PDA

View Full Version : Software util - freeware



[RO]Claudiu
29th April 2010, 10:06 PM
pentru a sterge virusi care se trimit singuri la toata lista de mess sub forma de link sau executabil incercati x-ray pc de la x-block :thumbUP:

nu puneti aici crack-uri sau linkuri la site-uri cu crack-uri sau chestii ilegale .

puneti doar software care e gratuit .

RaouL
1st May 2010, 02:58 PM
Da, sau mai puteti folosi CCleaner , ii foarte bun ! :)

[RO]Claudiu
1st May 2010, 08:13 PM
eu cleaner folosesc :

- uniblue speedupmypc
- uniblue registrybooster
- pctools registry mechanic

dar nu sunt gratuite ...

-FeelMyPain-
1st May 2010, 11:28 PM
mai bine dai un format la windos si gata

ss-darky
1st May 2010, 11:38 PM
daca sunteti stupid enough sa faceti dl la acele executabile trimise prin mess sau de pe diverse situri ciudate etc, meritati sa va ia foc hardu si sa va explodeze monitorul in fata. as a leason that stupidity hurts.

[RO]Claudiu
4th May 2010, 08:55 PM
daca sunteti stupid enough sa faceti dl la acele executabile trimise prin mess sau de pe diverse situri ciudate etc, meritati sa va ia foc hardu si sa va explodeze monitorul in fata. as a leason that stupidity hurts.

stupidity nu e tot una cu "a nu cunoaste" iar in cazul asta termenul potrivit e "a nu cunoaste" .

chiar si in cazul in care cunosti poti primi un link ce duce la un site care are virusi ce se descarca singuri imediat ce accesezi situl si in cazul asta faptul k esti geniu nu te ajuta la nimic , tot iti trebuie antivirus k sa blockeze conexiunea .

RaouL
7th May 2010, 12:25 PM
Defraggler este un program care ne aranjeaza fisierele de pe hard disk in oridinea tipului lor si astfel fiind mai usor accesibile, in consecinta timpul de raspuns al HDD-ului scade iar PC-ul se misca mai repede.
Pentru mai multe informatii va invit sa urmariti tutorialul de mai jos :happy:
<object width="960" height="745"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OFsQqgBLdP4&hl=en_US&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OFsQqgBLdP4&hl=en_US&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="960" height="745"></embed></object>

Avalon
25th May 2010, 07:29 PM
Claudiu;1107999']stupidity nu e tot una cu "a nu cunoaste" iar in cazul asta termenul potrivit e "a nu cunoaste" .

chiar si in cazul in care cunosti poti primi un link ce duce la un site care are virusi ce se descarca singuri imediat ce accesezi situl si in cazul asta faptul k esti geniu nu te ajuta la nimic , tot iti trebuie antivirus k sa blockeze conexiunea .

eo nu folosesc un antivirus de mai bine de 2 - 3 ani,si nu am avut vreo dificultate cu calculatorul de niciun fel,si sunt mai mult ca sigur ca nu am luat niciun virus.:cool:

[SyS]-Killer
27th May 2010, 05:18 PM
^ spui prostii, nu ai cum sa nu ai nici un virus daca esti conectat la internet si intrii pe diferite site-uri.
1-ori minti ca nu ai folosit nici un antivirus
2-ori dai frecvent reinstall la windows stergand tot din pc

Avalon
28th May 2010, 01:00 PM
dc asta crezi tu,e problema ta nu a mea.
Ultima data cand am dat reinstal la windows a fost in iarna asta cred.
De asemenea dc ai YM sau cva de genu poti sati dau teamvieru sa te uiti la mn in pc.
Din nou nu am fol in 2 - 3 nici mkr o singura data vreun fel de antivirus.
Mrg,cn sunt eo sa iti zic ce sa crezi?: ]
edit: depidne ce crezi prin diverse siteuri,nus genu sa downloadez tot ce gasesc freeware de pe net,
eu gen "Mooaammma uitee cat de jmeekeer e progguu astaa !!!DUDEE!?!?!?wtf:O:O,uite ce chestioara draugtza :O:O:O"
ma limitez la
eurobattle.net
dota.yourme.net
getdota(sau epicwar)
onemanga
tailedfox
google
si alte siteuri pt torente.

[RO]Claudiu
30th May 2010, 06:38 PM
sincer ... acum 2-3 reinstalluri de windows credeam k am pcu curat dupa 1 an fara virusi activi in pc .... cand am dat scan totul era perfect , am zis ... antivirusu asta e cam nefolositor , dau odata scan cu el apoi il dezinstalez .... si a gasit un virus ...... eu credeam 100% k nu am virusi pt k nu era nimic vizibil si totusi a fost unul .

acum bag windows just for fun =)) imi place sa fie fresh ...

C0RS0
30th May 2010, 07:44 PM
daca vei lua un program de scanat procese, vei gasi si virusii pe care anumiti "antivirusi" nu-i gasesc, si poti sa-i scoti manual, bineinteles daca te pricepi altfel exista riscul sa stergi ce nu trebuie.

[RO]Claudiu
31st May 2010, 02:05 AM
daca vei lua un program de scanat procese, vei gasi si virusii pe care anumiti "antivirusi" nu-i gasesc, si poti sa-i scoti manual, bineinteles daca te pricepi altfel exista riscul sa stergi ce nu trebuie.

exact ce am scris eu in primul post , x-ray pc iti ofera o lista detaliata de procese , daca inchizi un proces iti da posibilitatea sa stergi si executabilul .... dar trebuie sa stii exact ce face fiecare proces sa nu stgergi ceva folositor care ar putea sa strice windowsul.

[RO]Claudiu
21st July 2010, 08:08 PM
junk file cleaner pentru windows 7 si vista . GRATUIT !!!!

RaouL
22nd July 2010, 04:06 PM
Descriere : ConvertShots.exe este un convertor de fisiere .tga in .jpg`uri.

De ce : Rapid , usor, simplu de folosit si fisierele .tga aka screen shots sunt inaccesibile, nu le poti vizualiza doar cu anumite programe , etc.

Instructiuni :

1. Extrageti si copiati / da-ti cut la ConvertShots.exe in folderul in care aveti fisierele .tga

ex : D:\Jocuri\Warcraft III\Screenshots

2. Dublu click pe ConvertShots.exe

3. Trageti fisierul/fisierele .tga in program cu primul click.

4. Daca vreti bifati/debifati cele 2 casute.

5. Da-ti Start astepti sa converteasca si dupa aia fisierele .tga o sa fie inlocuite de fisiere .jpg ( asta daca a-ti bifat a doua casuta ).

Este un program util si nu mai trebuie sa stai sa dai print sa pui pauza la joc, orice te-ai juca Warcraft, DotA , etc. si sa mergi la Start / Accesorii / Paint , CTRL + V Bla bla ..
Sper sa va fie de folos acest programel :)

CronYshor
3rd November 2010, 04:47 PM
eu folosesc avast e cel mai bun si daca apare ceva virus in calculator se upgradeaza si il elimina de pe PC