PDA

View Full Version : o problema ce necesita rezolvare!!



L.E.S.
16th August 2010, 10:27 AM
ar fi o problema care cred ca s-a intamplat la mai multi dintre voi:
vine un capitan, da challenge, si zice ca x, y z, sunt cu el, celalalt capitan care a acceptat challenge-ul nu are voie sai ia pe x, y, z ptr ca atunci da abort la challenge, ptr ca el si-a facut echipa dinainte indiferent de cine mai da sign, nu mi se pare corect, el isi "stopeaza" cei mai buni jucatori inainte sa inceapa pikurile iar celalalt ramane cu restu, care de multe ori si daca ai lua cele mai bune pikuri din dota nu poti castiga cu ei, sau cas smecheri sau cas noobi, concluzie: BALANCE= 0 si cel mai enervant, daca iai luat jucatorul da abort pana nu faci cum ii place lui, totusi ce nivel de corectitudine e asta?

RaouL
16th August 2010, 10:33 AM
Le e frica sa piarda !

Raptor7
16th August 2010, 12:04 PM
MAI! Puneti-va si voi putin mintea la contributie. Nu scrie nicaieri ca sunteti obligati sa le lasati lor jucatorii care ii vor. Daca sunteti si voi de acord e ok sa faca stack, dar daca voi nu sunteti de acord nu sunteti obligati sa le lasati lor jucatorii doriti.

In orice challenge esti liber sa alegi ce jucatori doresti !

Daca fac abuz de comanda !abort faceti un print screen si report pe forum in sectiunea de ban request.

Orice abuz de comenzi se pedepseste cu ban intre 3-7 zile, in functie de gravitatea faptului.

PS: jokere, si tu joci cu stack :D

L.E.S.
16th August 2010, 12:09 PM
da, nu sunt de acord cu stack, si eu am avut stack de cateva ori si mi l-au luat, nu am dat abort, dar daca se da ban ptr asemenea abort e foarte bine.

RaouL
16th August 2010, 12:41 PM
PS: jokere, si tu joci cu stack
Da, cu tine :)) ADMINS vs FANS :))

Raptor7
16th August 2010, 12:45 PM
EPIC game is EPIC.

-Decay-
16th August 2010, 01:33 PM
stack-ul nu se face cu "cei mai buni"
stackul se face cu lumea cu care te intelegi bine
ca sa stii ca nu ai parte de ratati

L.E.S.
16th August 2010, 05:51 PM
daca ai avea dreptate decay ar fi ok, dar nu este asa, uite un exemplu, saracul capitan advers a pierdut 100%, ti se pare corect? am uitat sa salvez partea cu: daca nu-ti place dai abort... ete rezolvare.

Immortal.Dani
13th September 2010, 10:07 AM
daca ai avea dreptate decay ar fi ok, dar nu este asa, uite un exemplu, saracul capitan advers a pierdut 100%, ti se pare corect? am uitat sa salvez partea cu: daca nu-ti place dai abort... ete rezolvare.

Mapy stronk plajer la fel ca maniakul / lover :> go go FTW

^ILoveMyWallet^
13th September 2010, 12:56 PM
HardStyler.. in acest caz mapy^ a venit cu cativa membri din clan sau prieteni de-ai lui si nu joaca neaparat pentru a castiga cat joaca pentru a avea fun... (opinia mea)
Si mi se pare corect daca ai clan membri/prieteni foarte buni in pool sa vrei sa joci cu ei, pentru ca te simti bine in compania lor...

Da, asta nu inseamna ca trebuie sa zici 5 jucatori, cei mai buni, cai vrei tu neaparat si gata... Si eu joc cu stack :)) , da, cu [SnakE], care imi este prieten foarte bun in real life ( nu e jucator extrem de bun, nici eu nu sunt ) - deci cel putin stack-ul meu nu e bazat pe WINNING - si nu mi se pare nimic gresit in a face stack atat timp cat nu exageram...

Raptor7
13th September 2010, 01:00 PM
Priveste la mine de exemplu...mie imi plashe sa joc cu prieteni...si il aleg pe Lemon chiar daca face imba fail ( in special cu ES). Mai am cativa amici care daca sunt in pool as vrea sa joc cu ei ( Diavoli, Pajn, Decaj).

Nu e vorba k ii aleg k vreua sa castig musai, ci pentru ca pe ei ii cunosc si cum spunea si ualet ma simt bine in compania lor.

DeMoN.EyeS
13th September 2010, 03:17 PM
80% din cei care va faceti stackurile o faceti sa castigati ...nu zic de Raptor7, ^mapy care joaca bine si asa, dar nu va mai mintiti pe voi insiva ca faceti stack de prietenie ca e vrajeala si atat. Faceti team cu ala si cutare si celalalt ca sa aveti playeri nu lake in team si sa puteti castiga. (punct)

Ancient Priest
13th September 2010, 03:40 PM
sunt de acord cu hardstyler dar si cu raptor.
Nu te obliga nimeni sa-i lasi sa faca stack, poti alege pe oricine.

L.E.S.
13th September 2010, 05:10 PM
exact demon.eyes, nu am nimic cu cei care fac stack de prietenie, sau cu cei din acelasi clan, dar sunt care nici nu se cunosc doar din chatul w3 si ei sunt stack ptr ca au facut godlike meciu anterior, iar cu mapy... el isi schimba clanu si nicku dupa "necesitatea" fiecarui joc la fel si stackul...
iar ce zice ancient priest ar fi frumos daca ar fi adevarat, daca nu accepti sa joci cu stack sau nu da challenge vs tine, sau nu te alege, si joaca cu un alt nob care nu comenteaza si pierde in liniste, iar castigatorul (cel care nu face stack de prietenie) pe urma se crede cel mai mare jucator de dota... ma face nob si in toate felurile, recunosc, nu sunt nici pe departe un jucator bun printre cei buni, dar e nasol cand unu se rasteste la tine... de asta mi toata "problema" cu stackul + totusi as sta si eu cu un pic de stats mai pozitiv :)

-Decay-
15th September 2010, 08:10 PM
ma amuza "imba stackul" lu mapy =))

[MooN]Pain
15th September 2010, 08:58 PM
Pai nu mai are rost, omu are dreptate adica doar cand ii vezi pe mapy maniakol rmn si care mai era pe acolo te sperii, pur si simplu se ridica paru pe tine si iti e frica sa intrii in joc pentru ca stii ca ai pierdut. Nu sunt de acord cu stackurile! +1 la acest post si sa faceti regula impotriva acestor jucatori care se joaca in echipe ( stack ) nu este corect !! Protestez!1!1!

In lupta noastra impotriva stackurilor ni se va alatura si forta!

http://img59.imageshack.us/img59/200/e167245751af4bd3aaed5fa.jpg (http://img59.imageshack.us/i/e167245751af4bd3aaed5fa.jpg/)

C0r73z
16th September 2010, 12:14 PM
HardStyler.. in acest caz mapy^ a venit cu cativa membri din clan sau prieteni de-ai lui si nu joaca neaparat pentru a castiga cat joaca pentru a avea fun... (opinia mea)
Si mi se pare corect daca ai clan membri/prieteni foarte buni in pool sa vrei sa joci cu ei, pentru ca te simti bine in compania lor...

Da, asta nu inseamna ca trebuie sa zici 5 jucatori, cei mai buni, cai vrei tu neaparat si gata... Si eu joc cu stack :)) , da, cu [SnakE], care imi este prieten foarte bun in real life ( nu e jucator extrem de bun, nici eu nu sunt ) - deci cel putin stack-ul meu nu e bazat pe WINNING - si nu mi se pare nimic gresit in a face stack atat timp cat nu exageram...

=))