tych dzieciaków z JP na 100% że się mnie tak czepiasz?
W sumie mamy coś wspólnego, JP NA 1% BO JESTEM POLICJANTEM ALE SZEF MNIE WKURWIA!

@Policeman kocie, do oficera piszesz, do oficera! ...grzeczniej prosze.

FLaMeSeeKeR jest tu z nami już kawał czasu i zrobił dla tego forum więcej niż 100 takich jak ty kiedykolwiek zrobi, więc jak pyta to grzecznie odpowiadaj.

A ty kacza, trzymaj może poziom i kulture młodzierzy :)?

KaCzA
7th September 2010, 08:46 AM
Przeniosłem tutaj posty bo temat bardziej pasuje do waszej "dyskusji", i won ze spamem z tematu z prośbami!

TheDrill
8th September 2010, 11:53 PM
No lol, jak sie uniosles! co za roznic kto bedzie mial lvl 2 i tak nie bedzie tam zadnego challa. nie ma z kima grac, a te polaczki co sie pojawiaja to raz nie potrafia obsługiwac bota, dwa to nooby.
coz moge powiedzic 2 low noobs! l2p.
A hostowac puby to mozna na pd.eu

Ziutek
9th September 2010, 12:57 AM
No lol, jak sie uniosles! co za roznic kto bedzie mial lvl 2 i tak nie bedzie tam zadnego challa. nie ma z kima grac, a te polaczki co sie pojawiaja to raz nie potrafia obsługiwac bota, dwa to nooby.
coz moge powiedzic 2 low noobs! l2p.
A hostowac puby to mozna na pd.eu

Sorry, ale zeby grac to trzeba byc mega pro? ciekawe gdzie masz takie cos napisane, dla wiekszosci osob liczy sie po prostu zeby zagrac fajna gre w gronie znajomych, a nie sie napinac ze ja mam mega cs, a ty nawet jednego deny nie zrobisz. To, ze moze Ty umiesz grac w dote na wyzszym poziomie niz przecietny nie daje Ci prawa do obrazania innych ktorzy chca sobie najzwyczajniej pograc.

TheDrill
9th September 2010, 02:59 AM
ta fajna gre w gronie znajomych to sobie mozna zahostowac na pd.eu, spoko rozumiem ze masz w teamie jeszcze wiekszego idiote niz sam jestes to w ogole sie na niego nie wpieniasz ze kwasi wszystkie akcje, giniesz przez niego i przegrywasz gre. ale wiadomo przegrywanie gier przez noobow niesie ze soba tyle zabawy :D. Spoko niech sobie graja, roapemGodz i TRapemmegapro zaprasza.

Moj post jak i zreszta ten jest w tonie przesmiewczym, a ty swoja napinka tylko udowadniasz ze mam racje. wiec wybacz ale 2 LOW, l2p. Zbierz swoich kolegow i cisnijcie puba na pl hoscie, mi to w zasadzie rybka.

Tylko ze ja odrazu powiedzialem dla kaczy ze zadnej gry na poziomie ten kanał nie zobaczy. A chyba o to chodzi zeby PL ludzie pokazali ze cos potrafią, ale niestety z polakow grajacych na b net to znam tylko 3 osoby które maja jakiegos skilla. Reszta to idioci, albo nooby którzy mysla ze sa pro. No i oczywiscie garstka ludzi która wie ze jest słaba, ale przynajmniej dzieki temu nie kozaczy jak to polaczki maja w zwyczaju. Cała reszta ogranietych gra ggc albo rgc, i obv do dyskusji uzywaja forum dota.pl, choc i tam wiekszosc to mid-low europy, ale dla was to moga byc bogowie doty.

Ziutek
9th September 2010, 04:09 PM
Zapominasz, ze to jest tylko gra. Jezeli tak sie martwisz poziomem to zamiast wysmiewac, zastanow sie co mozesz zrobic zeby pomoc w rozwoju kanalu i polepszeniu umiejetnosci graczy, napisz jak Ty zaczynales, na kim sie wzorowales, jak rozwinales swoj skill. Pogarda nic nie wnosi.

TheDrill
9th September 2010, 05:09 PM
Zeby cokolwiek rozwijac to trzeba miec z kim, a tam jest max 4 ludzi. A jak wiadomo powszechnie do doty przydaloby sie 10. A nawet jesli nastapi cud i pojawi sie tam 10 osob, to 7 z nich bedzie mialo w dupie moje uwagi na temat gry, zaczynajac od pikow, strategi a na itemach koncząc. Nie widze tez powodu dla ktorego mialbym sie martwic rozwojem tego kanalu, to kaczy zadanie, ja nic z tego nie mam a spolecznikiem raczej nie jestem. Zaczynalem jak kazdy od pubow, ale to bylo dlamnie troszke zamalo, a ze student ma duzo wolnego czasu to raz znalazlem sobie klan dzieki któremu zrozumialem o co w ogole w tej grze chodzi, a takze ogladalem sporo repow, co zreszta nadal robie. czasem skupiam sie na 1 herosie dlaczego gra tak a nie inaczej i jakie ma to przelozenie na team, czasem patrze na wszystkich i staram sie zrozumiec dana strategie. Kiedys uwielaialem miracla, z czasow jak byl w ks.int. Byl wtedy najlepszy suportem na swiecie imo, teraz jest duzo słabszy w lost, obecnie coraz wieksze grono graczy których uwazalem za wzory przestaje grac wiec nie ma co i o nich pisac. Jak chcecie rozwinac skilla to polecam znalesc sobie clan lepiej na ggc niz tu i grac same cw przez jakies czas, i ogladac duzo repow czolowych teamow i starac sie zrozumiec dlaczego raja tak a nie inaczej. Pozatym z repow mozna wyniesc item i skill bulidy.

B4rt0z0
9th September 2010, 05:35 PM
Zeby sie udalo musza byc ludzie LUDZIEEEEEEEEEEEEEE
Tak jak kiedys bylo kanal: 2a a pozniej poczatki PL z moim botem :D
Wtedy jacys nowi dochodzili i grali i grali i grali i jakis tam poziom mieli ;p jak na tam te czasy :D
Teraz z "owych" ludzi nie ma i jakos nie widac zeby nowi przyszli :D

TO tyle :D

KaCzA
9th September 2010, 07:41 PM
Jak na razie to słyszałem że był tylko jeden chall i kilka pubów.. :/ , nie za dobrze to widzę...

btw, bart pamiętaj SLAT jest źle ! SLUT jest dobrze ! po mojemu!

Moskit
9th September 2010, 07:45 PM
privy PL rzadzily ; D ale do czasu jak 50% zaczeli grac w gowniana DOTE OMG ( z tymi skillami pomieszanymi) dobra, kilka razy zagrac jest fajnie, smiesznie ale oni to sie przerzucili na to jako na glowna gre ; D a jeszcze pamietam turniej 2v2 zapadl w zapomnienie, bez zwyciezcy, akurat jak mielismy z sentim grac vs noobtozzo i narc xD
(tak, uniknales osmieszenia ) ja wzorowalem sie zawsze na pro pudge and not fat ludwiczku, to moj idol, naprawde wiele bym dal zeby go poznac ...(spoko kacza, na tobie non-stop sie wzoruje, mirana ftw)

Ludwiczek
9th September 2010, 10:37 PM
ja wzorowalem sie zawsze na pro pudge and not fat ludwiczku, to moj idol, naprawde wiele bym dal zeby go poznac ...

Miło to słyszeć :p

B4rt0z0
10th September 2010, 11:40 PM
Moze teraz cos sie zacznie?? :D
Ludzie wrocili z wakacji itp. moze jakies ozywienie bedzie :)

Policeman
11th September 2010, 06:17 PM
Chyba bot nie działa prawidłowo, bot tworzy grę ale nie można do niej dołączyć.
Ktoś ma podobny problem?
Gdy Kacza hostował to nie było problemów.

KaCzA
12th September 2010, 10:46 AM
komenda na zahostowanie gry to:

!gopub pl_host nazwagry

a wy wszyscy piszecie tak:

!gopub nazwagry

B4rt0z0
12th September 2010, 09:44 PM
co za zrombana komenda

spawiczek
15th September 2010, 02:01 PM
jak sie da zróbcie wiecej map, dota omg itp

KaCzA
18th September 2010, 05:22 PM
narazie nic się nie da, muszę dopiero pogadać z shakarem na ten temat...

Rake
24th September 2010, 07:59 AM
ta fajna gre w gronie znajomych to sobie mozna zahostowac na pd.eu, spoko rozumiem ze masz w teamie jeszcze wiekszego idiote niz sam jestes to w ogole sie na niego nie wpieniasz ze kwasi wszystkie akcje, giniesz przez niego i przegrywasz gre. ale wiadomo przegrywanie gier przez noobow niesie ze soba tyle zabawy :D. Spoko niech sobie graja, roapemGodz i TRapemmegapro zaprasza.

Moj post jak i zreszta ten jest w tonie przesmiewczym, a ty swoja napinka tylko udowadniasz ze mam racje. wiec wybacz ale 2 LOW, l2p. Zbierz swoich kolegow i cisnijcie puba na pl hoscie, mi to w zasadzie rybka.

Tylko ze ja odrazu powiedzialem dla kaczy ze zadnej gry na poziomie ten kanał nie zobaczy. A chyba o to chodzi zeby PL ludzie pokazali ze cos potrafią, ale niestety z polakow grajacych na b net to znam tylko 3 osoby które maja jakiegos skilla. Reszta to idioci, albo nooby którzy mysla ze sa pro. No i oczywiscie garstka ludzi która wie ze jest słaba, ale przynajmniej dzieki temu nie kozaczy jak to polaczki maja w zwyczaju. Cała reszta ogranietych gra ggc albo rgc, i obv do dyskusji uzywaja forum dota.pl, choc i tam wiekszosc to mid-low europy, ale dla was to moga byc bogowie doty.

eeee, a Ty kim jesteś?? !! ??

TheDrill
26th September 2010, 10:38 AM
eeee, a Ty kim jesteś?? !! ??

Nikim, a rozpierdalam wszystkich z tego kanału. słabo ?

B4rt0z0
26th September 2010, 07:42 PM
Słabo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Ludwiczek
27th September 2010, 04:58 PM
Nikim, a rozpierdalam wszystkich z tego kanału. słabo ?

"ee tam ja jestem nikim" sorry, ale typowa gadka kogos kto ma wybujałe ego i ma sie za nie wiadomo kogo, ale lubi to maskować za szablonowym "i am nobody", pokazujac jakim to niby nie jest prze chujem batmanem i dodatkowo skromniacha ;)

Jeżeli uważasz, ze marnujesz czas i faktycznie zalezy ci na grze na wyższym poziome, a uważasz ze nigdy takiego na kanale PL nie będzie, co jest bardzo prawdopodobne jeśli wszyscy lepsi gracze będą szukać czegos innego, to po prostu szukaj wyżej, a tam co? nie chcą cię ;p? czy jestes tak przeciętniakim lub słabeuszem i piszą o tobie wszyscy tak jak ty o słabszych. ze "cie rozpierdalają" bez mydła.

Nie widzisz ze chopaki dopiero próbują rozkręcić kanał?

Na razie ważne aby ludzie zaczeli tam zbierać się i grać i ściągać znajomych, wtedy może wyklarują się lepsze i gorsze grupy i będzie można hostnąc cos dla każdego, i dla nowicjuszy coś na przetarcie i standard gre, a i jakiegos "pro" ;p

Ja kiedyś dla zabawy, założyłem acc Sawczuk i w krótkim czasie zdominowałem cały stary kanał gdzie bart miał bota i ranking, nawet psychola Kikusie/Monie, ktora napiedalała po nocach godzinami i zakańczała gry w ktorych jej nie szło, aby nie liczyły sie do statow xd.

Czasem grało sie tam całkiem fajnie, grali i ss i edl'e i mega nooby i czasem ktos bardzo dobry + grupy ludzi ktorzy sie znaja.

Jak wiążesz swoja przysłosc z graniem w dota, to zostaje ci tylko gra na poważnie i treningi, treningi i treningi, ciągłe granie z lepszymi i olewanie słabszych by nie tracić czasu.
Jeżeli chcesz się tylko pobawić czy pograć jak normalny człowiek, to takie inicjatywy jak kanał PL są całkiem OK.

ps. a jeżeli chodzi o kanały to każdy kto mnie zna wie ze najlepszym kanałem na xpamie zawsze było koko, legendary secret pro channel, ale coz.... nie da sie dorównać legendzie :p

B4rt0z0
27th September 2010, 07:51 PM
koko ? a coco legendarnym nie doszlym zawodnikiem koko teamu xD

Ludwiczek
28th September 2010, 04:21 PM
nie bluźnij... jedyne miejsce dla coco jest na mojej banliscie :)

ps.
Kaczory nie probowaliscei hostowac gier z dopiskiem PL, i zagadywac/informowac polakow o kanale PL?
Być moze sporo osób z PL gra, ale nie wiedza lub nie chcą wiedzieć o PL ;)

Ale moze sie uda wyłowic pare osób lub chociaz przekonac zeby wpadły raz za czas na kanał

B4rt0z0
29th September 2010, 11:09 AM
po 1. Nie ma bota od tyg. prawie :D 0 gier
po 2. przez to max 3 osoby na kanale :D
po 3. przestalem grac i ilosc privow spadla do 0% :D
po 4. kacze ruchaja na lewo i prawo
po 5. moze Ludi sie tym zajmiesZ?:D uslysza lub zobacza fat voice i beda kolejki ^.^

KaCzA
29th September 2010, 11:12 AM
Nie wiem co shakar robi, ale napisał mi że wgrał cg2 po czym bot zniknął, więc nie wiem o co kaman. Nie trzeba ludi jakiś gier z dopiskiem pl, ponieważ prawie codziennie kent robi anny o kanale pl.

KaCzA
30th September 2010, 06:53 PM
PL_Guard ONLINE

B4rt0z0
30th September 2010, 07:18 PM
GJ KACZA! fast like np.

Rake
30th September 2010, 07:40 PM
Nikim, a rozpierdalam wszystkich z tego kanału. słabo ?

Ej koleś, ale o co Ci tak naprawdę chodzi? Czy ktoś gdzieś napisał, że to kanał dla dobrych graczy? Że jest tu jakiś dobry poziom? Że jest lepiej od miejsca X ? Czy ktoś Ci zagwarantował cokolwiek, że teraz przychodzisz tu i wylewasz swoje żale? Jak Ci nie pasuje to tu po prostu nie graj. W czym Ty widzisz problem?

Druga sprawa, że po wyzywaniu od polaczków widać, że wywodzisz się (bądź długo przebywałeś) w społeczności dota.pl + grałeś/grasz na PDR-ach na garenie, po czym spróbowałeś sił na jakiś ligach, gdzie prędzej czy później nauczyłeś się trochę grać, po czym wróciłeś w miejsce gdzie panuje poziom sporo niższy, by móc uważać się za boga tej gry i po wszystkich jeździć, nawet gdy nikt Cię nie sprowokuje. Jeśli chciałeś w taki sposób pokazać, że jesteś fajny to muszę Cię zmartwić, ale nie pierwszy i nie ostatni wpadłeś na ten pomysł. Setki ludzi już to kiedyś robiły - szły grać na northa/garenę, a potem wracali na xpam by pokazywać jacy oni są zaje*****. Więc przykro mi, ale nikogo Twoje pierd**** nie rusza, 'gwiazdeczko'.

Swoją drogą, zapewne niezły dostawałeś wpierd**** tam gdzie, grałeś do tej pory, skoro przyszedłeś szukać pocieszenia swojego ego tutaj :D:D:D

Trzecia sprawa, jak kiedyś dorośniesz i zmądrzejesz (i bynajmniej nie chodzi mi o wiek) to zrozumiesz, że generalnie gracze dota (jak i większości innych gier) dzielą się na 2 kategorie: tych, którzy chcą jak najwięcej osiągnąć i takich, którym przyjemność sprawia sama gra, niezależnie od tego jak grają, a dotę traktują tak, jak każdą inną grę (np. HoMM3, FIFĘ czy NFS) - po prostu granie sprawia im radość.

P.S.
Nie kojarzę Twojego nicka, ale jeśli nie należysz do ścisłej czołówki Polski w dotę (a zapewne nie należysz, bo raz nie kojarzę nicka, dwa nie traciłbyś tu czasu) to raczej gram o niebo lepiej od Ciebie (i o dwa nieba od pozostałych tu - ale mam ego, co nie?) i jakoś nie wywyższam się nad nikogo, baa, nawet o tym nie wspominałem. Da się być dobrym graczem, nie mieć ego i szanować innych? Da się. Naucz się tego, to wtedy inni będą szanować Ciebie, bo granie dobrze w jakąś grę to żaden wyczyn, a kwestia chęci i czasu spędzonego (a także podejścia - jeśli nie chcesz być lepszy, to nie będziesz). Zapamiętaj to sobie.

Shiv3r
5th October 2010, 05:09 PM
ta fajna gre w gronie znajomych to sobie mozna zahostowac na pd.eu, spoko rozumiem ze masz w teamie jeszcze wiekszego idiote niz sam jestes to w ogole sie na niego nie wpieniasz ze kwasi wszystkie akcje, giniesz przez niego i przegrywasz gre. ale wiadomo przegrywanie gier przez noobow niesie ze soba tyle zabawy :D. Spoko niech sobie graja, roapemGodz i TRapemmegapro zaprasza.

Moj post jak i zreszta ten jest w tonie przesmiewczym, a ty swoja napinka tylko udowadniasz ze mam racje. wiec wybacz ale 2 LOW, l2p. Zbierz swoich kolegow i cisnijcie puba na pl hoscie, mi to w zasadzie rybka.

Tylko ze ja odrazu powiedzialem dla kaczy ze zadnej gry na poziomie ten kanał nie zobaczy. A chyba o to chodzi zeby PL ludzie pokazali ze cos potrafią, ale niestety z polakow grajacych na b net to znam tylko 3 osoby które maja jakiegos skilla. Reszta to idioci, albo nooby którzy mysla ze sa pro. No i oczywiscie garstka ludzi która wie ze jest słaba, ale przynajmniej dzieki temu nie kozaczy jak to polaczki maja w zwyczaju. Cała reszta ogranietych gra ggc albo rgc, i obv do dyskusji uzywaja forum dota.pl, choc i tam wiekszosc to mid-low europy, ale dla was to moga byc bogowie doty.

i ty bynajmniej do tych ogarnietych sie pierdolcu nie zaliczasz. zygac sie chce jak czlowiek czyta twoje komentarze. ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego drill najwiekszy pl flamer nie ma jeszcze bana?

B4rt0z0
5th October 2010, 05:25 PM
go go go drama :D

Ludwiczek
5th October 2010, 06:24 PM
do TheDrill:
jeśli nie należysz do ścisłej czołówki Polski w dotę (a zapewne nie należysz, bo raz nie kojarzę nicka, dwa nie traciłbyś tu czasu) to raczej gram o niebo lepiej od Ciebie (i o dwa nieba od pozostałych tu - ale mam ego, co nie?)

Że co :p??

Wypraszam sobie...
ME PRO ME NOT FAT!

http://img841.imageshack.us/img841/2945/wc3scrnshot080308144822.jpg

;)

PS.

PL_Guard ONLINE
Ruszył bot, moze i kanał się rozkręci.

B4rt0z0
5th October 2010, 06:35 PM
tylko ze nie ma na czym hostowac :D bo pl_host offline ;d

FrodoPL
5th October 2010, 06:38 PM
Ah, moja ulubiona rozrywka po godzinach na eb.net - to jest, centrum dramy :D

MOAR PLZ :tiphat:

Ludwiczek
5th October 2010, 06:56 PM
xD
Ja też mimo, ze juz dawno nie gram, to bede tu chyba wiecznie zaglądał :)

KaCzA
5th October 2010, 07:03 PM
host jest offline bo muszę go aktywować a aktywacja kont w tej chwili nie działa...

Moskit
6th October 2010, 04:20 PM
spinajcie dalej, fajnie sie czyta ;*

B4rt0z0
6th October 2010, 05:20 PM
moskit grasz w cos jeszcze? :D

FrodoPL
6th October 2010, 06:17 PM
prawda jest taka ze wszyscy zdradzili mnie i tinkera i graja w jakies lole

Moskit
6th October 2010, 09:21 PM
w sumie to nie, w lola mi sie nie chce za bardzo, dote juz nie umiem, w fife gram od czasu do czasu ;P

FrodoPL
6th October 2010, 09:44 PM
... ty w fife? bart cie cisnie w fifie grajac na kierownicy...

KaCzA
7th October 2010, 12:20 PM
a ja cisne go grajac na samej myszce!

B4rt0z0
7th October 2010, 01:17 PM
na MYSZCE go cisniesz? taki maly?

KaCzA
7th October 2010, 01:26 PM
ok ok ale z takim spamem to spadać do odpowiedniego wątku nooby !

Moskit
7th October 2010, 03:18 PM
myszka sie da ale w fifa online ;> calkiem fajnie to wychodzi

B4rt0z0
7th October 2010, 05:15 PM
ok ok ale z takim spamem to spadać do odpowiedniego wątku nooby !

Dla mnie bardzo dobry temat na taki spam :D :D :D
Nic sie nie dzieje na kanale, wiec robimy sztuczny tlum na forum chociaz :D


A fifa fajna gra :D pamietam 98 jak ciupalem myszka :D

Moskit
7th October 2010, 09:59 PM
fifa korea japan 2002 FTW ! piłka z ogniem nie do zatrzymania xD

TheDrill
8th October 2010, 03:34 AM
Na poczatek przepraszam ze tak wolno odpisuje, ale bardzo okazyjnie zagladam na to forum. A ostatnio jeszcze wrucilem na studia, nowa stancja itd, nie mam czasu flamowac idiotow, ale do rzeczy.


"ee tam ja jestem nikim" sorry, ale typowa gadka kogos kto ma wybujałe ego i ma sie za nie wiadomo kogo, ale lubi to maskować za szablonowym "i am nobody", pokazujac jakim to niby nie jest prze chujem batmanem i dodatkowo skromniacha ;)

Jeżeli uważasz, ze marnujesz czas i faktycznie zalezy ci na grze na wyższym poziome, a uważasz ze nigdy takiego na kanale PL nie będzie, co jest bardzo prawdopodobne jeśli wszyscy lepsi gracze będą szukać czegos innego, to po prostu szukaj wyżej, a tam co? nie chcą cię ;p? czy jestes tak przeciętniakim lub słabeuszem i piszą o tobie wszyscy tak jak ty o słabszych. ze "cie rozpierdalają" bez mydła.

Nie widzisz ze chopaki dopiero próbują rozkręcić kanał?

Na razie ważne aby ludzie zaczeli tam zbierać się i grać i ściągać znajomych, wtedy może wyklarują się lepsze i gorsze grupy i będzie można hostnąc cos dla każdego, i dla nowicjuszy coś na przetarcie i standard gre, a i jakiegos "pro" ;p

Ja kiedyś dla zabawy, założyłem acc Sawczuk i w krótkim czasie zdominowałem cały stary kanał gdzie bart miał bota i ranking, nawet psychola Kikusie/Monie, ktora napiedalała po nocach godzinami i zakańczała gry w ktorych jej nie szło, aby nie liczyły sie do statow xd.

Czasem grało sie tam całkiem fajnie, grali i ss i edl'e i mega nooby i czasem ktos bardzo dobry + grupy ludzi ktorzy sie znaja.

Jak wiążesz swoja przysłosc z graniem w dota, to zostaje ci tylko gra na poważnie i treningi, treningi i treningi, ciągłe granie z lepszymi i olewanie słabszych by nie tracić czasu.
Jeżeli chcesz się tylko pobawić czy pograć jak normalny człowiek, to takie inicjatywy jak kanał PL są całkiem OK.

ps. a jeżeli chodzi o kanały to każdy kto mnie zna wie ze najlepszym kanałem na xpamie zawsze było koko, legendary secret pro channel, ale coz.... nie da sie dorównać legendzie :p

Masz racje i sie mylisz, to nie jest skromna gadka, doskonale zdaje sobie sprawe z tego jak słaby jestem. Zagrałem dosc gier tutaj zarowno w ligach jak i na ggc z klanem zeby to stwierdzic ze zaliczam sie do low-mid europy.
Nie to ze mnie niechca, ale po tym jak moj klan na ggc sie rozpadł niechciało mi sie szukac, i wruciłem na stare smieci gdzie mam kilku fajnych znajomych. Chciałem poczatkowo rozkrecic tu z nimi klan, miałem juz opcykane vt itd, ale tu nie ma po co tego robic, bo ani to fajne zjechac puba w 20 minut, ani grac full stackiem na vt na ss czy edl. Pozatym nikt sie nie kwapi tylko czeka na kazdego. a mi sie niechce. Kilku ludzi poszło do innego klanu z old skladu z ggc, i pewnie te moglbym z nimi grac, ale bardzo nie trawie jednego kolesia z pierwszego line up, a ostatnio dostali sie bodajze do rozgrywek grupowych razer czy cos, wiec jak widzisz za totalnego słabeusza nie wypadam skoro by mnie chcieli tam.
Oni go rozkrecaja od poł roku chyba, moglbym tam grac ale zabardzo "uczuciowo" podchodze do gry i jak widze takiego mariana_pl ktory odpierdala cuda nie widy i jeszcze ma w dupie co do niego pisze kapitan to dzieki ale nie mam chumoru i obv leci flame.
Taki podzial nigdy nie wyjdzie bo nigdy tam nie bedzie 30 graczy ktorych podzielisz na pro / middle / idioci pokroju mariana_pl
Nie, nie biore gry na powaznie, nie walcze o dostanie sie do jakiegos team z sponsorem i szukaniu w tym pracy. Choc uwazam ze po odpowiedniej ilosci treningow byłbym w stanie osiagnoc mid/high europy. Ale to zwyczajnie nie dlamnie, mam charakter który nie pozwala na takie cos, mniejsza o to z jakich wzgledów.


Ej koleś, ale o co Ci tak naprawdę chodzi? Czy ktoś gdzieś napisał, że to kanał dla dobrych graczy? Że jest tu jakiś dobry poziom? Że jest lepiej od miejsca X ? Czy ktoś Ci zagwarantował cokolwiek, że teraz przychodzisz tu i wylewasz swoje żale? Jak Ci nie pasuje to tu po prostu nie graj. W czym Ty widzisz problem?

Druga sprawa, że po wyzywaniu od polaczków widać, że wywodzisz się (bądź długo przebywałeś) w społeczności dota.pl + grałeś/grasz na PDR-ach na garenie, po czym spróbowałeś sił na jakiś ligach, gdzie prędzej czy później nauczyłeś się trochę grać, po czym wróciłeś w miejsce gdzie panuje poziom sporo niższy, by móc uważać się za boga tej gry i po wszystkich jeździć, nawet gdy nikt Cię nie sprowokuje. Jeśli chciałeś w taki sposób pokazać, że jesteś fajny to muszę Cię zmartwić, ale nie pierwszy i nie ostatni wpadłeś na ten pomysł. Setki ludzi już to kiedyś robiły - szły grać na northa/garenę, a potem wracali na xpam by pokazywać jacy oni są zaje*****. Więc przykro mi, ale nikogo Twoje pierd**** nie rusza, 'gwiazdeczko'.

Swoją drogą, zapewne niezły dostawałeś wpierd**** tam gdzie, grałeś do tej pory, skoro przyszedłeś szukać pocieszenia swojego ego tutaj :D:D:D

Trzecia sprawa, jak kiedyś dorośniesz i zmądrzejesz (i bynajmniej nie chodzi mi o wiek) to zrozumiesz, że generalnie gracze dota (jak i większości innych gier) dzielą się na 2 kategorie: tych, którzy chcą jak najwięcej osiągnąć i takich, którym przyjemność sprawia sama gra, niezależnie od tego jak grają, a dotę traktują tak, jak każdą inną grę (np. HoMM3, FIFĘ czy NFS) - po prostu granie sprawia im radość.

P.S.
Nie kojarzę Twojego nicka, ale jeśli nie należysz do ścisłej czołówki Polski w dotę (a zapewne nie należysz, bo raz nie kojarzę nicka, dwa nie traciłbyś tu czasu) to raczej gram o niebo lepiej od Ciebie (i o dwa nieba od pozostałych tu - ale mam ego, co nie?) i jakoś nie wywyższam się nad nikogo, baa, nawet o tym nie wspominałem. Da się być dobrym graczem, nie mieć ego i szanować innych? Da się. Naucz się tego, to wtedy inni będą szanować Ciebie, bo granie dobrze w jakąś grę to żaden wyczyn, a kwestia chęci i czasu spędzonego (a także podejścia - jeśli nie chcesz być lepszy, to nie będziesz). Zapamiętaj to sobie.


Niw widze zadnego problemu, czasem okazyjnie zagram z kacza jakiegos puba, wkurwie sie i mam dosc na jakis czas. czasem na 30 minut czasem na 2 dni. Zalezy jak mi chumor podejdzie, tobie nic do tego. a jak ci sie nie podoba to co pisze to wypierdalaj "gwiazdeczko", swoja droga nie jestem overpow wiec niewiem skad ta gwiazdeczka. ale w zasadzie mam to gdzies. Jak juz wyzej napisałem owszem grałem tu i tam, czy to ma jakies znaczenie? Przedstawiam swoj punkt widzenia w sposob ktory mi odpowiada, ze mam ton przesmiewczy i zaczepny to juz moja sprawa, nie podoba sie? to wypierdalaj polaczku. A i owszem, nie raz i nie dwa dostaełem solidny wpierdol na cw od graczy z rosji, czy krajow europy. Ale uwazam ze z kazdej z tych gier cos wynioslem, i nie dlatego wrucilem na b net bo mi tam strasznie nie szło. Moze to cie zdziwi ale wiem kiedy zawale linie, i na vt potrafie to przyznac. Co nie zmienia faktu ze na kanale PL jestem bogiem.
Kiedy dorosłem? Według twojego rozumowania hmm, czyli jak miałem jakies 17 lat i dowiedziałem sie do konca co to e sport i ze z tego mozna zyc? I ze istniej podzial na graczy turniejowych i casual? Ale co to ma do rzeczy? uwazasz ze skoro gram for fun to nie oczekuje od jakiegos zjeba (siema marian) ze zastosuje sie do tego co mu mowi kapitan? ze nie bedzie podpierdalal farmy dla carry jak gra wd? ze jak mu sie tłumaczy jak dla jebanego polaczka co ma robic, i jaka jest jego rola w grze to ten ma to w dupie i gra jak na pubie? TO NICH SPIERDALA GO GRAC.
Nie, nie naleze do scisłej czołowki polskiej doty. Spoko ze grasz dwa razy lepiej odemnie, choc nie przypominam sobie zebysmy grali jakies cw, ale np dawaj swoj team ja zbiore swoj i zobaczymy jak nam napierdolisz. Powazna propozycja. Chetnie zagram cos na poziomie, czasem mam na to ochote. Zwykle wtedy daje znac do ludzi z ktorymi bylem w klanie i gram za kogos z ich pierwszego line up na ggc vs jakies teamy albo lige. No ale przyjemnosci zmierzenia sie z graczem 2 razy lepszy odemnie sobie nie odmowie, mozemy byc nawet obaj cpt druzyn. Wygrasz samymi pikami ze mna, choc uwazma sie za całkiem solidnego "pikera".
Jednak sie wywyszyłes i wspomniales jakim to zajebistym graczem jestes, now iesz nie ładnie, dedykuje ci w to miejsce posta twojego własnego autorstwa. O byciu fajnym i lubianym, i innych pierdołach. W koncu net friends sa tacy wazni, rozumiem cie, tez bym zginoł bez akceptacji mariana i jego kumpli z kanału PL.
A bym zapomnial, nie udzialem sie jakos wybitnie na dota.pl mam tam obv konto ale czytam forum nawet radziej niz te a jeszcze mniej reguralnie sie tam wypowiadam.
Widzisz na koniec tez sie z toba nie zgodze, to nie jest tylko kwestia podejscia i treningow, kazdy ma bariere ktorej nie przeskoczy. Ale to kwestia bardziej filozoficzna, lubie sobie czasem popisac i pofilozofowac (ciekawe słowo, rofl). Ale o ile ludwiczek sprawia wrazenie spoko goscia to ty jestes tylko pierdolonym polaczkiem wiec nie licz na moje emo miłosc na wielkim kanale PL, choc jestes takim dobrym graczem i miłym dla wszystkich.


i ty bynajmniej do tych ogarnietych sie pierdolcu nie zaliczasz. zygac sie chce jak czlowiek czyta twoje komentarze. ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego drill najwiekszy pl flamer nie ma jeszcze bana?

A tego goscia zacytowałem tylko po to zeby mu powiedzic: "Pierdol sie szmaciazu, jebany nie ogarze i cioto." Ktos mi tu moze wytłumaczyc czemu ta pizda zada bana dlamnie skoro nie uzyłem ANI JEDNEGO przeklenstwa az do tego posta? Stwierdzilem fakty moze i w sposob obrazliwy i przesmiewczy, ale nikogo nie obrazalem z nicka czy inny pierdoly, owszem lubie sobie czasem bluzgnoc, ale zazwyczaj tego nie robie na forach. A flame wale tylko na czatach i o ile nie jestes tym pedałem marianem to nie przypominam sobie zebym kogos innego na kanale PL flamował.
Co do dramy i napinek, tez bardzo je lubie. Zawsze cos sie dzieje, i jest sie z czego posmiac i co poczytac. Przynajmniej cos sie dzieje z czasem ktorego na studiach mi nie brakuje.
Pewnie o czyms zapomnialem i uwazam ze za mało przypierdalalem sie do tego rake czy cos, bo jego post byl strasznie zaczepny i w ostrym tonie. No coz nikt nie jest doskonały, a jest prawie 4 w nocy. Ale jak juz napisałem chetnie dam mu sie zlac w dotke, tylko obv na ggc. Bo jak sam szłusznie zauwazyles dobrzy gracze, i tacy ktorzy za takich sie uwazaja nie graja na b necie. O ile czujesz sie na siłach to chetnie pierdolne tutaj na forum pozniej repa jak ty i twoja ekipa mnie "pawni". Rozwaz to i pomysl jak marian sie ucieszy. Napewno cie polubi a ty jego i bedziesz rozwijal ta przyjazn na kanale miedzy mega dobrymi graczami jak ty i mega hmmm pROsami jak on. Same plusy, no i ta satysfakcja jak mi utrzesz nosa.

AvE.
ps: Jak mi kacza ruszysz tego posta to f del.
keke.

KaCzA
8th October 2010, 10:55 AM
nie mam zamiaru usuwać tego. Dyskusja jak każda inna.

@down

myślisz że by mi się chciało tyle słów przerabiać na gwiazdeczki ^^

TheDrill
8th October 2010, 11:31 AM
Bałem sie raczej ocenzurowania.

FrodoPL
8th October 2010, 03:20 PM
Spokój już... Dość już chyba powiedziane, nah?

~warren

B4rt0z0
8th October 2010, 03:42 PM
Co wy chcecie od mariana? Nie mozna lekcewazyc 7 lat EXPERIENCE IN DOTA!

FrodoPL
8th October 2010, 03:43 PM
juz bedzie 8 :tiphat:

Ludwiczek
8th October 2010, 06:24 PM
hmm

Dziwnie się czuję, przeczytałem na szybko odp drilla i teraz czuję się głupio. Nie wiem nawet co o tym myśleć i nie chodzi mi o to że mi posłodził, zamiast pojechać, tylko o ogólny styl posta. Zaskoczylo mnie to, rozwazalem rozne opcje, ale przewazala ta na ktora czekala z niecierpliowscia większosc osob, czyli comeback dirlla i masa flejmow na rozne osoby.

Pierwsza po kikusi osoba, ktorej osobowosc i styl mnie zaintrygowala.
Na razie nie mam zdania w tym temacie, ani czasu by sie nad tym rozwodzić.

Hmm2 :) Graliśmy kiedykolwiek ze sobą lub vs?

TheDrill
8th October 2010, 07:48 PM
Nick kojaze, nie wiem czy z forum czy z jakiegos grania, ale jesli z grania to niestety z czasow kiedy ciskałem tylko puby tutaj. Czyli jakies 4-5 lat temu, i naprawde nie reprezentowałem wtedy niczego, do dzis pamietam moja godna line 3-27. To było cos. Myslałem ze recepty to wszystko czego trzeba do przedmiotów.
Mam styl jaki mam, widziałem dosc repów i zagrałem dosc cw aby miec pewnosc siebie i swiadomosc ogarniecia, problem polega na tym ze ogarniam bardziej gre, jej mechanike i taktyke. Problem dlatego ze jak widze jak ktos robi zle, to poprostu to wiem, i co gorsza wiem ze mam racje. A ze mam tez styl upierdliwego goscia ktoremu wszystko zwisa i wszystkich olewa? Moja broszka. A jak widze napinke takiego rake (bedzie to cw?) to tylko sie usmiecham. Wyjebane na to mam, wiem co umiem i wiem ze mam "mentalne" prawo zflamowac nooba ktory jest jebanym nie ogarem. Zdaje sobie sprawe ze jestem znacznie gorszy od wielu graczy, ale nie boli mnie to, zazwyczaj wiem czemu przegralem linie i potrafie to przyznac. Jak poleci flame od mojej druzyny i wiem ze maja racje to siedze cicho bo wiem ze zjebalem, a nie sie napinam i odpowiadam flamem jak jebane polaczki ktore nie ogarniaja dlaczego to ich wina. Ale to i tak jest na grach z jakimkolwiek poziomem, a nie puby ktore cisniecie. To w zasadzie nie jest przytyk bo sam grałem i gram ich sporo, ale nawet na nich ogarniam i widze błedy. I tak typ ktory gra carry i ma 10-0 moze byc winny przegrania gry, ale on tego w zyciu nie zrozumie bo jest bogiem doty. rofl.
Nie powino ci byc głupio, rozumiem dlaczego mi odpisałes tak a nie inaczej, moze zbyt szybko wyciagnoles wnioski, przynajmniej niektore. Ale nie odpowiedzialem ci flamem bo uwazam ze w twoim poscie mozna wyczytac cos wiecej niz napinke i atak jak u rake.
Ogolnie to nawet nie wiem czemu tu sie udzielam, i cos tam udowadniam odnosnie ludzi i samego mnie. Chciałbym napisac ze to wynik mojej wspaniałej głeboko ukrytej osobowosci, ale przyczyny szukałbym jednak duzo blizej. A mianowiecie strasznie mi sie nudzi na stancji, na lapku nie lubie grac, a na stacjonarnym nie mam netu wiec nie moge cisnoc jakiejs gry obecnie.
Co do napinki na mariana i jego 7 czy 8 lata grania, spoko znaczy sie ze zaczynal grac w dote na starcraft2? bo tam powstala ta mapa 7 lat temu. Ale ja uwazam ze gra znacznie krucej, nawet jesli od momentu kiedy ta mape zaczoł prowadzic icefrog to i tak prezentuje zalosny poziom gry na cw, na pubach moze i owni ale to nie zmienia mojej opini o nim jako o idiocie ktory jest jebanym nie ogarem ktory nie potrafi zrozumiec najprostszych rzeczy.
A wiec cisnijcie puby i sie jebcie.

dolmel
9th October 2010, 01:53 PM
Drill, kazdy wie jaki jest poziom gier na tym kanale, a mimo tego probujesz cos to komus udowodnic ze wtf wylaczcie bota, skasujcie kanal bo i tak plebsem jestescie. Doskonale sobie zdawales sprawe ze doktor jest puberem i niczego go nie nauczysz w jednej grze, jednak zjebales go jak ostatnia szmate, i imo powinien cie nakapowac w bad manners i bys dostal locka na 7dni. Teraz jeszcze na forum go obrazasz, innych tez przy okazji. Ciekawe jak długo

Ziutek
9th October 2010, 05:25 PM
Drill, czytam Twoje posty i tak się zastanawiam skąd się wziął Twój sig, bo całkowicie przeczy stylowi wypowiedzi jaki prezentujesz. I to ciągłe pisanie "pierdoleni polaczki", obrażasz tym sam siebie i pokazujesz, że za wszelką cenę szukasz akceptacji, jesteś pozerem, który żeby wtopić się w grono zagranicznych graczy wyzbywasz się przynależności do własnego narodu. Żal mi Ciebie, bo mając dużo wolnego czasu na studiach zamiast wykorzystać go ze znajomymi, gdzieś wyjść, siedzisz po nocach przed komputerem i próbujesz przekonać ludzi na forum do swoich racji, że nic nie warto robić, aby skupić polskich graczy na jednym kanale, idąc Twoją logiką może w ogóle trzeba zamknąć xpama, bo po co tracić czas i pieniądze na utrzymywanie serwera, którego gracze w 90% nie maja umiejętności?

Drill, why so serious ?

TheDrill
10th October 2010, 05:50 PM
Drill, kazdy wie jaki jest poziom gier na tym kanale, a mimo tego probujesz cos to komus udowodnic ze wtf wylaczcie bota, skasujcie kanal bo i tak plebsem jestescie. Doskonale sobie zdawales sprawe ze doktor jest puberem i niczego go nie nauczysz w jednej grze, jednak zjebales go jak ostatnia szmate, i imo powinien cie nakapowac w bad manners i bys dostal locka na 7dni. Teraz jeszcze na forum go obrazasz, innych tez przy okazji. Ciekawe jak długo

Nie, nie wiedziałem jak wyglada jego poziom gry na cw. Imo jesli zgłosiłby to i jakis admin/mod był w porzadku i sprawdzil o co chodzi od poczatku to dostałbym max warna a nie locka, a byc moze nawet nic.
Obrazam kogo chce, o ile mam powod. czasem jest on wazny czasem mniej. Nie odbierz mnie zle, ale to moja sprawa i obrazanej osoby. Tobie nic do tego, ponadto marian wybitnie zasluzyl w mojej ocenie.
BTW trudno kogos nauczyc czegos jesli odpowiada "nie obchodzi mnie to" na rady, a potem krytyke.


Drill, czytam Twoje posty i tak się zastanawiam skąd się wziął Twój sig, bo całkowicie przeczy stylowi wypowiedzi jaki prezentujesz.

To ze mam sig jaki mam nie znaczy ze nie moge sie wypowiedzic na forum, przedstawic co mysle i dlaczego tak mysle. przynajmniej mam taka nadzieje. Jak to robie to juz inna sprawa, ale nie raz i nie dwa pisałem dlaczego mam taki styl, nie bede pisal tego w kazdej odpowiedzi.


I to ciągłe pisanie "pierdoleni polaczki", obrażasz tym sam siebie i pokazujesz, że za wszelką cenę szukasz akceptacji, jesteś pozerem, który żeby wtopić się w grono zagranicznych graczy wyzbywasz się przynależności do własnego narodu.

Widzisz, własciwie to mylisz sie nawet podwójnie, bo raz skoro tak pisze zeby szukac akceptacji innych nacji ktore tak kocham i chce sie do nich przyłaczyc to czemu pisze tak na forum polskim? Sugerujesz ze kazdy gracz tutaj zna ten jezyk? I czyta z zamiłowaniem to forum? Wybacz ale watpie. Ale nt.
Pierdolone polaczki odnosi sie do stylu bycia i zachowan, to typ osoby nie odnosnik do całego narodu. I tak sie dziwnie składa ze 90% polakow ktorzy tutaj graja jest własnie pierdolonymi polaczkami.
Tylko na marginesie dodam ze kocham ten kraj, powtarzajac za gosciem ktory jest uwazany za jednego z naszych najwiekszych patriotow: "Kraj jest piekny, tylko ludzie to kurwy".



Żal mi Ciebie, bo mając dużo wolnego czasu na studiach zamiast wykorzystać go ze znajomymi, gdzieś wyjść, siedzisz po nocach przed komputerem i próbujesz przekonać ludzi na forum do swoich racji, że nic nie warto robić, aby skupić polskich graczy na jednym kanale, idąc Twoją logiką może w ogóle trzeba zamknąć xpama, bo po co tracić czas i pieniądze na utrzymywanie serwera, którego gracze w 90% nie maja umiejętności?

A mi zal ciebie, zamiast gdzies wyjsc ze znajomymi to tracisz czas na odpisywanie i dyskusje z gosciem ktorego ci zal.
A tak wogole to chuj ci do mojego zycia, co z nim i kiedy robie, osobiste wyczieczki mozesz robic dla swojego starego, cos w stylu: "stary moja twarz zmusza do refleksji, nastepnym razem pamietaj o antykoncepcji."
Jesli ten wywod był twoim zdaniem wyciagniety z mojej logiki to radze ci naprawde pogadac z twoim starym, spłodził debila ktory nie potrafi czytac ze zrozumieniem. Na dodatek nie potrafi tez wyciagoc wnioskow z przekazu ktory w sumie zajmuje moze z jedna strone a4. Chyba ze miał to byc tylko docinek, coz nie zawsze wyjdzie. Nikt nie jest doskonały.

I tak na marginesie, to twoj sig wyglada strasznie, w paintcie to robiles i rozciagales? A house gdyby istnial naprawde to by zgnil z debila ktory wstawia jego teksty do podpisu, zapewne uznałby to za conajmniej zalosne.
Jak ci sie znudza osobiste wyczieczki i moj flame w odpowiedzi na twoje zagywki to poprostu ładnie przepros.

B4rt0z0
11th October 2010, 12:08 AM
Drill, mam pytanie. Ilu tych Polakow znasz?
Jestem pewny, ze znam na tym serwie wiecej Polakow od ciebie i moge ci napisac ze 90% wlasnie nie byla jak ty to piszesz "pierdolonymi polaczkami". Moze nie wszyscy ogarniali dote, ale przynajmniej mozna bylo fajnie pogadac.
Wiec nie pisz pierdol.

TheDrill
11th October 2010, 12:28 AM
Widzisz, to zalezy jak podchodzisz do gry. Bo ja jak gram i widze błedy to zazwyczaj je wytykam. I wtedy własnie idzie polaczek mode: on.

B4rt0z0
11th October 2010, 11:45 AM
No to teraz wiesz ze ci sie nie oplaca grac na pl, wiec wyluzuj :)

Moskit
11th October 2010, 02:07 PM
gra to tylko gra, nie ma sensu brac tego na poważnie ... ;>

MiZiGe
12th October 2010, 12:02 PM
6.69 added to the hosting bot

B4rt0z0
12th October 2010, 05:43 PM
thanks.

Ludwiczek
14th October 2010, 10:10 PM
Ale nt. Pierdolone polaczki odnosi sie do stylu bycia i zachowan, to typ osoby nie odnosnik do całego narodu. I tak sie dziwnie składa ze 90% polakow ktorzy tutaj graja jest własnie pierdolonymi polaczkami.
Tylko na marginesie dodam ze kocham ten kraj, powtarzajac za gosciem ktory jest uwazany za jednego z naszych najwiekszych patriotow: "Kraj jest piekny, tylko ludzie to kurwy".


Mimo wszystko ten tekst dalej jest wkurwiający i nie zgadzam się z nim, zle mi sie kojarzy, zbyt ogólnie.

Rake
27th October 2010, 08:13 AM
A jak widze napinke takiego rake (bedzie to cw?) to tylko sie usmiecham.
Uśmiecham to się ja (i zapewne wielu innych) widząc posty kogoś takiego jak Ty :) Widzisz koleś, napisałeś tu już X postów, a nadal zdajesz się zupełnie nie rozumieć o co mi, czy każdemu innemu chodzi. W sumie, to nie dziwię się za bardzo, że masz problem z rozumieniem tekstu pisanego przez inne osoby, skoro nawet swojego z tego co widzę nie rozumiesz, bo niemalże na każdym kroku sobie zaprzeczasz ;)

Weźmy np. Twój pierwszy post tutaj:


A chyba o to chodzi zeby PL ludzie pokazali ze cos potrafią
Właściwie już po tym można by uznać wszystko, co napisałeś za pierd***** zestresowanego nastolatka z wybujałym ego i zawyżoną samooceną i przestać z Tobą dyskutować, bo tak się składa, że ideą tego kanału jest pogranie sobie doty z ludźmi tylko PL, w gronie znajomych i miłej atmosferze, bez właśnie takich ścierw jak Ty, które przyjdą i będą grały bogów doty.

Zatkało?

Jeszcze kilka lat temu bawiłbym się w cytowanie części Twoich wypowiedzi, by udowodnić Ci jasno, że się mylisz i jednocześnie ośmieszyć Cię, ale w sumie to już mi się znudziło.

Generalnie, oceniając Cię tylko po tym, co piszesz, można śmiało stwierdzić, że jesteś typowym "egoboyem", który z bliżej nieznanych mi przyczyn rozpaczliwie szuka rozgłosu i dowartościowania w internecie. Przychodzisz w miejsce, gdzie generalnie nikt Cię nie zapraszał (a nawet jeśli, to nikt Ci nie każe tu być) i podkreślając na każdym kroku jaki Ty dobry jesteś w tą grę i jak wiele wiesz, prawisz kazania niczym pastor przed tłumem zacofanej gawiedzi.

Nie potrafisz chyba jednak dostrzec, że ta 'gawiedź' ma zupełnie w dupie Ciebie, to jak grasz i ile wiesz - im doskonale się gra na poziomie, na jakim grają i nie chcą tego zmieniać. Gdyby chcieli grać lepiej, nie zostawaliby tu.

Piszesz, że się napinam, podczas gdy jedyną osobą, której posty wręcz ociekają agresją i chęcią udowodnienia światu swojej wartości jesteś Ty - zachowujesz się jakbyś naprawdę dobrze grał w dotę, podczas gdy jesteś zwykłym średniakiem (hmm, nawet tyle bym nie o Tobie nie powiedział, bo dla mnie średniak to europejski poziom mid), który znalazł sobie miejsce, gdzie grają gorzej od niego, by w końcu móc gdzieś być "kimś". To tak jakby zawodowy piłkarz, grający na co dzień w pierwszej lidze wpadł na jakiegoś orlika, gdzie ludzie kopią sobie dla zabawy i wszystkich wyzywał, że nie umieją przyjąć piłki, kiwnąć, oddać dobrego strzału, itp.

Dostrzegasz to? Dostrzegasz swój idiotyzm i kretynizm? Dostrzegasz to, jak bardzo żałosny jesteś? Myślę, że każdy tutaj (a na pewno większość) patrzy na Ciebie po prostu z politowaniem jak na kogoś, kto pierd**** się mocno w łeb i teraz wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy i ma prawo do pouczania każdego. Jak na takiego kundelka - dużo szczekającego, ale generalnie niegroźnego.

Jak się czyta te Twoje wywody, że skoro ktoś gra słabo to masz prawo go sflejmować albo, że Ty grasz x razy krócej od kogoś i jesteś lepszy to naprawdę, aż uśmiech politowania pojawia się na twarzy. W profilu masz wpisane 23 lata, a przedstawiasz tok rozumowania kilkunastolatka, dla którego ta gra zdaje się być całym życiem. Bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć Twoje wielozdaniowe wywody nt. tego, że jeśli ktoś nie wie, że grając wd ma nie zabierać farmy carry to niech WYPIER**** grać puby, gdzie generalnie kanał PL jest kanałem pubberskim, ogólnodostępnym, dla każdego i nikt po za Tobą nie ma problemu ani z tym, ani z poziomem tu panującym :O Napisałem Ci już w poprzednim poście - jak Ci coś nie pasuje, idź grać gdzieś indziej, gdzie poziom jest lepszy i np. podział na role ma znaczenie.

Co do cw...wybacz, ale już od dawna nie jara mnie udowadnianie czegokolwiek na necie jakiemuś zjebowi z wybujałym ego. Jeśli zależy Ci na cw ze mną - sklej sam sobie team (o ile znajdziesz ludzi chcących z Tobą na dłużej grać) i zapisuj się do turniejów organizowanych przez/przy dota.pl. Ja gram w drużynie o nazwie district - prędzej czy później na pewno się spotkamy i będziesz tam mógł pokazać to ten ogrom skilla, wiedzy i ogrania, którym tak tu się chwalisz. Możesz także szukać nas na #dotacw.euro na ircu, bądź po prostu napisać na naszym forum, że chcesz cw.

Reszty Twojej wypowiedzi dotyczącej mnie nie będę komentował - tak jak napisałem, jak dorośniesz mentalnie (czytaj: zrozumiesz, że dla wielu ludzi ta gra wcale nie jest ważna, przez co nie przykładają się oni, przez co grają gorzej niż np. Ty i, wbrew temu co napisałeś, wcale ale to WCALE nie daje Ci to prawa do wyzywanie kogokolwiek), zrozumiesz różnicę między zwróceniem komuś uwagi, a flejmem czy sarkazmem, a wywyższaniem się to może dotrze do Ciebie jak wielkim idiotą byłeś. Życzę Ci tego :*

Miłego dnia, pozdrawiam.

Tayschrenn
27th October 2010, 02:02 PM
Ja gram w drużynie o nazwie district

Ja tez, ja tez!!!

Generalnie jest drama, sa tradycyjne posty rejka i nikt mi o tym nie powiedzial?
fu all

KaCzA
27th October 2010, 02:05 PM
co za brzydal w twoim avatarze tay :(

Może dzięki dramie się trochę więcej tutaj zacznie dziać :D bo jak na razie to nic tutaj nie mam w sumie do roboty na tym forum.

Ludwiczek
27th October 2010, 04:10 PM
Ja tez, ja tez!!!
Generalnie jest drama, sa tradycyjne posty rejka i nikt mi o tym nie powiedzial?
fu all

A co się dziwisz :)?
Zawsze jak są dramy to stoisz z boku i sobie spokojnie farmisz zamiast się udzielać ;)

FrodoPL
29th October 2010, 05:58 PM
FUCK YEAH DRAMA

btw tay czemu (podobno) nie grasz kary w district? tylko (podobno) jakies lamerskie (podobno) suppy?!

swoja droga, przypomnialem sobie co mialem zacytowac, otoz jedno z madrzejszych zdan tutaj:

im doskonale się gra na poziomie, na jakim grają i nie chcą tego zmieniać.
+1, chyba nie musze tlumaczyc... pozdrawiam

Rake
2nd November 2010, 07:25 AM
bo tay jest (na pewno) za slaby by (podobno) grac kary!!

B4rt0z0
2nd November 2010, 10:05 AM
no ah te kary kary... kto by chcial miec co chwile kary....

TheDrill
2nd November 2010, 04:37 PM
Uśmiecham to się ja (i zapewne wielu innych) widząc posty kogoś takiego jak Ty :) Widzisz koleś, napisałeś tu już X postów, a nadal zdajesz się zupełnie nie rozumieć o co mi, czy każdemu innemu chodzi. W sumie, to nie dziwię się za bardzo, że masz problem z rozumieniem tekstu pisanego przez inne osoby, skoro nawet swojego z tego co widzę nie rozumiesz, bo niemalże na każdym kroku sobie zaprzeczasz ;)

ciekawe


Weźmy np. Twój pierwszy post tutaj:

Właściwie już po tym można by uznać wszystko, co napisałeś za pierd***** zestresowanego nastolatka z wybujałym ego i zawyżoną samooceną i przestać z Tobą dyskutować, bo tak się składa, że ideą tego kanału jest pogranie sobie doty z ludźmi tylko PL, w gronie znajomych i miłej atmosferze, bez właśnie takich ścierw jak Ty, które przyjdą i będą grały bogów doty.

Zatkało?
Niestety nie zatkało, ale uwazam ze kanał pl powinien zmierzac do czegos innego. Co do mojego zachowania pocztyaj co napisałem wczesniej.


Jeszcze kilka lat temu bawiłbym się w cytowanie części Twoich wypowiedzi, by udowodnić Ci jasno, że się mylisz i jednocześnie ośmieszyć Cię, ale w sumie to już mi się znudziło.
szkoda :( ze ci sie znudziło obv.


Generalnie, oceniając Cię tylko po tym, co piszesz, można śmiało stwierdzić, że jesteś typowym "egoboyem", który z bliżej nieznanych mi przyczyn rozpaczliwie szuka rozgłosu i dowartościowania w internecie. Przychodzisz w miejsce, gdzie generalnie nikt Cię nie zapraszał (a nawet jeśli, to nikt Ci nie każe tu być) i podkreślając na każdym kroku jaki Ty dobry jesteś w tą grę i jak wiele wiesz, prawisz kazania niczym pastor przed tłumem zacofanej gawiedzi.
Widzisz, na tle ludzi z kanału pl to ja naprawde jestem dobry cos jak na tle twojego klanu US jest takze bogiem doty, a na ich tle DTS jest bogiem doty itd.


Nie potrafisz chyba jednak dostrzec, że ta 'gawiedź' ma zupełnie w dupie Ciebie, to jak grasz i ile wiesz - im doskonale się gra na poziomie, na jakim grają i nie chcą tego zmieniać. Gdyby chcieli grać lepiej, nie zostawaliby tu.
Moze to własnie jest problem ze niechca? moze tu powino byc inaczej? moze ktos mógłby tu nauczyc sie grac i pojsc dalej? albo stworzyc jakis klan na poziomi tutaj?


Piszesz, że się napinam, podczas gdy jedyną osobą, której posty wręcz ociekają agresją i chęcią udowodnienia światu swojej wartości jesteś Ty - zachowujesz się jakbyś naprawdę dobrze grał w dotę, podczas gdy jesteś zwykłym średniakiem (hmm, nawet tyle bym nie o Tobie nie powiedział, bo dla mnie średniak to europejski poziom mid), który znalazł sobie miejsce, gdzie grają gorzej od niego, by w końcu móc gdzieś być "kimś". To tak jakby zawodowy piłkarz, grający na co dzień w pierwszej lidze wpadł na jakiegoś orlika, gdzie ludzie kopią sobie dla zabawy i wszystkich wyzywał, że nie umieją przyjąć piłki, kiwnąć, oddać dobrego strzału, itp.
Troche chybione porownanie, a styl w jakim pisze tez juz wyjasniłem.


Dostrzegasz to? Dostrzegasz swój idiotyzm i kretynizm? Dostrzegasz to, jak bardzo żałosny jesteś? Myślę, że każdy tutaj (a na pewno większość) patrzy na Ciebie po prostu z politowaniem jak na kogoś, kto pierd**** się mocno w łeb i teraz wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy i ma prawo do pouczania każdego. Jak na takiego kundelka - dużo szczekającego, ale generalnie niegroźnego.
Nie dostrzegem, dostrzegasz to jaki załosny jestes uprawiajac taka dygresje w strone która uwazasz za "Jak na takiego kundelka - dużo szczekającego, ale generalnie niegroźnego" ? Dostrzegasz to? dostrzegasz swoj idiotyzm i kretynizm?


Jak się czyta te Twoje wywody, że skoro ktoś gra słabo to masz prawo go sflejmować albo, że Ty grasz x razy krócej od kogoś i jesteś lepszy to naprawdę, aż uśmiech politowania pojawia się na twarzy. W profilu masz wpisane 23 lata, a przedstawiasz tok rozumowania kilkunastolatka, dla którego ta gra zdaje się być całym życiem. Bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć Twoje wielozdaniowe wywody nt. tego, że jeśli ktoś nie wie, że grając wd ma nie zabierać farmy carry to niech WYPIER**** grać puby, gdzie generalnie kanał PL jest kanałem pubberskim, ogólnodostępnym, dla każdego i nikt po za Tobą nie ma problemu ani z tym, ani z poziomem tu panującym :O Napisałem Ci już w poprzednim poście - jak Ci coś nie pasuje, idź grać gdzieś indziej, gdzie poziom jest lepszy i np. podział na role ma znaczenie.
A ja juz napisałem ze chciałbym aby było innaczej.


Co do cw...wybacz, ale już od dawna nie jara mnie udowadnianie czegokolwiek na necie jakiemuś zjebowi z wybujałym ego. Jeśli zależy Ci na cw ze mną - sklej sam sobie team (o ile znajdziesz ludzi chcących z Tobą na dłużej grać) i zapisuj się do turniejów organizowanych przez/przy dota.pl. Ja gram w drużynie o nazwie district - prędzej czy później na pewno się spotkamy i będziesz tam mógł pokazać to ten ogrom skilla, wiedzy i ogrania, którym tak tu się chwalisz. Możesz także szukać nas na #dotacw.euro na ircu, bądź po prostu napisać na naszym forum, że chcesz cw.
district to cheater, dakota i aventer. Taya lubie i tez ogarnia, ale niejaki vorcan/coldfusion to zwyczajny low skill i graliby znacznie lepiej gdyby znalezli kogos w jego miejsce.


Reszty Twojej wypowiedzi dotyczącej mnie nie będę komentował - tak jak napisałem, jak dorośniesz mentalnie (czytaj: zrozumiesz, że dla wielu ludzi ta gra wcale nie jest ważna, przez co nie przykładają się oni, przez co grają gorzej niż np. Ty i, wbrew temu co napisałeś, wcale ale to WCALE nie daje Ci to prawa do wyzywanie kogokolwiek), zrozumiesz różnicę między zwróceniem komuś uwagi, a flejmem czy sarkazmem, a wywyższaniem się to może dotrze do Ciebie jak wielkim idiotą byłeś. Życzę Ci tego :*

Miłego dnia, pozdrawiam.

Coz, mam nadzieje ze ty teZ kiedys dorosnies na tyle zeby zrozumiec co ja tu chce zrobic, albo co chciałbym aby ktos zrobił zeby było innaczej, coz moze kiedys przestaniesz byc idiota.
Miłego dnia pozdrawiam.

B4rt0z0
2nd November 2010, 10:41 PM
Drill co mialby niby kacza zrobic? :D modem jest i 5osob tu pisze, nikogo nowego na kanale nie ma, malo ludzi gra w ogole, cos zaproponuj jakis plan szczegolowy jak ci zalezy :> XD

btw. more drama plz :> district 9 ogladal ktos?:> XD

TheDrill
3rd November 2010, 12:13 AM
cokolwiek, wyłapac ludzi którym zalezy i załatwic vt zeby byc moze stworzyc cos na pseudo teampol na xpamie. Grac, trenowac i miec z kim cos zagrac. Czy stworzyc cos co bedzie znane i sznowane tutaj. Ja nie jestem społecznikiem ani organizatorem, gram w dote coraz mniej. Czekam na dota 2 juz, tam byc moze bedzie prawdziwa scenia i prawdziwe pieniadze w polsce. Moze. Dota jest fajna ale niszowa, lubie w nia grac i chcialbym zeby tu było z kim zagrac i pogadac po polsku na vt. Byc moze za duzo oczekuje, zbyt olbrzymie oczekiwania wobec pierdolonych polaczkow.

B4rt0z0
3rd November 2010, 04:04 AM
cos takiego bylo keidys planowane jakies poltora roku temu, kiedy bysiek tworzyl klan vel druzyne, sasza,ja, limit, korozja, ziutek, akwarelek ale po jakich 3tyg. tak sie stalo ze oprocz mnie i limit wszyscy odeszli albo inaczej zapragneli zycia innego xD no i coz....
od czasu do czasu zagram cos z limitem i z anderem na vt mozna pogadac i sie posmiac ale to malo jest zeby stworzyc cos jakis polski team tutaj czy cos w tym stylu.

KaCzA
3rd November 2010, 07:49 AM
ja tez czasami bylem na VT! i zawsze musieliście mnie flamowac ! :(

FrodoPL
4th November 2010, 03:03 PM
No niestety, zdałby się klan ale oprócz mnie to nikt aktywnie nie gra.

Drill? Bart? Ander? :(

B4rt0z0
4th November 2010, 05:36 PM
Ja chetnie, ale wiesz jak u mnie narazie jest... w grudniu moge pograc :D

Rake
7th November 2010, 04:37 PM
cos jak na tle twojego klanu US jest takze bogiem doty



district to cheater, dakota i aventer. Taya lubie i tez ogarnia, ale niejaki vorcan/coldfusion to zwyczajny low skill i graliby znacznie lepiej gdyby znalezli kogos w jego miejsce.



Tymi słowami udowodniłeś, że gówno wiesz o docie. Poćwicz i wtedy pogadamy. A do tego czasu baw się w boga doty na xpamie, wyzywając ludzi, którzy grają dla zabawy.

Reszty nie chce mi się komentować. Wybacz, ale argumenty, które wytaczasz powaliły mnie doszczętnie. Rezygnuję, FF, wygrałeś. Idź dalej flejmować.

EDIT: zapomniałbym bym dodać: jedynym 'pierdolonym polaczkiem' jak to mawiasz jesteś ty.

KaCzA
8th November 2010, 10:37 PM
Mapa 6.69c dodana.

TheDrill
10th November 2010, 09:03 PM
Rake moze przesadzilem co do porownania, co nie zmienia faktu ze jestes najsłabszy w klanie. W zasadzie mam wyjebane i nie mam jakos ostatnio ochoty flamowac zjebow jak ty, moze to twoje dorastanie, moze zwyczajnie za duzo pije ostatnio na studiach, co o dziwo dziala na mnie wysmienicie i tylko mam beke z ludzi jak widze jak graja zamiast sie wkurwiac. Ciekawe. Ale zeby nie było to nie zmienia w zaden sposob mojej oceny wobec ciebie, kanalu pl, doty, czy tez bogu ducha winego mariana :D. Wybacz ale niechce gadac z ludzimi takimi jak ty "kiedy dorosne" w mojej ocenie jestes zwyczajnym idiota, nawet nie z tego powodu jak odbierasz mnie i moj styl. Pierdolisz o fun itd, ale jednoczesnie zaznaczas swoja wyszosc i swoj mega skilled klan ktory nic nie osiagnol. To nawet nie jest przytyk, bo ja nawet nie mam obecnie klanu i niezaznaczam jaki to ja jestem supre high z swoim. Daze do lepszej gry ze strony polakow na b necie, to byłoby bardzo fajne gdyby była grupa ludzi zdolna zebrac sie i rozwalic w pył chocby graczy z ss. Uwazam ze krytyka i flame dziala pozytywnie w grach o nic, bo wtedy kazdy stara sie doskonalic i "utrzec mosa" noobowi jak ja. Jak bym chcial grac o kase to bym poszedl do eedl i tam sie koksal. Ale jednoczesnie nie widze powodu dlaczego mam akceptowac low skill polakow grajacych cokowiek wiecej niz puby, sadze ze skoro graja cos wiecej niz 5 stack vs pub to chca czegos wiecej, moze sie myle. Moze sa to tacy sami idioci jak ty, chociaz w innych kategoriach. W zasadzie na obecna chwile zbyt mało mnie to obchodzi bo jestem zbyt wciety :D i nie mam ochoty dociekac i wyciagac wnioskow.
PS: sorry za błedy i styl, jestem troszeczke wstawiony jake & coke, obv za styl pisowni nie wypowiedzi.
PS2:szkoda ze rake zakonczyl dyskusje, bedzie mi brakowac tego :/

Rake
19th November 2010, 12:09 PM
Skończyłem z Tobą dyskutować, bo po prostu gówno wiesz o docie i szkoda mi czasu na dyskusję.

Po za tym pisanie z kimś, kto pierdoli na każdym kroku to samo jest jak rozmowa na gg z infobotem, albo mówienie do ściany. Wszystko co piszesz opierasz na tym, że UWAŻASZ, iż masz prawo wyzywać gorszych od siebie, że flejm wpływa pozytywnie na grę, itp. Problem w tym, że KAŻDY kto cokolwiek napisał w tym temacie, baa ogólnie każdy człowiek, który nie ma problemów z głową, uważa zgoła inaczej. Ty jednak zdajesz się zupełnie tego nie dostrzegać i, jak już pisałem, niczym prorok głosisz wciąż to samo przed tłumem zacofanej gawiedzi i tak bardzo się na tym skupiłeś, że nie dostrzegłeś, że ta 'gawiedź' już dawno Cię nie słucha. Nikt już z Tobą nie dyskutuje, nikt tu nic nie pisze, każdy po prostu olał Cię ciepłym moczem, bo dosyć szybko można zauważyć, że coś z Tobą nie tak i po prostu każdemu szkoda czasu, by w ogóle splunąć, nie mówiąc o patrzeniu na Ciebie. Głupota jest niestety nieuleczalną chorobą, i Ty jesteś tego dobitnym przykładem.

A tak na koniec, żeby nie było Ci smutno:



. Ale jednoczesnie nie widze powodu dlaczego mam akceptowac low skill polakow grajacych cokowiek wiecej niz puby, sadze ze skoro graja cos wiecej niz 5 stack vs pub to chca czegos wiecej, moze sie myle.




dla wiekszosci osob liczy sie po prostu zeby zagrac fajna gre w gronie znajomych, a nie sie napinac ze ja mam mega cs, a ty nawet jednego deny nie zrobisz. .

10 post w dyskusji daje jasne wytłumaczenie jaki jest sens tego kanału. Potrafił to rozumieć każdy, po za Tobą. Nie wiem jakim trzeba być tłukiem, żeby tak prostych rzeczy nie rozumieć. Nawet moja 4 letnia siostrzenica by to pojęła. Wróć do podstawówki, naucz się czytania ze zrozumieniem. Matko, szkoda mi Cię :/

Tak generalnie, nie wiem z którego horroru przyszedłeś do tego świata, ale wróć tam czym prędzej. Albo nie, zostań i jeszcze trochę 'zabłyszcz inteligencją', bo już dawno nie miałem takiego ubawu. Dalej, pokaż co jeszcze potrafisz :)

SFIV_
19th November 2010, 02:24 PM
Całkiem tu, kurcze, sympatyczna atmosfera. Tak wpadłem się przywitac. A temat bede obserwował :)

bysiek
19th November 2010, 03:36 PM
Jak by mi ktoś pomógł zainstlować w3 na notebooku z win 7 starter to mogłbym grać z vt , cos tam jeszcze chyba bym ugrał :D

KaCzA
20th November 2010, 10:47 AM
ja mam w3 na w7 ( lapku ) i śmiga bez problemów. Po prostu uruchamiaj wszystkie aplikacje jako administrator.

FrodoPL
21st November 2010, 12:24 AM
Jak by mi ktoś pomógł zainstlować w3 na notebooku z win 7 starter to mogłbym grać z vt , cos tam jeszcze chyba bym ugrał :D

epic

adres TS3 to xeox.one.pl port 9987 albo 9978

B4rt0z0
25th November 2010, 01:52 PM
Kacza ogolnie... to failujesz jako mod xDDD Ogarnalbys cos xDD


Mam pomysl! Moze zlaczymy kanal Polski, Slowacji i Czech i bedzie jazda.... bedzie duzo gier cos sie bedzie caly czas dzialo... nie wiem mysle zeby to wypalilo....

KaCzA
25th November 2010, 02:15 PM
co failuje ?;d nie jestem wszystko wiedzący noobie ;d czesi i słowaki maja całkiem inny język i wątpię aby sie dało z nimi normalnie porozumieć :P