PDA

View Full Version : Čit-Čat thread



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

mrniceguy
20th March 2013, 09:58 PM
Znaš kako kažu: Ako je bila dobra cjelom selu valjda će biti dobra i njemu :D.

mILOSbRE
20th March 2013, 10:16 PM
cesr, cesr, meni samo ona treba <3

174484

PROTOZZ
20th March 2013, 11:08 PM
Došo Muerto. Bespotrebni postovi inc

mILOSbRE
21st March 2013, 01:00 AM
Pise se ''dosao'' ...

E moj Protose, toliko o gramatici. :D

Mladenus
21st March 2013, 01:06 AM
Došo Muerto. Bespotrebni postovi inc

Jebalo te to "inc" u sred recenice na srpskom.

mILOSbRE
21st March 2013, 01:17 AM
Jel vidis Mladene ?

Posle glumi tu nekog Srbina, ispravlja nekog gramatiku i slicno :D

Ludilo :P

PROTOZZ
21st March 2013, 11:21 AM
ја пишем дошо увек и не стављам апостроф јер сам манијак, може ми се

mILOSbRE
21st March 2013, 02:19 PM
Razgovor za posao. Šef:
-Imate 50 cigli u avionu. Ako jednu bacite koliko ih ostane? Kandidat:
-To je jednostavno, 49.
-Kako u 3 koraka staviti slona u frižider?
-Otvoriti frižider, staviti slona unutra, zatvoriti frižider.
-Kako u 4 koraka staviti jelena u frižider?
-Otvoriti frižider, izvaditi slona, staviti jelena i zatvoriti frižider.
-Lav slavi rođendan. Da li su sve životinje tamo?
-Nisu, jelen je u frižideru.
-Kako će starica preći reku poznatu po krokodilima?
-Preplivaće, jer su krokodili na rođendanu kod lava.
-Još jedno pitanje. Starica, malo joj fali do obale, ali ipak umire. Zašto?
-Utopila se.
-NE ! Pogodila je cigla iz aviona. SLEDEĆI ...

Mladenus
21st March 2013, 03:47 PM
Koja slicnost...

174492

174493

mILOSbRE
21st March 2013, 03:52 PM
Skroz je dobra Jelena :)

Mladenus
21st March 2013, 04:39 PM
Da l' si glup? Slicnost izmedju trollface-a i Novakove face.

mILOSbRE
21st March 2013, 05:12 PM
Nisam uopste komentarisao slicnost koju si ti pomenuo, ne palim se na trolovske face(nisam bas toliko zaostao :) ) vec sam konstatovao da je Jelena dobra riba.

Ne znam sta se palis ? o.O

Zimo Pg
21st March 2013, 07:06 PM
Mnogo ste nesto pglu... sto se lozite tako xd

mILOSbRE
21st March 2013, 08:10 PM
Kada bi vam dali da izaberete,mir u svetu ili 10 miliona€,koje bi boje bio vas ferrari? :)))


ps : Svi su ljudi dragi samo je Tozovac Predrag.

Mladenus
21st March 2013, 08:22 PM
Nisi zaostao sa tim forama. :)

mILOSbRE
21st March 2013, 08:50 PM
Nikako tebra <3

PROTOZZ
21st March 2013, 10:54 PM
очајне су вам форе

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/886566_10200808534446751_1988529068_o.jpg

mILOSbRE
21st March 2013, 11:44 PM
Rece Protos i postavi sliku planete sa sve zvezdicama u pozadini :D

PROTOZZ
21st March 2013, 11:46 PM
ти гледаш звезде, а текст? ма боли те курац

mILOSbRE
22nd March 2013, 12:21 AM
A ono, oduvek sam vise voleo slikovnice nego knjige, slike nego tekst ...

I dalje je tako ... :p

Mladenus
22nd March 2013, 01:18 AM
очајне су вам форе

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/886566_10200808534446751_1988529068_o.jpg

Trolas?

mILOSbRE
22nd March 2013, 02:26 AM
Idu Srbin, Francuz i Nemac po mostu i naiđu na đavola.
Đavo : Ajde vi nesto bacite u reku i ja cu to pronaći za 1 h ako pronađem ubiću vas a ako ne pronađem vi ćete mene ubiti.
Ova trojica se slože...
Nemac baci kamen a đavo ga pronađe za 1 min i ubije Nemca.
Francuz baci iglu i đavo je pronađe za 10 min i ubije i Francuza.
Srbin baci nesto malo, okruglo i đavo traži, traži, traži 1 sat i nenađe i kaže Srbinu...
Đavo : Ubij me, ali mi prvo reci sta si to bacio?
Srbin : Šumeću tabletu! :D

Mi Srbi! xD

phaNtom
22nd March 2013, 03:14 AM
Dobar brate, dobar!

PROTOZZ
22nd March 2013, 08:57 AM
Trolas?

ne, razmisli malo

mILOSbRE
22nd March 2013, 03:10 PM
Hocemo da karamo Hrvate danas, a ?

btw ovo bi trebalo da bude nas sastav danas:

Brkić - Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov – Radovanović, Ignjovski – Stevanović, Tošić, Đuričić – Šćepović.

Sve nas je iznenadio Mihajlovic, nema Tadica, a igraju Radovanovic i Stevanovic koji nisu odigrali vise od 20min do sad.Ne poznajem te igrace dovoljno pa necu da ih komentarisem, ko zna sta je spremio Mihajlovic, ali Scepovic nikako nije smeo da dobije sansu pre Filipa Djordjevica ili Djurdjica .... Nadam se da ovo ipak nije konacni sastav :S

PROTOZZ
22nd March 2013, 04:47 PM
Ma dobijamo bre

mILOSbRE
22nd March 2013, 04:59 PM
Tako je protose, cenim da ce bude 2:3 :)

Mladenus
22nd March 2013, 05:52 PM
Ja sam sanjao da ce da bude 0:0.

Ali budimo realni malo. Hrvati imaju mnogo bolji tim od nas, kao i igrace individualno. Po mojoj proceni, bice 3:1 za njih.
Sa druge strane, Hrvati su uvek malo pod pritiskom kada igraju protiv nas, pa bi smo mozda mogli to da iskoristimo.

Ali nadam se da ce utakmica proci bez bespotrebnih incidenata i skandiranja nacionalistickih dosetki, kao i paljenja zastava i svega slicnog.

mILOSbRE
22nd March 2013, 05:56 PM
Jesu Hrvati i bolji i iskusniji od nas, i bolje su igrali do sada ali Mladene u ovakvim utakmicama nema favorita jer ovo nije obicna utakmica, svi znamo koliko bi znacila pobeda i njima i nama, mnogo vise od 3 boda :)

U derbijima nema favorita, to su ti kao utakmice Real-Barca, Inter-Milan, Man.Junajted-Liverpool, Partizan-Czv, gde trenutni plasman klubova nikad nije bio bitan,a sta onda da ti kazem o utakmici Hrvatska-Srbija koju nazivaju utakmicom decenije i koja ce se jos dugo dugo pamtiti :)

A da ce utakmica proci bez provociranja Hrvata, veruj mi da nece, isto tome mogu da se nadaju Hrvati kad dodju u Bg, ne pomazu tu silni apeli ...

A i vec na samom okupljanju Hrvatskih navijaca na trgovima po Zagrebu se pevaju ''zabranjene'' pesme tipa ''Ubij,ubij Srbina'' ... -.- Nema tu leka i pomoci :D

I na kraju, pitanje za tebe Mladene glasi, jel ces da gledas utakmicu obzirom da nisi neki fan fudbala ? :D

Mladenus
22nd March 2013, 06:22 PM
Naravno da cu da gledam. Sam si rekao da je ovo vise od obicne utakmice.
Ja nisam fan fudbala, al' gledam sve meceve cetvrt-finala Lige Sampiona i svetske i evropske kupove.

Al' da te demantujem malo za te meceve gde igraju veciti rivali... :)
Kada bi Liverpool (sa ovim danasnjim sastavom) mogao da pobedi Man. U?

Jeste da je u pitanju srce, al' igraci su igraci. Opet, zavisi to malo i od individualnog igraca, da li podleze pritisku i slicno. Uglavnom, nasa jedina prednost sada je u tome sto smo rastereceni pritiska navijaca, za razliku od Hrvata. Oni su ti koji su pod pritiskom ovde. A mi nemamo mnogo sta da izgubimo.

A vidi, jedno je skandiranje na nekim ne znam ni ja utakmicama, a drugo je ovo gde najmanji incident moze da kosta Hrvatsku nastupa na svetskom prvenstvu. Sami su dobili upozorenja od UEFA-e i utakmica je pod prismotrom.

Idem sad do drugara. Skupljamo se da gledamo. :)

mILOSbRE
22nd March 2013, 06:48 PM
E moj Mladene ja sam za razliku od tebe gledao utakmicu Liverpool - Man.Utd. i iako navijam za Mancester Liverpool ih je skroz nadigrao iako su izgubili 1:2.A izgubili su jer su imali igraca manje jos u prvom poluvremenu i cak su prvi poveli ali jebiga nisu izdrzali.Bila je dobra utakmica, cak i sa tim sastavom Liverpoola, sto opet potvrdjuje neizvesnost i nepredvidivost derbija.

Odo i ja do kladionice :)

_pLaY.MaKeR_
22nd March 2013, 07:42 PM
Trolas?

ma jok, muva ti kevu...

[BMS]Slardar
22nd March 2013, 08:29 PM
2:0 vodi scourge?

Mladenus
22nd March 2013, 09:09 PM
E moj Mladene ja sam za razliku od tebe gledao utakmicu Liverpool - Man.Utd. i iako navijam za Mancester Liverpool ih je skroz nadigrao iako su izgubili 1:2.A izgubili su jer su imali igraca manje jos u prvom poluvremenu i cak su prvi poveli ali jebiga nisu izdrzali.Bila je dobra utakmica, cak i sa tim sastavom Liverpoola, sto opet potvrdjuje neizvesnost i nepredvidivost derbija.

Odo i ja do kladionice :)

Neizvesnost derbija...
Sad treba ovde da te trolam, al' necu. Ovi nasi nisu mogli da se povezu. Mada sam ocekivao da ce Hrvati bolje da igraju, iskreno. Malo su se ukocili i oni, al' uzalud je to ovim nasima...
Nije bilo 3:0 kako sam predvideo, al' tu je. :D

[BMS]Slardar
22nd March 2013, 09:13 PM
Mladenus krip izdajnik

mILOSbRE
22nd March 2013, 09:24 PM
Znaci do sada sam podrzavao Mihajlovica i posle poraza od Makedonaca i Belgijanaca, rec protiv njega nisam reko.Ali od jednog ozbiljnog trenera ti da ocekujes da eksperimentise u ovako velikoj utakmici sa cak 4 igraca koji se nisu ocekivali u startnoj postavi (da kazemo 3 posto je Scepovic zamenjen) i to sa Brkicem koji je direktan krivac kod drugog gola jer je trebao odlucno da podje ka lopti i bar je izboksuje ako nista drugo, a on je samo staticno posmatrao ko ce od Hrvata da naleti na loptu,zatim Radovanovic koji je skroz neprimetan bio, ali jadan ni sam verovatno nije ocekivao da ce se naci u startnoj postavi, pa je totalno konfuzno delovao celu utakmicu i nije se moglo ocekivati od njega da poveze sredinu terena sa napadom.U stvari mi sredinu terena nismo ni imali, nama su nazovi ''akcije'' kreirali Nastasic i najcesce Subotic sa njihovim ''preciznim'' dugim pasovima, a oni to ne rade u njihovim klubovima, tamo imaju ''plejmejkere'' koji zapocinju akciju te nisu nijednu adekvatnu loptu poslali napadacima.A ovaj Stevanovic koji je igrao levo krilo, covek je smejurija od igraca samo tako, znaci nemam reci.PA NJIHOV BEK SRNA JE VISE BIO NA NASOJ POLOVINI NEGO NASE KRILO NA NJIHOVOJ ALOOOOO.Njegovi pokusaji driblinga su ravni mojim na fudbalu ispred zgrade,koliki je taj covek promasaj ne mogu da opisem bre.Tadic je za njega koliko-toliko covek sa nekom idejom i to se videlo u drugom poluvremenu.A umesto tog Radovanovica, Kuzmanovic ili cak i Petrovic su morali da pocnu mec jebeni, a ne nas ekspert da eksperimentise sve mu jebem, PRODAO NAS JE LAKO!!!

STA RECI, RAZOCARAN SAM MNOGO, NE BOLI TOLIKO STO NECEMO DA SE PLASIRAMO NA SP KOLIKO BOLI PORAZ OD HRVATA, NE ZNAM DAL SE VI OSECATE KAO JA, ALI JA SAM SJEBAN MNOGO :S

[BMS]Slardar
22nd March 2013, 09:28 PM
Ja se osecam na armani code a vi?

PROTOZZ
22nd March 2013, 09:56 PM
бем ти фудбал

Mladenus
23rd March 2013, 12:18 AM
Znaci do sada sam podrzavao Mihajlovica i posle poraza od Makedonaca i Belgijanaca, rec protiv njega nisam reko.Ali od jednog ozbiljnog trenera ti da ocekujes da eksperimentise u ovako velikoj utakmici sa cak 4 igraca koji se nisu ocekivali u startnoj postavi (da kazemo 3 posto je Scepovic zamenjen) i to sa Brkicem koji je direktan krivac kod drugog gola jer je trebao odlucno da podje ka lopti i bar je izboksuje ako nista drugo, a on je samo staticno posmatrao ko ce od Hrvata da naleti na loptu,zatim Radovanovic koji je skroz neprimetan bio, ali jadan ni sam verovatno nije ocekivao da ce se naci u startnoj postavi, pa je totalno konfuzno delovao celu utakmicu i nije se moglo ocekivati od njega da poveze sredinu terena sa napadom.U stvari mi sredinu terena nismo ni imali, nama su nazovi ''akcije'' kreirali Nastasic i najcesce Subotic sa njihovim ''preciznim'' dugim pasovima, a oni to ne rade u njihovim klubovima, tamo imaju ''plejmejkere'' koji zapocinju akciju te nisu nijednu adekvatnu loptu poslali napadacima.A ovaj Stevanovic koji je igrao levo krilo, covek je smejurija od igraca samo tako, znaci nemam reci.PA NJIHOV BEK SRNA JE VISE BIO NA NASOJ POLOVINI NEGO NASE KRILO NA NJIHOVOJ ALOOOOO.Njegovi pokusaji driblinga su ravni mojim na fudbalu ispred zgrade,koliki je taj covek promasaj ne mogu da opisem bre.Tadic je za njega koliko-toliko covek sa nekom idejom i to se videlo u drugom poluvremenu.A umesto tog Radovanovica, Kuzmanovic ili cak i Petrovic su morali da pocnu mec jebeni, a ne nas ekspert da eksperimentise sve mu jebem, PRODAO NAS JE LAKO!!!

STA RECI, RAZOCARAN SAM MNOGO, NE BOLI TOLIKO STO NECEMO DA SE PLASIRAMO NA SP KOLIKO BOLI PORAZ OD HRVATA, NE ZNAM DAL SE VI OSECATE KAO JA, ALI JA SAM SJEBAN MNOGO :S

Kako mozes da se cimas oko necega sto nema nikakve veze sa tobom? Jos gore, kako moze to da utice na tvoje emocije? :)
Aj razumem da si ti igrao i izgubio, al' nemas veze sa tim. Sta se cimas...

mILOSbRE
23rd March 2013, 12:31 AM
Volim fudbal, Srbin sam i navijam za Srbiju.

Ne nerviram se isto za svaki poraz, ali za ovaj mi je posebno krivo, nadao sam se da mozemo nesto vise i ocekivao sam vise i onda kad tako glupo izgubimo kako da ne budem sjeban.

Isto tako sam iso i na Partizanove utakmice i kada smo izgubili od Csk za 1 poen i kada je na kraju cela hala pevala meni su suze posle, to je Mladene vise od sporta, to je ljubav prema sportu, klubu ... Nisi ti toliko pristrasan navijac ni Srbije ni nekog kluba, pa ne dozivljavas to kao ja. Ne znam kako drugacije da ti objasnim :)

Evo ti primer:

jdOX_UUGeoQ

Ako ne razumes, pevaju :

I kada ne budeš prvi ti,
I kada se čuju zvižduci,
I tada ću Partizane znaj,
Da te volim ja ...

Znaci utakmica je zavrsena, Partizan je izgubio i navijaci su ostali i pevaju, i to ne neka mala grupica nego ceo Pionir peva! Jel tebi to nije emotivno ?

[BMS]Slardar
23rd March 2013, 02:21 AM
Kako mozes da se cimas oko necega sto nema nikakve veze sa tobom? Jos gore, kako moze to da utice na tvoje emocije? :)
Aj razumem da si ti igrao i izgubio, al' nemas veze sa tim. Sta se cimas...

Svaka cast! bas to boli me bre kurcina ko je izgubio, ja nisam igrao i nisam izgubio jebe mi se :)

PROTOZZ
23rd March 2013, 08:22 AM
Kako mozes da se cimas oko necega sto nema nikakve veze sa tobom? Jos gore, kako moze to da utice na tvoje emocije? :)
Aj razumem da si ti igrao i izgubio, al' nemas veze sa tim. Sta se cimas...

Ja sam se pre mnogo više cimao, sad manje, ali i dalje me boli kad gubimo, naročito fudbal.

A ti, Davide, stfu malo, tebe ništa u životu ne interesuje. Ako te ne interesuje, ne moraš da provociraš kad god mi započnemo neku temu.

Mladenus
23rd March 2013, 08:50 AM
Znaci utakmica je zavrsena, Partizan je izgubio i navijaci su ostali i pevaju, i to ne neka mala grupica nego ceo Pionir peva! Jel tebi to nije emotivno ?

Nije. Zao mi je.
Ne razumem trosenje emocija na nebitne stvari/ljude. Al' 'ajde. Razlikujemo se. :)

Iz mog iskustva, emocije te samo sprecavaju da imas objektivnu sliku o necemu.

_pLaY.MaKeR_
23rd March 2013, 11:20 AM
Mladen je sad srecan sto su mu Hrvati dobili, pustite ga da i on bude malo srecan :)

phaNtom
23rd March 2013, 01:12 PM
Serem se i na Srbiju i Hrvatsku i Bosnu i fudbal, kao i Lejkerse. Imam dijareju od piva hmm.

mrniceguy
23rd March 2013, 01:15 PM
Nije bilo 3:0 kako sam predvideo, al' tu je. :D

To si ti predvidjeo BiH vs Grčka rezultat bio si blizu :D.

mILOSbRE
23rd March 2013, 03:06 PM
Bosna bila fix dana, steta sto nemam pare u poslednje vreme :D

mrniceguy
23rd March 2013, 05:31 PM
http://lagabuse.com/forum/index.php/board,11.0.html

copy chit chat eurobattle

paste lagabuse.com

:D +1 za njih

p.s. ocekujem zlatka tamo

Aledati
23rd March 2013, 08:02 PM
cuj nije ti krivo to sto se niste plasirali na sp nego poraz od hrvata!?!?!? al si covjek svaka ti cast...idi bogati jedi govna negdje drugo

Aledati
23rd March 2013, 08:05 PM
ja sam hrvat i zivim u bosni..navijam prvenstveno za hrvatsku, ali kad igra bosna ,srbija, crna gore ili makedonija ja tu utakmicu gledam sa navijanjem za domace. a ti si bogami zaostao

mILOSbRE
23rd March 2013, 08:26 PM
Krivo mi je sto smo izgubili u smislu zato sto ste davali takve izjave kao da ste vec dobili utakmicu i bili toliko samouvereni da cete da pobedite, to mi je bilo prepotentno i to je nasima trebao da bude samo motiv da odigraju iznad svojih mogucnosti medjutim to se nije desilo.Nije nikakva tajna da je taj mec vise od utakmice zbog svega sto se desilo pre, tenzija je bila prisutna i to niko nije negirao, ni treneri ni igraci ni novinari i cela javnost. Koliko je nama taj mec znacio (ne racunajuci bodove i kvalifikacij) toliko je znacio i vama, A TO NE ZNACI DA SE NASI I VASI REPREZENTATIVCI MEDJUSOBNO MRZE ILI MIHAJLOVIC I STIMAC KAO STO I JA NE MRZIM HRVATE NITI SU MI BITNI ONI U OVOM TRENUTKU DA RAZMISLJAM O NJIMA.

Jednostavno tenzija je bila prisutna, mediji su sve to uvelicavali i mozda dali jos veci znacaj utakmici nego sto je imala.

Ti druze pogresno shvatio i to je sve, ali oprastam ti :)

A ako je neko zaostao, zaostali ste vi Hrvati zbog zvizdanja himni nasoj i zbog onih skandiranja ''Ubij Srbina'' blablabla koja su se cula i pre meca dok je jos trajalo okupljanje navijaca po trgovima a zatim i na utakmici.

Pozdrav!

Aledati
23rd March 2013, 08:28 PM
e vidis sad bi se o tome dalo raspravljati cijelu vjecnost ali posto ja vidim da si ti pod kontrolom medija ne zelim ni poceti

mILOSbRE
23rd March 2013, 08:32 PM
Ja sam tebi objasnio da ne mrzim Hrvate, ako si razumeo,super, ako nisi ne mogu da ti crtam.Takodje sam ti dokazao ko je zaostao i toliko od mene!

NOe1
23rd March 2013, 08:33 PM
http://lagabuse.com/forum/index.php/board,11.0.html

copy chit chat eurobattle

paste lagabuse.com

:D +1 za njih

p.s. ocekujem zlatka tamo


hahha kale, lik je kopirao prvi post iz chit chata. xddd

Aledati
23rd March 2013, 08:34 PM
jesi ti si meni dokazao da ne mrzis hrvate mada pamtis svaku negativnu stvar sta su vam hrvati u sportu napravili a da malo pricamo o europskom prvenstvu u rukometu u srbiji?

mILOSbRE
23rd March 2013, 08:52 PM
Pa mozemo da pricamo, ali bili su neki incidenti van terena pre nego sto su se sastali Srbija i Hrvatska, e a sta se na ulici desilo, ko je sve zapoceo i ko je provocirao to ne znamo ni ti ni ja, tako da nemam neko misljenje o tom dogadjaju.

Aledati
23rd March 2013, 08:55 PM
da ti incidenti su zapisani u ''medijima'' isto tako su u ''medijama'' zaprijetili ako hrvati zapjevaju ubij srbina da ce se utakmica prekinuti na sto su ovi ko majmuni zagrizli i pjevali da vide sta ce se desiti..naravno nista se nije desilo osim toga sto se srbija naprovocirala ...kuzis li ti neke stvari ili da ti nastavim kako nas jebu svi sa strana a mi ko kokosi mrzimo jedne druge na papiru?

PROTOZZ
23rd March 2013, 09:13 PM
suština je da smo goveda i jedni i drugi, realno

umesto da radim na ličnom usavršavanju, da čitamo, pišemo, edukujemo se, mi se uglavnom bavimo glupostima

mILOSbRE
23rd March 2013, 09:16 PM
AHAHAHAAHHAAHAHHAH

Samo ti veruj da su oni to skandirali samo da bi videli reakciju ahahahaha, verovatno su i zato zvizdali himni nasoj, verovatno su zbog toga jos pre utakmice na trgovima skandirali isto ahahaahahahahh

Uefa jos nikog nije izbacila zbog skandiranja na trgovima i zbog zvizdanja himni, tako da su te tvoje ideje besmislene :S

Aledati
23rd March 2013, 09:29 PM
kakav si ti lik...ako cemo vec tako, meni je jako drago sto tako vjerujem, jer da su svi ovakvi nebi bilo nikakvih tenzija ali boli me kurac kuzis prigovaras ovde radi jedne utakmice jebene i moronskog zvidanja na vasu himnu na maksimiru alo ej vi pljescete nasoj ?
nemoj natezati ovde glupe teme. te jebene scene rade primitivni ljudi, neinteligentni ljudi i balavci. to nisam rekao jer mislim da je tako vec sto znam da je tako jer sam prisustovao huliganskim scenama i plakalo mi je se. a ako ti se stvarno da raspravljati o hrvatima srbima bosnjacima bolje idi u neku ofucanu kafanu gdje penzioneri izlaze i pricaju kakvi su heroji u ratu bili.

mILOSbRE
23rd March 2013, 09:44 PM
Odgovori mi zasto su onda skandirali ta nacionalisticka sranja na trgovima i pre utakmice ? Da je bilo samo na utakmici pa i da ti poverujem, ali ovo su cinjenice!

I nasi navijaci ce da zvizde vasoj himni sigurno, to je realnost i nasa i vasa, ja sam odgovorio samo na prozivku da sam zaostao i pokusao da ti otvorim oci da uopste niste manje zaostali od nas, sto se tice tog huliganstva i nacionalistickih sranja.

Mladenus
23rd March 2013, 09:56 PM
A cekaj, sto raspravljate oko idiotizma? Opste je poznato da su najveci debili u drustvu navijaci. Od njih sigurno ne mozete da ocekujete da diskutuju o filozofiji i manirima, nego naravno da ce da pevaju nacionalisticke pesme i propovedaju besmislenu mrznju. Huligana ima na obe strane i nije vredno raspravljati o kretencinama, a tek je glupo suditi celoj naciji na osnovu ponasanja nekolicine pojedinaca. Naravno, ti idioti su uvek najglasniji i izadju u prvi plan, al' treba videti pored toga. Smatram da vam je tema za raspravu stvarno besmislena...

Aledati
23rd March 2013, 09:57 PM
ti si prvi poceo na javnom forumu kako ti uopce nije krivo sto srbija nece na sp nego sto je izgubila od hrvata...tu si mene uhvatio jer stvarno ne trpim ta sranja izmedju ova 3 naroda na balkanu..mi nismo nista krivi. nekom treba jebat mater sigurno ali mi kao obicni gradjani smo zrtve toga svega i ne trebamo otezavati jedni drugima...a objasnio sam ti tko su ti balavci koji jedu govna javno na trgovima, obicne seljacine, vandali koji pojma nemaju o zivotu.
kad je hrvatska popusila od spanjolske na europskom prventsvu ultrasi u mostaru su razvalili spanski trg koji je napravljen u cast dolaska spanjolskog kralja u mostar. znaci sad bi spanjolska trebala objaviti rat hrvatima u bosni jer su razvalili dio SVOJE imovine, nesto preljepo...sta bi tek bilo kad bi kina izbacila SAD ...ovi bi srusili kineski zid...

mrniceguy
23rd March 2013, 10:15 PM
ja sam hrvat i zivim u bosni..navijam prvenstveno za hrvatsku, ali kad igra bosna ,srbija, crna gore ili makedonija ja tu utakmicu gledam sa navijanjem za domace. a ti si bogami zaostao

Jel i kad igra na strani navijaš za domaće :D

Žalosno je samo koliko vi svi volite zemlje u kojima ne živite (mislim na katolike i pravoslavce koji žive u BiH), zemlje koje vam roditeljima ne daju platu, ne uplaćuju zdravstveno, zemlje u kojima ne idete u školu, zemlje u kojima ne upoznajete djevojke itd. itd.

Ali kakva nam je država takav nam je i narod = retardiran.

Što je najgore 99% Hrvata mrzi Hercegovce i to je dokazano u milion slučajeva pogotovo u Zagrebu al eto kako god.

U svakom slučaju ja vam dajem za pravo da navijate za koga god hoćete što se mene tiče navijajte za Kirgistan bmk.

Aledati
23rd March 2013, 10:21 PM
uff mrniceguy pokrenuo si totalno drugu temu...i tu bi se dalo raspravljati ali te stvari sta si iznio ti ne piju vodu..ja od drzave BiH nisam nista dobio vec sam dobio od hrvatske..kako od skolovanja tako do para, opce je i poznato da su hrvati najugrozeniji narod u bih tako da mi je hrvatska prva na mjestu...i tko si ti da nam dajes pravo??? tipican bosanac :)

mrniceguy
23rd March 2013, 10:24 PM
opce je i poznato da su hrvati najugrozeniji narod u bih tako da mi je hrvatska prva na mjestu...i tko si ti da nam dajes pravo???

Šta ste najugroženiji, dok smo mi drkali kurac isred ambasada vi ste mogli da idete i putujete gdje god hoćete bez viza, imali ste i imate ista prava i još i veća nego mi.

To su samo priče političara "mi smo ugroženi" a navedi mi jedan slučaj ugroženosti.


tipican bosanac :)

ofskroz :D

Aledati
23rd March 2013, 10:28 PM
ma popusi ti meni kurac xD
mozemo da idemo gdje hocemo jer hrvatska stoji iza nas...toliko su nam jake putovnice da ih cak i vi bosnjaci vadite hahaha
evo ti jedan primjer ugrozenosti: ZASTO NEMAMO NI JEDNOG HRVATSKOG TV PROGRAMA ??? necu platite tv pretplatu dok god ne dobijemo hrvatski tv program..supci jedni xD

phaNtom
23rd March 2013, 10:31 PM
Debilčine glupe jeste li vi toliko zatupljeni u taj mozak izgorjeli, šatro patriote? Pušite mi kurac više sa tim sranjima, serem vam se u usta srpsa bosanska ili hrvatska. Kakvi ste vi jebeni debili, treba vas gasom poubijati.

mILOSbRE
23rd March 2013, 10:43 PM
Popusi ga purgeru, jebem te u usta skrbava da te jebem :D

Aledati
23rd March 2013, 10:45 PM
Debilčine glupe jeste li vi toliko zatupljeni u taj mozak izgorjeli, šatro patriote? Pušite mi kurac više sa tim sranjima, serem vam se u usta srpsa bosanska ili hrvatska. Kakvi ste vi jebeni debili, treba vas gasom poubijati.

najlakse bit seljak. mos mi obalindzat pimpek balavac

mrniceguy
23rd March 2013, 10:49 PM
ZASTO NEMAMO NI JEDNOG HRVATSKOG TV PROGRAMA ???

sereš IMATE OBN, klasični hrvatski program.

a i koji će vam kurac hrvatski program kad HRT1,2 i 3 i sve ostale imate na kablovskoj.

ne dipr. :D

Aledati
23rd March 2013, 10:51 PM
nije obn hrvatski program alo... i nemoj mi pricati o hrt1 hrt2 hrt3 nova rtl etc...to su nama nasi hrvati dali ta necete vi haha..so your argument failed, try again?

mrniceguy
23rd March 2013, 10:58 PM
Šta nije hrvatski program, svi filmovi kad trebaju da budu koriste se hrvatski mjeseci u najavi.

A i tvoj je argument invalid ako samo zbog hrvatskog programa kažeš da ste ugroženi.

Aledati
23rd March 2013, 11:05 PM
šta nije hrvatski program, svi filmovi kad trebaju da budu koriste se hrvatski mjeseci u najavi.
hahahahahahaha oplako sam

mILOSbRE
23rd March 2013, 11:09 PM
najlakse bit seljak. mos mi obalindzat pimpek balavac

obalindzat

obalindzat

obalindzat


AHAHAAHHAHAHAHAHAHA GDE NADJE OVO ? xDDD

Aledati
23rd March 2013, 11:11 PM
to od mog drustva cesta izjava. ima jos takvih rijeci zbog kojih nesvjesno nasmijemo druge a nama normala :D

mrniceguy
23rd March 2013, 11:17 PM
Ajde ss +1 :D

Aledati
23rd March 2013, 11:18 PM
odakle tebe u ss-u?? a sto cu te ban cim dodjem kuci

mrniceguy
23rd March 2013, 11:23 PM
odakle tebe u ss-u?? a sto cu te ban cim dodjem kuci

eto vidiš, i kažeš da ste ugroženi.

fak ju

Aledati
23rd March 2013, 11:26 PM
u ss-u se najavljivaju turniru po hrvatskom kalendaru i zelim da tako ostane xDDDDDD

mrniceguy
23rd March 2013, 11:32 PM
u ss-u se najavljivaju turniru po hrvatskom kalendaru i zelim da tako ostane xDDDDDD

:rolf::rolf:

U2kjf_P7AtU

Aledati
23rd March 2013, 11:36 PM
bolja bi vam imena mjeseci bila ova kako gospodin fazlinovic kaze a ne ova kakva su vam sad ahahahaha...eto da znas desetog zvizdana imamo ss tour pa se prijavi sa ekipom xDDDDDDD

mrniceguy
23rd March 2013, 11:38 PM
Previše se low za moj skill.

Aledati
23rd March 2013, 11:41 PM
:)

ak.47.
23rd March 2013, 11:46 PM
Nenade,jesi li bio na trgu u BL za vrijeme tekme ,da vidis kako se tuku huligani xD

PROTOZZ
23rd March 2013, 11:51 PM
Mene zanima kakav je odnos Hrvata i Bošnjaka u BiH. Je l' bolji nego između Srba i Bošnjaka? Mislim da se u BiH najbolje slažu Srbi i Hrvati.

Aledati
23rd March 2013, 11:54 PM
odnos hrvata i bosnjaka u bih je katastrofalan...a to da se u bih najbolje slazu srbi i hrvati je potpuno tocno

phaNtom
24th March 2013, 12:35 AM
Nenade,jesi li bio na trgu u BL za vrijeme tekme ,da vidis kako se tuku huligani xD

Iskenjam se na sred trga. Jesi li pohapsio išta?

mrniceguy
24th March 2013, 12:38 AM
odnos hrvata i bosnjaka u bih je katastrofalan...a to da se u bih najbolje slazu srbi i hrvati je potpuno tocno

kako sereš zagadit ćeš neretvu koliko sereš.

globalno odnosi su ok sve dok ne bude kakva tekma poput one srbija vs hrvatska i slično.

a to da se srbi i hrvati najbolje slažu pokazuju znakovi na putu pisani na ćirlici i latinici kad kreneš za hercegovinu (u kojoj je većina hrvata) sve posprejano odvaljeno itd.

u svakom slučaju globalno su bolji odnosi nego srba i albanaca u srbiji i na kosovu.

kingW3
24th March 2013, 12:47 AM
Sad sam gledao neke podatke i da vas podsetim u kojoj bedi mi zivimo kad je
u hrvatksoj dug $ 64,250,000,000
u srbiji $ 32,600,000,000
u bosni $ 9,051,000,000
u makedoniji $ 6,740,000,000
u crnoj gori $ 1,200,000,000
:)

mILOSbRE
24th March 2013, 12:57 AM
I na kraju da sumiramo:

SVI SMO U GOVNIMA DO GUSE :D

eXtasY
24th March 2013, 01:23 AM
Sad sam gledao neke podatke i da vas podsetim u kojoj bedi mi zivimo kad je
u hrvatksoj dug $ 64,250,000,000
u srbiji $ 32,600,000,000
u bosni $ 9,051,000,000
u makedoniji $ 6,740,000,000
u crnoj gori $ 1,200,000,000
:)

Saberes sve te cifre, pomnozis sa 7 i dobijes godisnji vojni budzet USA ;D

Inace spoljni dug je potpuno nebitna stavka, jedini bitan pokazatelj je procentualno ucesce kamate na dug u BDP-u.

Primera radi, spoljni dug USA je 15.000.000.000.000 i savrseno ih boli kurac za to.

mrniceguy
24th March 2013, 01:40 AM
Primera radi, spoljni dug USA je 15.000.000.000.000 i savrseno ih boli kurac za to.

Naravno, ako netko stisne muda pa zatraži ovi će ga napasti.

Mladenus
24th March 2013, 02:00 AM
Sad sam gledao neke podatke i da vas podsetim u kojoj bedi mi zivimo kad je
u hrvatksoj dug $ 64,250,000,000
u srbiji $ 32,600,000,000
u bosni $ 9,051,000,000
u makedoniji $ 6,740,000,000
u crnoj gori $ 1,200,000,000
:)

Nemoj ti da brines. Mi nase dugove mozemo da povratimo. Ima mnogo jacih drzava u mnogo vecim dugovima.


Saberes sve te cifre, pomnozis sa 7 i dobijes godisnji vojni budzet USA ;D

Inace spoljni dug je potpuno nebitna stavka, jedini bitan pokazatelj je procentualno ucesce kamate na dug u BDP-u.

Primera radi, spoljni dug USA je 15.000.000.000.000 i savrseno ih boli kurac za to.

Toliko ih boli kurac za to da su pre 2 godine morali da uzimaju finansijsku injekciju od Nemacke (cini mi se da je bila cifra od 100. milijardi $) da ne bi propali kao Grcka. :D

mILOSbRE
24th March 2013, 02:13 AM
Ti se Mladene kao razumes u politiku sve ti jebem ? :p

kingW3
24th March 2013, 02:30 AM
Nemoj ti da brines. Mi nase dugove mozemo da povratimo. Ima mnogo jacih drzava u mnogo vecim dugovima.



Toliko ih boli kurac za to da su pre 2 godine morali da uzimaju finansijsku injekciju od Nemacke (cini mi se da je bila cifra od 100. milijardi $) da ne bi propali kao Grcka. :D

Slazem se,ali kako cemo mi da vratimo dug?Srbija ima vojvodinu i kosovo za privredu i resurse,mada ustvari su sad nemacko-americki resursi?Hrvatska prodaje svoja ostrva i usput ulazi u EU tako da ni turizam nece vredeti mnogo.Makedonci i Crnogorci biju bitku sa albancima,a bosna je bosna :D
A za amere,ko ce njima da naplati dug a?? :)

eXtasY
24th March 2013, 02:31 AM
Toliko ih boli kurac za to da su pre 2 godine morali da uzimaju finansijsku injekciju od Nemacke (cini mi se da je bila cifra od 100. milijardi $) da ne bi propali kao Grcka.

Amerika ne uzima injekcije, ona emituje drzavne obveznice cija je trenutna realna kamatna stopa negativna. To znaci da im pozajmis 100$, a kada se na to uracuna inflacija oni ti vrate realnu vrednost od oko 98$. To je fenomen u savremenoj ekonomiji, a od skora ako se ne varam i Nemacka ima slican medjunarodni berzanski rejting.

Zasto se to desava? Pa jednostavno, bezbednije ti je da je novac u americkim hartijama od vrednosti nego na trzistu pa ce se neko nositi sa realnim gubitkom da bi sigurno imao tih 98$ za 20 godina. Upravo zato su najveci kupci tih hartija od vrednosti upravo druge drzave, tj njihove centralne banke iz novca drzavnih rezervi. (Mi kupujemo Nemacke).


Naravno, ako netko stisne muda pa zatraži ovi će ga napasti.

Nema sta da im iko trazi, BDP im je dovoljno velik da redovno izmiruju svoje obaveze, a uvek mogu da dostampaju dolare ako zafali. Prica o Americkog finansijskoj krizi je najgluplja propaganda skoro smisljena.

mrniceguy
24th March 2013, 02:42 AM
Slazem se,ali kako cemo mi da vratimo dug?Srbija ima vojvodinu i kosovo za privredu i resurse,mada ustvari su sad nemacko-americki resursi?Hrvatska prodaje svoja ostrva i usput ulazi u EU tako da ni turizam nece vredeti mnogo.Makedonci i Crnogorci biju bitku sa albancima,a bosna je bosna :D



ubuduće i Bosna velikim slovom da pišeš .!.

mILOSbRE
24th March 2013, 03:43 AM
Mnogo pametan ovaj Nenad ljubi ga majka :D

PROTOZZ
24th March 2013, 09:37 AM
Iskren da budem, uvek sam bio slabo upoznat sa ekonomijom, i sve ovo što Ekstazi piše, nisam baš najsigurniji da razumem. Moraću da krenem i tu oblast da izučavam.

Mladenus
24th March 2013, 10:11 AM
Slazem se,ali kako cemo mi da vratimo dug?Srbija ima vojvodinu i kosovo za privredu i resurse,mada ustvari su sad nemacko-americki resursi?Hrvatska prodaje svoja ostrva i usput ulazi u EU tako da ni turizam nece vredeti mnogo.Makedonci i Crnogorci biju bitku sa albancima,a bosna je bosna :D
A za amere,ko ce njima da naplati dug a?? :)

Nije tu pitanje "ko". Drzave ne duguju drzavama dugove (ili duguju, ali veoma malo), vec bankama. :)
Srbija je u stanju da vrati dug zbog privrede. Upravo kao sto i vracamo dugove. Verovatno da nam se prethodna vlast nije toliko uzajmljivala, dug bi bio vracen, ili ga ne bi ni bilo.
Sto se tice okolnih drzava, nisam dovoljno upucen da diskutujem. Hrvati imaju turizam, mada nije pametno sto prodaju to polako.


Amerika ne uzima injekcije, ona emituje drzavne obveznice cija je trenutna realna kamatna stopa negativna. To znaci da im pozajmis 100$, a kada se na to uracuna inflacija oni ti vrate realnu vrednost od oko 98$. To je fenomen u savremenoj ekonomiji, a od skora ako se ne varam i Nemacka ima slican medjunarodni berzanski rejting.

Zasto se to desava? Pa jednostavno, bezbednije ti je da je novac u americkim hartijama od vrednosti nego na trzistu pa ce se neko nositi sa realnim gubitkom da bi sigurno imao tih 98$ za 20 godina. Upravo zato su najveci kupci tih hartija od vrednosti upravo druge drzave, tj njihove centralne banke iz novca drzavnih rezervi. (Mi kupujemo Nemacke).

Nema sta da im iko trazi, BDP im je dovoljno velik da redovno izmiruju svoje obaveze, a uvek mogu da dostampaju dolare ako zafali. Prica o Americkog finansijskoj krizi je najgluplja propaganda skoro smisljena.

Slazem se donekle sa tobom, ali pogledaj ti americku ekonomiju od 80-ih godina? Zbog tog "stampanja dolara" upadaju sve vise i vise u inflaciju. I to eksponencijalno, kako sam primetio. Njihova filozofija suocavanja sa ekonomskom krizom (a imali su bar 2 do sad, bar 2 za koje ja znam) je stampanje novog novca. A i pogledaj na cemu im je zasnovan BDP. Na vojsci. Pitanje je koliko jos dugo ce moci da izdrze tim tempom, a da budu najjaca zemlja na svetu. Pa vec sad su Kinezi tu sa njima, a Rusi i Nemci ih stizu.

PROTOZZ
24th March 2013, 10:29 AM
Pa njihova ekonomija se i zasniva na ratovima. Zato oni gde god je to moguće izazivaju ratove i otvaraju nove sukobe kako bi ogromne sume novce uložene u vojnu privredu "oprali".

[BMS]Slardar
24th March 2013, 12:16 PM
Dolazim iz huda gde je kokta gorivo

PROTOZZ
24th March 2013, 12:44 PM
14. година од бомбардовања! Да се не заборави!

http://www.nspm.rs/hronika/cetrnaest-godina-od-pocetka-nato-bombardovanja-srj.html

mILOSbRE
24th March 2013, 07:20 PM
Mnogo sam veliki pro, osvojio sam 30HRK (oko 30eura) na Fortunawin kladionici jer sam pogodio raspon od 5 min kada bi mogao pasti prvi gol na utakmici Hrvatska-Srbija, ja sam stavio 19-24 i gol je pao u 23!!!

Ma kakvi pro, EXPERT SAM!!!

mrniceguy
24th March 2013, 07:27 PM
Mnogo sam veliki pro, osvojio sam 30HRK (oko 30eura)

Oznaka za kunu je kn, a međunarodna oznaka je HRK.

30 kuna je rođače 6-7 eura? o čemu ti pričaš?

mILOSbRE
24th March 2013, 07:38 PM
Auuu sto sam ja mislio da je to oko 30eura o.O

Nema veze, neka je i 6-7eura, sve sto je dzabe dobrodoslo je :D

kingW3
24th March 2013, 07:42 PM
30 Croatian kune = 3.95067396 Euros
ukucaj na guglu :D

mrniceguy
24th March 2013, 07:43 PM
rođače

1 KM = 3,75 KN
1 eur=1.95 KM

pa ti izračunaj :D

mILOSbRE
24th March 2013, 07:50 PM
aaaaaaaaaaaa dal je moguce da nema ni 4 eura, kakvi su to prevaranti sve im jebem :S

Pogodim minut kad ce da padne gol i ne mogu ni 10 evra da dobijem, a ko zna kolika kvota bila u kladionici za to da se pogadja :(

Mladenus
24th March 2013, 08:16 PM
Sto volim kad se ovako ispali... xD

mILOSbRE
24th March 2013, 08:33 PM
Ma opusteno, napravicu ja od tih 4 eura mnogo vise od 10 ;)

phaNtom
24th March 2013, 11:29 PM
Mnogo sam veliki pro, osvojio sam 30HRK (oko 30eura) na Fortunawin kladionici jer sam pogodio raspon od 5 min kada bi mogao pasti prvi gol na utakmici Hrvatska-Srbija, ja sam stavio 19-24 i gol je pao u 23!!!

Ma kakvi pro, EXPERT SAM!!!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

mILOSbRE
24th March 2013, 11:48 PM
Hahahah sto tako bre ? :'(

phaNtom
24th March 2013, 11:59 PM
Brate, nista licno, bilo mi dosadno, iz opservacije masovne sam vidio tako smijesan post, pa sam morao se nasaliti na tvoj racun. Nista licno, znas me znam te.

mILOSbRE
25th March 2013, 12:07 AM
Ma opusteno, nisam se mnogo naljutio :D

phaNtom
25th March 2013, 01:21 AM
Uroše, srećan ti rođendan, gdje god da si!

mILOSbRE
25th March 2013, 01:22 AM
Evo da budemo mozda prvi koji ti cestitamo, sve najbolje druze!

Mladenus
25th March 2013, 09:45 AM
174563

mILOSbRE
25th March 2013, 02:42 PM
174563

174566

Mladenus
25th March 2013, 02:47 PM
Imam ja bolji:

174567

_pLaY.MaKeR_
25th March 2013, 02:49 PM
Hvala vam drugari !!! :*

mILOSbRE
25th March 2013, 03:16 PM
9sMN3DGavt8

Slusajte ovu perverziju od pesme ahahah ^^

PROTOZZ
25th March 2013, 06:35 PM
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3625_508881662501896_1629541140_n.jpg

mILOSbRE
25th March 2013, 08:16 PM
Epa ljudi ja za 30min imam voz za Bor, vracam se svojim obavezama ... :(

Bio sam malo kuci u Zajecar, kao ucio sam za ispite :p

Vidimo se za 10-ak dana ;)

phaNtom
25th March 2013, 08:23 PM
Boli tebe kurac a ;) Urose jesi se razvalio od alkohola? Ili ces tek?

mrniceguy
25th March 2013, 10:53 PM
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3625_508881662501896_1629541140_n.jpg

tko ti je ova što se naslonila na zid pravo je moderna

PROTOZZ
26th March 2013, 09:26 AM
neka random

_pLaY.MaKeR_
26th March 2013, 03:33 PM
to nas mile voli malo tako te dzanki matorke :)

PROTOZZ
26th March 2013, 05:43 PM
уки, направи фб да се мож дописујемо ко људи к?

_pLaY.MaKeR_
26th March 2013, 08:06 PM
dacu ti moj broj telefona da mozemo da pricamo nocu, k? <3

phaNtom
26th March 2013, 09:30 PM
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/579337_521847837856286_211527724_n.jpg

Mladenus
26th March 2013, 09:34 PM
Seems legit =))

mrniceguy
26th March 2013, 10:04 PM
sto bi ti reko nenade: oplako sam >.< :D

phaNtom
26th March 2013, 11:15 PM
:d

edit: http://vimeo.com/62198297

overio sam ;s

_pLaY.MaKeR_
27th March 2013, 12:46 AM
sram te bilo, mada je riba vrh <3

[MaMa]dr4z4
29th March 2013, 09:11 PM
alo nubici zivi li ste jbo vas mali poljski mis

phaNtom
29th March 2013, 09:52 PM
Ziv sam, jesi li ti ziv Drazo? Jebes li ista?

kingW3
29th March 2013, 10:23 PM
Pošto nema nešto aktivnosti
http://www.standard.rs/dragan-petrovic-postoji-li-srpska-strategija-u-srpsko-hrvatskim-odnosima-1.html
Šta mislite o analizi?

mrniceguy
29th March 2013, 10:30 PM
Pošto nema nešto aktivnosti
http://www.standard.rs/dragan-petrovic-postoji-li-srpska-strategija-u-srpsko-hrvatskim-odnosima-1.html
Šta mislite o analizi?

http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Priveden-osumnjiceni-za-paljenje-vrata-na-katolickoj-crkvi-186198.html

that

_pLaY.MaKeR_
29th March 2013, 10:50 PM
posle mog posta uvek svi cute... valjda sto sam glavni nzm... :D

PROTOZZ
29th March 2013, 11:10 PM
Pošto nema nešto aktivnosti
http://www.standard.rs/dragan-petrovic-postoji-li-srpska-strategija-u-srpsko-hrvatskim-odnosima-1.html
Šta mislite o analizi?

Na društvenom, međuljudskom nivou treba imati kontakata sa Hrvatima. Ja imam mnogo drugara tamo i bogovi su. Ista je to sorta kao i mi. E sad, s obzirom da je istorija i politika učinila svoje i među nama stvorila granice preko kojih se teško prelazi, to moramo da uzmemo u obzir. Tako da, što se tiče političkih odnosa, što dalje od njih, daleko im lepa kuća. Svako neka gleda svoje dvorište.

mrniceguy
30th March 2013, 12:12 AM
Ovakve kao protoz majka vise ne rađa.
hvala Bogu

ontopic

Iyvp6Q0z5q4

PROTOZZ
30th March 2013, 12:19 AM
Ovakve kao protoz majka vise ne rađa.
hvala Bogu

ontopic

Iyvp6Q0z5q4

Zašto?

Pyro
30th March 2013, 12:29 AM
da bog svi pockrali

[BMS]Slardar
30th March 2013, 12:49 PM
i krepali

_pLaY.MaKeR_
30th March 2013, 01:13 PM
Ovakve kao protoz majka vise ne rađa.
hvala Bogu

ontopic

Iyvp6Q0z5q4

na osnovu tog komentara ti njemu kazes da je debil ?

mrniceguy
30th March 2013, 01:55 PM
ko mu je rekao da je debil.

protoze zato što u tebi čami najgori mogući oblik nacionaliste nije to onaj zdravi nacionalizam, nego onaj najgori mogući.

PROTOZZ
30th March 2013, 02:21 PM
ko mu je rekao da je debil.

protoze zato što u tebi čami najgori mogući oblik nacionaliste nije to onaj zdravi nacionalizam, nego onaj najgori mogući.

Ja tebe ne mrzim, niti imam razloga, a ti za razliku od mene me vređaš i prozivaš.

Kakav je to najgori nacionalista? Voleo bih da čujem. I sad kad mi to objasniš, želeo bih da mi potvrdiš to argumentima, da me citiraš.

Mladenus
30th March 2013, 02:39 PM
Mene zanima koji je to zdravi oblik nacionalizma, Kale?
Mislis ono u fazonu, malo gluposti nikome ne skodi? :)

_pLaY.MaKeR_
30th March 2013, 02:42 PM
taj rad xD

btw HAIR MILE ! :D

PROTOZZ
30th March 2013, 03:04 PM
Mene zanima koji je to zdravi oblik nacionalizma, Kale?
Mislis ono u fazonu, malo gluposti nikome ne skodi? :)

Ja sam nacionalista. Ae sad mi ti kaži što sam glup.

eXtasY
30th March 2013, 05:26 PM
Zato sto je kroz celu istoriju nacionalizam uvek prerestao u fasizam/nacizam i sovinizam. A u primitivnoj drzavi nema u sta da prerasta vec moze da stoji znak jednakosti.

Mladenus
30th March 2013, 07:08 PM
Ja sam nacionalista. Ae sad mi ti kaži što sam glup.

Pa valjda sam obrazlozio u malopredjasnjem postu.

PROTOZZ
30th March 2013, 07:32 PM
Zato sto je kroz celu istoriju nacionalizam uvek prerestao u fasizam/nacizam i sovinizam. A u primitivnoj drzavi nema u sta da prerasta vec moze da stoji znak jednakosti.

A šta ako ti kažem da sam ja nacionalista i otvoreno se borim protiv fašizma, nacizma, šovinizma, tj. podržavam borbu protiv needukovanih bitangi iz snp-a, obraza, naših?

eXtasY
30th March 2013, 07:35 PM
Onda mislim da se tripujes gadno ;)

PROTOZZ
30th March 2013, 07:57 PM
Ne tripujem se. Razmisli i kaži mi da li si u nekom od mojih postova za provedeno vreme ovde na forumu video otvoreno propagiranje mrže ka drugima narodima, tj šovinizam? Ja, štaviše, "volim" da kritikujem svoj narod, jer se vodim tezom "prvo svoje dvorište počistiti, pa onda tuđe". Postali smo iskompleksirani narod tako da ne vidimo manjke na samim sebima, nego se obaziremo na druge, ponižavajući ih, na taj način pokušavajući da uzdignemo sebe. Npr. odma mi se prisere kad vidim raspravku između muslimana i Srbina. "TEBI JE PRADEDA SRBIN", od toga mi se prisere jer se toliko ističe, a nema se drugih argumenata.

phaNtom
31st March 2013, 12:14 AM
http://www.serbiaplus.com/

Ko ne zna za ovaj link, istrazite, ima prejakih strimova, i rade odlicno cak i na sporim konekcijama/racunaru. Sve pohvale, a neki kanali imaju i prevode, pa kome je dosadno... :)

mrniceguy
31st March 2013, 12:33 AM
Zato sto je kroz celu istoriju nacionalizam uvek prerestao u fasizam/nacizam i sovinizam. A u primitivnoj drzavi nema u sta da prerasta vec moze da stoji znak jednakosti.

kako volim kad nemoram davati odgovor.

dobio si ga protoze samo još koju da dodam.

iskreni nacionalista voli svoju zemlju, ZEMLJU, ZEMLJU, i poštuje sve narode koji žive u njoj a pri tome NE ZABADA NOS U DRUGE ZEMLJE, ne izaziva međunacionalnu mržnju itd.

što više čitam šta pišeš protoze sve mi više ličiš na onog mladog vođu Sjeverne Koreje.

umjesto da širiš poglede drugim ljudima ti im te poglede nastojiš što više suziti sa svojim komentarima.

jel tebi jasno da ti imaš na profilu čovjeka koji je prodao svoj narod agresorima i sprašio za englesku, ja sve mogu razumjeti ali da netko gotivi lika koji je to uradio i druge poput njega to nikako ne mogu i ne želim da razumijem.

I ti me pitaš zašto ja izjavim ono što sam izjavio. pa rođače svaki tvoj post mi se čini upravo onakav kakav sam u prethodnim rečenicama opisao.

_pLaY.MaKeR_
31st March 2013, 12:47 AM
Mozemo da menjamo temu da opet ne bude one svadje i da mi opet ne kaze extasy da sam ja nacionalista i da mrzim muslimane i necu ja da raspravljam vise o ovoj temi ovde :/

mrniceguy
31st March 2013, 11:03 AM
mlad si ti da bi ikoga mrzio, ja mislim da ti ne mrziš nikog nego samo ne razumiješ.

Mladenus
31st March 2013, 11:23 AM
Kad neko kaze da mrzi nekoga koga ne poznaje (bilo da je to zbog vere, nacionalnosti ili gaca koje je njegova baba nosila), automatski pretpostavljam da ima manjak IQ-a. Mrznja je suvise jaka emocija da bi se tako nesto osecalo prema nekome o kome nemas pojma.

[BMS]Slardar
31st March 2013, 01:00 PM
Srecan ti uskrs zimo!

_pLaY.MaKeR_
31st March 2013, 01:21 PM
Slardar;1583820']Srecan ti uskrs zimo!

xaxaxa =))

phaNtom
31st March 2013, 01:45 PM
Hahahahahahhaa =))

mrniceguy
31st March 2013, 01:48 PM
Slardar;1583820']Srecan ti uskrs zimo!

>.<

PROTOZZ
31st March 2013, 03:12 PM
Ja šovinista u svom najboljem izdanju!

http://i45.tinypic.com/mseh41.png

Zimo Pg
31st March 2013, 04:13 PM
Hvala hvala , odoh da se tucam sa Jelicom , do daljnjeg zzz.

_pLaY.MaKeR_
31st March 2013, 05:25 PM
brate, to nije lepo... on tebi lepo cestita Uskrs a ti njemu na majku... stvarno si ne znam ni ja sta... >.<

PROTOZZ
31st March 2013, 07:34 PM
promenilo se vreme i sad se ne mogu snađem ceo dan i pitam se je l sat ranije ili ne a u kurac

_pLaY.MaKeR_
31st March 2013, 08:37 PM
Milane, brate ja te sad nista nisam razumeo :D

Mladenus
31st March 2013, 10:35 PM
Kad mislite da ste failovali u zivotu, samo se setite Urosa.

_pLaY.MaKeR_
31st March 2013, 11:52 PM
EDIT ceo post:

Setite se mene, Mladene mnogo si senzitibilan :(

Mladenus
1st April 2013, 01:03 AM
Last edited by _pLaY.MaKeR_; Yesterday at 11:55 PM.

'nuff said

[BMS]Slardar
1st April 2013, 01:35 AM
Hvala hvala , odoh da se tucam sa Jelicom , do daljnjeg zzz.

fore su ti gods][urke lvl i jos gore

_pLaY.MaKeR_
1st April 2013, 05:38 PM
pusti stoku nezahvalnu... ako nece niko da mu cestita uskrks u redu vise mu niko nece cestitati :)

PROTOZZ
1st April 2013, 10:03 PM
fb8Hijauv2k

mrniceguy
1st April 2013, 11:55 PM
game of thrones ftw

edit: pu oca mater... u 35 min prekidoše mi stream

Mladenus
2nd April 2013, 12:32 AM
Ja skinuo 1.35 gb torrent. Lepo HD uzivancija uz onanisanje na Deneris.

PROTOZZ
2nd April 2013, 01:13 AM
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m1a9zfzMoM1rqvmz6o1_400.gif

axaxaxaxxaaxxaaxax

mrniceguy
3rd April 2013, 12:24 AM
game of thrones ftw

edit: pu oca mater... u 35 min prekidoše mi stream

odgledao do kraja, n/c, suvišno bi bilo išta reći

_pLaY.MaKeR_
3rd April 2013, 01:09 AM
iskreno, meni je taj gejm of trouns mnogo dosadan ...

Mladenus
3rd April 2013, 01:18 PM
Uki, nekad me razocaravas...

eXtasY
3rd April 2013, 03:19 PM
Mrniceguy, prvo sam hteo da ti posaljem PM ali predugacka je poruka za podesavanja foruma. Mada uzimajuci u obzir tvoje prethodne poruke verujem da nemas nista protiv da vecina razume tvoje poglede.

Vidim da si dosta iskren i otvoreno pricas pa bih zeleo da ti postavim par pitanja koja me jako interesuju kako bi bolje razumeo Islam. To radim cisto radi mog obrazovanja, sirenja vidika, razumevanja drugih itd....

Naime, iz bas ovog razloga sam sinoc vodio dug razgovor sa vlasnikom lokalnog nargila bara koji je iz Egipta i veoma posvecen musliman. Dosta dobro se znamo pa je pristao da otvoreno pricamo. Neke stvari su mi dosta zaparale usi pa bih da mi kazes da li su to pogledi normalni za Islam ili se radi o podneblju i istocnim zemljama. Ako ti nije problem malo to da mi pojasnis.

1. On tvrdi da je prema islamu sve sto postoji stvoreno sa svrhom da iskljucivo sluzi coveku. Biljke, zivotinje, vazduh, zvezde... sve. Da mi imamo pravo da to koristimo za sebe i da je njihova jedina svrha sluzenje coveku. Pravio je jednostavno vezu da sve sto postoji posredno dodje do coveka i poboljsa mu zivot. Tipa mis je tu da hrani macku da bi macka ulepsala coveku okruzenje itd...

2. Striktna razlika izmedju muskarca i zene. Muskarac ima pravo da ima 4 zene jos ne kapiram zasto. Al kada sam ga pitao zasto zena nema pravo da ima 4 muskarca odgovorio je jer onda zena ne bi znala sa kim je zatrudnela pa bi se gubio trag oca. Protivi se edukaciji zena, napredovanju zena na poslu itd. Ovde nista ne razumem. Svaki put kada bih pitao a zasto ne moze nesto zena, on bi rekao jer je zana a ja muskarac. Malo slicno onom sto si ti rekao "valjda sam ja neko musko". Jel Islam namecec tu razliku ili kultura drzave? Ako se ne varam kod vas zene u dzamiji ili ne smeju svuda da prisustvuju ili imaju ogradjen udaljen prostor od muskaraca, tako nesto... ?

3. Ono sto sam pricao malo i sa tobom, nametanje islama... E sada pazi kaze isto sto i ti, da islam mora da se prihvati srcem. Medjutim, on je ozenio srpkinju i zivi u beogradu. Ono sto je on uradio je da joj je nametnuo mnoge Islamske obicaje, koliko god on tvrdio da ih je ona prihvatila, meni je to nametanje. Naime, ona ne sme da jede svinjetinu, ne sme da pije alkohol, ne sme da izlazi, mora da prihvati ako on bude imao jos zena itd. Kaze da je kljucni razlog da njihovo dete ne unese nesto u sebe kroz njeno telo jer je on potpuni musliman. Nravno mora tako da bude vaspitan i da vidi majku da to radi. U takvom ambijentu normalno da postaje muslimanka nakon 10 god i da je on nije direktno prisislio vec indirektno nametnuo. Ona ne sme da zaradjuje pa normalno da je 100% zavisna od njega i da ne moze da ga ostavi a uz put zivi po islamskim obicajima i dete je 100% musliman...

4. Ponovio mi isto sto i ti, da su svi rodjeni kao muslimani prema njihovom verovanju. Potvrdio mi je i da dzihad predstavlja teznju ka jednoj religiji na svetu. Sada meni ono sa strane deluje da je upravo to razlog zasto muslimani imaju 4 zene, kako bi jednostavno maksimalno ubrzali reprodukciju i geometrijskom progresijom postali prvo najmnogoljudniji a onda i vecina populacije, pa na kraju ova manjina bi ili prihvatila islam ili nestala. Kze da je u Egiptu ziveo u prilicno dugackoj ulici gde kuce imaju po 5 spratova i da je cela ta ulica samo njegova porodica. Sto se tice kuca imaju 4 sprata za svaku zenu sa spavacim sobama i 1 zajednicki za dorucak i ducak, dok je vecera svako vece kod druge zene kao i spavanje.

5. Mrzeo je sebe nakon svakog seksa pre nego sto je usao u brak jer je to nemoralno. Smatra da su zene kod nas kucke jer nisu nevine (iskoristio je taj izraz). Smatra da ako ga zena voli mora da zivi po tim striktnim pravilima. Kaze da bi ubio zenu kada bi ga prevarila. Onda sam ga pitao da li je kaznjavanje zena zbog prevare, kao sto je kamenovanje u iraku itd., dozvoljeno po kuranu. To je izbegao odgovor pa pitam tebe...

Voleo bi da mi malo pojasnis ove stvari i da znas da ovo pisem uz svo postovanje prema Islamu uz zelju da ga bolje razumem... On je sve ovo prilicno fanaticno govorio i svaki put kada bih mu postavio direktno pitanje krenuo bi sa strogo religijskim odgovorima da veruje i da tako pise u Kuranu i da mu je Alah mnogo puta pokazao za postoji. Hvala!

mrniceguy
3rd April 2013, 06:14 PM
Stavit ću u spoiler pošto je velik reply extasy



Mrniceguy, prvo sam hteo da ti posaljem PM ali predugacka je poruka za podesavanja foruma. Mada uzimajuci u obzir tvoje prethodne poruke verujem da nemas nista protiv da vecina razume tvoje poglede.


Vidi stari, da se razumijemo ja svoju vjeru ne poznajem savršeno nego onoliko koliko sam slušao na vjeronauci i pokušavajući da saznam isto kao i ti ono što mi nije bilo jasno



Naime, iz bas ovog razloga sam sinoc vodio dug razgovor sa vlasnikom lokalnog nargila bara koji je iz Egipta i veoma posvecen musliman. Dosta dobro se znamo pa je pristao da otvoreno pricamo. Neke stvari su mi dosta zaparale usi pa bih da mi kazes da li su to pogledi normalni za Islam ili se radi o podneblju i istocnim zemljama. Ako ti nije problem malo to da mi pojasnis.


Sve te istočne zemlje konkretno zemlje arapskog poluostrva uključujući i neke Afričke zemlje u nekim stvarim malo je reći pretjeruju



1. On tvrdi da je prema islamu sve sto postoji stvoreno sa svrhom da iskljucivo sluzi coveku. Biljke, zivotinje, vazduh, zvezde... sve. Da mi imamo pravo da to koristimo za sebe i da je njihova jedina svrha sluzenje coveku. Pravio je jednostavno vezu da sve sto postoji posredno dodje do coveka i poboljsa mu zivot. Tipa mis je tu da hrani macku da bi macka ulepsala coveku okruzenje itd...


Ne znam o ovome ništa tako da ne bi da komentarišem da nebih rekao nešto pogrešno, ali ću se raspitati svakako.



2. Striktna razlika izmedju muskarca i zene. Muskarac ima pravo da ima 4 zene jos ne kapiram zasto. Al kada sam ga pitao zasto zena nema pravo da ima 4 muskarca odgovorio je jer onda zena ne bi znala sa kim je zatrudnela pa bi se gubio trag oca. Protivi se edukaciji zena, napredovanju zena na poslu itd. Ovde nista ne razumem. Svaki put kada bih pitao a zasto ne moze nesto zena, on bi rekao jer je zana a ja muskarac. Malo slicno onom sto si ti rekao "valjda sam ja neko musko". Jel Islam namecec tu razliku ili kultura drzave? Ako se ne varam kod vas zene u dzamiji ili ne smeju svuda da prisustvuju ili imaju ogradjen udaljen prostor od muskaraca, tako nesto... ?


Ne 4 žene, koliko ja znam može da ima koliko hoće ali svakoj mora obezbjediti iste uslove: kuću, stan, bračne obaveze, djeca moraju imati iste uslove itd.

Što se tiče toga što žena ne može imati više muškaraca, ni to ti nebi znao objasniti, i to moram pitati, pošto smo mi muslimani (mislim na one u BiH pa čak i one u Turskoj iako i u Turskoj pretjeruju u nekim stvarima pogotovo kada ih žene prevare) koji imaju drugačiji mentalitet to me pitanje nije ni zanimalo.

Što se tiče protivljenja edukaciji žena tu se vraćamo na drugu rečenicu koju sam napisao, gore a to je afričke i arapske zemlje uključujući i Egipat zajedno s njima.

Oni očito prave razliku u shvatanju nekih stvari a to je da muškarac mora da obezbjedi sve što je ženi potrebno za život i tu kao nema potrebe za edukacijom. Ovo je moje lično mišljenje.

Što se tiče žena u džamiji, tu ti mogu logički objasniti, ne znam koliko poznaješ islam i šta se radi u džamiji i kako se obavlja molitva, ali ako ispred tebe stoji žena postoji položaj kad se nagneš prema zemlji i sad ispred tebe žena i nagne se i većina muškaraca bi tu izgubilo abdest (to je vjersko pranje prije svakog ulaska u džamiju i obavljanja namaza, možeš ti ući u džamiju i bez abdesta ali ne možeš obavljati namaz). vjerovatno iz tog razloga žene stoje pozadi (opet ti kažem to je moje mišljenje) i nisu ograđene.




3. Ono sto sam pricao malo i sa tobom, nametanje islama... E sada pazi kaze isto sto i ti, da islam mora da se prihvati srcem. Medjutim, on je ozenio srpkinju i zivi u beogradu. Ono sto je on uradio je da joj je nametnuo mnoge Islamske obicaje, koliko god on tvrdio da ih je ona prihvatila, meni je to nametanje. Naime, ona ne sme da jede svinjetinu, ne sme da pije alkohol, ne sme da izlazi, mora da prihvati ako on bude imao jos zena itd. Kaze da je kljucni razlog da njihovo dete ne unese nesto u sebe kroz njeno telo jer je on potpuni musliman. Nravno mora tako da bude vaspitan i da vidi majku da to radi. U takvom ambijentu normalno da postaje muslimanka nakon 10 god i da je on nije direktno prisislio vec indirektno nametnuo. Ona ne sme da zaradjuje pa normalno da je 100% zavisna od njega i da ne moze da ga ostavi a uz put zivi po islamskim obicajima i dete je 100% musliman...


za ovo gore moraš njegovu ženu pitati a ne njega, dali je on njoj nametnuo bilo šta i dali je to ona prihvatila srcem ili preko k..ca. Što se tiče jedenja svinjetine i ispijanja alkohola, to ti je ono što svim muslimanima nije dozvoljeno, i to je i iz zdravstvenih razloga kad razmisliš šta donosi alkohol (ovisnost, zdravstvene probleme, psihičku nestablinost kada si pijan itd, i svinjetina (koja ima masnoću, trihinoza etc.).



4. Ponovio mi isto sto i ti, da su svi rodjeni kao muslimani prema njihovom verovanju. Potvrdio mi je i da dzihad predstavlja teznju ka jednoj religiji na svetu. Sada meni ono sa strane deluje da je upravo to razlog zasto muslimani imaju 4 zene, kako bi jednostavno maksimalno ubrzali reprodukciju i geometrijskom progresijom postali prvo najmnogoljudniji a onda i vecina populacije, pa na kraju ova manjina bi ili prihvatila islam ili nestala. Kze da je u Egiptu ziveo u prilicno dugackoj ulici gde kuce imaju po 5 spratova i da je cela ta ulica samo njegova porodica. Sto se tice kuca imaju 4 sprata za svaku zenu sa spavacim sobama i 1 zajednicki za dorucak i ducak, dok je vecera svako vece kod druge zene kao i spavanje.


Evo ti za džihad mislim najbliža definicija: iz vikipedije
Muslimanima nije dozvoljen agresivni rat, ali im se naređuje odbrana ukoliko budu napadnuti odnosno ako im egzistencija bude dovedena u pitanje. Takva vrsta rata se naziva džihad ili sveti rat.
džihad se nemora voditi samo oružijem, recimo trudnice su u džihadu itd.

Objasnio sam gore što se tiče više žena, ne mogu se sjetiti da sam ikada od bilo koga čuo, mislim na one koji tumače vjeru, da kažu da treba da se ima više žena da bi se tim putem širio islam.



5. Mrzeo je sebe nakon svakog seksa pre nego sto je usao u brak jer je to nemoralno. Smatra da su zene kod nas kucke jer nisu nevine (iskoristio je taj izraz). Smatra da ako ga zena voli mora da zivi po tim striktnim pravilima. Kaze da bi ubio zenu kada bi ga prevarila. Onda sam ga pitao da li je kaznjavanje zena zbog prevare, kao sto je kamenovanje u iraku itd., dozvoljeno po kuranu. To je izbegao odgovor pa pitam tebe...


nema tu šta "mrzeo je sebe", nek on to objesi mačku o rep, seks prije braka nije dozvoljen i gotovo, recimo meni je moja žena prva i gg.
što se tiče kažnjavanja žena kamenovanjem itd, to ti je opet u "nerazvijenim" zemljama.



Voleo bi da mi malo pojasnis ove stvari i da znas da ovo pisem uz svo postovanje prema Islamu uz zelju da ga bolje razumem... On je sve ovo prilicno fanaticno govorio i svaki put kada bih mu postavio direktno pitanje krenuo bi sa strogo religijskim odgovorima da veruje i da tako pise u Kuranu i da mu je Alah mnogo puta pokazao za postoji. Hvala!

Vidi ovako, prije svega moraš da razumiješ islam, u islamu postoji podjela kao u kršćanstvu, a to je na Sunite i Šiite, Šiiti su ti u Iranu i ima ih u Iraku, i ne znam tačno u još kojim zemljama su većina.
Postoje isto tako islamski učenjaci koji tumače Kuˇran i neke stvari ljudi shvataju i uzimaju onako kako im odgovara.

Svi smo mi ljudi prije svega pa tek onda: muslimani, katolici, pravoslavci, budisti, jevreji itd. I svi smo mi drugačiji, ne može tebi tumačiti islam kao vjeru netko iz Egipta, tebi Islam kao vjeru može tumačiti netko sa ovih prostora da bi je ti shvatio ispravno jer ti on može objasniti neke stvari na način da ih ti razumiješ. Naravno, u suštini sve je to isto ali je mentalitet ljudi drugačiji, ne možeš porediti muslimane iz Afganistana sa muslimanima iz Egipta, ne možeš porediti muslimane iz Malezije sa muslimanima iz Turske, ne možeš porediti muslimane iz Libije sa muslimanima iz BiH, itd itd.

Opet ti kažem ja nisam vjeroučitelj i meni je recimo lično žao što svoju vjeru ne poznajem savršeno jer bi možda tako bio bolji musliman, i možda bi na kraju krajeva mogao tebi bolje da objasnim neke stvari.

Nadam se da sam ti makar koliko toliko neke stvari pojasnio. Ako te nešto baš striktno zanima mogu se raspitati sa nekim za koga znam da je normalan i da vjeru tumači onako kako treba da se tumači.

Mladenus
3rd April 2013, 06:20 PM
Evo jednog interesantnog paradoksa - U Islamu je sve stvoreno da sluzi coveku, a zabranjeno je jesti svinje i piti alkohol (destilat biljaka).

Ostale stvari ne bih da komentarisem, jer se protivim svakom ogranicavanju pogleda (sto se tice religije, a i morala).

mrniceguy
3rd April 2013, 07:07 PM
Evo jednog interesantnog paradoksa - U Islamu je sve stvoreno da sluzi coveku, a zabranjeno je jesti svinje i piti alkohol (destilat biljaka).


evo tebi jednog paradoxa.

napisao sam gore da ću to da provjerim tu njegovu konstataciju.

Isto tako moraš shvatiti da ako je nešto stvoreno ne mora da se jede, jedeš li kamenje, jedeš li željezo, jedeš li drvo, od životinja jedeš li one koje su nejestive? I šta je u tome problem?

[^RawR^]
3rd April 2013, 07:57 PM
Kako bi bilo lepo da nijedna religija nikad nije zazivela, koliko bi svet danas bio bolji

Zimo Pg
3rd April 2013, 08:03 PM
Nego da te pitam Kale , da li samo-zadovoljavanje podrazumeva "varijantu" sex-a i da li je to dozvoljeno ?

btw hardcore

http://img233.imageshack.us/img233/4338/dognunvintage.gif

mrniceguy
3rd April 2013, 08:36 PM
Nego da te pitam Kale , da li samo-zadovoljavanje podrazumeva "varijantu" sex-a i da li je to dozvoljeno ?


neam pojma iskreno, eo google sam i izgleda da je zabranjeno.

Zimo Pg
3rd April 2013, 08:48 PM
Pretpostavljam da si ga pre braka blajznuo nekad , da li se osecas gresnim ?

p.s. ne zelim da te provociram , samo kao i ex-a , zanima me...

PROTOZZ
3rd April 2013, 09:51 PM
;1584215']Kako bi bilo lepo da nijedna religija nikad nije zazivela, koliko bi svet danas bio bolji

прочитај thomas carlyle - sartor resartus и онда нећеш лупати такве глупости

mrniceguy
3rd April 2013, 11:08 PM
Pretpostavljam da si ga pre braka blajznuo nekad , da li se osecas gresnim ?

p.s. ne zelim da te provociram , samo kao i ex-a , zanima me...

a tko ti kaže da ga i sad ne blajznem >.< :D

[^RawR^]
3rd April 2013, 11:10 PM
прочитај thomas carlyle - sartor resartus и онда нећеш лупати такве глупости

Izvini srbendo, nisam hteo. Poz, 3 prsta, pravoslavlje, cirilicna tastatura i tako to

Zimo Pg
3rd April 2013, 11:21 PM
Znaci osecas se gresnim ? xd

kingW3
3rd April 2013, 11:26 PM
Nisam citao to od thomasa,samo da kazem da religija nije postojala bilo bi isto.To je tipa diler je kriv zato sto sam ja uzeo i nastavio da konzumiram heroin i umro od predoziranja.Ljudi su stoka,da nije bilo religije bilo bi nesto drugo,a i mnogi ljudi koji su bili religiozni ne bi stvorili ono sto su stvorili.A usput ljudi su ti koji su pogresno razumeli religiju.

PROTOZZ
3rd April 2013, 11:40 PM
;1584237']Izvini srbendo, nisam hteo. Poz, 3 prsta, pravoslavlje, cirilicna tastatura i tako to

Nije poenta u "srbendizmu" i ćirilici, poenta je u verovanje u nešto iznad tebe. Religiju kao doktrinu čovek treba odbaciti u današnje vreme, što ipak nije bilo moguće u srednjem veku gde je isti taj čovek slepo verovao u sve što mu je nametnuto, iz verovatno mnogima poznatih razloga. Ja sam pravoslavac, verujem u Boga, ali ne i u Crkvu (čitaj veliko C). Bog mi je duhovni vođa, on me vodi kroz život, ukazuje mi na dobro i loše, religija mi predstavlja ljubav, balans između ljubave i mržnje kad naiđem na mržnju, vraća mi veru u čoveka. Meni religija nije nož, žica, Srebrenica i dizanje tri prsta. Zato mi se sere od ateista, likova koji 2 knjige u životu nisu pročitali i koji krenu da mi kenjaju kako je iraconalno verovati u nešto što ne vidimo. A šta oni znaju uopšte o iracionalizmu??? Zar mora sve oko nas da bude opipljivo, materijalno, fizički prisutno da bismo verovali u to (primer novac)? Kad sam god bio u krizi, velikim delom sam prebrodio istu zbog vere.

P.S. Sigurno nisi makar ni otvorio Vikipediju da baciš oko na delo...

Zimo Pg
3rd April 2013, 11:46 PM
Ja recimo postujem sve religije i ja sam pravoslavac i krstio sam se i slavim slavu i postim za badnje vece i veliki petak i na slavu i idem u crkvu za badnje vece , ali ne idem na liturgije i ne verujem da bog sad postoji. Neki ce misliti da sam ispao glup sada ali je tako xd , i nikad mi nece biti jasno sta pravoslavci podrazumevaju pod recju bog , da li je to Isus ili sveta trojica ili sta ? xd

PROTOZZ
3rd April 2013, 11:51 PM
Zimo konformista

Mladenus
3rd April 2013, 11:56 PM
evo tebi jednog paradoxa.

napisao sam gore da ću to da provjerim tu njegovu konstataciju.

Isto tako moraš shvatiti da ako je nešto stvoreno ne mora da se jede, jedeš li kamenje, jedeš li željezo, jedeš li drvo, od životinja jedeš li one koje su nejestive? I šta je u tome problem?

Znas sta je paradoks, Kale? Ne upotrebljavaj rec u pogresnom kontekstu. Bez prozivki, samo kazem.

Kamenje je koristilo coveku i koristi mu dan danas (u gradjevini, na primer), da nema gvozdja, ne bi bilo ni celika (materijal koji se danas najvise proizvodi na svetu), a sto se tice zivotinja, ne bih znao cemu su korisne coveku (osim za prehrambene potrebe). Ali ne govorimo ovde uopsteno. Cemu svinja sluzi, ako ne za jelo?


;1584215']Kako bi bilo lepo da nijedna religija nikad nije zazivela, koliko bi svet danas bio bolji

Je l' si stvarno razmisljao o tome onako duboko, ili si to samo prasnuo bezveze?
To je bas teska izjava...



Edit:

@Zimo: "Sveto trojstvo" predstavlja sve to - Oca, Sina, Svetog duha u jednome. Dakle to su 3 oblika jednog istog. (informacija iskopana od ucenog lica, isto sam pitao)

Zimo Pg
3rd April 2013, 11:57 PM
Lol milane , na mene niko nije uticao. I objasni mi sta je pod pojmom boga u pravoslavlju jer mi jedni kazu da je to Isus Hrist , a drugi Sveta Trojica ( otac sin i duh ).

phaNtom
4th April 2013, 12:21 AM
http://images.4channel.org/f/src/reichroll.swf

axaxaxaxaxaxx

Pyro
4th April 2013, 12:47 AM
Sve je isto samo Pyra nemaaaaaa lalalalalalala

PROTOZZ
4th April 2013, 01:10 AM
Lol milane , na mene niko nije uticao. I objasni mi sta je pod pojmom boga u pravoslavlju jer mi jedni kazu da je to Isus Hrist , a drugi Sveta Trojica ( otac sin i duh ).

Inače, u Hrišćanstvu je Isus SIN božiji.

Inače, religija je nešto najlepše što postoji sve dok je čovek nije zloupotrebio i doktrinizovao kao i sve drugo. Nije problem u religiji, problem je u čoveku koji je govedo.

[^RawR^]
4th April 2013, 02:09 AM
Ne bih sad da drzim propoved kako Bog ne postoji, iako sam nesto ne verujem u njega. Ne izjasnjavam se kao ateista, i dalje idem u crkvu, i dalje slavim slavu, Novu godinu i sl, ali jednostavno ne vidim da ''postoji to nesto gore''. Pre 5 hiljada godina ste imali u raznim religijama milion bogova, te bog vode, te bog vetra, te bog oluje, bog ovog i bog onog. Kako je covek napredovao i shvatio da se munja stvara praznjenjem elektriciteta, a ne zato sto Zevs tako hoce, tako su i nestajala sva ta narodna verovanja u boga ovog i boga onog. Zasto mi sad verujemo u Boga/Alaha/kojeg god? Zato sto ne znamo kako je nastao svet, pa kao sto nismo znali kako nastaje munja tako pridajemo neku ''nebesku silu'' koja je odgovorna za taj dogadjaj. Iskreno, kao sto biste se vi sad nekome smejali ako bi vam rekao da veruje u boga vetra koji ''duva sa svih strana sveta pa nastaje vetar'', tako bi se i vama neko smejao u nekom modernijem svetu za 300/500/1000 godina ako biste mu rekli da verujete u bilo kakvog Boga. No nebitno.

Religija ima svojih dobrih strana, ja prvi volim sto promovise vrline, zblizava porodicu i prijatelje, daje neki razlog ljudima da slave i da se okupe oko stola, da se zdravo ponasaju prema drugim ljudima. Ali to je mali deo. Sta je veliki deo religije? Popovi u crnim dzipovima, srednjevekovno paljenje knjiga i ubijanje naucnika i citavo jedno zaustavljanje tehnoloskog razvica dok je crkva bila jaca od drzave, ogroman deo ratova je religijske prirode (Krstaski? Hitler ubija jevreje jer su jevreji? Tridesetogodisnji rat, muslimanska osvajanja...), ekstremizam muslimanskih zemalja, inkvizicija itd. Da li stvarno mislite da se ljudi vode onim ''zivi skromno, ko tebe kamenom ti njega hlebom''? Pa vi biste se prvi smejali tom sto to propoveda, ali svi se pravimo da smo, je li, fini Hriscani. Sa druge strane, vidite li da vecina arapskih zemalja jos zivi u srednjem veku sa sve zamotanim neskolovanim zenama, pa jebote oni jos vesaju ljude i odrubljuju im glave na keca na sred nekog trga u Iraku. Jesu li bese u Libiji ubili americkog ambasadora zbog neke karikature Muhameda? Je l' vama normalno to sto se desava, i mislite li da nije religija odgovorna, nego da ce da napravi od ljudi mirne, poslusne ovcice?

Sta imate dobro od religije, osim sto odete kod ortaka da se ozderete za slavu kao majke? Sigurno ne idete u crkvu redovno, sigurno se ne molite Bogu, pa gde je onda ta silna ljubav? Ne znam, meni su matori ljudi koji se krste svakih 10 min i govore ''ako Bog da'' posle svake recenice van pameti. Ja nesto nisam uveren u to da ce mi neka sila od gore pomoci il odmoci, nego da vise zavisi od mene kako cu da se ponasam i sta cu da radim. A vidite kakav uticaj religija ima na okolne zemlje, mi smo jos i dobri

eXtasY
4th April 2013, 02:29 AM
Jbt switf, iznenadio si me postom :) Imam osecaj kao da citam svoj post negde, sem tog poslednjeg dela, tj pasusa.

Tu bih samo nesto dodao. Ono sto ljudi imaju od religije je ujedno i kljucni razlog nastajanja religija a to je nada. Nada da nesto iznad moze da pomogne kada se osetimo bespomocnim. Nekada munja i poplave, sada bolesti, beda i druga beznadja a uvek ratovi, stradanja i strahovi. Dok god je ljudima neophodna nada, sasvim je verovatno da ce je traziti u religiji.

Da su najuredjenije zemlje sa najvisim ljudskim pravima u velikoj meri potisle religiju, to je cinjenica. Da su najreligioznije nacije upravo one najzaostailje, cinjenica je takodje. Da je religija donela vise stradanja i zlostavljanja, kao i naucne i intelektualne stagnacije nego bilo koja nacija ili druga ideja to je cinjenica. Da li se sama ona ili ljudi mogu kriviti za to, to je vec filozovsko pitanje koje zavisi od licnih shvatanja.

Po mom licnom, sa kojim se naravno mnogi ne slazu, religija samo predstavlja jedan bitan element u evoluciji coveka. Bila mu je neophodna dok je bio primitivan, dobrodosla dok se razvija, a bice nepotrebna i odbacena kada duhovno i intelektualno evoluira.

Aledati
4th April 2013, 09:54 AM
rawr ko kaze da zeus ne postoji???? eno ti ga u smedjem tavernu... NEVJERNICI

kingW3
4th April 2013, 10:11 AM
;1584257']Ne bih sad da drzim propoved kako Bog ne postoji, iako sam nesto ne verujem u njega. Ne izjasnjavam se kao ateista, i dalje idem u crkvu, i dalje slavim slavu, Novu godinu i sl, ali jednostavno ne vidim da ''postoji to nesto gore''. Pre 5 hiljada godina ste imali u raznim religijama milion bogova, te bog vode, te bog vetra, te bog oluje, bog ovog i bog onog. Kako je covek napredovao i shvatio da se munja stvara praznjenjem elektriciteta, a ne zato sto Zevs tako hoce, tako su i nestajala sva ta narodna verovanja u boga ovog i boga onog. Zasto mi sad verujemo u Boga/Alaha/kojeg god? Zato sto ne znamo kako je nastao svet, pa kao sto nismo znali kako nastaje munja tako pridajemo neku ''nebesku silu'' koja je odgovorna za taj dogadjaj. Iskreno, kao sto biste se vi sad nekome smejali ako bi vam rekao da veruje u boga vetra koji ''duva sa svih strana sveta pa nastaje vetar'', tako bi se i vama neko smejao u nekom modernijem svetu za 300/500/1000 godina ako biste mu rekli da verujete u bilo kakvog Boga. No nebitno.

Religija ima svojih dobrih strana, ja prvi volim sto promovise vrline, zblizava porodicu i prijatelje, daje neki razlog ljudima da slave i da se okupe oko stola, da se zdravo ponasaju prema drugim ljudima. Ali to je mali deo. Sta je veliki deo religije? Popovi u crnim dzipovima, srednjevekovno paljenje knjiga i ubijanje naucnika i citavo jedno zaustavljanje tehnoloskog razvica dok je crkva bila jaca od drzave, ogroman deo ratova je religijske prirode (Krstaski? Hitler ubija jevreje jer su jevreji? Tridesetogodisnji rat, muslimanska osvajanja...), ekstremizam muslimanskih zemalja, inkvizicija itd. Da li stvarno mislite da se ljudi vode onim ''zivi skromno, ko tebe kamenom ti njega hlebom''? Pa vi biste se prvi smejali tom sto to propoveda, ali svi se pravimo da smo, je li, fini Hriscani. Sa druge strane, vidite li da vecina arapskih zemalja jos zivi u srednjem veku sa sve zamotanim neskolovanim zenama, pa jebote oni jos vesaju ljude i odrubljuju im glave na keca na sred nekog trga u Iraku. Jesu li bese u Libiji ubili americkog ambasadora zbog neke karikature Muhameda? Je l' vama normalno to sto se desava, i mislite li da nije religija odgovorna, nego da ce da napravi od ljudi mirne, poslusne ovcice?

Sta imate dobro od religije, osim sto odete kod ortaka da se ozderete za slavu kao majke? Sigurno ne idete u crkvu redovno, sigurno se ne molite Bogu, pa gde je onda ta silna ljubav? Ne znam, meni su matori ljudi koji se krste svakih 10 min i govore ''ako Bog da'' posle svake recenice van pameti. Ja nesto nisam uveren u to da ce mi neka sila od gore pomoci il odmoci, nego da vise zavisi od mene kako cu da se ponasam i sta cu da radim. A vidite kakav uticaj religija ima na okolne zemlje, mi smo jos i dobri
To mozda ti tako verujes,mozda je svet nastao bas velikim praskom.Ali sve te teorije su samo objasnjenja,ja u nauci pre vidim nadu za onim da ako lose uradis da te niko nece kazniti.Da ne postoji neko "gore" koji nas je stvorio.A to za 300/500/1000 godina ce opet biti srednjovekovna nauka,neko ce da baci nuklearnu bombu i morace sve iz pocetka,ali dobro to nije vazno.

Ovo prvo je religija dok je ovo drugo cist plod djavola.A za Arape,pa ko mislis da ih je drzao u takvom stanju.Mislim kad su ih drzali ko robove kako ce da znaju ista?Religija sama po sebi govori da treba ziveti sa ljubavlju i razumljevanju.Nije religija kriva sto sad neka degencina krene da ubija ljude.

U crkvu ne idem,posto je to vecinom leglo "anti-hrista".I meni,ne ces ti dobiti ista govorenjem ako bog da nego samo verovanjem.Potpuno se slazem sa ovim,mene na primer biblija samo vodi,samo da se setim da sve treba da volim.

Inace ja sam siguran da bog postoji zato sto sam pogledao svet oko sebe,da li mislis da bi priroda mogla da stvori ovako nesto?Ovako da je sve uradjeno besprekorno,covek stalno otkriva,a za ovo vreme nije otkrio ni stotinu svega.Nemamo pojma sta nam pola mozga radi,kako da koristimo vise procenata mozga,kako volja moze da nas izleci.A na kraju tehnologija je nesto najgore sto se desilo coveku,jer covek vec ima sve sto mu treba u prirodi.Ne trebaju mu otrovi koji se prodaju u nasim radnjama,jer svaki proizvod ima neke ekstrakte za boju,miris,ukus koji nam unistavaju telo.O oruziju da ne pricam.TV da ne bi izasli napolje,samo se izolacija stvara sto vise se stvari izume.Ne daj boze da zivis u Svajcarskoj,tamo ljudi nemaju dusu,rade sve po pravilima,izolovano.Naravno to je zato sto covecanstvo ne moze da se nosi sa tim,mozda bi nekim drugim ljudima to bila samo pomoc.Mi jos nismo spremni ni za religiju, ni za tehnologiju,ni za nauku.Mislim kad vidis onog amera koji ne zna gde je irak(sto cini vecinu gradjana SAD-a) shvatis.A i da dodam
Bila je neophodna dok je bio primitivan
Bila je dobrodosla kad je poceo da se razvija
Odbacena dok se razvijao
I opet neophodna kada duhovno i intelektualno evoluira

Mladenus
4th April 2013, 10:45 AM
Meni je malo cudno jer kada diskutujem o religiji, ljudi zamisljaju nekog starca sa belom bradom koji sedi na oblaku i slicno... Malo dalje od stereotipa, ljudi.
Verujete u sudbinu? Karmu? Balans? To su vam sve koncepti nadmoci i vise sile.

Aledati
4th April 2013, 11:45 AM
vidim gleda se zeitgeist naveliko...OOOO NEJVERNICI

Zimo Pg
4th April 2013, 02:27 PM
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/644406_409992072382099_1753018354_n.jpg

eXtasY
4th April 2013, 03:52 PM
Mislim kad vidis onog amera koji ne zna gde je irak(sto cini vecinu gradjana SAD-a) shvatis.

Proveo sam neko vreme tamo i slozicu se sa svime sem da su zaostali. To je samo propaganda, ljudi su daleko ispred nas.

Kako god, pogledajte ovo obavezno, potpuno je neverovatno http://htwins.net/scale2/. Svakako da je lakse verovati u boga nego u ovo, sto je sada vec cinjenica :)

A sto se tice zeitgesta, jednostavno sam se razocarao kada sam ga pogledao s obzirom kolika se buka digla oko njega. Tako malo informacija a tako puno propagande. Sve spusteno na tako nizak nivo zastrasivanja... Bas mi se nije svideo.

mrniceguy
4th April 2013, 06:05 PM
Znas sta je paradoks, Kale? Ne upotrebljavaj rec u pogresnom kontekstu. Bez prozivki, samo kazem.

naravno da znam sta je paradox, meni je smjesno zbog cega si upotrebio tu rječ prije nego što si razmislio o svome pitanju.



Kamenje je koristilo coveku i koristi mu dan danas (u gradjevini, na primer), da nema gvozdja, ne bi bilo ni celika (materijal koji se danas najvise proizvodi na svetu), a sto se tice zivotinja, ne bih znao cemu su korisne coveku (osim za prehrambene potrebe). Ali ne govorimo ovde uopsteno. Cemu svinja sluzi, ako ne za jelo?



Je l' si stvarno razmisljao o tome onako duboko, ili si to samo prasnuo bezveze?
To je bas teska izjava...


a možda je svinja stvorena zbog svinjske masti? možda je stvorena zbog toga što jede stvari koje druge životinje ne jedu? Postoje i mnoge druge životinje na ovome svijetu pa se ne jedu. Jeli i čovječija ribica tu da se jede?

Naravno da sam razmislio prije nego što sam napisao ono gore, tako da nevidim smisao u tvom pitanju dali sam ja razmislio o svojoj izjavi.

Edit:



@Zimo: "Sveto trojstvo" predstavlja sve to - Oca, Sina, Svetog duha u jednome. Dakle to su 3 oblika jednog istog. (informacija iskopana od ucenog lica, isto sam pitao)

E ovo, ovo mi je zapalo za oko, kako može otac i sin biti isto?

zar isus nije sin Božiji? dok mi je to kod katolika još čudnije, ja ne kontam kod njih jer dosta puta oni isusa predstavljaju kao Boga (Bože oprosti) a nekada kao sina etc.

p.s. samo da znate da se u Islamu Isus predstavlja kao Isa a.s.

Mladenus
4th April 2013, 06:26 PM
Kako god, pogledajte ovo obavezno, potpuno je neverovatno http://htwins.net/scale2/. Svakako da je lakse verovati u boga nego u ovo, sto je sada vec cinjenica :)

Zajednicko micro i macro kosmosu - svuda vladaju sile. Jace od nas. Hajde mi objasni pojam sile. :)

Uzgred, sto je neverovatno verovati u ovo?


naravno da znam sta je paradox, meni je smjesno zbog cega si upotrebio tu rječ prije nego što si razmislio o svome pitanju.



a možda je svinja stvorena zbog svinjske masti? možda je stvorena zbog toga što jede stvari koje druge životinje ne jedu? Postoje i mnoge druge životinje na ovome svijetu pa se ne jedu. Jeli i čovječija ribica tu da se jede?

Naravno da sam razmislio prije nego što sam napisao ono gore, tako da nevidim smisao u tvom pitanju dali sam ja razmislio o svojoj izjavi.

Edit:



E ovo, ovo mi je zapalo za oko, kako može otac i sin biti isto?

zar isus nije sin Božiji? dok mi je to kod katolika još čudnije, ja ne kontam kod njih jer dosta puta oni isusa predstavljaju kao Boga (Bože oprosti) a nekada kao sina etc.

p.s. samo da znate da se u Islamu Isus predstavlja kao Isa a.s.

Kale, moje pitanje je i bilo da li neko vidi paradoks. Pa kapiras li da pobijas ono sto Islam govori tim svojim izjavama?

Kakav si sa matematikom, Kale? Da ti objasnim to za oca i sina preko matematike: kad od beskonacnog uzmes deo, koliko ostane od beskonacno?
Otac i sin je isto - to je koncept. Isus je otelotvorenje Boga.


P.S. U trenutnoj raspravi stojim na strani religije jer ste skoro svi ateisti. Inace nisam vernik.

eXtasY
4th April 2013, 07:38 PM
Hajde mi objasni pojam sile.

Nauka ga je vec objasnila lol. Medjucesticno privlacenje odnosno odbijanje koje je potpuno definisano i racunljivo....

Religija je sustinski "i want to believe"

p.s. Nisam ateista, to ima drugo znacenje.

PROTOZZ
4th April 2013, 08:07 PM
Ja upravo želim da verujem! Nije bitna forma religije, bitna je bit religije!

kingW3
4th April 2013, 09:19 PM
http://www.youtube.com/watch?v=FetYmFZGGA4
rasplakoh se

mrniceguy
4th April 2013, 09:22 PM
Kale, moje pitanje je i bilo da li neko vidi paradoks. Pa kapiras li da pobijas ono sto Islam govori tim svojim izjavama?
.

o cemu ti pricas, ja sam ti ljepo napisao: dali je čovječija ribica stvorena da bi je čovjek jeo, ja ti ljepo dam odgovor ti ga ili ne vidiš ili me trolaš. NISU SVE ŽIVOTINJE TU DA BI SLUŽILE DA BUDU JELO.



kad od beskonacnog uzmes deo, koliko ostane od beskonacno?
Otac i sin je isto - to je koncept. Isus je otelotvorenje Boga.


Kako možeš oduzeti dio beskonačnog? Od kada je to beskonačno djeljivo?

Kako mogu otac i sin biti isto???? Otac je otac a sin je sin.

A kako može čovjek biti otjelotvorenje (Bože oprosti)?? Onda bi svi ljudi trebali da budu kao Isus? Bog je jedan, nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije <-- to ti je iz jedne Sure iz Ku^rana (nemam apostrof na retrdiranoj tastaturi).

Da se razumijemo, u Islamu Isa a.s. (vi ga zovete Isus) je jedan od Božijih poslanika.

Nisam jak u vjeronauci ali i ovako te mogu pobiti, jer mi ne daješ jake razloge i jake odgovore na moja pitanja.

Nemoj misliti da pišem agresivno, jednostavno me zanima jer ne mogu da shvatim neke stvari.

_pLaY.MaKeR_
4th April 2013, 09:23 PM
http://www.youtube.com/watch?v=FetYmFZGGA4
rasplakoh se

ja sam ti fanatik za zmajevu kuglu :D

Mladenus
4th April 2013, 09:26 PM
Nauka ga je vec objasnila lol. Medjucesticno privlacenje odnosno odbijanje koje je potpuno definisano i racunljivo....

Religija je sustinski "i want to believe"

p.s. Nisam ateista, to ima drugo znacenje.

Sila nije definisana potpuno upravo. Bilo koja. Al' ok, to kad se bas zadje u detalje...

Ma napisah "ateista" jer ste se stavili protiv vere. Kontam da niste svi.

Mladenus
4th April 2013, 09:27 PM
o cemu ti pricas, ja sam ti ljepo napisao: dali je čovječija ribica stvorena da bi je čovjek jeo, ja ti ljepo dam odgovor ti ga ili ne vidiš ili me trolaš. NISU SVE ŽIVOTINJE TU DA BI SLUŽILE DA BUDU JELO.




Kako možeš oduzeti dio beskonačnog? Od kada je to beskonačno djeljivo?

Kako mogu otac i sin biti isto???? Otac je otac a sin je sin.

A kako može čovjek biti otjelotvorenje (Bože oprosti)?? Onda bi svi ljudi trebali da budu kao Isus? Bog je jedan, nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije <-- to ti je iz jedne Sure iz Ku^rana (nemam apostrof na retrdiranoj tastaturi).

Da se razumijemo, u Islamu Isa a.s. (vi ga zovete Isus) je jedan od Božijih poslanika.

Nisam jak u vjeronauci ali i ovako te mogu pobiti, jer mi ne daješ jake razloge i jake odgovore na moja pitanja.

Iskreno, Kale. Pobijas sam sebe. Postavljas glupa pitanja na koje sam ti vec dao odgovore. Nisi vest u veronauci, logici, a ni u matematici, vidim...

mrniceguy
4th April 2013, 10:02 PM
Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.

_pLaY.MaKeR_
4th April 2013, 10:55 PM
Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.


greska koju ne pravi samo nas drugar Kale nego i svi, ja sam ucio na verskoj nastavi da vera i nauka nikad ne mogu ici zajedno i ljudi masovno prave tu gresku >.>

vera + nauka = orb effect does not stack

kingW3
4th April 2013, 11:01 PM
2.Otprilike je Isus ko projekcija boga,isto bice u tri oblika otprilike.
3.Pa ∞-10000000000000= ∞
Sto da ne,vera i nauka su kao matematika i fizika,dopunjavaju se inace orb effect doesn't stack(Melee only)

Nego i ja sam gledao zmajevu kuglu sve do pocetka onog GT serijala,tad sam prestao.

mrniceguy
5th April 2013, 12:13 AM
play.makeru vjeronauka=nauka o vjeri NOBE a ne nauka i vjera.

kingw3 ti stvarno kad postuješ nešto u zadnje vrijeme to izgleda kao da si s marsa pao.

phaNtom
5th April 2013, 12:22 AM
Popijem par pivi cetvrtkom i boli me kurac!

PROTOZZ
5th April 2013, 12:52 AM
prelijepo

http://images.4chan.org/gif/src/1364950339296.gif

_pLaY.MaKeR_
5th April 2013, 12:58 AM
play.makeru vjeronauka=nauka o vjeri NOBE a ne nauka i vjera.

kingw3 ti stvarno kad postuješ nešto u zadnje vrijeme to izgleda kao da si s marsa pao.

ja ti kazem ono sto su me ucili u skoli, redovno su svi pravili istu gresu ''veronauka''

eXtasY
5th April 2013, 03:52 AM
Ma hriscanstvo je nelogicno samo tako. Ne znam kako je za islam al nije ni cudo da nista ne kapiras jer samo po sebi i nema smisla.

Ja sam eto obrazovan, isao i na veronauku, citao bibliju, interesovalo me...

Jednostavno, bogorodica bezgresno zaceta od strane svetoga duha. (???) Radja Isusa koji se naziva sinom bozijim. A bog ti je sveto trojstvo oca, sina i svetoga duha. Pa ti pohvataj. Ja sam to razumeo da bog ima tri forme, jedna sveti duh, druga Isus (sin) i treca on kao otac. Jedino daje neki smisao mada onda to znaci da je on stvorio sam sebe kroz bogodoricu. Kuku...

Tome dodas da je ceo stari zavet stalno zastrasivanje u smislu veruj ili ce te stici gnev boziji gde se izmedju ostalog prikazuje smrt hiljade nevine dece od strane boga kao i ostale strasne posasti koje zadesavaju nevin narod. (????).

Jako mi je zao sto ovo pisem kao hriscanin al jbg, kad nema smisla nema.

Mladenus
5th April 2013, 10:50 AM
Molim te quotaj mi odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

1. logika, dao si mi odgovor na pitanje u vezi svinje, po tebi su znači sve životinje stvorene da bi služile za jelo. taj odgovor nemogu i neću da prihvatim kao logički.

2. vjeronauka, dao si mi odgovor da su otac i sin jedno i da je Isus otjelotvorenje Boga, taj odgovor nisam prihvatio i nemogu da prihvatim kao logički jer ne može kruška i jabuka biti jedno.

3 matematika, kakav je odgovor: kad od beskonačnog oduzmeš nešto šta ostane? to ne da je glup odgovor nego je Lmfao odgovor.

Ne gospodine, ti nisi vješt ni u vjeronauci ni u matematici a o logici da i ne govorim.

Ja sam ti konkretna pitanja postavio a ti si mi dao odgovore tako što si moja pitanja stavio u odgovor i tako ga napravio neodređenim.

evo odgovori mi na ovo pitanje, dali je muha govnara stvorena da bi služila čovjeku za jelo? samo mi to reci.

Decko, Islam govori da je sve stvoreno da sluzi coveku. Postavi sebi pitanje - cemu sluzi tako nesto? Sta ja ima da ti dajem odgovore na pitanja tvoje religije u koju se ne razumem i koja mi je smesna sama po sebi.
Jebi ga, Kale... Sta da ti kazem za matematiku... Ako ne razumes kako ako od beskonacnog oduzmes bilo koji broj i ono je i dalje beskonacno, nemam komentar... Mozda kad bi shvatio to, bilo bi ti jasno zasto je Sveto Trojstvo jedno.

Da ti prilozim to ovako - ja kada sam dobio takav odgovor, bilo mi je jasno. Ti kada si dobio takav odgovor, nije ti jasno. Pa ne moze svako da bude jednako inteligentan, ili jednako otvorenog uma.

Ja ti opet kazem, nisam nista vise Hriscanin nego sto si ti. Samo sam, eto krsten, pa me to cini malo vecim Hriscaninom od tebe. :)


Ma hriscanstvo je nelogicno samo tako. Ne znam kako je za islam al nije ni cudo da nista ne kapiras jer samo po sebi i nema smisla.

Ja sam eto obrazovan, isao i na veronauku, citao bibliju, interesovalo me...

Jednostavno, bogorodica bezgresno zaceta od strane svetoga duha. (???) Radja Isusa koji se naziva sinom bozijim. A bog ti je sveto trojstvo oca, sina i svetoga duha. Pa ti pohvataj. Ja sam to razumeo da bog ima tri forme, jedna sveti duh, druga Isus (sin) i treca on kao otac. Jedino daje neki smisao mada onda to znaci da je on stvorio sam sebe kroz bogodoricu. Kuku...

Tome dodas da je ceo stari zavet stalno zastrasivanje u smislu veruj ili ce te stici gnev boziji gde se izmedju ostalog prikazuje smrt hiljade nevine dece od strane boga kao i ostale strasne posasti koje zadesavaju nevin narod. (????).

Jako mi je zao sto ovo pisem kao hriscanin al jbg, kad nema smisla nema.

Koliko sam ja shvatio, cela poenta bilo koje vere je da otvoris i srce i mozak (razmisljanjem i tumacenjem) za nju. Mislim, to je sve kao "Zasto je pile preslo put?" Ima razlicitih tumacenja i verzija i niko ne moze da dokaze da njihova nije tacna. Zbog toga tolike podele.

Zimo Pg
5th April 2013, 04:13 PM
Da vam pojasnim , nauka trazi RAZLOGE da se potkrepi ono sto se dokazuje ( u ovom slucaju bog ) , kojih na zalost nema. Zato nauka i religija ne idu nikako.

A Kale da ti objasnim ako vec ne razumes sa beskonacnosti , recimo : Kale imas 0 maraka i napadne te huligan neki i hoce da ti uzme cenera , koliko ce ti para uzeti huligan ?

mrniceguy
5th April 2013, 04:22 PM
Decko, Islam govori da je sve stvoreno da sluzi coveku.

ja tebi opet kažem da tu konstataciju treba da provjerim a ako je tako onda je to sigurno istina i sve je stvoreno sa nekim razlogom, dali da služi čovjeku ili opstanku planete to nije bitno, sve na svjetu ima neku svrhu.

što se tiče matematike opet ti ponavljam da još nisam čuo da se beskonačno može dijeliti sa bilo čim ili da se od beskonačnog može oduzimati bilo šta, to je nevezano za vjeru.

i opet ti postavljam pitanje na koje mi vješto izbjegavaš odgovor a to je: dali je i muha govnara stvorena da bi služila za jelo?

extasy, vjeruj mi da je u islamu sve tako ljepo definisano da nisi svjestan samo ti to mora objasniti netko sa ovih prostora ne egipćanin jer oni ni sami sebe ne shvataju a kamoli nas balkance.

mladenuse tebi je islam smiješan jer ga ne poznaješ, svi oni koji su ga ispravno upoznali oni su ga i prihvatili kao svoju vjeru: Muhamed Ali, Yusuf Islam (Cat Stivens), čak i Mike Tyson ( Malik Abdul Aziz) itd itd.

pogledaj samo dali je itko i koliko ih je sa Islama prešlo na Kršćanstvo a koliko ih je sa Kršćanstva prešlo na Islam.

Ako razdvojiš Katolicizam i Pravoslavlje onda je Islam najrasprostanjenija vjera na svijetu. jer su stavli Kršćanstvo u jednu grupu pa je Islam trenutno drugi.

[^RawR^]
5th April 2013, 05:27 PM
Ma ''I want to believe''. Adam i Eva su imali 2 sina, Kaina i Avelja. Kako je od 2 sina nastalo celo covecanstvo? Pa cak i da su imali neku cerku koja se eto ne spominje (a nisu), to bi znacilo da smo svi deca incesta? Bilo je zanimljivo kad sam ovo pitao veroucitelja u srednjoj koji je krenuo da se preznojava i odmah promenio temu. U samoj Bibliji imate toliko kontradiktornosti da to izgleda kao neki naucno fantasticni roman. Sigurno je isto i za Islam u koji nisam toliko upucen, sam koncept svevideceg boga koji prati sta radi 7 milijardi ljudi je apsurdan.

kingW3
5th April 2013, 07:40 PM
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7c/Geneology_adam.gif
Imali su sinove i cerke kasnije,barem kako je meni veroucitelj govorio.Inace po predanju jesu deca incesta,koliko sam shvatio islam ti je slicno kao hriscanstvo spominju se i adam i eva i kain i avelj cak i isus kao sto rece mng.
„In Islam, Jesus (commonly transliterated as Isa) is considered one of God's important prophets.[20] In Islam, Jesus is a bringer of scripture, and the product of a virgin birth, but not the victim of crucifixion. Judaism rejects the belief that Jesus was the awaited Messiah, arguing that he did not fulfill the Messianic prophecies in the Tanakh.[21] Bahá'í scripture almost never refers to Jesus as the Messiah, but calls him a Manifestation of God.[22]”

Mladenus
5th April 2013, 09:45 PM
ja tebi opet kažem da tu konstataciju treba da provjerim a ako je tako onda je to sigurno istina i sve je stvoreno sa nekim razlogom, dali da služi čovjeku ili opstanku planete to nije bitno, sve na svjetu ima neku svrhu.

što se tiče matematike opet ti ponavljam da još nisam čuo da se beskonačno može dijeliti sa bilo čim ili da se od beskonačnog može oduzimati bilo šta, to je nevezano za vjeru.

i opet ti postavljam pitanje na koje mi vješto izbjegavaš odgovor a to je: dali je i muha govnara stvorena da bi služila za jelo?

extasy, vjeruj mi da je u islamu sve tako ljepo definisano da nisi svjestan samo ti to mora objasniti netko sa ovih prostora ne egipćanin jer oni ni sami sebe ne shvataju a kamoli nas balkance.

mladenuse tebi je islam smiješan jer ga ne poznaješ, svi oni koji su ga ispravno upoznali oni su ga i prihvatili kao svoju vjeru: Muhamed Ali, Yusuf Islam (Cat Stivens), čak i Mike Tyson ( Malik Abdul Aziz) itd itd.

pogledaj samo dali je itko i koliko ih je sa Islama prešlo na Kršćanstvo a koliko ih je sa Kršćanstva prešlo na Islam.

Ako razdvojiš Katolicizam i Pravoslavlje onda je Islam najrasprostanjenija vjera na svijetu. jer su stavli Kršćanstvo u jednu grupu pa je Islam trenutno drugi.

Sta je sa mozgom, Kale? To za muvu govnaru pitaj sebe cemu je stvorena, jer si ti iz religije koja kaze da je sve stvoreno da sluzi necemu. Sta mene pitas da ti odgovorim na pitanje koje je vezano za tvoju religiju?

Sto se tice matematike, lose ti ide, rekoh ti. To bi morao da mi verujes na rec, s' obzirom da mi je struka.

A povodom prelazenja u religiju, da te pitam nesto... U cemu je stvar da nameces religiju nekome? Zasto je to poenta Islama? Iskreno, meni kad bi neko nesto nametao, ja bih iz inata radio kontra. Sto se tice boksera, opste je poznato da tokom boksa mozak trpi strane stresove i povrede. Nemoj da mi navodis nekog sa pola mozga ko je presao u Islam, jer ti nije bas dobar primer. I poenta Hriscanstva nije sirenje vere i nametanje misljenja, za razliku od Islama. Naravno da cete da imate vise clanova, kad ste fanatici. Hriscanstvo je (makar bilo religija), malo otvorenija za neka shvatanja. I za razliku od Islama, nudi izbore.

[BMS]Slardar
5th April 2013, 09:50 PM
PA DOKLE VI STIGOSTE SA ISTORIJOM HAHAHAHAH skidam kapu :D Jel sledeca tema jesti grasak ili ne?:D


Ma hriscanstvo je nelogicno samo tako. Ne znam kako je za islam al nije ni cudo da nista ne kapiras jer samo po sebi i nema smisla.

Ja sam eto obrazovan, isao i na veronauku, citao bibliju, interesovalo me...

Jednostavno, bogorodica bezgresno zaceta od strane svetoga duha. (???) Radja Isusa koji se naziva sinom bozijim. A bog ti je sveto trojstvo oca, sina i svetoga duha. Pa ti pohvataj. Ja sam to razumeo da bog ima tri forme, jedna sveti duh, druga Isus (sin) i treca on kao otac. Jedino daje neki smisao mada onda to znaci da je on stvorio sam sebe kroz bogodoricu. Kuku...

Tome dodas da je ceo stari zavet stalno zastrasivanje u smislu veruj ili ce te stici gnev boziji gde se izmedju ostalog prikazuje smrt hiljade nevine dece od strane boga kao i ostale strasne posasti koje zadesavaju nevin narod. (????).

Jako mi je zao sto ovo pisem kao hriscanin al jbg, kad nema smisla nema.

Mislis kao panda kad baci ulti pa se rastavi na 3 ?

Aledati
5th April 2013, 09:58 PM
chaose majku ti sta si se ukenjo u gace dodji u ss zadnji sam na laderu od kako tebe nema NEMAM KOGA PAWNAT

mrniceguy
5th April 2013, 10:00 PM
Mladenuse jesil ti retardiran ili šta?

Pa ljepo sam ti napisao da u ISLAMU NEMA PRISILE, i to je to.

Što se tiče muhe govnare, ja nisam napisao da su sve životinje tu da bi se jele, to si ti uradio komentarišući: "a za što je onda stvorena svinja nego da bi se jela".

I molim te:


jer si ti iz religije koja kaze da je sve stvoreno da sluzi necemu.


još jedanput i to treći posljednji put ću ti ponoviti da tu informaciju želim da provjerim, ali evo nemoram ni provjeravati nego ću reći da ja vjerujem da je sve stvoreno sa nekom svrhom i da sve što postoji ima neku svrhu.



A povodom prelazenja u religiju, da te pitam nesto... U cemu je stvar da nameces religiju nekome? Zasto je to poenta Islama? Iskreno, meni kad bi neko nesto nametao, ja bih iz inata radio kontra. Sto se tice boksera, opste je poznato da tokom boksa mozak trpi strane stresove
i povrede. Nemoj da mi navodis nekog sa pola mozga ko je presao u Islam, jer ti nije bas dobar primer. I poenta Hriscanstva nije sirenje vere i nametanje misljenja, za razliku od Islama. Naravno da cete da imate vise clanova, kad ste fanatici. Hriscanstvo je (makar bilo religija), malo otvorenija za neka shvatanja. I za razliku od Islama, nudi izbore.


Specijalac ako nisi znao, Muhamed Ali nije primio Islam nakon što mu je konstatovana perkisonova bolest nego prije. jel i Cat Stivens sa pola mozga?

Nametanje Islama hmmm., koliko je križarskih ratova bilo u istoriji, e ustvari nemoj mi odgovoriti ne zanima me jer si me raspizdio tako da stvarno sa ovim tj. sa tvojom posljednjom rečenicom ću prestati komentarisati s tobom o ovoj temi jer očito je da nemaš pojma o životu i očigledno je da uopšte nisi pročitao ništa što sam napisao, da si makar iskoristio google prije nego što si izjavio gluposti koje si upravio izjavio ispao bi pametniji.

Pišeš nešto o nečemu o čemu pojma nemaš i sad te molim da odjebeš i to u skokovima.

slobodno napiši šta hoćeš reci da sam idiot, da sam kreten, ali ja niti jednom nisam uvredio tvoju vjeru kao što si ti moju i to više puta, a na takve uvrede sam strašno alergičan pogotovo jer dolaze od nekoga tko se naziva "intelektualcem" takvi komentari su i donjeli rat 90tih upravo takvi.

baj.


btw koji ownage

n2YPvyKirdI

PROTOZZ
5th April 2013, 10:05 PM
Ovaj Kale kad god se ne slaže sa nečim i smatra ga "nacionalističkim", pominje kako su BAŠ TAKVI izazvali rat '90-ih... hahaahhaha

[BMS]Slardar
5th April 2013, 10:28 PM
chaose majku ti sta si se ukenjo u gace dodji u ss zadnji sam na laderu od kako tebe nema NEMAM KOGA PAWNAT

bio sam bolestan :(
niko ni da pita kako je cika keos eto kakvi ste drugari ;d

PROTOZZ
5th April 2013, 10:34 PM
Slardar;1584520']bio sam bolestan :(
niko ni da pita kako je cika keos eto kakvi ste drugari ;d

Očigledno je da nisi ozdravio hahaha

Aledati
5th April 2013, 10:35 PM
očigledno je da nisi ozdravio hahaha
+1 hahahahaha

[BMS]Slardar
5th April 2013, 10:42 PM
+1 hahahahaha

tako ces se smejati sk mid 0/5 3min..

Aledati
5th April 2013, 10:48 PM
UUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuu
ti mom sk-u mos posisat skorpionsku kitu :D

[BMS]Slardar
5th April 2013, 11:26 PM
UUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuu
ti mom sk-u mos posisat skorpionsku kitu :D

sanjaj ;)

mrniceguy
5th April 2013, 11:29 PM
protoze ajde drži se ti svojih kotromanića majke ti pusti ti mene na miru.

Mladenus
5th April 2013, 11:31 PM
Kale, ja ne nazivam sebe intelektualcem. Nikad to nisam rekao.

P.S. Kad si pre nekoliko strana napisao da ces da teras dete da bude vernik, to uopste nije nametanje. Nije ni nametanje kad osvojis teritoriju pa obecas povlastice onima koji se odreknu nacionalnosti i vere. Nije nametanje kad ti u Kuranu pise da ubijes nevernika. Taman posla, Kale... Nema nametanja. A onda sam ja retardiran. :)

Aledati
5th April 2013, 11:32 PM
sk je bog skorpiona a kako sam ja najjaci sk igrac to znaci da sam ja bog...eto ako vjerujes u mene...ako si citao ova sranja od ovih nevjernika onda ne vjerujes xD

_pLaY.MaKeR_
6th April 2013, 12:07 AM
LuoJZVFRuQk

kingW3
6th April 2013, 12:22 AM
Neka od danas zna, ko nije znao, da Srbija nije ćilim iz Ušaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz Brusa, da Srbi znaju za nešto skuplje od glave;Srbija nije šaka pirinča da je pozobe svaka vrana koju donese vetar.

No ono što švaba,amer i turčin ne mogoše,Srbin sam sebi uradi.