PDA

View Full Version : +o propunere



mapY^
15th August 2010, 05:40 AM
Vorbind din pct meu de vedere stiu k multi injuram aici pe ro/ne distram/jucam dote la un nivel cat de cat peste pub(cel putin modu
Mi'am schimbat recent nicku si evident am adaugat oamenii mai "de baza" la flist si totusi, "pustii" kre ma enerveaza de obicei n'ar fi trebuit sa stie ce si cum dar iata ca nah ...
Ideea mea e urmatoarea ...ce'ar fi ca adminii sa se ocupe putin de astia kre fac posturi in prostie si kre se baga in seama imediat knd intra unu din ei pe channel ?
Cum intra un admin pe ro hop tzop sare kte'un under 16 d'asta "salut x'ule ce faci frate ce'ai facut aseara etc" ... sincer nush ce credeti voi dar mie nu mi'ar placea sa se bage toti in seama asa gratuit + ca majoritatea oamenilor de genu asta knd ii iei la un joc dezamagesc total si fiindca se cred foarte foarte buni k au si ei LVL 2 si pot juca challs nu asculta nciodata! Din cauza lor ajung sa se enerveze oameni de 10 ori mai Pro la jocu asta dekt ei kre intra cu kef de distractie si se trezesc cu kte'un d'asta kre'ti strica toata pofta si in ultima instanta incepi si'i injuri nemaiputand sa te abtii si HOP fac POSTU ca nah, gradinitza e'n floare la varsta lor
Ce'ar fi sa fiti putin mai selectivi voi, adminii dp RO ? kiar dak e un channel public nu v'as vedea sa jucati cu 4 pusti de 16 in ekipa in kre urla hormonii si comenteaza fiekre sfat de la capitan kre'i un fel de "bulangiu c'a dat chall inaintea mea, n'am ce invata d la el e nub" ... sper ca intelegeti ce vreau sa zic si poate intr'o zi o sa faceti ceva in privinta asta kiar dak io's mapy si's mai "acid" din fire ... dar trust me stiu ce vbesc ... Regards !

Immortal.Dani
15th August 2010, 10:17 AM
"bulangiu c'a dat chall inaintea mea, n'am ce invata d la el e nub"
lol :)


Din cauza lor ajung sa se enerveze oameni de 10 ori mai Pro la jocu asta dekt ei kre intra cu kef de distractie si se trezesc cu kte'un d'asta kre'ti strica toata pofta si in ultima instanta incepi si'i injuri nemaiputand sa te abtii si HOP fac POSTU ca nah, gradinitza e'n floare la varsta lor
+1


Ce'ar fi sa fiti putin mai selectivi voi, adminii dp RO ? kiar dak e un channel public nu v'as vedea sa jucati cu 4 pusti de 16 in ekipa in kre urla hormonii si comenteaza fiekre sfat de la capitan

Ce ai ba cu pustii de 16 ani sau cat au? ce ai cu tinerele sperante? :))

RaouL
15th August 2010, 10:50 AM
Ce ai ba cu pustii de 16 ani sau cat au? ce ai cu tinerele sperante? )
Vezi ca si Immortal ii minor :p

[RO]Claudiu
15th August 2010, 10:56 AM
e adevarat ca se fac jocuri fail cu capitani noobi dar nu cred ca e o problema , e sistemul de "stats" si dai !info la capitan , daca are mai multe lost decat win , nu dai sign .

e posibil sa rezervam functia de Capitan pentru un level mai mare si sa selectionam jucatorii mai bine dar pana nu se discuta ideea nu promit nimic .

Immortal.Dani
15th August 2010, 10:58 AM
e posibil sa rezervam functia de Capitan pentru un level mai mare si sa selectionam jucatorii mai bine dar pana nu se discuta ideea nu promit nimic .

Great ideea . :)

Raptor7
15th August 2010, 12:31 PM
Mapy da !info Raptor7 am vreo 9 challs din care vreo 7 le-am pierdut exact din motivul care l-ai mentionat tu. In schimb eu nu m-am pierdut cu firea si nu am injurat k la usa cortului. E ok sa folosesti ce limbaj vrei tu atata timp cat persoana cu care vorbesti iti permite ( ai vazut k cu mine poti glumi k nu ma supar), dar cu "pushtani de 16 ani" poate nu poti...si atunci trebuie sa te abtii.

Cat despre o selectare a capitanilor nu cred k se poate face la momentul de fata. In schimb ce puteti face voi e sa raportati atunci cand un capitan face fail. Se poate da warn pentru asa ceva (scrie in reguli ) si la warnuri repetate se da ban (1-3 zile).

Deci daca sunteti jucatori care nu "le aveti cu pickurile" si nu stiti sa conduceti o echipa, nu acceptati challenge-uri (decat daca nu e altcineva pe channel cu level 2) k daca o sa fiti raportati pentru fail pick si play o sa primiti ban.

C0r73z
15th August 2010, 01:51 PM
mapi lau... injula :(

demon-storm
15th August 2010, 03:41 PM
O propunere ar fi ca cei cu lvl 1 sa poata hosta jocuri dar sa nu poata sa faca challs pe channel ro... Si mai propun sa se faca Promotion request thread cu full template gen edl / ss pentru cei care chiar merita lvl 2 pt chall... Cum ne dam seama daca merita? Replay cu el fiind capitan la -cm / -cd ... sau daca il stie staffu ca e capitan bun
Inca ceva

Cum intra un admin pe ro hop tzop sare kte'un under 16 d'asta "salut x'ule ce faci frate ce'ai facut aseara etc" ... sincer nush ce credeti voi dar mie nu mi'ar placea sa se bage toti in seama asa gratuit
Cat despre asslick... n-ar trebui sa mai bagam in seama asemenea specimene inclusiv stafful...

mapY^
15th August 2010, 05:38 PM
nci eu n'am mai injurat, ideea nu'i de varsta neaparat ci de persoane
nu conteaza k are 15 ani sau 20, dak e retardat e retardat xcum :|

demon-storm
15th August 2010, 07:58 PM
Nu ca as fi rasist de propria mea rasa, dar ar fi bine sa implementam vouch requets si sa facem channel privat... uitati-va la Albania de exemplu... faci un chall acolo decurge foarge bine picks / gameplay foarte frumos... dar aici trebuie sa intre cate 1-2 ratati daca nu chiar mai multi si sa strice jocul.. gen cum am vazut eu azi venge cu dominator si gloves of haste in min 20.... Daca romanii (cel putin 70% din ei) nu sunt capabili sa intre pe forum sa citeasca 2-3 guideuri si hero roles atunci ar fi bine sa implementati Vouch requests... sau cel mai bine sa creeati un canal separat, o liga romaneasca cum au brazilienii (cu vouch requests ofc)

RaouL
15th August 2010, 08:09 PM
Da sigur o sa fie.
Cand o sa deschidem liga RO-Safelist !

demon-storm
15th August 2010, 11:59 PM
Da sigur o sa fie.
Cand o sa deschidem liga RO-Safelist !
Idee foarte buna si se poate face fara mult efort, binenteles daca aveti boti disponibili... poate sa fie si RDL :D

-Decay-
16th August 2010, 02:41 PM
Da sigur o sa fie.
Cand o sa deschidem liga RO-Safelist !


I smells sarcasm

[RO]Claudiu
16th August 2010, 04:44 PM
nci eu n'am mai injurat, ideea nu'i de varsta neaparat ci de persoane
nu conteaza k are 15 ani sau 20, dak e retardat e retardat xcum :|

am fost in jocul tau azi si nu prea ai avut rabdare cu echipa =)) "claudiule da-le ban la noobi astia" "daca eram eu admin nu mai intra niciunu din ei pe romania" =)) omfg ..... app limbajul a fost foarte bine controlat ... faci progrese :D si te felicit pt asta .

cat despre jocuri ... majoritatea lor sunt proaste datorita esecului comunicarii .

un exemplu -> nu am reusit sa iau dagger pe tide pt k witch doctor si venge care i-ai pus cu mine sus imi luau creepii + venge se baga kamikaze in turn doar ca sa dea un stun . ward-uri nu au fost pt k suporterii si-au facut iteme pt supravietuire si tot mureau la gang-uri asa k nu au avut bani de ward-uri . asta a fost fail de comunicare , intr-un joc in care nu cunosti pe nimeni trebuie sa le dai instructiuni detaliate . la public league sa nu te gandesti ca stiu toti ce sa faca :)

demon-storm
16th August 2010, 05:02 PM
Claudiu;1160612']am fost in jocul tau azi si nu prea ai avut rabdare cu echipa =)) "claudiule da-le ban la noobi astia" "daca eram eu admin nu mai intra niciunu din ei pe romania" =)) omfg ..... app limbajul a fost foarte bine controlat ... faci progrese :D si te felicit pt asta .

cat despre jocuri ... majoritatea lor sunt proaste datorita esecului comunicarii .

un exemplu -> nu am reusit sa iau dagger pe tide pt k witch doctor si venge care i-ai pus cu mine sus imi luau creepii + venge se baga kamikaze in turn doar ca sa dea un stun . ward-uri nu au fost pt k suporterii si-au facut iteme pt supravietuire si tot mureau la gang-uri asa k nu au avut bani de ward-uri . asta a fost fail de comunicare , intr-un joc in care nu cunosti pe nimeni trebuie sa le dai instructiuni detaliate . la public league sa nu te gandesti ca stiu toti ce sa faca :)
Nu e adevarat in totalitate, majoritatea care sunt alesi in challs tind sa faca wraith band si dominator pe venge chiar daca capitanul i-a zis clar sa ia wards si sa isi faca bracere... am dat doar un exemplu de erou si de player, exista N playeri care nu asculta capitanul...

C0r73z
16th August 2010, 05:08 PM
wraith band si dominator sunt bune pe venge

[SyS]-Killer
16th August 2010, 05:16 PM
^ +lothar

RaouL
16th August 2010, 05:27 PM
Hai cu spam acuma....

[RO]Claudiu
16th August 2010, 08:54 PM
Stimati cititori, am consultat consiliul de intelepti ai comunitatii romane si am ajuns la o decizie :


Nu vom face nici o selectie a jucatorilor romani pe canalul public Romania in functie de cat skill au la dota din urmatoarele motive :

- Canalul Romania nu este facut exclusiv din jucatori de dota;
- Canalul Romania este un canal public;
- Noobii tot pot sa strice jocu indiferent de pick`urile care le fac capitanii aia pro . ( asta in cazul in care se va cere un level mai presus de 2 pentru capitani pro .)

Smurf
21st August 2010, 11:05 PM
In legatura cu postul de mai sus si plangerile voastre..am facut o anumita chestie (fara ca ceilalti sa stie ): am creat o functie a botului care nu permite capitanilor 'mai putini' buni sa accepte sau sa provoace pe cei mai 'inzestrati'.
Am considerat ca e necesar,din moment ce am vazut anumiti capitani nu atat de priceputi cu pickurile care si-o luau tare,tare .. in 20 de minute,stricand ,astfel,si statsurile celorlalti 4 de la ei din echipa.
Hf
Topicul redeschis pentru discutii...

GoodanGeL
22nd August 2010, 01:23 AM
In legatura cu postul de mai sus si plangerile voastre..am facut o anumita chestie (fara ca ceilalti sa stie ): am creat o functie a botului care nu permite capitanilor 'mai putini' buni sa accepte sau sa provoace pe cei mai 'inzestrati'.
Am considerat ca e necesar,din moment ce am vazut anumiti capitani nu atat de priceputi cu pickurile care si-o luau tare,tare .. in 20 de minute,stricand ,astfel,si statsurile celorlalti 4 de la ei din echipa.
Hf
Topicul redeschis pentru discutii...

In functie de statsuri?

Smurf
22nd August 2010, 01:40 AM
Indirect,da..e facut in functie de rank.
Diferenta de rank va fi de maxim 10 locuri de-acum inainte.
Daca esti,de ex,rank 10,poti provoca de la rank 1 la rank 20.

-Decay-
22nd August 2010, 12:24 PM
well....better than nothing i guess

demon-storm
22nd August 2010, 01:10 PM
"better" =))) e skiss rankul 4 si eu 44 sa spunem si nu pot sa-l provoc pt k este "prea bun".... nici daca era in functie de !sd nu era mai bun sistemul deoarece cativa playeri, de ex decay, joaca support mai des si nu au staturi la fel de bune ca playerii care joaca carry...

RaouL
22nd August 2010, 04:58 PM
Super, eu is clasificat in categoria "capitanilor 'mai putini' buni", deoarece sunt pe rank 42.

The_hunter88
22nd August 2010, 06:39 PM
Claudiu;1160764']Stimati cititori, am consultat consiliul de intelepti ai comunitatii romane si am ajuns la o decizie :


Nu vom face nici o selectie a jucatorilor romani pe canalul public Romania in functie de cat skill au la dota din urmatoarele motive :

- Canalul Romania nu este facut exclusiv din jucatori de dota;
- Canalul Romania este un canal public;
- Noobii tot pot sa strice jocu indiferent de pick`urile care le fac capitanii aia pro . ( asta in cazul in care se va cere un level mai presus de 2 pentru capitani pro .)

Daca e canal public de ce nu am acces la jocuri/canal? Aici vorbim despre mine nu despre ArtecK. Explicati

Ancient Priest
22nd August 2010, 06:46 PM
ca ai ban, cred.

The_hunter88
22nd August 2010, 06:49 PM
Pai da am ban.. Da vreau sa stiu de ce, E canal public si vreau sa joc ca oricine de pe Romania

Ancient Priest
22nd August 2010, 06:54 PM
pentru ca esti shark, sau fratele lui w/e
Daca ai ban inseamna ca n-ai voie in locuri publice, gen Romania

The_hunter88
22nd August 2010, 07:50 PM
Da va rog eu sa intelegeti.. Dati ban pe conturile lui nu pe ale mele... Eu vreau sa joc. Chiar imi pare rau ca sa ajuns la asta

NoRespect14
25th August 2010, 09:48 PM
Deci de cand ati facut chestia cu locurile nuimai pot da chalange cu nimeni absolut cu nimeni ce credeti ca aia cu care pot da chalange sant on tot timpu? daca nu e nimeni pe canal cu care pot da chal ce fac azi de 3 ori am stat 20 de insi pe canal nu puteam sa jucam cfa nu puteam da chalange intre noi va rog frumso scoateti cestia cu ranku.

Raptor7
26th August 2010, 09:21 AM
Nici mie nu imi prea place....macar mariti si voi range-ul de locuri dintre cei doi .

EX: sa pot da challenge cu toti care sunt in range de 30 de mine(30 locuri peste si 30 sub mine).

Smurf
26th August 2010, 10:05 AM
Diferenta de rankuri e 50..am marit-o intre timp.

-Decay-
28th August 2010, 01:21 AM
parerea mea...scoateti porcaria aia ca e degeaba...stiti foarte bine cine sunt aia buni si diferenta de skill dintre ei si restul asa ca n'are rost asta....

Smurf
28th August 2010, 07:03 PM
So..ce parere aveti despre asta pana acum?
Ramane sau pleaca?
E mai bine asa cum era inainte?
Eu initial as fi vrut inca un nivel de acces adaugat botului,unde am separa capitanii manual..celui mai experimentat ii dai lvl 2,celuilalt lvl Q s.a.m.d insa necesita multa munca..poate va fi indeplinita pe viitor,insa nu acum.
O idee ar fi: scoatem chestia cu rankul si pedepsim capitanii 'buni' care dau chall cu cei slabi.
Eventual printr-un sistem de avertismente.
Astept feedback!

Raptor7
28th August 2010, 07:16 PM
Eu am propus de mult sa facem asa. Sa pedepsim capitanii slabi care accepta challenge-uri aiurea.

Faza cu differentele de rank numa stopeaza aiurea jocurile...stam mult pana gasim pe careva cu rankul necesar. Eu zis sa scoatem chestia asta.

[RO]Claudiu
28th August 2010, 07:28 PM
Eu am propus de mult sa facem asa. Sa pedepsim capitanii slabi care accepta challenge-uri aiurea.

Faza cu differentele de rank numa stopeaza aiurea jocurile...stam mult pana gasim pe careva cu rankul necesar. Eu zis sa scoatem chestia asta.

...............cum sa pedepsesti pe cineva care nu stie sa joace ? park am zis k e canal public . si daca nu pierd jocuri/challenge-uri nu au de unde sa invete .


in dota , lafel ca in orice alt joc de strategie , trebuie sa pierzi mult la inceput pana incepi sa intelegi sistemul . nimeni nu s-a nascut pro la dota .

RaouL
28th August 2010, 07:39 PM
Scoatem diferenta de rank-uri, sa fie liber pt toti...
Si creeam o liga privata romaneasca ;)
Cu Vouch req, bazat pe replay, test game . etc ;)
Is destui RO PRO playeri ;)
+ ca o sa vina de pe Garena, RGC . etc :)

Leemn
28th August 2010, 07:56 PM
Ca ce chestie sa mai faci o liga, ai EDL si SS deja si sunt goale chiar si nefiind numai de romani, daca tu faci liga de romani cate meciuri crezi ca o sa ai pe sapt? :)

Claudiu daca e canal public ce, trebuie sa aiba toti lvl 2? Eu din cate am inteles cand am auzit de liga asta lvl 2 se dadea sa poti hosta pub cu botii nu sa dai challenge si sa iei 5 troli toti mid cu boots asa ca poate merge chestia cu lvl3 doar la unii jucatori, desi nu cred ca merge inca deoarece mai trebuie jucatori.

Raptor7
28th August 2010, 08:15 PM
Eu nu zic sa banam noobii...eu zic k cei care se stiu k nu au habbar ce inseamna sa fii capitan sa nu accepte challenge-uri. Daca accepta accepta pe riscul lor. De invatat pot sa invete ca simplii jucatori, nu tre sa fie ei capitani.

demon-storm
28th August 2010, 08:33 PM
Ca ce chestie sa mai faci o liga, ai EDL si SS deja si sunt goale chiar si nefiind numai de romani, daca tu faci liga de romani cate meciuri crezi ca o sa ai pe sapt? :)

Claudiu daca e canal public ce, trebuie sa aiba toti lvl 2? Eu din cate am inteles cand am auzit de liga asta lvl 2 se dadea sa poti hosta pub cu botii nu sa dai challenge si sa iei 5 troli toti mid cu boots asa ca poate merge chestia cu lvl3 doar la unii jucatori, desi nu cred ca merge inca deoarece mai trebuie jucatori.

=))))) rofl
+1

[MooN]Pain
28th August 2010, 09:05 PM
Vreau sa va raspund pentru datorita faptului ca spatiul este limitat in limita capacitatii pe care este destinata , este insuportabil..datorita fiind faptul ca si afara este temperatura de 'plus patruj-de grade,patrujdoua de grade..asemenea ca in channel este evident ca este mai mare...pentru faptul ca nu sant spatii mai cu aer care sa dea un spatiu mai elocvent pentru ca sa fie un spatiu adecvat.

Eu nu dau cu sama ce zicerati voi aici'sa, da oricum eo sant de acord cu ban raptor.
Click aici (http://www.youtube.com/watch?v=Hr7ZKAb34NA&p=80A3778D70EA9D54&index=12&playnext=2)


ps; eu zic sa aibe toti voie sa hosteze( chiar si cu lvl 1 ) si numai cei cu lvl 2 sa poata da chall( astfel ne scapam de toti prapadeii gen lemn decay etc ) chiar asa greu e sa gandim un pic ?

-Decay-
28th August 2010, 09:51 PM
ps; eu zic sa aibe toti voie sa hosteze( chiar si cu lvl 1 ) si numai cei cu lvl 2 sa poata da chall( astfel ne scapam de toti prapadeii gen lemn decay etc ) chiar asa greu e sa gandim un pic ?

asta e de bine sau de rau pt mine ca nu prea pricep=))

Leemn
29th August 2010, 02:12 PM
Ce ma ca eu cand sunt capitan fac tri lane pudge necro maiden si castig. =)) Oricum e cam tot aia ce zice pain cu ce zic eu doar ca nu mai trebuie sa faci request pe forum sa hostezi.

-Decay-
30th August 2010, 01:56 AM
chiar nu conteaza ce laneuri iei atata timp cat ai jucatori buni(asta pe ro) - s'a dovedit de n ori

_ZeRo_
30th August 2010, 03:15 PM
propun o selectie a jucatorilor mai buni

-Decay-
30th August 2010, 05:13 PM
Ma ofer eu sa ii aleg, eu fiind cel mai pro pot sa decid care si cum

demon-storm
30th August 2010, 05:17 PM
Claudiu;1166912']...............cum sa pedepsesti pe cineva care nu stie sa joace ? park am zis k e canal public . si daca nu pierd jocuri/challenge-uri nu au de unde sa invete .


in dota , lafel ca in orice alt joc de strategie , trebuie sa pierzi mult la inceput pana incepi sa intelegi sistemul . nimeni nu s-a nascut pro la dota .

Problema e ca tu nu intelegi ca multi nu vor sa invete pentru ca si-au luat-on cap de cand au lvl 2 la plesneala....

-Decay-
30th August 2010, 06:16 PM
ideea e ca ar trebui careva sa fie pusi "b0$$i" si ce sfaturi dau aia sa fie litera de lege
cine n'asculta-hopa banu
ca totusi asta e o liga, are ca scop imbunatatirea gameplayului, dak nabii nu asculta de astia mai pro, atunci ce dreq de rost are?