PDA

View Full Version : Replays



Raptor7
23rd April 2010, 11:35 PM
Aici puteti posta replayurile care vi se par interesante! Va rog sa nu postati jocuri publice, cu leaveri si fara nici un farmec.

Avalon
24th May 2010, 09:40 PM
un sfat pt cei care vror sa joace cu hostul acesta
lasatil pe el sa cashtige jocu sau va da kick:omg:.Alt copil w/e
replay mai jos

GoodanGeL
22nd August 2010, 01:57 PM
Turneu: MyM Pride Defending 12

Meci: WssM vs TeG -> Meci 1 (http://www.gosugamers.net/dota/replays/35881) si Meci 2 (http://www.mymym.com/en/demos/28295.html)

Comentariu: http://www.mymym.com/en/news/18993.html

Raptor7
22nd August 2010, 08:23 PM
Aici e sectiunea de replays pentru ce se joaca pe channel Romania. Nu prime Defending. + K TeG o facut mare fail in meciurile astea + Freezer a dat rage quit in meciu 2 si a primit ban pe 2 sezoane. Si TeG e descalificata in acest sezon.

Anyway uitati un replay in care ne-au dominat ff tare la inceput ne-au luat 2 parti si tot am castigat :D meci foarte palpitant.

demon-storm
22nd August 2010, 08:31 PM
You know who is best trax (me)

Raptor7
22nd August 2010, 08:34 PM
:> My middle name is Trax :> TeH Trax !

Immortal.Dani
30th August 2010, 07:51 PM
Raptors go go go



http://yfrog.com/naraptorsftwp

demon-storm
30th August 2010, 08:16 PM
Pana si raptor face bfury pe alleria? :( pure fail item
P.S: Raptor2 > Raptor7 XD

RaouL
30th August 2010, 08:42 PM
Item de fite :)

Leemn
30th August 2010, 09:46 PM
Frateeee pai daca se aproprie prea mult inamicul cum mai tragi cu arcu' ?????? Scoti bata si dai splash si omori tot si faci rampage si-ti creste ranku si-ti iei icoana si faci fani si faci friends si esti sef.

[RO]Claudiu
30th August 2010, 09:53 PM
bf e item bun pt range carry , nu au nevoie de splash dar le da mult damage si regen + e ieftin .

Raptor7
30th August 2010, 10:08 PM
Claudiu;1168035']bf e item bun pt range carry , nu au nevoie de splash dar le da mult damage si regen + e ieftin .

Se pare k cei cu ochelari de cal nu au cum sa vada asta...ei stiu un lucru si cu ala merg toata viata, fara sa mai gandeasca si ei un pic. Mai ales k am dus-o rau mid vs potm si crix, asta era cea mai buna optiune a mea de cheap damage si regen pana prin min 25. Dupa aia am strans relativ ok banii de hex.


Ce sa zic despre jocu asta...sniper a murit de vreo 3-4 ori sus k nu vedea k vin aia gank pe el...dupa care si-a bagat picioru si a jucat la plezneala. Silencer a avut o perioada de free farm jos si nu a strans iteme, ce e drept k l-au mai si gankat ca nu aveam wards (c trebuia cm si tide sa le puna).

Nu vreau sa zic k am jucat eu bine...si eu am gresit mai ales la primele 2 deaths trebuia sa stau b si sa joc safe...in fine...asta e cand cei din team joaca la plezneala (inafara de silencer care saracu nu mai putea de nervi k ii mergea prost compu, nu avea wards si era gankat la greu).

demon-storm
30th August 2010, 10:19 PM
Frateeee pai daca se aproprie prea mult inamicul cum mai tragi cu arcu' ?????? Scoti bata si dai splash si omori tot si faci rampage si-ti creste ranku si-ti iei icoana si faci fani si faci friends si esti sef.

=)) bata =)))
Btw raptor: MKB > Bfury si pretul este doar cu 1k mai mult.... mkb ofera mai mult dmg, attack speed (nu prea important) dar cel mai important e mini stun efect care face proc la greu cu ulti... bine nu vei face din prima mkb.... totusi Void stone + cateva consumabile de viata iti mentin lipsa de perseverance... daca tot tii sa faci perseverance in schimb, poti.... ii dai disasemble cand ai bani de orb / staff... si cu inelu poti face linken dupa hex / mkb etc.
Edit: bine spus joker, item de fite, cu toate ca si el face itemul acela dar totusi stie k sunt altele mai bune.... si dak nu era ala cu bfury de prima data (nu mai stiu cum il cheama dar pot fi sig) nu mai faceati voi bfury pe Alleria
P.S: Maine poimaine vad orchid pe davion... ah stai k claudiu face =)) no offence

Immortal.Dani
30th August 2010, 10:42 PM
originally posted by leemn
frateeee pai daca se aproprie prea mult inamicul cum mai tragi cu arcu' ?????? Scoti bata si dai splash si omori tot si faci rampage si-ti creste ranku si-ti iei icoana si faci fani si faci friends si esti sef.

am ras cu lacrimi :))))))))))))) =)))))))))))))

Raptor7
30th August 2010, 10:59 PM
Demoane nu e chiar asa cum zici tu...cand nu poti farma si o duci rau crede-ma k bfury e cea mai buna optiune. Si nu e deloc item de fite...cand pot farma de obicei fac hex --->linken. Cand nu fac bfury pentru k ma ajuta mult in mid game si ca dmg output si ca regen si ca farm mai departe.

Ziceti ce vreti, dar asta e primul joc care il pierd si am facut bfury pe alleria, si nu din cauza mea l-am pierdut pe asta.

[SyS]-Killer
30th August 2010, 11:18 PM
ma intreb dc ia dat lu raptor69 remove din ss de 2 ori.

demon-storm
31st August 2010, 12:35 AM
69 =))

Raptor7
31st August 2010, 01:00 AM
io ma intreb de ce tot faci tu posturi inutile pe forumu asta. Vezi k a doua oara nu mai scapi cu ban de 1-2 zile. Ultimul avertisment.

[SyS]-Killer
31st August 2010, 01:24 AM
On topic:Teamu mileniului pe RO: Basina calului + FurialuiSalam si inca unu tot hazliu.
Off topic:Raptor du-te si ameninta pe cineva care ii pasa ca ia ban pe forum.

DRG-
31st August 2010, 01:33 AM
bfury e mai usor de facut ... si mai util in early-midd game. pe cand mkb iti da doar dmg, fara regen. daca nu poti strange 2600 cash e de rau (sau cat o costa, n-am mai jucat de 2 zile dota:) ).

demon-storm
31st August 2010, 02:26 AM
Pai ideea e ca il faci dupa hex, mid - late game

Immortal.Dani
31st August 2010, 09:24 AM
Parerea mea e ca nu se merita sa faci battle fury ... in plus raptor a murit de 2 ori pana in min 4-5 ... a pierdut foarte mult acolo ... cel mai bine pentru el si echipa era sa inceapa cu hex PAREREA MEA.

FuriaLuSalam
31st August 2010, 11:51 AM
Pai ideea e ca il faci dupa hex, mid - late game

Yote bwa c zike ajta acilea cik bf pe wr lol ce mam ras :happy2: bwa pe wr ala s fak linkan k iti da hp jy mana reg + stats aadik ii cel mai boon item p kre potzi sa il faki dup kre bagi un buriza jy ejty gg ai dmg crit bagi ulti ji e vioool aja k poti s t pishi p el de bf dak n vrei buriza dup linkan potzi s bagi un dasoltor sh dai la fel d bn hex ala n merta aja mult k n t ajuta................... dak bagi buriza ji dasoltoru dupa linkan pui ulti p cari lor ji in 5 sec ii mort d 5 ori c e aja greu k nu intaleg.................... bf???????????????????????

demon-storm
31st August 2010, 11:56 AM
Undei Bashina calului?
Si vorbeam de mkb eu...

FuriaLuSalam
31st August 2010, 12:11 PM
Se pare k cei cu ochelari de cal nu au cum sa vada asta...ei stiu un lucru si cu ala merg toata viata, fara sa mai gandeasca si ei un pic. Mai ales k am dus-o rau mid vs potm si crix, asta era cea mai buna optiune a mea de cheap damage si regen pana prin min 25. Dupa aia am strans relativ ok banii de hex.

Diferentza de bani dintre bf si linken este de vreo 700 nu mai mult, linken te ajuta sa supravietuiesti( iti da si mana POOL si mana REG avand si cm in team tu poti sta in turn si doar sa faci spam cu arrow ), iti da hp iti blocheaza 1 stun hex sau spell de dmg, asa ca este de 10 ori mai bun. Tu ai vazut pe unu ca a facut bf pe wr si acu faci tot timpu desi e clar ca e un item inutil dai banii degeaba pe el. Nu inteleg cine are ochelari de cal :-? dar eu zic ca este cam evident. Hex iarasi este un item cat de cat inutil pentru ca daca stii sa joci cu wr atunci vei pune 100% stunul pe 2 eroi astfel vei face disable pe 2 eroi de 4 sec timp in care tu trebuie sa pui ulti dar avand hex care iti da hmm 30 dmg max nu le vei lua nici 10% din hp mai ales daca targetul ales este main carry`ul inamic cum ar trebuii , deci cea mai buna alegere dupa linken este un item de dps gen deso sau buriza ( cel mai bine ar fi aman2 ).

Raptor7
31st August 2010, 12:49 PM
Diferentza de bani dintre bf si linken este de vreo 700 nu mai mult, linken te ajuta sa supravietuiesti( iti da si mana POOL si mana REG avand si cm in team tu poti sta in turn si doar sa faci spam cu arrow ), iti da hp iti blocheaza 1 stun hex sau spell de dmg, asa ca este de 10 ori mai bun. Tu ai vazut pe unu ca a facut bf pe wr si acu faci tot timpu desi e clar ca e un item inutil dai banii degeaba pe el. Nu inteleg cine are ochelari de cal :-? dar eu zic ca este cam evident. Hex iarasi este un item cat de cat inutil pentru ca daca stii sa joci cu wr atunci vei pune 100% stunul pe 2 eroi astfel vei face disable pe 2 eroi de 4 sec timp in care tu trebuie sa pui ulti dar avand hex care iti da hmm 30 dmg max nu le vei lua nici 10% din hp mai ales daca targetul ales este main carry`ul inamic cum ar trebuii , deci cea mai buna alegere dupa linken este un item de dps gen deso sau buriza ( cel mai bine ar fi aman2 ).

Te rog sa nu vorbesti ca si cum m-ai cunoaste, k din cate am vazut e primu joc care il joci cu mine. Vorbesti prostii si n-ai inteles nimik din ce am zis eu mai sus...sa nu mai zic k esti si analfabet.

Eu am explicat de ce am facut meciu ala bfury...nu ca asa fac mereu. Meciu ala am murit de 2 ori la inceput din neatentie ( nu mai jucasem dota de cateva zile) si eram deja cu un dezavantaj fata de inamici. Aveam nevoie de un item care sa imi dea regen dmg sa pot farma/lua kills. ----> Bfury a fost solutia care mi s-a parut a fii cea mai eficienta. Nu ma lua tu pe mine k am vazut la nush cine si din astea k nu esti in masura sa vbesti tu despre mine daca nu ma cunosti si nu stii cum joc. Stai tu calm ca stiu ce item build sa fac nu tre sa imi dai tu lectii k ai castigat un joc vs mine.

Si ca sa vezi cine e ala cu ochelari de cal, cum spuneam in primul post.

demon-storm
31st August 2010, 01:01 PM
Spam de arrow = noobish.. si cine v-a invatat pe toti cu linken? e un item de tot kktul pe alleria (cum zicea si tito)..
Blocheaza 1 din 100 daca au lion si venge ai belito

demon-storm
31st August 2010, 02:32 PM
Aveam o discutie civilizata si raptor imi da warn.... =))) ma abtin de la injurii :)

DRG-
31st August 2010, 03:13 PM
Discutia e cam inutila ... mai ales pe un thread de replays. Itemele se fac la alegerea jucatorului, contra ce eroi joaca si cum stie el sa joace. Alleria e un erou bun, jucat cum trebuie poate sa fie si suport si carry punct. Ca unii fac bf sau mkb sau linken, treaba lor. Atatea discutii pt ce ?

Raptor7
31st August 2010, 04:20 PM
Zi merci k e numa warn demon. V-am mai zis d atatea ori sa nu mai spamati aiurea unde nu trebuie. La urmatoarea abatere crestem la nivelul 2.

-Decay-
1st September 2010, 12:26 PM
Pot sa zic ca am jucat destule jocuri cu wr astfel incat sa pot sa comentez putin despre itembuild
Parerea mea e ca linken e un item foarte bun pt alleria din simplul motiv ca poti scapa foarte usor de gankuri, astfel poti farma foarte usor(de exemplu dai windrunner si treci pe langa disabler rpd, ii dai slow si el n'are ce sa faca)
hex dupa parerea mea e item ok, nu necesar, dar dak stai bine cu goldul nu strica(+35dmg, nite hp si 1disable frumos niciodata n'a fost rau)
acum unii zic burriza, altii stygian, eu zic ca mai bun e mkb deoarece ultimata nu scade dmg de la ministun si are sansa cea mai mare de proc(35%dak nu ma insel)

Raptor7
1st September 2010, 12:51 PM
:) Killer in disperarea lui mare dupa atentie si "razbunare" k i-am dat ban a facut un thread pe SS in care a zis k am facut bfury pe alleria...ce copil e. xD Apoi a vazut k nu ii i-a nimeni partea (inafara de Haters_gonna_hate) si o incercat sa isi bata joc de mine----> Fail.

Si ghici cine a fost lingaul ( singurul ) care l-a sustinut? Nu cred k are rost sa va zic k stiti deja toti...uitati-va la thread daca vreti sa stiti. :)

-Decay-
1st September 2010, 01:22 PM
ss ppl...always funny with their not-careing attitude
credeam ca ati invatat pana acum ca dak faceti topic pe ss tot ce primiti sunt spam shit:pet:

anywayz io's banned sa mai joc cu killer :(

Raptor7
6th September 2010, 09:10 PM
Team Raptors se razbuna ! In 16 minute :d min 8 midu jos si scor 3-15 pe teams xD

-Decay-
7th September 2010, 04:58 PM
baaaaaaah nu mai pune relayurile ca poate vad astia ca am mh

-Rip-Dannn
28th October 2010, 02:53 AM
un chall de fun cu bristle si techies godlike :))

DRG-
28th October 2010, 08:58 AM
joc frumos, decent... interesant poate :D

144989

P.S. : Scourge wins. :tiphat:

[MooN]Pain
29th November 2010, 10:22 PM
CEL MAI TARE REPLAY DIN ISTORIA RO`ULUI. Trebe neaparat sa il vedeti.

tudory
9th February 2011, 04:08 PM
http://replay.garena.com/view.php?id=4d529e981e849
Nu e Bot Ro.. dar este un joc bun dupa parerea mea pentru un pub
Sa-mi spuneti parerea please

-Decay-
9th February 2011, 04:13 PM
Level: 26 crix LOL=))

[MooN]Pain
28th July 2012, 11:11 PM
Vad ca e mort threadu asa ca il voi invia eu.